Słowenia

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• O pierwszej połowie można napisać jedynie, że się odbyła. Natomiast druga odsłona była już o wiele ciekawsza. Niespodziewanie w 57. minucie na prowadzenie wyszli goście po samobójczym trafieniu Jordana Hendersona. Radość Słowenii nie trwała jednak długo. Piłkarze trenera Kataneca jeszcze cieszyli się z bramki, co przełożyło się na brak koncentracji i kapitan Cesar sfaulował w polu karnym Wayne'a Rooney'a. Ten z kolei pewnie egzekwował rzut karny. Synowie Albionu złapali wiatr w żagle i zdobyli kolejne bramki, a mianowicie Danny Welbeck. Gospodarze pokonują Słowenię pewnie, choć przy odrobinie skupienia Cesara, wynik mógłby wyglądać nieco inaczej.

• Koniec meczu! 3:1 dla Anglii, choć to Słowenia jako pierwsza zdobyła bramkę!

• Piłkarze już wyczekują końcowego gwizdka sędziego.

• 3 minuty doliczone.

• Wrzutka Hendersona do Chamberlaina, zawodnik Arsenalu był bliski przecięcia podania, ale ostatecznie piłka ląduje w rękawicach Handanovicia.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, za Phila Jagielkę na boisku melduje się Chris Smalling.

• Jagielka bezsensownie fauluje daleko od własnego pola karnego i kolejna kartka.

• Chamberlain ładnie wrzucał do Rooney'a, kapitan gospodarzy już składał się do strzału z woleja, ale w ostatniej chwili interweniuje Ilić.

• Piłkarze Słowenii już zrezygnowani, nie kwapią się nawet do odważniejszego podejścia do rywala.

• Jeszcze jedna zmiana w drużynie Anglii, za Sterlinga na murawę wbiega Alex Oxlade-Chamberlain.

• Gospodarze kilkoma świetnymi podaniami otworzyli szansę na dobre dośrodkowanie, ale Henderson fatalnie wrzucił.

• Teraz żółta kartka dla Raheema Sterlinga. Ale szczerze mówiąc - nie wiem za co.

• James Milner zmienia Adama Lallanę. Czas na posiłek? :-)

• ROTMAN! Huknął z 17 metrów, ale nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Nathaniela Clyne'a, sędzia cofnął się do sytuacji sprzed chwili i ukarał debiutanta kartką.

• I trzecia zmiana w słoweńskich szeregach, Andraż Kirm opuszcza plac gry, a w jego miejsce Zlatan Ljubijankić.

• Danny Welbeck wyrasta na lidera swojej reprezentacji. Zawodnik Arsenalu ma już na koncie 5 bramek w 4 meczach eliminacyjnych.

• Druga zmiana w drużynie gości, Jasmin Kurtić został zmieniony przez Rajko Rotmana.

• Lallana zagrał do Gibbsa na lewą stronę, ten odegrał do Welbecka, który zagrał świetną klepkę ze Sterlingiem, wpadł zupełnie niepilnowany w pole karne i pewnie pokonał Handanovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL 3:1 I ZNOWU WELBECK!!! PIĘKNA AKCJA ANGLII!

• No ale Lallana w przerwie nadal nie uzupełnił zapasów energii, bo kolejne dośrodkowanie ledwo dolatuje do krótkiego słupka bramki Handanovicia.

• Welbeck stał się najbardziej widocznym graczem na boisku i wywalczył rzut rożny. Anglicy podkręcają tempo!

• Spore zamieszanie, dośrodkowanie Lallany po rykoszecie wybijał Handanović, piłka trafiła na 11. metr do Welbecka, który padając na murawę kopnął piłkę w prawy róg bramki! 2:1 dla Synów Albionu!

• El. Euro 2016: Anglia - SłoweniaEl. Euro 2016: Anglia - Słowenia

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL DANNY WELBECK!!

• Pierwsza zmiana w drużynie gości, Valter Birsa nie jest w stanie kontynuować gry po faulu Gibbsa, w jego miejsce wchodzi Dejan Lazarević

• Szansa! Kampl wykorzystał błąd Jagielki, wpadł w pole karne Anglików, jednak szybka interwencja Cahilla uchroniła gospodarzy!

• Może teraz ożywi nam się ten mecz. Oby!

• Rooney świetnie wpadł w pole karne, zaczął dryblować i sfaulował go Cesar, karny jak najbardziej zasłużony. Sama jedenastka wykonana bardzo dobrze, ale Handanović miał piłkę na ręce! Rooney uderzył jednak bardzo mocno i mamy błyskawiczne wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOOLLLLLLL 1:1!! WAYNE ROONEY Z RZUTU KARNEGO!

• RZUT KARNY DLA ANGLII!!

• Wrzutka Kirma w pole karne, a tam głową Henderson pokonał Harta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL SAMOBÓJCZA BRAMKA HENDERSONA!!

• Jagielka główkuje po wrzutce Rooney'a, ale Handanović interweniuje bez najmniejszych problemów.

• Gibbs najpierw stracił piłkę na rzecz Kampla, ale momentalnie ją odzyskał, dośrodkował i wywalczył rzut rożny.

• Jakiś poważniejszy uraz Słoweńca, zniesiony za linię boczną i tam zajmują się nim medycy.

• Birsa faulowany przez Gibbsa i mamy pierwszy żółty kartonik w tym meczu.

• Była szansa! Gibbs świetnie zgasił piłkę po długim podaniu, odegrał do Welbecka, ten z kolei do Rooney'a, ale kapitan gospodarzy zbyt długo układał sobie piłkę i jego strzał zablokował Cesar!

• Sterling! Dobra wrzutka w szesnastkę, ale jeszcze lepsza interwencja Kurticia!

• Rooney bardzo szybko pobiegł za piłką i wywalczył rzut rożny. Wrzutka na głowę zawodnika Manchesteru United, ale główkuje on obok słupka!

• Anglicy wychodzili z dynamiczną kontrą, ale Rooney fauluje.

• Wracamy na Wembley i zaczynamy drugie 45 minut. Oby ciekawsze niż pierwsze!

• Praktycznie żadnych emocji nie zaserwowali kibicom główni aktorzy dzisiejszego spektaklu, o ile ten mecz można nazwać spektaklem. Anglicy dłużej utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika, gdyż podopieczni Roya Hodgsona zwyczajnie nie mają żadnego pomysłu na atak. Słoweńcy natomiast nastawili się na grę na 0 z tyłu i...z przodu. Joe Hart jest dziś bezrobotny, ale tak na dobrą sprawę, to Samir Handanović również nie ma zbyt wiele do bronienia. Miejmy nadzieję, że obraz gry ulegnie zmianie w drugiej połowie i wreszcie zobaczymy akcje podbramkowe i przede wszystkim bramki.

• Koniec tej nudnej pierwszej połowy, wracamy za kwadrans!

• Starcie Cahilla z Novakoviciem, niemiłe zachowanie napastnika Słowenii, który nie chciał podać ręki zawodnikowi Chelsea.

• Lallana chyba nie zjadł dziś pożywnego posiłku, bo przy każdej próbie dośrodkowania wygląda, jakby wkładał w nie maksymalną siłę, a piłka ledwo dolatuje do pola karnego.

• Wrzutka w pole karne, ale Kurtić spokojnie wybija głową przed szesnastkę. Anglicy nadal jednak przy piłce, wrzutka Clyne'a i mamy rzut rożny.

• WELBECK! Niewiele brakło! Rooney zagrał do Welbecka przed pole karne, ten zdecydował się na strzał, jednak mógł odgrywać do byłego klubowego kolegi, który prawdopodobnie znalazłby się sam na sam z Handanoviciem!

• Sędzia przerywa grę, Lallana ucierpiał w starciu z Cesarem, zawodnik Liverpoolu trzyma się za twarz. Powtórka pokazuje, że kapitan Słowenii zagrał łokciem, ale kartki nie ma.

• Ojoj, ależ błąd Kurticia! Chciał ratować sytuację, ale zagrał bardzo mocną piłkę do Handanovicia, który dodatkowo się pośliznął!

• Welbeck, świetna szansa! Ale jakie fatalne wykonanie.. Sterling ładnie urwał się na prawej flance, wrzucił w pole karne do kompletnie niepilnowanego Welbecka, który fatalnie uderzył głową.

• NOVAKOVIĆ! Obok słupka! Dobra wrzutka Kirma z rzutu rożnego, a słoweński napastnik dobrze uciekł spod opieki obrońcy i oddał strzał, jednak niecelny.

• Mamy korner dla Słowenii, po tym jak Novaković obił nogi Clyne'a

• Tempo meczu jak na razie nie zachwyca. Anglicy przez większość czasu utrzymują się przy piłce i konstruują atak pozycyjny. Słoweńcy z kolei dobrze blokują dostępu do bramki, nie stwarzając przy tym żadnego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Ponownie długa piłka, tym razem do Welbecka i ponownie zbyt mocna.

• Rooney! Bardzo niecelnie! Ale sama akcja piękna. Wilshere posłał długą piłkę do Welbecka, ten klatką świetnie wystawił piłkę do wbiegającego Rooney'a, ale kapitan Anglii huknął w trybuny.

• Lallana pada przed polem karnym pod nogami Cesara, ale sędzia pokazuje, aby zawodnik LIverpoolu podniósł się i kontynuował grę.

• Zamieszanie pod bramką gości, najpierw Rooney nie zdołał oddać strzału, a po chwili Sterling źle ruszył z piłką i pewnie chwycił ją Handanović.

• Akcja gości, ale dobra interwencja Cahilla i już z kontrą ruszają Anglicy.

• Ładna akcja gospodarzy, Clyne zagrał do Rooney'a, ten odegrał przed szesnastkę do Sterlinga, ale ten nie trafił czysto w piłkę i strzał bardzo niecelny.

• Głupia strata Słoweńców przed polem karnym, Welbeck zagrał na lewo do wchodzącego Clyne'a, ale dobra interwencja Kirma.

• Mertelj sfaulował Gibbsa na lewej stronie, rzut wolny dla Synów Albionu.

• Akcja zakończona strzałem Wayne'a Rooney'a, ale wcześniej chorągiewka w górze, gdyż na spalonym był Welbeck.

• Dobra piłka Hendersona do wychodzącego Rooney'a, ale Ilić świetnym wślizgiem przerwał to podanie.

• Długa piłka Hendersona w stronę Rooney'a, ale bardzo złe zagranie i futbolówka w rękach golkipera gości.

• Spokojny początek meczu, gospodarze powoli konstruują atak pozycyjny, nie pozwalając Słoweńcom na przejęcie piłki.

• Rooney! Nie opanował teraz piłki od Wilshere'a, a gdyby to zrobił, to miałby świetną szansę!

• Ilić dobrze odprowadził teraz piłkę po zbyt mocnym zagraniu Lallany.

• Długa piłka do Welbecka, ale zawodnik Arsenalu źle przyjął futbolówkę i od bramki zacznie Handanović.

• Zaczynamy spotkanie! Anglicy na biało, Słoweńcy na niebiesko!

• Jeszcze pamiątkowe zdjęcia, przywitanie kapitanów i zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie, za chwilę usłyszymy hymny państwowe, ale najpierw uroczystość wręczenia pamiątkowej czapki dzisiejszemu kapitanowi reprezentacji Anglii! 99 spotkań i 43 bramki w narodowej drużynie, to bilans Wayne'a Rooney'a!

• Ławka rezerwowych Słowenii: Oblak, Belec - Filipović, Stevanović, Pecnik, Ljubijankić, Andjelković, Lazarević, Rotman, Maroh, Milec, Samardzić

• Ławka rezerwowych Anglii: Foster, Forster - Smalling, Chambers, Downing, Milner, Oxlade-Chamberlain, Barkley, Walcott, Berahino, Lambert

• Jak wspomniałem wcześniej, dzisiejsi goście zaliczyli wpadkę już w pierwszym spotkaniu, kiedy ulegli Estonii 1:0. Później było już lepiej. Najpierw skromne zwycięstwo nad Szwajcarami 1:0 po golu Novakovicia z rzutu karnego, a następnie wyjazd na Litwę i wygrana 2:0. Obie bramki zdobył wówczas Milivoje Novaković, który jako jedyny zdobył w tych eliminacjach bramki dla swojej drużyny.

• Spójrzmy na to, jak radziły sobie obie drużyny w obecnych kwalifikacjach do EURO 2016. Zacznę od gospodarzy. Anglicy na początek wybrali się do Szwajcarii, gdzie pokonali Helwetów 2:0 po dwóch golach Welbecka. Następnie na Wembley przyjechało San Marino, które gospodarze odprawili z bagażem 5 bramek. Trzecie spotkanie to wyjazd do Estonii i wygrana 1:0 po bramce Wayne'a Rooney'a z rzutu wolnego. Jak widać, podopieczni trenera Hodgsona nie stracili jeszcze bramki.

• W meczowej kadrze Synów Albionu zabrakło dziś miejsca dla Leightona Bainesa. Jak się okazało, zawodnik Evertonu odniósł kontuzję, jednak nie jest ona poważna i powinien być on do dyspozycji na kolejny mecz.

• Wracając jeszcze do Wayne'a Rooney'a, będzie on pierwszym angielskim zawodnikiem, który osiągnął 100 występów w reprezentacji Anglii przed ukończeniem 30. roku życia.

• Po lewej widoczne są już składy obu ekip. W drużynie Anglii zadebiutuje Nathaniel Clyne. Jaki wynik przewidujecie? Zapraszam do typowania w komentarzach!

• Wayne Rooney zagra dziś po raz setny w narodowej reprezentacji. Z tej okazji, przed rozpoczęciem meczu otrzyma z rąk Sir Bobby'ego Charltona złotą czapkę.

• Po trzech spotkaniach Synowie Albionu przewodzą w grupie E z kompletem zwycięstw. Słowenia potknęła się już na początku, przegrywając z Estonią 0:1. Kto wyjdzie dziś zwycięsko z tego pojedynku?

• Dzień dobry! Witam serdecznie i zapraszam na relację LIVE z meczu eliminacyjnego grupy E. Dziś czeka nas bardzo ciekawy pojedynek, gdyż liderująca Anglia podejmie na Wembley drugą w tabeli Słowenię.