AP 21 Kraków najlepsza w „Turnieju Dwóch Miast” Armada Cup...

AP 21 Kraków najlepsza w „Turnieju Dwóch Miast” Armada Cup 2018 o Puchar Prezesa Pogoni Lwów

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

AP 21 Kraków najlepsza w „Turnieju Dwóch Miast” Armada Cup 2018 o Puchar Prezesa Pogoni Lwów
1/21
przejdź do galerii

©Archiwum AP 21 Kraków

Piłka nożna. Akademia Piłkarska 21 Kraków zajęła pierwsze miejsce w „Turnieju Dwóch Miast” Armada Cup 2018 o Puchar Prezesa Pogoni Lwów. Wzięło w nim udział sześć drużyn, w tym trzy krakowskie.
Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. W turnieju triumfowała AP 21 Kraków przed Wisłą Kraków, Ruchem Lwów Winniki, Pogonią Lwów, Garbarnią Kraków i Hałyczyną Lwów. Zwycięska drużyna wygrała cztery mecze i jeden – z Wisłą – zremisowała (1:1).

Dwaj zawodnicy AP 21 Kraków otrzymali indywidualne wyróżnienia. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju, który rozegrano w Winnikach, okazał się Aleksander Szydło, a najlepszym bramkarzem został wybrany Oskar Kwater.


Trenerem AP 21 Kraków był Wojciech Skwarczyński. W roli zaproszonych gości wystąpili m.in. współzałożyciele AP 21 Marek Konieczny i Mirosław Szymkowiak.

Młodzi piłkarze z Krakowa mieli okazję spędzić czas nie tylko na boisku. Odbyli wycieczkę po Lwowie, składając wizytę m.in. na Cmentarzu Obrońców Lwowa, który jest częścią cmentarza Łyczakowskiego i wysłuchując historii związanej z tym miejscem.

Gościli też w Parku Stryjskim, w którym w lipcu 1897 roku odbył się pierwszy mecz piłkarski reprezentacji Krakowa i Lwowa. Zapoznali się z historią początków futbolu na ziemiach polskich i rozegrali mecz ze Lwowem na pamiątkę tamtego, historycznego spotkania.

Do wyjazdu AP 21 Kraków doszło dzięki pomocy firmy Armada Finanse SA. Akademia i wspomniana firma organizują Turniej Dawnych Mistrzów z udziałem drużyn, które triumfowały w krajowych rozgrywkach przed drugą wojną światową. Przy okazji jego drugiej edycji padł pomysł, by zorganizować podobny turniej we Lwowie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!