Waldemar Mazgaj
Po golu Pawła Hassa zanosiło się na sensację.
Po golu Pawła Hassa zanosiło się na sensację. Krzysztof Kapica
Na 1/16 finału zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski piłkarze Apklan Resovii. 2-ligowiec uległ Lechii Gdańsk 1:3, choć przez długi czas pachniało niespodzianką.

Kilka tysięcy kibiców od początku niosło Resovię do walki. „Pasiaki” nie wystraszyły się lidera ekstraklasy, który grał w nieco rezerwowym składzie.

Ekipa Szymona Grabowskiego zaczęła ostrożnie, ale z upływem czasu poczynała sobie coraz śmielej. Tym bardziej, że goście myśleli chyba, że mecz sam się wygra i pierwszy celny strzał na bramkę oddali dopiero w 35. minucie, ale na posterunku był Daniel.

Resovia Rzeszów bliska niespodzianki w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk 1:3

Resovia Rzeszów bliska niespodzianki w Pucharze Polski z Lec...

Resovia prowadziła już wtedy 1:0, bo po ładnej akcji Ogrodnika na lewej stronie Hass sytuacyjnym uderzeniem posłał piłkę koło nogi Kuciaka. Do przerwy goście dwa razy domagali się karnego, ale Mariusz Złotek był nieugięty.

Tuż przed przerwą szansę na drugą bramkę miał Hass, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Vitoria.

Druga część upływała spokojnie, Resovia miała szansę na 2:0 po kiksie obrońcy, gdy Buczek zepsuł podanie do kolegów w 100-procentowej sytuacji. Powinien raczej strzelać!

Po reprymendzie w szatni i dwóch zmianach Lechia nieco przyspieszyła. Wyrównała po rogu Wolskiego; zamykający akcję Kanadyjczyk Vitoria wepchnął piłkę do bramki. Cztery minuty później Sobiech, mimo asysty Makowskiego, ładnie opanował piłkę i huknął pod poprzeczkę. 1:2!

W 70. minucie było już po meczu; Haraslin na lewym skrzydle zabawił się z obrońcami i posłał piłkę w długi róg.

Chwilę później po główce Buczka arbiter korzystał z podpowiedzi VAR-u, bo obrońca ekwilibrystycznie wybijał piłkę z linii bramkowej.

Ponad 4 tysiące kibiców oglądało na żywo mecz Pucharu Polski pomiędzy Apklan Resovią a Lechią Gdańsk. Była też telewizja i wygrana gości 3:1. Zobacz na zdjęciach kulisy meczu w Rzeszowie. Zobacz także:* relacja z meczu* zdjęcia

Puchar Polski. Ponad 4 tysiące kibiców, telewizja i wygrana ...

Apklan Resovia - Lechia Gdańsk 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Hass 15, 1:1 Steven Vitória 57, 1:2 Artur Sobiech 61, 1:3 Lukáš Haraslín 70.

Resovia: Daniel - Geniec, Zalepa, B. Makowski, Mikulec - Antonik, Domoń, Frankiewicz, Hass (66 Straszkewycz), Ogrodnik (72 Kantor) - Buczek (81 Pyrdek). Trener Szymon Grabowski.

Lechia: Kuciak - Fila (74 J. Nunes), Nalepa, Vitória, Lewandowski ż (46 Mladenović) - Michał Mak (46 Haraslín), T. Makowski, Kubicki, F. Paixão, Wolski - Sobiech. Trener Piotr Stokowiec.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 3500.

Opinie trenerów

Piotr Stokowiec (Lechia):
Jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy się podnieść i odpowiedzieć na tę nieudaną pierwszą połowę. Pokazaliśmy charakter! Resovia notuje ostatnio dobrą serię i nam też postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Grała bardzo mądrze, szczególnie do przerwy. W drugiej połowie zagraliśmy już jednak jak przystało na drużynę ekstraklasową.

Szymon Grabowski (Resovia):
Nawiążę do słów dziennikarza z TV, notabene pochodzącego z naszego regionu: „aby zobaczyć na Podkarpaciu dobrą piłkę, trzeba włączyć telewizor”. Myślę, że dziś oglądaliśmy naprawdę dobry mecz przy licznych kibicach, a wypełniony stadion obiecałem niedawno panu prezydentowi. Na pewno zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, mieliśmy kolejne sytuacje i gdyby coś jeszcze wpadło, to może byłoby inaczej. Jednak rozzłościliśmy Lechię, która pokazała klasę.