MŚ 2022. Arabia Saudyjska - Meksyk ONLINE. Wszyscy się liczą w walce o awans. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Arabia Saudyjska

1

Meksyk

2

• Koniec meczu! Meksyk wygrał z Arabią Saudyjską 2:1! Polska zostaje w turnieju!

• Salem Al Dawsari nie zmarnował doskonałej okazji! Pewnie skierował piłkę do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• GOOOOOOOOOOL! Saudyjczycy trafili na 1:2!

• Mocne uderzenie Chaveza. Broni Al Owais.

• Siedem minut doliczył arbiter do drugiej połowy.

• Do bramki Saudyjczyków trafił Antuna. Spalony! Gol nie został uznany.

• Schodzi Edson Alvarez, wchodzi Rogelio Mori.

• Wchodzi Hattan Bahebi, schodzi Al Ghanam.

• Zablokowany strzał Luisa Chaveza.

• Będzie niebezpiecznie pod bramką Saudyjczyków. Rzut wolny dla Meksykanów z siedemnastu metrów.

• Madu został ukarany żółtą kartką.

• Schodzi Henri Martin, wchodzi Raul Jimenez.

• Schodzi Pineda, wchodzi Carlos Rodriguez.

• Naciskają piłkarze Meksyku. Płaski strzał Pinedy, piłka przelatuje obok bramki Al Owaisa.

• Z rzutu wolnego mocno uderzył Luis Chavez! Znakomita parada Al Owaisa.

• Świetna okazja Meksykanów! Henri Martin fatalnie przestrzelił z siedmiu metrów!

• Ożywili się Saudyjczycy. Zablokowany strzał Al Buraikana z okolicy szesnastki.

• Polska przegrywa z Argentyną już 0:2. Oznacza to, że mamy identyczny bilans punktów i bramek co Meksyk. W takiej sytuacji decyduje klasyfikacja fair play.

• Schodzi Al-Shehri, wchodzi Al Aboud.

• Zdobyte bramki napędziły Meksykanów. Dośrodkował w pole karne Luis Chavez, ale zbyt głęboko.

• Henry Martin wpakował piłkę do siatki. Gol nie zostaje uznany. Asystent arbitra podniósł chorągiewkę - ofsajd!

• Fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego Luis Chavez. Piłka mimo sporej odległości wpadła blisko okienka bramki Saudyjczyków!

• GOOOOOOOOL! Meksyk prowadzi już 2:0! Trafił Luis Chavez!

• Tambakti został napomniany żółtą kartką.

• Świetnie rozegrali rzut rożny Meksykanie. W efekcie Henry Martin z bliska skierował piłkę do bramki Saudyjczyków.

• GOOOOOOOOL! 1:0 dla Meksyku! Bramkę zdobył Henry Martin!

• Schodzi Al Hassan, wchodzi Abdullah Madu.

• Zmiana w drużynie Meksyku. Schodzi Vega, wchodzi Uriel Antuna.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Arabia Saudyjska remisuje z Meksykiem 0:0.

• Al Dawsari szukał faulu na skraju pola karnego po kontakcie z interweniującym Jesusem Gallardo. Sędzia nie zareagował.

• Sześć minut doliczył angielski sędzia do pierwszej części gry.

• Kolejny atak Meksyku. Zablokowane uderzenie Alexi Vegi z ostrego kąta.

• Gra toczy się pod dyktando Meksyku. Saudyjczycy czekają na okazje do kontrataku.

• Z rzutu wolnego strzelał Luis Chavez. Meksykanin trafił w saudyjski mur.

• Zmiana w ekipie Arabii. Schodzi Al Bulaihi. Wchodzi Sharahili

• Al Hassan został ukarany żółtą kartką.

• Al Shehri został napomniany żółtą kartką.

• Z kilku metrów uderzał głową Orbelin Pineda! Blokuje piłkę saudyjski obrońca.

• Meksyk tłamsi Saudyjczyków. Groźnie strzelał z kilkunastu metrów Orbelin Pineda, broni Al Owais.

• W natarciu Meksykanie. Z woleja uderzał Luis Chavez, spokojnie łapie piłkę Al Owais.

• Uraz Abdulhamida. Zawodnik Zielonych Sokołów potrzebuje pomocy medycznej.

• Edson Alvarez napomniany żółtą kartką za faul na Kanno.

• Zbyt długie zagranie do Henry Martina. Al Owais skutecznie wyłapał futbolówkę.

• Kanno przymierzył nad murem z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką!

• Kanno uderzał z ostrego kąta na meksykańską bramkę. Mocno, ale wyraźnie nad poprzeczką.

• Przerwa w grze. Al Dawsari leży na murawie.

• Znakomita okazja Meksyku! Alexi Vega po podaniu z linii pomocy przegrywa pojedynek sam na sam z Al Owaisem!

• Celne uderzenie Saudyjczyków. Al Shehri strzelił jednak w sam środek bramki.

• Luis Chavez przymierzył z dystansu. Piłka minęła światło saudyjskiej bramki.

• Początek meczu!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie Lusail Iconic Stadium. Za parę chwil rozpocznie się rywalizacja Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

• Dla Meksykanów jest to wręcz naturalne, że na mundialach docierają do 1/8 finału - na tym etapie żegnali się z każdym mundialem począwszy od turnieju w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku.

• W lepszej sytuacji jest Arabia Saudyjska. W razie remisu też musi czekać na wynik drugiego spotkania w grupie, ale wygrana z Meksykiem zagwarantuje tej drużynie niespodziewane wyjście z grupy i grę w 1/8 finału mistrzostw świata.

•  a

• Meksyk jest w trudniejszej sytuacji i nawet w przypadku wygranej będzie musiał czekać na rozstrzygnięcie w meczu Polska - Argentyna. Podopieczni Gerardo Martino będą z pewnością trzymać kciuki za Polaków, bo każda wygrana Biało-Czerwonych pozwoli im myśleć - w przypadku pokonania Saudyjczyków - o awansie. W razie porażki Polski z Argentyną i zwycięstwa Meksyku nad Arabią Saudyjską o awansie z drugiego miejsca zdecyduje bilans goli.

• Sytuacja w grupie C ułożyła się w taki sposób, że Arabia Saudyjska i Meksyk nie mogą razem awansować do fazy pucharowej. W wieczornym starciu kalkulacji zatem nie będzie. Arabia Saudyjska, jak i Meksyk zrobią wszystko, aby wygrać ostatnie grupowe spotkanie na mundialu i nie pakować jeszcze walizek. Początek meczu o godzinie 20:00.

©EPA/Friedemann Vogel PAP/EPA

MŚ 2022. Czy Arabia Saudyjska zaskoczy ponownie i po pokonaniu Argentyny wyższość "El Tri" uzna również reprezentacja Meksyku? Saudyjczycy wszystko mają w swoich rękach; od Polaków i Argentyńczyków zależy tylko z którego miejsca awansuje kadra Herve Renarda. Relacja LIVE w środę od godziny 20:00.

MŚ 2022. Mecz Arabia Saudyjska - Argentyna ONLINE

Będzie to pojedynek równoległy do meczu Polski z Argentyną, natomiast z perspektywy Biało-Czerwonych niemal równie ważny co starcie podopiecznych Czesława Michniewicza i Lionela Scaloniego; bowiem w przypadku remisu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem Polacy mogą nawet przegrać z Argentyną, a i tak awansują.
Jeśli z kolei maksymalnie dwoma bramkami wygra reprezentacja Meksyku to Polacy odnosząc jednobramową porażkę również zameldują się w 1/8 finału. Każdy inny scenariusz w przypadku Polaków oznacza pożegnanie się z turniejem.

Czego możemy spodziewać się po Arabii Saudyjskiej? - Myślimy o fazie pucharowej, ale wcześniej musimy skupić się na spotkaniu z Meksykiem. Musimy dać z siebie wszystko w środowym meczu, to będzie dla nas bardzo ważny dzień - powiedział krótko selekcjoner Arabii Saudyjskiej Harve Renard. - Musimy zwracać uwagę na siebie, naszą gotowość i nasze pragnienie osiągnięcia celu, nad którym pracowaliśmy przez dłuższy czas - podsumował francuski trener na przedmeczowej konferencji. Saudyjczycy z pewnością zagrają wysoką linią obrony jak to miało miejsce z Argentyną i Polską. Dotąd tylko raz w historii Saudyjczycy wyszli z grupy na mundialu: w USA w 1994 odpadli w 1/8 uznając wyższość Szwecji przegrali 1:3.

Reprezentanci Meksyku mimo uzbieranego tylko jednego punku pozostają w grze o awans. Co musiałoby się wydarzyć żeby "El Tri" zameldowali się w 1/8? Podopieczni Gerardo Martino będą z pewnością trzymać kciuki za Polskę, bo każda wygrana Biało-Czerwonych pozwoli im myśleć - w przypadku pokonania Saudyjczyków - o awansie. W razie porażki Polski z Argentyną i zwycięstwa Meksyku nad Arabią Saudyjską o awansie z drugiego miejsca zdecyduje bilans goli.

Dla Meksykanów jest to wręcz naturalne, że na mundialach docierają do 1/8 finału - na tym etapie żegnali się z każdym mundialem począwszy od wspomnianej imprezy w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku. By więc podtrzymać tę tradycję meksykańscy kibice będą z pewnością jednym okiem patrzeć na wyczyny podopiecznych Czesława Michniewicza i liczyć, że pokonają Argentyńczyków.

Przewidywane składy na mecz Arabia Saudyjska - Meksyk
Arabia Saudyjska: Al-Owais - Abdulhamid, Al-Amri, Tambakti, Al-Burayk - Kanno; Al-Buraikan, Al-Abed, Al-Najei, Al-Dawsari - Al-Shehri.
Meksyk: Ochoa - Sanchez, Moreno, Montes, Gallardo - Herrera, Alvarez, Chavez - Lozano, Jimenez, Vega.

Mecz Arabia Saudyjska - Meksyk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu w TVP 2. W aplikacji TVP Sport dostępna transmisja łączona z dwóch równoległych spotkań (Arabia Saudyjska - Meksyk i Polska - Argentyna). W TVP 2 mecz komentuje duet Maciej Iwański - Janusz Michalik. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Arabia Saudyjska - Meksyk od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!