Fortuna 1 Liga. Mecz Arka Gdynia - Chrobry Głogów ONLINE....

Fortuna 1 Liga. Mecz Arka Gdynia - Chrobry Głogów ONLINE. Baraż o Ekstraklasę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, Baraże - półfinały
2022-05-26 20:45

Arka Gdynia

0

Chrobry Głogów

2

• Koniec meczu! Chrobry Głogów niespodziewanie pokonuje na wyjeździe Arkę Gdynia (2:0) i w finale baraży o Ekstraklasę zmierzy się z Koroną Kielce!

Bramki dla gości strzelili Dominik Piłka i Mikołaj Lebedyński.

• 93. minuta. Dominik Dziąbek przegrywa pojedynek z Kacprem Krzepiszem Dominik Dziąbek

• Dominik Dziąbek marnuje "setkę"! Z kontrą trzech na jednego ruszyli goście i rezerwowy Chrobrego przegrywa pojedynek z Kacprem Krzepiszem!

• Mateusz Machaj decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów; płaską próbę zdołał odbić Kacper Krzepisz.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA MARTINA DOBROTKI!!!

Za nieprzepisowe zagranie ręką

• ... a za Dominiak Piłę pojawia się Dominik Dziąbek.

• Podwójna zmiana w Chrobrym: Mateusz Machaj w miejsce Michała Rzuchowskiego...

• Coraz mniej czasu mają zawodnicy Arki.

• Marcusowi da Silvie brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Stępnia.

• Marcus da Silva zastępuje Mateusza Kuzimskiego.

• Paweł Tupaj zmienia Mateusza Bochnaka.

• Mateusz Bochnak upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Mateusz Stępień mógł zaliczyć "wejście smoka"! Przedarł się w pole karne gospodarzy, ale jego strzał zdołał odbić Rafał Leszczyński!

• ... a za Olafa Kobackiego pojawia się Mateusz Stępień.

• Podwójna zmiana w Arce: Fabian Hiszpański w miejsce Adama Dei...

• Dennis van der Heijden zmienia Mikołaja Lebedyńskiego.

• Kolejna próba Mikołajka Lebedyńskiego. Tym razem niecelna próba.

• [WIDEO] 71. minuta. Gol Mikołaja Lebedyńskiego (ARK - CHR 0:2)

• Ryszard Tarasiewicz reaguje zmianą Schodzi Sebastian Milewski, wchodzi Michał Bednarski.

• Martin Dobrotka z żółtą kartką.

• Atak pozycyjny gości z przyspieszeniem w postaci dośrodkowania w pole karne. Piłka znalazła się pod nogami Mikołaja Lebedyńskiego, który mocnym uderzeniem w środek bramki wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA CHROBREGO! MIKOŁAJ LEBEDYŃSKI!!!

• Adam Deja upomniany żółtą kartką za faul.

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Chrobrego! Marcel Ziemann dostaje piłkę blisko lewego narożnika pola karnego, po czym uderza wysoko nad bramką... Z tej akcji można było "wycisnąć" więcej. Tym bardziej, że zawodnicy Ivana Djurdjevicia wyszli trzech na dwóch.

• Mateusz Kuzimski w roli lewoskrzydłowego znalazł się z piłką w polu karnym. "Tylko" rzut rożny.

• Olaf Kobacki "ścina" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza pola karnego nad bramką gości.

• Christian Aleman na spalonym.

• 61. minuta. Kacper Krzepisz paruje strzał Dominika Piły Dominik Piła

• To powinien być drugi gol Dominika Piły!

Z kontrą ruszyli goście i anemiczne uderzenie młodzieżowca w środek bramki paruje Kacper Krzepisz!

• Po rzucie rożnym Christian Aleman uderza nad bramką.

• Upomniany również Michał Rzuchowski.

• Mikołaj Lebedyński upomniany żółtą kartką za faul.

• Mateusz Kuzimski wyskakuje najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony. Uderza głową minimalnie obok lewego słupka! Gdyby piłka wpadłaby do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Robert Mandrysz, co nie podoba się kibicom Arki. Ich zdaniem pomocnik Chrobrego gra na czas.

Wydaje się, że będzie on w stanie grać dalej.

• Olaf Kobacki wbiega z lewej strony w pole karne do prostopadłego podania. Jego strzał został zablokowany; a dodatkowo był na minimalnym spalonym.

• Olaf Kobacki urwał się lewą stroną i zagrywa mocno po linii do Huberta Adamczyka. Ten wrzuca w pole karne Mateusza Żebrowskiego, który najpierw dobrze przyjął piłkę, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Szeroko ustawiony Christian Aleman zagrywa w "szesnastkę' do Mateusza Żebrowskiego. Ten nie zdołał opanować piłki. Rafał Leszczyński z "piątki".

• Mateusz Bochnak przejmuje piłkę na prawej stronie i chciał ruszyć wzdłuż linii bocznej. Zahaczył go Sebastian Milewski, który przerwał atak gości; kartki nie ma.

• Mocne zagranie przed pole karne do Mateusza Kuzimskiego. Skutecznie powstrzymał go Mavroudis Bougaidis, dzięki czemu Rafał Leszczyński łapie piłkę.

• Chrobry Głogów zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Gdyni, gdzie dobiega przerwa w meczu Arka - Chrobry Głogów, którego stawką jest finał baraży o Ekstraklasę. Po pierwszej połowie bliżej awansu są piłkarze Ivana Djurdjevicia, którzy prowadzą po bramce Dominika Piły.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W drugim półfinałowym meczu barażowym o Ekstraklasę Arka Gdynia przegrywa z Chrobrym Głogów po bramce Dominika Piły.

• [WIDEO] 41. minuta. Gol Dominika Piły

• Podrażnieni arkowcy próbują atakować. Ale bramka paraliżuje zawodników Ryszarda Tarasiewicza.

• Dalekie wybicie gości z ok. własnego pola karnego na uwolnienie (!). Z piłką minęli się Martin Dobrotka i Gordan Bunoza, co wykorzystał Mateusz Bochniak. Wbiegł z piłką w pole karne, po czym zagrał przed bramkę do Dominika Piły, a ten z bliska dopełnia formalności!

• CHROBRY NA PROWADZENIU! DOMINIK PIŁA STRZELCEM GOLA!!!

• Przewinienie Roberta Mandrysza Christianie Alemanie przy polu karnym Arki. Bez konsekwencji kartkowej.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Rafała Leszczyńskiego.

• 37. minuta. Rykoszet sprawił, że strzał Huberta Adamczyka minął bramkę Chrobrego w nieznacznej odległości Hubert Adamczyk

• Po chwili kolejną okazję miał Hubert Adamczyk. Lewą stroną przebił się Olaf Kobacki, podaje w "szesnastkę" do Christiana Alemana, a ten wystawia piłkę Adamczykowi. Jego strzał przechodzi tuż obok prawego słupka tylko dzięki rykoszetowi!

• Hubert Adamczyk dostaje piłkę na 17. metrze. Uderza w stronę dalszego (prawego) rogu, ale wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zdołał odbić piłkę do boku! Dopadł do niej Mateusz Kuzimski, ale był na spalonym!

• Mocne podanie na prawą stronę do Huberta Adamczyka. Ten nie zdołał opanować piłki, podobny problem miał Marcel Ziemann - po interwencji gospodarze mają aut na wysokości "szesnastki" gości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przed pole karne wybija Gordan Bunoza. Do piłki dopada Jaka Holenc, którego strzał mija bramkę Arki w bezpiecznej odległości.

• Dominik Piła urwał się lewą stroną, gdzie faulował go Mateusz Żebrowski. Rzut wolny dla Chrobrego ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego.

• Z kontrą środkiem wychodzą głogowianie. Ciekawie zapowiadała się akcja po wymianie kilku szybkich podań na 1-2 kontakty, ale ten wysiłek zepsuło niedokładne zagranie Jaki Holenca.

• Marcel Ziemann decyduje się na strzał sprzed pola karnego. Piłka przelatuje tuż nad prawym spojeniem!

• Na prawej stronie pograli Michał Ilków-Gołąb z Mateuszem Bochnakiem. Podanie zwrotne do kapitana Chrobrego było niedokładne i z kontrą skrzydłem ruszył Olaf Kobacki. Michał Ilków-Gołąb zdołał szybko wrócić i przerwać akcję gospodarzy.

• Atak pozycyjny gości w środku pola. Gdynianie nie kwapią się do pressingu.

• Nie szło prawą, to piłkarze Ryszarda Tarasiewicza zaatakowali lewą stroną. A dokładniej chcieli, bo podanie Olafa Kobackiego po linii do Huberta Adamczyka było bardzo niedokładne.

• Mocne zagranie na wolne pole do Huberta Adamczyka. Ten składał się do strzału z pola karnego, ale piłkę na uwolnienie wybija, w ostatniej chwili, Mavroudis Bougaidis.

• Olaf Kobacki "łamie" akcję z lewej strony do środka. Przed linią boczną pola karnego stracił piłkę na rzecz rywali.

• Tym razem do akcji ofensywnej Chrobrego podłączył się Michał Rzuchowski. Podobnie jak Mateusz Bochnak, został powstrzymany przed "szesnastką".

• Nie powiodła się akcja Mateusza Bochnaka. Skutecznie powstrzymał go Olaf Kubacki, pozwalając piłce na przeturlanie się za linię końcową.

• 10. minuta. Rafał Leszczyński przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Christiana Alemana z rzutu wolnego Rafał Leszczyński

• Christian Aleman widział dość daleko wysuniętego od bramki Rafała Leszczyńskiego i zdecydował się na centrostrzał z ok. 30 metrów (z rzutu wolnego)! Bramkarz Chrobrego zdołał cofnąć się kilka metrów, by przepchnąć piłkę nad poprzeczką!

• Marcel Ziemann upomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Żebrowskim.

• Mateusz Bochnak próbował przedrzeć się środkiem w pole karne gospodarzy. Nie pozwolił na to Gordan Bunoza.

• Po chwili Olaf Kobacki w roli lewoskrzydłowego. Wywalczył rzut rożny, ale dośrodkowanie z narożnika na dalszy słupek było przeciągnięte.

• Atak Arki prawą stroną przerywa gwizdek sędziego. Olaf Kobacki był na spalonym.

• Próba dalekiego zagranie w kierunku Mateusza Kuzimskiego. Dobrze ustawiony Mavroudis Bougaidis wybija piłkę za linię boczną

• Dośrodkowanie Marcela Ziemanna z lewej strony nie znalazło adresata w polu karnym Arki.

• Mateusz Żebrowski urwał się prawą stroną. Jego dośrodkowanie z pola karnego blokuje obrońca Chrobrego i do tego piłka trafiła go w rękę. Sędzia Szymon Marciniak wyraźnie dał do zrozumienia, że nie ma mowy o rzucie karnym - piłka najpierw odbiła się od nogi, a potem od ręki.

• OD razu, po wznowieniu, zaatakowali gospodarze. Dalekie zagranie Michała Marcjanika było poza zasięgiem Mateusza Żebrowskiego. Rafał Leszczyński z "piątki".

• Szymon Marciniak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte! Kto będzie drugim finalistą baraży o Ekstraklasę?

• Kapitanami są defensorzy: Michał Marcjanik oraz Michał Ilków-Gołąb.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Półfinałowy baraż w Gdyni poprowadzi sędzia Szymon Marciniak. Za VAR odpowiadać będą Daniel Stefański oraz Dawid Golis.

• Finałowym rywalem Arki lub Chrobrego będzie Korona Kielce. Żółto-czerwoni w pierwszym półfinale pokonali u siebie Odrę Opole 3:0 (3:0). Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę.

• W Chrobrym ostatni lub przedostatni mecz zaliczy Ivan Djurdjević. Trener bez względu na wyniki po trzech latach odejdzie z klubu. Niewykluczone, że ponownie zobaczymy go w Ekstraklasie.

• Arka w niedzielę walczyła o bezpośredni awans. I nawet przez chwilę mogła się czuć beniaminkiem Ekstraklasy. Było tak gdy sama prowadziła z Sandecją, a Podbeskidzie odpowiedziało Widzewowi. Radość okazała się ulotna, bo w Łodzi druga bramka dla gospodarzy padła cztery minuty później. Mimo niepowodzenia Arka wciąż ma duże szanse na awans. W przypadku wygranej z Chrobrym finał również rozegra na własnym boisku.

• Wyjściowy skład Chrobrego Głogów:

• Zwycięzca meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów zagra w finale baraży o Ekstraklasę. W lidze co ciekawe górą dwukrotnie byli goście. Czy i dzisiaj sprostają arcytrudnemu zadaniu? Początek spotkania o godz. 20:45. Witamy w relacji LIVE!

Mecz Arka Gdynia - Chrobry Głogów ONLINE. Wygrany zagra w finale baraży o Ekstraklasę. W lidze co ciekawe górą dwukrotnie byli goście. Czy i dzisiaj sprostają arcytrudnemu zadaniu? Relacja LIVE od godziny 20:45.
Mecz Arka Gdynia - Chrobry Głogów ONLINE

Mimo niepowodzenia Arka wciąż ma duże szanse na awans.
Spośród wszystkich uczestników baraży zajęła najwyższe miejsce i wiosną punktuje najlepiej. W przypadku wygranej z Chrobrym finał również rozegra na własnym boisku. A to spory atut, bo potencjalnym rywalem będzie Korona Kielce albo Odra Opole.

Baraż w Gdyni poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. Za system VAR odpowiedzialni będą Daniel Stefański oraz Dawid Golis.

Ryszard Tarasiewicz, trener Arki: - W ostatnich czternastu meczach zdobyliśmy 32 punkty. Uświadamia to, że zawodnicy są w dobrej dyspozycji. Przed meczem z Chrobrym Głogów nie powinniśmy więc zadawać sobie zbyt wielu pytań. Stawka spotkania jest znana. Korzystny, końcowy wynik, może być uzyskany tylko na skutek dobrej gry zespołu. Jak do tej pory prezentowaliśmy się, jak należy, więc do meczu z Chrobrym przystępujemy z dużym optymizmem

Ivan Djurdjević, trener Chrobrego: - Nie jest łatwo pracować w jednym miejscu tak długo jak mnie się udało w Chrobrym. Zarząd klubu i Miasto Głogów pokazują, jak powinno się działać w piłce nożnej. Pewnych rzeczy się nie przyspieszy. Chrobry powoli awansował z 3 do 2 ligi, kilka lat w niej spędził, teraz kilka lat w 1 lidze. Uważam, że jesteśmy klubem stabilnym i dzięki temu znajdujemy się tu, gdzie się znajdujemy. Z Arką wygraliśmy dwa razy. Dlaczego nie mamy wygrać kolejny?

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Chrobry - Arka 1:0 (1 liga, 27.11.2021)
Arka - Chrobry 0:2 (1 liga, 07.08.2021)

Mecz Arka Gdynia - Chrobry Głogów TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport Extra. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Polsat Box (dostęp za 40 złotych na miesiąc). Relacja LIVE od godziny 20:45 w GOL24 - zapraszamy!