Arka Gdynia

3

Dolcan Ząbki

2

• Po wielkich emocjach w Gdyni Arka pokonuje Dolcan 3:2 i wskakuje na fotel lidera. Oby więcej takich spotkań w 1. lidze. Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść.

• Koniec! Arka 3:2 Dolcan

• Zmiana taktyczna w Arce. Mosiejko za Abbotta.

• Sawala ogląda żółtą kartkę za faul na Abbocie.

• 90 minuta meczu. Dolcan ciśnie, ale bez skutku. Sędzia dolicza 2 minuty, a Niciński ma gotową zmianę.

• Mocne uderzenie z dystansu Petasza, Jałocha wyciągnął się jak długi, ale nie musiał interweniować, gdyż piłka poszybowała poza obręb bramki.

• Otworzył się teraz Dolcan, jeszcze będzie ciekawie. Mogła skorzystać z tego Arka- Abboott ładnie wyłożył piłkę Nalepie, ale ten uderzył wysoko ponad bramką.

• Schodzi Krzywicki, który się dziś już wystrzelał, a na boisku pojawia się były zawodnik Arki- Antonio Calderon.

• Arka zareagowała w sposób najlepszy z możliwych. Drugą połowę gra znakomicie. Teraz piękna prostopadła piłka od Sochy otworzyła tunel do sytuacji sam na sam Siemaszce, który w końcu stanął na wysokości zadania i z zimną krwią wykończyła akcję lewą nogą.

• Gooooooool !!! Ależ odrodzenie Arki!!! 3:2 Siemaszko!!!

• Z rzutu wolnego bezpośrednio strzela Warcholak i trafia... ale w plecy Siemaszki.

• Teraz w odpowiedzi Dolcan i dalekie podanie za linie obrony w ostatniej chwili przecina Alan. Gdyby ta sztuka mu się nie udała to mogło skończyć się bramką.

• Kolejna setka Arki! Tym razem po zagraniu piętą chyba Nalepy w doskonałej sytuacji niepilnowany Yussuff, ale nie trafia tego!

• Ależ przepiękna akcja Arki, najładniejsza w całym spotkaniu. Abbott technicznie górą do Da Silvy w pole karne, ten zgrywa idealnie w tempo do Siemaszko, który szczupakiem uderza na bramkę Kryczki. Golkiper gości broni wyśmienicie. Powinno być 3:2!

• Arka niesamowicie przycisnęła. Obraz gry zmienił się diametralnie. Dolcan czeka wyłącznie na jakąś szansę w kontrze, a wydawało się, że ten mecz maja pod kontrolą.

• Po rożnym duże zamieszanie w polu karnym Dolcanu, do strzału dochodzi Siemaszko, ale został zablokowany.

• Kądzior chciał nabić Abbotta, a nabił... Petasza i mamy rzut rożny dla Arki.

• Za faul na Abbocie żółta kartkę ogląda Jakubik.

• Matuszek z dystansu, ale pewnie w bramce Jałocha.

• Fantastyczna atmosfera zapanowała na trybunach po wyrównującej bramce. Tu będą jeszcze emocje, widać to po zachowaniu obu drużyn, które będą dążyły do zgranięcia pełnej puli.

• Kądzior zmienia Ferugę.

• Yussuff za Bożoka.

• Łukasiewicz i mamy 2:2! Da Silva wrzucił z kornera wprost na głowę Antka Łukasiewicza, a ten zmieścił piłkę po strzale głową tuż przy słupku.

• Kolejna akcja na plus Sochy. Tym razem prawy obrońca uderzył mocno z dystansu, a piłka po głowie wychodzi na rzut rożny.

• Dobra centra Sochy, który co raz częściej zapędza się na połowę rywala i bliski strzału głową z dogodnej pozycji Siemaszko. Piłka pada jednak łupem Kryczki.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Bajdura zastępuje Świerblewski.

• Socha traci piłkę i powracając do obrony fauluje za co ogląda żółtą kartkę.

• Rozpadało się na dobre. Nad Gdynią istna ulewa.

• Feruga robi sobie miejsce i oddaje strzał z 8. metra, kapitalnie wślizgiem w ostatniej chwili blokuje go Alan.

• Pierwsza próba ofensywnego wyjścia Dolcanu, ale nie daje się przepchnąć Krzywickiemu Marcjanik.

• Teraz uderza Da Silva, ale bardzo słabo i bez problemów interweniuje Kryczka.

• To mogło być wejście smoka. W bardzo dobrej sytuacji Siemaszko trafia wprost w Kryczkę.

• Siemaszko zmienia po przerwie Renusza.

• Gramy !

• Ależ emocje w końcówce II połowy. Mogło być już 0:3, a równie dobrze I połowa mogła się skończyć remisem 2:2. To jest dobry mecz i bramki tu jeszcze padną. Zapraszamy po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Arka 1:2 Dolcan.

• Łukasiewicz uderza głową, a piłka trafia w poprzeczke!

• Najpierw wspomnę, że tuż przed bramką Nalepy 100% okazję na skompletowanie hat-tricka zmarnował Krzywicki. Chwilę później do bezpańskiej piłki wybitej przez obrońców dopada Nalepa i decyduje się na strzał z dystansu. Piłka po błędzie Kryczki wpada do siatki.

• Naaaaalepa i mamy 2:1!!!!

• Oj nie idzie dziś Arce. Dobrze piłkę przejął Renusz i popędził w kierunku bramki Kryczki, jednak przy próbie dryblingu poślizgnął się i stracił piłkę. Powinien dogrywać do dobrze wychodzącego na pozycję Da Silvy.

• Na strzał z dystansu decyduje się Renusz. To uderzenie kompletnie mu nie wyszło, piłka poszybowała baaaardzo wysoko.

• Arka- DolcanArka- Dolcan Tory i Górka.

• Pierwsze pół godziny i dość nieoczekiwane prowadzenie 2:0. Dodajmy jeszcze, że zasłużone. Arka na razie walczy, jednak brakuje przede wszystkim dokładności i ostatniego podania.

• Żółty kartonik ogląda również Abbott.

• Spięcie w polu karnym Dolcanu pomiędzy Abbottem i Klepczarkiem. Obaj zawodnicy solidarnie ukarani żółtymi kartkami.

• Arka miała 2 rzuty rożne z rzędu, ale źle dziś wykonuje ten element gry Bożok.

• Świetną piłkę dostał Bajdur, kompletnie niepilnowany popatrzył i dobrze pocelował z podaniem wprost na nogę Krzywickiego, który dopełnił formalności i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

• Goooooool! Krzywy show i mamy 2:0!

• Nalepa przedostał się w obręb pola karnego, popędził wzdłuż linii i dogrywał do kolegów w pole karne. Mamy rzut rożny.

• Niepewne piąstkowanie Jałochy po kornerze, z czego korzysta jeszcze pomocnik Dolcanu i oddaje strzał. Piłka przeleciała obok słupka.

• Arka - Dolcan Gramy!

• Szybka odpowiedź Arki i było blisko wyrównania. Dobrą piłkę od Abbotta dostał Nalepa. Pomocnik Arki będąc na ostrym kącie zdecydował się nie oddawać strzału, minął bramkarza i dogrywał do partnerów. Pomysł był bardzo dobry, jednak lot futbolówki został przecięty przez obronę Dolcanu.

• Dość nieoczekiwanie Dolcan wychodzi na prowadzenie. Tarnowski popędził lewym skrzydłem i źle zagrał do partnera w pole karne, piłkę przejął jeszcze Feruga i wycofał ją przed pole karne do Krzywickiego, a ten pokonał Jałochę w sumie sygnalizowanym, ale dość mocnym i precyzyjnym strzałem przy słupku.

• Krzywicki !!! 1:0 dla Dolcanu!

• Świetna akcja Arkowców. Na prawej flance obrońcę minął Renusz i dobrze obsłużył prostopadłą piłką Nalepę. Pomocnik Arki oddał strzał z ostrego kąta, ale Kryczka bez problemów łapie futbolówkę.

• Tuż przed pierwszym gwizdkiem pamiątkową koszulka z numerem 100 został obdarowany Marcus Da Silva, który w poprzedniej kolejce w Chojnicach zagrał po raz setny w żółto- niebieskiej koszulce. Koszulkę wręczył mu prezes Pertkiewicz.

• Ładna kombinacja Krzywickiego z Feruga w polu karnym Jałochy, ale Feruga był na spalonym. Mogło być groźnie, ale prawidłowa reakcja sędziego liniowego.

• Pierwszy strzał z dystansu w wykonaniu Arki. Uderzał Warcholak ale mocno niecelnie.

• Tarnowski niedokładnie zagrał w kierunku Krzywickiego, piłkę przejęli gospodarze i powoli wyprowadzają kontratak.

• Krzywicki ruszył do piłki, ale nie miał szans do niej dobiec.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Rezerwowi Dolcanu: Humerski, Wiktorski, Jagiełło, Gołębiewski, Calderon, Kądzior, Świerblewski.

• Rezerwowi Arki: Miszczuk, Stolc, Wojowski, Tomasiewicz, Mosiejko, Youssuff, Siemaszko.

• Dziś klasyczny "mecz o 6 punktów". Arka Gdynia podejmuje Dolcan Ząbki. Obie ekipy mają tyle samo punktów (po 26 pkt.) i w ligowej tabeli są bezpośrednimi sąsiadami. Co więcej obie drużyny mają podobny bilans bramkowy (Arka 24-17, Dolcan 25-13).

• Prosto ze stadionu w Gdyni wita już Państwa Andrzej Rukść. Dziś pogoda nie rozpieszcza, jest zimno. Mamy ledwie 4C, pada deszcz i wieje dość silny wiatr.