Arka Gdynia - FC Larna. Remis żółto-niebieskich na koniec zgrupowania w Gniewinie

ŁŻ
Na zdjęciu: Damian Zbozień
Na zdjęciu: Damian Zbozień Piotrhukalo
Arka Gdynia - FC Larna. Piłkarze Arki Gdynia, na zakończenie zgrupowania w Gniewinie, zremisowali z beniaminkiem Premiership w Irlandii Północnej, zespołem FC Larna 1:1. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił w tym meczu Kamil Antonik.

Ostatni sparing z udziałem żółto-niebieskich w Gniewinie został przerwany z powodu obfitych opadów na deszczu. Na szczęście w piątek pogoda dopisała i oba zespoły mogły sprawdzić swoje umiejętności w bardzo dobrych warunkach.

W początkowych fragmentach spotkania przewagę mieli piłkarze z Gdyni. Trener Jacek Zieliński kilka razy pokrzykiwał w kierunku swoich podopiecznych, by w ich poczynaniach było więcej dokładności. Arka nie wystrzegła się jednak też kilku poważnych błędów. W 33. minucie napastnik rywali wyszedł sam na sam z Pavelsem Steinborsem, ale uderzył obok słupka.

Ta akcja rozochociła Irlandczyków, którzy odważniej zaatakowali w końcówce pierwszej połowy. Na szczęście dla Arki, bezskutecznie.

W drugiej odsłonie znowu na początku lepsze wrażenie sprawiali gracze z Irlandii Północnej. W 57. minucie jednak obronę rywali wreszcie sforsował Kamil Antonik. W 70. minucie powinno być natomiast 1:1, ale Arkę od utraty bramki uratowała poprzeczka.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 79. minucie, na lewym skrzydle ograny został Michael Olczyk i rywale wyrównali. Końcowe minuty należały do piłkarzy FC Larna, którzy przycisnęli gdynian, ale bramki na zwycięstwo zdobyć już nie zdołali.

Camp Nou, Santiago Bernabeu czy Emirates Stadium - to stadiony, które stały się już ikonami futbolu w Europie. Polska też ma jednak się czym chwalić. A jak na tle polskich "kolosów" wyglądają obiekty Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Sprawdzamy!

Oto największe stadiony w Polsce. Jak wypadają obiekty Lechi...

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu sezonu żółto-niebiescy zmierzą się w piątek, 19 lipca z Jagiellonią Białystok (godz. 18).

Arka Gdynia - FC Larna 1:1 (1:0)
1:0 Antonik (57)
1:1 McDaid (79)

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup (46' Maghoma), Marciniak - Deja, Busuladzić (46' Marić) - Antonik, Cvijanović (46' Olczyk), Jankowski - Kolev (46' Skhirtladze)

FC Larna: Devlin - Cosgrove, Graham, Ramsey, Watson, Hughes, Sule, Randall, Lynch, Donnelly, McMurray.

Nie lubisz ćwiczyć? Dzięki tym czynnościom możesz codziennie spalić sporo kalorii