Arka Gdynia

3

GKS Tychy

0

• Arka Zasłużone zwycięstwo żółto-niebieskich, bo to oni dominowali w tym meczu i ich postawa została nagrodzona. Teraz mogą świętować z kibicami bo jest co. Pierwszy mecz w Gdyni, pierwsza wygrana i to jaka! Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, dobranoc!

• Koniec meczu! Arka gromi GKS Tychy 3:0!

• Rzut karny wywalczył Tomasik, a karnego wykorzystuje Marcus!

• RZUT KARNY DLA ARKI w ostatniej akcji meczu!

• Tym razem kontuzję zgłasza Pruchnik, ale jego koledzy z drużyny grają dalej.

• Jeszcze będzie rzut wolny dla Arki na lewej stronie, ale piłka trafia w ręce bramkarza po zagraniu Rzuchowskiego.

• Tomasik znowu na spalonym, a była dobra szansa dla Arki.

• Niezła próba Glaubera zza pola karnego, piłka przelatuje nad bramką.

• A jednak Sobieraj pokazał charakter i wrócił do gry! 4 minuty doliczone.

• Sobieraj już nie zagra w tym meczu. Arka kończy w 10. Kibice już śpiewają "Que sera sera, Areczka 3 punkty ma!"

• Sobieraj leży na murawie z kontuzją. Czy Arka będzie musiała kończyć mecz w 10?

• Smółka oddaje pierwszy celny strzał GKSu w tym meczu i nie bez problemów broni Szromnik.

• Żółta kartka dla Kubowicza, za wysoko podniesiona noga przy tym zagraniu.

• Głośne "Gdyńska Arka aeaeao" niesie się z trybun! Doping naprawdę dzisiaj na wysokim poziomie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pruchnika piąstkuje Misztal wprost pod nogi Szwocha, ale ten uderza tak, że centymetry dzieliły piłkę od lotu nad dachem.

• Marcus chciał założyć "dziurkę" Chomiukowi, ale ten był czujny :)

• Damian Szczęsny opuszcza boisko, a zastępuje go Czupryna. To już ostatnia zmiana tego wieczora.

• Mamy przerwę w grze gdyż na boisku leży jeden z gości.

• Z boiska przy głośnym "Dziękujemy" schodzi Arkadiusz Aleksander. Na boisku melduje się młody talent Szubert.

• Aleksander najpierw popełnił techniczny błąd, a potem znalazł się na spalonym.

• Dzięgielewski sfaulował Glaubera na prawej stronie, wciąż przy piłce Arka.

• Rzuchowski z 30 metrów uderzył wprost w... Szwocha. Ten aż zwinął się z bólu.

• Prosty błąd Szwocha, który dał się nabić przy linii końcowej i od bramki Misztal.

• Dośrodkowywał z narożnika boiska Pruchnik na krótki słupek, ale wybił obrońca.

• Była szansa dla Arki, ale Rzuchowski za słabo podał do Tomasika, ten jednak zdołał wywalczyć róg.

• Będzie druga zmiana w Arce. Glauber podobnie jak w Ostródzie zmienia Radzewicza.

• Kontrę Arki wyprowadzał Aleksander, rozciągając piłkę na prawo do Marcusa, ten płasko dośrodkował ale nic z tego nie wyszło.

• Kibicom Arki nigdy dość :) Najpierw krzyczeli "Jeszcze jeden!", potem "1, 2 mało!" a teraz śpiewają "Jeszcze jedna bramka, jeszcze jedna bramka, jeszcze jedna musi być!"

• Arka "Trójmiasto jest nasze!" śpiewają kibice Arki.

• Znakomite dośrodkowanie Marcusa z prawej strony, wprost na głowę Rzuchowskiego, który kompletnie niepilnowany wpakował piłkę głową do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 Rzuchowski!

• Faul w środku pola, za plecy trzyma się Pruchnik. Żółta kartka dla Zunicia.

• Zmiana w Arce. Jamroza zastąpi Rzuchowski.

• Ależ wywalczył straconą piłkę Kubowicz, dzięki czemu popędził z nią Marcus, oddał strzał zza pola karnego ale wprost w ręce bramkarza.

• Marcus wyraźnie był faulowany na prawej stronie, jednak sędzia liniowy wskazał że grę zacznie bramkarz.

• Znakomita była okazja by obsłużyć Jamroza prostopadłym podaniem, ale Aleksander zbyt długo zwlekał i w końcu podał pod nogi obrońcy.

• Druga zmiana w ekipie gości. Małkowskiego zastępuje Dzięgielewski.

• Zagotowało się teraz na murawie, po faulu Smółki, który jednym wślizgiem "skasował" Jarzębowskiego i Szwocha. Kapitan Arki był wściekły. Sam Smółka za swoje zagranie obejrzał żółtą kartkę.

• Znakomite prostopadłe podanie Aleksandra do Jamroza, ten dośrodkował z lewego skrzydła, ale obrońca wybija na rzut rożny.

• "Jeszcze jeden"- domagają się trybuny :)

• Ależ było zamieszania przy tej akcji. Dośrodkowanie Pruchnika z rogu, potem poprawka Szwocha, w końcu strzał Pruchnika. Strzał odbił Misztal wprost pod nogi aż 4 zawodników Arki! Zimną krew zachował Aleksander i nie bez problemów wpakował piłkę do siatki. 1:0 dla Arki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arkadiusz Aleksander na 1:0!

• Zza pola karnego próbował Smółka, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki.

• W przerwie zmiana w ekipie GKS. Imielę zastępuje Mąka.

• Drugą połowę rozpoczęli goście!

• Oficjalna frekwencja 5082 kibiców.

• arka Arka wróciła na murawę, GKS też. Ostatnie okrzyki motywacyjne i ruszamy!

• Ciekawe czy w przerwie zobaczymy jakieś zmiany, rozważamy kilka wariantów. Być może zejdzie bezproduktywny Jamróz, a zastąpi go Glauber, co skutkowałoby przesunięciem Marcusa do środka.

• Arka Nagrody dla młodych zawodników Arki, Wicemistrzów Polski Juniorów Starszych. Pewnie za jakiś czas to ich grą będziemy się ekscytować, może nawet w reprezentacji seniorskiej?

• Trzeba przyznać, że poza paroma momentami spotkanie mówiąc delikatnie nie porywało. Parę zrywów, sporo wybijania piłki na oślep. Tempo nadawała w większości Arka, GKS obudził się w końcówce. Oby druga połowa była lepsza. W przerwie czas na miłą uroczystość nagrodzenia Wicemistrzów Polski Juniorów Starszych zespół Arki Gdynia.

• Arka Koniec pierwszej połowy gry! Do przerwy 0:0 ale w końcówce było gorąco. Piłkarze schodzą do szatni zmęczeni i chyba średnio zadowoleni.

• Spróbował szczęścia Małkowski, ale wysoko ponad bramką.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Wszyscy na stadionie odetchnęli! Znakomita kontra GKS i błąd obrony Arki, Imiela i Smółka wyszli dwa na jeden. Ale temu drugiemu w sytuacji sam na sam zabrakło nie centymetrów, a milimetrów!

• Dobrze dośrodkował Tomasik, ale partnerzy w polu karnym nie zdołali przejąć piłki, znowu wybita.

• Kontra GKS, nie wrócił Kubowicz, z prawej strony piłka została przerzucona na lewą praktycznie pustą, stamtąd zagranie w środek do Smółki, ale wyjaśnia wszystko Jarzębowski.

• Była w międzyczasie szansa dla Arki, ale Tomasik fatalnie uderzył, i tylko obrońcy zawdzięcza, że Arka miała rzut rożny.

• Druga dla Radzewicza za dyskusje.

• Dwie żółte kartki, pierwsza dla Małkowskiego za faul.

• Sobieraj znakomicie zatrzymał akcję GKS a konkretnie Imieli.

• Mamy teraz fragment gry, w którym GKS utrzymuje się na połowie Arki. Nie długo to jednak trwało i po faulu na Tomasiku, akcje zacznie Arka.

• Była szansa dla GKS, dośrodkował Małkowski w kierunku Smółki, ale przeciął to wszystko Jarzębowski.

• Zbyt długie dośrodkowanie Pruchnika z rzutu rożnego, od bramki zacznie Misztal.

• Po rzucie rożnym, nic nie wyszło, po chwili w polu karnym znalazł się Marcus, który zaczął swój taniec, upadł, ale sedzia pokazał że będzie tylko rzut rożny, nie było mowy o karnym.

• Ależ strzał Tomasika z 30 metrów! Z najwyższym trudem broni Misztal i mamy rzut rożny!

• Chomiuk ukarany za faul na Jamrozie. Rzut wolny a do bramki gości jakieś 40 metrów. Rozkręca się Arka.

• Dobre dogranie Pruchnika z rzutu wolnego, po chwili poprawka Marcusa, potem kolejna poprawka Pruchnika. W końcu piłka trafiła na głowę Jarzębowskiego ten zgrał ją do Aleksandra, a napastnik Arki przeniósł piłkę nad poprzeczką! Powinien był to zrobić lepiej.

• Faulowany Radzewicz na lewej stronie boiska, będzie groźny stały fragment gry dla Arki.

• Upadł Szczęsny przed polem karnym, nic z tego nie zrobił sobie Jarzębowski, który przerzucił piłkę nad leżącym zawodnikiem GKS i zaczął akcję Arki.

• "Pozdrowienia" dla Wisły Kraków z Górki. Po chwili "każdy to powie Cracovia rządzi w Krakowie".

• Marcus faulem taktycznym zatrzymał akcję GKS, aż dziw że nie obejrzał kartki.

• Kolejne dzisiaj dośrodkowanie Kubowicza, niezłe, ale też znakomicie wyszedł Misztal z bramki.

• Za wysokie podanie Szwocha do Jamroza i piłkę łapie Misztal.

• Piłkarzom GKS puszczają nerwy, Szczesny tym razem dość chamsko odepchnął Marcusa.

• "Wygraj to dla nas, Areczko wygraj to dla nas". Czy piłkarze spełnią tę prośbę?

• Aleksander sprytnie do Tomasika, ale znowu spalony.

• Zarysowuje się coraz wyraźniej przewaga zawodników Arki. Goście coraz częściej ratują się rozpaczliwymi wybiciami w aut.

• Dośrodkowanie Pruchnika z rzutu wolnego i niefart zawodników Arki. Piłka odbiła się od głowy obrońcy a zaraz potem od zawodnika Arki, nawet nie będzie rzutu rożnego.

• Mateusz Szwoch naciągnął zawodnika GKS i dał się sfaulować. Rzut wolny dla Arki jakieś 25 metrów od bramki.

• Kibice Arki pozdrawiają teraz swoje zgody.

• Znakomite długie podanie do Tomasika, ale spalony...

• Wydawało się, że piłka dla Arki jest już stracona, ale znakomicie wślizgiem odebrał ją Radosław Pruchnik.

• Prosty błąd Radzewicza i Arka traci piłkę. Futbolówka prześlizgnęła mu się pod nogą.

• Budowali swoją akcję gospodarze. W końcu piłkę w uliczkę posłał Radzewicz, ale zbyt mocną by Tomasik mógł do niej dojść.

• Małkowski wpadł w pole karne jednak w asyście Tomasika, dośrodkował wprost w ręce Szromnika.

• Znowu Marcus. Tym razem dośrodkowanie Kubowicza w pole karne, Brazylijczyk ledwo sięgnął piłkę, ale z jego przyjęcia wyszło wystawienie piłki do Aleksandra, który oddał niecelny strzał.

• Ciężar gry bierze na siebie dzisiaj Marcus da Silva, który jest dosłownie wszędzie. Przed chwilą utrzymywał się z piłką na lewej stronie, teraz wrócił do obrony. Sporo pracy wykonuje dzisiaj ten zawodnik.

• Zagotowało się między Tomasikiem a Imielą, po tym jak ten drugi bezpardonowo zaatakował obrońcę Arki.

• Ależ wolę walki pokazał Marcus, najpierw jego dośrodkowanie zablokowane, potem rzucił się co sił w nogach by wygrać pojedynek główkowy. Piłka trafiła do Radzewicza, ale ten źle dośrodkował.

• Arka Tylko zwycięstwo, Areczko, tylko zwycięstwo niesie się z trybun!

• Z groźną kontrą ruszył GKS, ale akcję na lewej stronie wślizgiem powstrzymał Mateusz Szwoch.

• Z lekkim opóźnieniem ale sędzia Bednarek pokazał żółty kartonik Szczęsnemu za ten faul na Kubowiczu.

• Tymczasem z trybun: "Kto wygra mecz? Arka! Kto? Arka! Kto? Arka, Arka Arka!"

• Zaostrzyła się gra, teraz leży na boisku Dawid Kubowicz, poturbowany w walce o górną piłkę.

• Spore zamieszanie w polu karnym gości po tym rzucie wolnym, sędzia odgwizduje faul.

• Nic nie wyszło z rzutu rożnego wykonywanego przez Pruchnika, ale po chwili faulowany Sobieraj na prawej stronie, będzie groźny rzut wolny i znów Pruchnik podchodzi do piłki.

• Zaczął swój brazylijski taniec Marcus, mijając obrońcę, wpadając w pole karne i oddając bardzo groźny strzał. Znakomicie broni Misztal! Rzut rożny dla Arki.

• Faul Jamroza w środku pola na Gąsiorze, koniec szansy dla Arki.

• Znakomita kontra Arki, 3 na 1. Jednak Szwoch zbyt późno otrzymał piłkę minął obrońcę, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany!

• Rzut wolny dla gości z 40 metrów wykonywał Małkowski, ale Szromnik pewnie łapie piłkę.

• Ratować wybiciem musiał się Szromnik, po tym jak piłkę w światło bramki dostał od Jarzębowskiego, a ta mu odskoczyła.

• Od środka rozpoczyna Arka, a z trybun głośne: "Do boju Arkowcy!"

• Pierwsza akcja Arki, zagranie w pole karne, ale wybijają obrońcy.

• Arka Zawodnicy prowadzeni przez sędziego Bednarka przy akompaniamencie Roty wychodzą na murawę! Za chwilę zaczynamy!

• Podnieśli się kibice Arki z Górki przy wyczytywaniu składu żółto-niebieskich na ten mecz. Każdemu nazwisku zawodnika towarzyszy głośne: "OLE!"

• Owacyjnie przywitany w Gdyni Damian Krajanowski były zawodnik Arki.

• Stadion powoli się zapełnia, na 15 minut przed meczem około 2000-3000 kibiców.

• Przed meczem przywitanie nowych zawodników: Glauber, Szubert, Aleksander i Jamróz, a także Jakub Miszczuk, którego od Arki dzielą sprawy formalne.

• Arka - GKSTak prezentują się na rozgrzewce zawodnicy żółto-niebieskich. 20 minut do meczu!

• Teraz trochę o ławkach rezerwowych obu zespołów: Arka Gdynia: Patryk Kamola, Glauber, Paweł Wojowski, Michał Marcjanik, Michał Gałecki, Michał Rzuchowski, Michał Szubert. GKS Tychy: Maciej Budka, Mateusz Mączyński, Daniel Mąka, Szymon Sadowski, Dawid Dzięgielewski, Damian Czupryna, Mariusz Masternak.

Ławka Arki, co zadziwiające, i nie, nie chodzi nam o to, ze jest tam aż czterech Michałów, to w większości zawodnicy bardzo młodzi. Czy zapewnią oni jakość wchodząc na boisko? Przekonamy się.

• Oba zespoły już na murawie, goście przywitani staropolskim: "wypier...", zaś Arka głośnym okrzykiem: "Arka Gdynia!".

• Arka - GKSArka - GKS Oba zespoły wybiegły już na rozgrzewkę, do meczu 30 minut!

• Było sporo o zespole gości teraz czas na Arkę. Kibice chcą zobaczyć Glaubera w pierwszym składzie. Sam zawodnik również coraz głośniej domaga się gry w wyjściowej jedenastce. Już teraz wiemy, że Paweł Sikora nie zdecydował się postawić na niego, prawdopodobnie otrzyma jakieś 30 minut w tym meczu.

• Trenerem gości jest Tomasz Fornalik, znany głównie z tego, że jest bratem selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika. Sam niedawno prowadził Ruch Chorzów, ale został zwolniony po 3 kolejkach z bilansem bramkowym 0-7.

• Za to w kadrze GKS znaleźli się Damian Krajanowski i Daniel Mąka. Krajanowski to kapitan Arki z zeszłego sezonu, który nie dogadał się z włodarzami co do nowego kontraktu. Mąką zaś Arka interesowała się z powodu braków na prawym skrzydle, jednak sam zawodnik wybrał grę w Tychach.

• W kadrze gości nie znalazł się Bartosz Flis, były zawodnik Arki. W zeszłym sezonie grając w barwach Okocimskiego strzelił bramkę Arce na jej terenie, jednak żółto-niebieskim udało się wtedy odwrócić losy meczu i wygrać 3:1.

• Czy Arkę należy uznać za faworyta tego spotkania? Wątpliwości nie ma trener żółto-niebieskich Paweł Sikora. Według niego magia stadionu w Gdyni i tego miasta wręcz z przymusu stawia Arkę w roli faworyta.

• Pierwsza kolejka była dla obu zespołów diametralnie inna. Arka zremisowała na wyjeździe ze Stomilem 0:0, zaś GKS wygrał 2:0 po dublecie ustrzelonym przez Pawła Smółkę. Czy zawodnik tyskiego GKS również i w tym meczu popisze się taką skutecznością?

• Arka - GKS Ze stadionu miejskiego w Gdyni witają Państwa Adam Kamiński i Andrzej Rukść. Dzisiaj miejscowa Arka podejmie GKS Tychy. Zapowiada się ciekawe widowisko, nieco ponad godzina do pierwszego gwizdka.