Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. O awans do 1/4...

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. O awans do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2021-02-16 18:00

Arka Gdynia

2

Górnik Łęczna

1

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życząc miłego wieczoru zapraszamy na mecze 1/8 finałów Ligi Mistrzów! Dobranoc!

• W marcowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Arka Gdynia zmierzy się w Niepołomicach z również pierwszoligową Puszczą.

• Koniec spotkania w Gdyni! Arka zostaje ostatnim ćwierćfinalistą Pucharu Polski wygrywając z Górnikiem Łęczna 2:1!

• Marcus da Silva ucierpiał w starciu z Maciejem Gostomskim. Sądząc po rezultacie meczu gracz Arki raczej szybko nie wstanie.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Marcin Stromecki zastąpił Bartłomieja Kalinkowskiego.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Natomiast Bartłomiej Kukułowicz zastąpił Bartosza Śpiączkę.

• Michał Mak zastąpił Macieja Orłowskiego

• Aż trzy zmiany w szeregach Górnika Łęczna! Przemysław Banaszak zmienił Michała Golińskiego

• Po wrzucie z autu z prawej strony boiska piłka trafiła do Michała Marcjanika, który potężnym strzałem z woleja wpakował futbolówkę w samo okienko bramki Górnika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Piękny gol Michała Marcjanika!

• Po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji gospodarzy piłka trafiła do Adama Deji, ale ten nie zdążył oddać strzału, która została mu wybita w ostatniej chwili!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przed znakomitą szansą stanął Marcus da Silva, ale zawodnik Arki z bliskiej odległości uderzył obok bramki Macieja Gostomskiego!

• Podstawowy czas gry dobiega końca, a oba zespoły niespecjalnie kwapią się, by zdobyć zwycięską bramkę.

• Serhij Krykun już chciał pokazać się na boisku. Rezerwowy Górnika popędził lewą stroną boiska i oddał mocny strzał, który po rykoszecie wyszedł na rzut rożny.

• Dopiero pierwsza zmiana w szeregach Górnika Łęczna. Serhij Krykun pojawia się w miejsce Pawła Wojciechowskiego.

• Marcus da Silva został sfaulowany w narożniku boiska i Arka będzie miała szansę na zdobycie bramki.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Za Kamila Mazka pojawił się Mikołaj Łabojko.

• Luis Valcarce został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po ładnym kontrataku gości na strzał zdecydował się Bartłomiej Kalinkowski, jednak jego uderzenie także zostało zablokowane.

• Adrian Cierpka zdecydował się na uderzenie zza pola karnego Arki, ale jego strzał został zablokowany.

• Marcus da Silva wpadł z piłką w pole karne Górnika i oddał strzał, który jednak nie zagroził bramce gości.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W szeregach Arki Gdynia za Christiana Alemana na murawie melduje się Marcus da Silva.

• Po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji Christian Aleman trafił do bramki Górnika, ale radość graczy Arki przerwał gwizdek sędziego oznajmiający spalonego!

• Szybki kontratak Górnika zakończył się uderzeniem Arona Stasiaka, ale piłka trafiła wprost w przeciwnika.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Christian Aleman.

• Luis Valcarce próbował dośrodkować w pole karne gości, ale zrobił to bardzo niedokładnie i Arka straciła piłkę.

• Kamil Mazek próbował dośrodkować piłkę w pole karne Górnika, ale piłka powędrowała wprost w ręce Macieja Gostomskiego.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania w Gdyni!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę i za moment rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdyni. Do przerwy Arka remisuje z Górnikiem Łęczna 1:1.

• Christian Aleman uderzył z rzutu wolnego, ale zrobił to niecelnie.

• Kamil Mazek został sfaulowany tuż przed polem karnym Górnika Łęczna i Arka będzie miała szansę na drugą bramkę. Żółtą kartką ukarany został Aron Stasiak.

• Adam Deja ponownie uderzył z dystansu, ale jego strzał po raz kolejny świetnie obronił Maciej Gostomski!

• Po dośrodkowaniu w pole karne Arki zakotłowało się w polu karnym Kacpra Kajzera, najlepiej w tym zamieszaniu odnalazł się Bartosz Śpiączka, który sytuacyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Śpiączka doprowadza do wyrównania!

• Bartłomiej Kalinkowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego potężne uderzenie fantastycznie obronił Kacper Krzepisz!

• Goście przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, jeden z graczy Górnika faulował rywala w polu karnym Arki i sędzia przerwał grę.

• Bartłomiej Kalinkowski faulował przeciwnika, ale sęędzie nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Bartosz Śpiączka był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania! Po dośrodkowaniu Arona Stasiaka przed szansą stanął napastnik Górnika, ale jego uderzenie głową minęło słupek bramki gospodarzy o centymetry!

• Mateusz Żebrowski popędził z piłką lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Moment gry w środku pola, żaden z zespołów nie potrafi utrzymać piłki przez dłuższą chwilę. Dominują głównie łatwe, niewymuszone straty.

• Maciej Rosołek ruszył z piłką w stronę bramki Górnika, ale tuż przed polem karnym rywali został zatrzymany.

• Adam Deja zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości i bramkarz Górnika nie miał kompletnie żadnych szans z jego potężnym strzałem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Adam Deja otwiera wynik spotkania w Gdyni!

• Luis Valcarce potężnie uderzył z dystansu, ale jego mocne uderzenie fantastycznie obronił Maciej Gostomski!

• Maciej Rosołek uderzył z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Luis Valcarce dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne Górnika, jednak tam pewnie piłkę złapał Maciej Gostomski.

• W odpowiedzi Aron Stasiak ruszył z szybką kontrą, ale jego akcja została zatrzymana.

• Po akcji prawą stroną boiska zespół gospodarzy będzie miał pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Pierwszą akcję próbowała przeprowadzić Arka, jednak niedokładne podanie spowodowało, że od bramki może rozpocząć Maciej Gostomski.

• Paweł Wojciechowski dośrodkował piłkę w pole karne Arki, ale tam Kacper Krzepisz pewnie interweniował.

• Pierwszy faul w środku pola i mamy rzut wolny dla Górnika.

• Rozpoczynamy pojedynek w Gdyni!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Gdyni. Za moment rozpoczniemy ostatnie spotkanie 1/8 rozgrywek Pucharu Polski.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Kajzer (Br.), Hiszpański, Łabojko, Memić, Siemaszko, Skóra, Ślesicki, Marcus.

• Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Nowaczek (Br.), Banaszek, Krykun, Kukułowicz, Mak, Matei, Pajnowski, Rozmus, Stromecki.

• Już za około dziesięć minut rozpocznie się to spotkanie, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Natomiast Arka Gdynia w zimowej przerwie wygrała rozbiła Chojniczankę Chojnice i Olimpię Elbląg po 4:0, zremisowała z Pogonią Szczecin i przegrała z Bytovią Bytów.

• Znacznie lepsze wyniki w okresie przygotowawczym miał zespół z Łęcznej. Górnik ograł Stal Stalową Wolę, Avię Świdnik, Chełmiankę Chełm i Pogoń Siedlce. Jedynie okazał się gorszy na samym początku przygotowań przegrywając z Resovią Rzeszów.

• Dla obu zespołów będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w tym roku kalendarzowym, a więc w szeregach obu zespołów mamy wiele niewiadomych.

• Oba zespoły zmierzyły się już raz w tym sezonie ligowym. W 3. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna wygrał z Arką Gdynia 2:0 po bramkach w samej końcówce meczu Bartłomieja Kalinkowskiego i Przemysława Banaszka.

• W tabeli Fortuna 1. Ligi oba zespoły są w czołówce. Górnik Łęczna zajmuje trzecią pozycję z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów. Natomiast Arka Gdynia plasuje się dwie pozycje niżej i ma na swoim koncie trzy "oczka" mniej. Górnik ma tyle samo punktów co drugi ŁKS Łódź. Do pierwszej Termalici tracą aż dziesięć "oczek".

• W poprzednich rundach Pucharu Polski lepiej radził sobie zespół z Gdyni. Arka najpierw rozbiła Górnika Polkowice aż 5:0, a później ograła u siebie Koronę Kielce 2:0. Natomiast Górnik Łęczna najpierw na wyjeździe ograł Polonię Nysa 3:1, a później również 2:0 pokonał Ślęzę Wrocław.

• Jest to jedyna para 1/8 rozgrywek Pucharu Polski, gdzie zmierzą się dwa zespoły z Fortuna 1. Ligi. W ćwierćfinale rozgrywek zameldowała się już pierwszoligowa Puszcza Niepołomice i drugoligowa Chojniczanka Chojnice. To właśnie na zespół z Niecieczy trafi zwycięzca dzisiejszej rywalizacji.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 1/8 finałów Pucharu Polski Arka Gdynia na własnym stadionie podejmie zespół Górnika Łęczna. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Arka - Górnik LIVE! O awans do 1/4 finału Pucharu Polski

Arka - Górnik LIVE! O awans do 1/4 finału Pucharu Polski ©fot. Wojciech Szubartowski

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. W zeszłym tygodniu poznaliśmy nawet pary kolejnej rundy, ale dziś dojdzie jeszcze do ostatniego meczu 1/8 finału. Zagrają dwaj pierwszoligowcy - po raz pierwszy w tym roku o stawkę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE

Zwycięzca tej pary w 1/4 finału trafi na kolejnego rywala z ligowego podwórka. Będzie nim Puszcza Niepołomice, a mecz odbędzie się na początku marca. Jedna z tych drużyna awansuje zatem do 1/2 finału, co w przypadku klubów z 1 ligi ostatnio przytrafiło się Rakowowi Częstochowa (sezon 2018/19).

Arka z Górnikiem spotkała się ostatnio pod koniec października. W zaległym meczu 3. kolejki to beniaminek okazał się lepszy od spadkowicza. Od tamtego czasu sporo się zmieniło - zwłaszcza w drużynie z Gdyni. Do Arki dołączył z Górnika Paweł Sasin, a nowym trenerem na rundę rewanżową został Dariusz Marzec. Z ówczesnego składu Arki odeszło już trzech zawodników, a czwarty (Mateusz Młyński) na pewno zrobi to po sezonie.

Obie drużyny do wiosny przygotowywały się w kraju. Arka ma za sobą pięć sparingów - w tym zremisowany 2:2 z Pogonią Szczecin. Górnik był tak samo aktywny. Ostatnio pokonał Stal Stalową Wolę 3:0. W Górniku na debiut czekają Michał Mak i Aleksander Jagiełło - odpowiednio pomocnicy Wisły Kraków i Piasta Gliwice.

Dziś na ławce Arki debiutuje trener Dariusz Marzec, który w grudniu zastąpił Ireneusza Mamrota. - Idziemy w dobrym kierunku, żeby zgrać drużynę. Zmiany kadrowe są spore. To inna Arka niż jesienią. Ja jestem zadowolony z tych transferów. Do wiosny podchodzę z optymizmem - przekonuje były szkoleniowiec Stali Mielec.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Arka 2:0 (1 liga, 21.10.2020)

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsat Sport Extra. W internecie mecz w aplikacji IPLA TV. Koszt dostępu wynosi 5 złotych. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00 - zapraszamy!