Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Inauguracja sezonu 19/20 w Gdyni

Arka Gdynia

0

Jagiellonia Białystok

3

• PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała z Arką Gdynia 2:0 na wyjeździe. Gole dla drużyny Ireneusza Mamrota zdobyli Bartosz Bida, Jesus Imaz i Taras Romanczuk.

• Świetna akcja Arki, ale podanie Młyńskiego nie dotarło do napastnika.

• Arsenić również upomniany kartką.

• Adam Marciniak obejrzał żółtą kartkę.

• Młyński znów aktywnie w polu karnym! Tym razem uderzał na bliższy słupek, lecz Węglarz sparował piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek z rzutu rożnego. Taras Romanczuk uderza głową z ok. 13 metrów, ale na tyle dokładnie, że Steinbors nie miał szans przy interwencji.

• GOOOOOOOL! TARAS ROMANCZUK!

• Poletanović w miejsce Imaza. Hiszpan był dziś bez wątpienia najlepszym piłkarzem Jagiellonii.

• Imaz mógł zdobyć trzeciego gola, ale źle przyjął piłkę w polu karnym.

• Chwilowa przerwa w grze. Martin Kostal jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Jagiellonia ma problem z uspokojeniem gry. To woda na młyn dla arkowców, którzy wykorzystują proste błędy rywali. Pachnie golem dla gospodarzy.

• Poprzeczka! Antonik potężnie uderzył z dystansu! Węglarz nie miałby szans, gdyby piłka leciała centymetry niżej.

• Młyński dopadł do piłki w polu karnym i zagrywa wzdłuż linii bramkowej. Tam Węglarz nie zdążył jej wyłapać przed opuszczeniem boiska.

• Młyński zszedł do środka na prawą nogę, ale niecelnie uderzył na bramkę Węglarza.

• 18-letni Bida kończy swój występ w 61. minucie z golem. W jego miejsce pojawi się kolejny młodzieżowiec - Patryk Klimala.

• Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Ognjen Mudrinski, na boisku pojawia się Martin Kostal.

• Przed nami seria zmian w zespole gości.

• Rzut rożny dla Jagiellonii po kontrataku. Piłkarze Arki mają pretensje do arbitra, domagają się faulu przed polem karnym rywali na Nalepie.

• Romanczuk mocno wybija wrzutkę głową. Jagiellonia dobrze broni się we własnym polu karnym.

• Arka wywalczyła rzut rożny z lewej strony boiska.

• Mocne dośrodkowanie Guilherme. Za mocne

• Zaczynamy drugą połowę!

• Oraz Mateusz Młyński w miejsce Kolewa.

• W przerwie mieliśmy zmianę. Michał Nalepa zastąpił Cvijanovicia

• Zawodnicy wrócili na murawę. Czas na drugą odsłonę spotkania. Czy Arka odpowie na świetną formę Jagiellonii?

• Koniec pierwszej połowy!

• Ależ kiks Bidy! Budrinski zagrał mocno w światło bramki, gdzie młody zawodnik mógł tylko pytać bramkarza, w który róg strzelać. Zamiast skompletować dublet, źle nakrył futbolówkę i ta wylądowała na trybunach.

• Antonik płasko dośrodkował w pole karne, ale Pospisil wrócił do defensywy i wyjaśnił całą akcję.

• Cvijanović mocno i wysoko nad bramką.

• Faul na Kolewie. Arsenić nie trafił w piłkę na wślizgu. Rzut wolny 20 metrów od bramki.

• Antonik przyjął piłkę w polu karnym, ale wyrzucił się do boku drugim kontaktem z piłką. Szkoda tej sytuacji.

• Brak strzału na bramkę Węglarza! Delikatna wrzutka w pole karne, ale Kolew i Jankowski przeszkodzili sobie nawzajem.

• Chwilowa przewaga Arkowców, ale ci nie potrafią zawiązać składnej akcji. Większość piłek ląduje na trybunach, gdyż obrońcy Jagiellonii nie kombinują i zwyczajnie wybijają je do przodu.

• Bida uderzył z dystansu, ale Danch zablokował to!

• Znów groźnie pod bramką Steinborsa! Klepka na środku boiska, Pospisil zewnętrzną częścią stopy przerzuca ciężar na lewą stronę. Stamtąd pada dośrodkowanie na nogę Mudrinskiego, lecz ten nie zdołał zmieścić jej w świetle bramki.

• Jankowski drybluje na skrzydle. Znalazł przed polem karnym Adama Deję, który mocno uderzył z dystansu. Metr od bramki.

• Ostry faul na Kolewie. Arka ma rzut wolny w kole środkowym.

• Miękka wrzutka za plecy obrońców, Imaz dopada do piłki, ale zbyt lekko uderza na bramkę Steinborsa. Łotysz broni strzał.

• Podobna sytuacja do pierwszego gola. Tym razem na skrzydle był Prikryl. Czech płasko zagrał do Imaza, ten w polu karnym zdążył przyjąć futbolówkę i przymierzyć na dalszy słupek. Między nogami Dancha, obok ręki Steinborsa. 2:0 dla gości!

• GOOOOOOOOL! IMAZ!

• Kolev odegrał piętą na pole karne, ale Węglarz nie miał problemu z wyłapaniem piłki.

• Antonik miał dużo miejsca na boku, zagrał przed pole karne do Azera Busuladzicia, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Węglarz złapał piłkę po dośrodkowaniu. Wznowił grę mocnym wykopem, ale w środku pola przegrał pojedynek Prikryl.

• Stały fragment gry znów sprawił zagrożenie. Romanczuk niecelnie uderzył jednak głową.

• Imaz przebojem próbował przedrzeć się na skrzydle. Minął dwóch zawodników, ale zatrzymał się na Danchu. Obrońca Arki wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Jesus Imaz opanował piłkę na prawym skrzydle, zszedł do środka i płasko dośrodkował w światło bramki. Tam wyskoczył przed obrońców Bida i pokonał Steinborsa. Pięknie przywitał się z Ekstraklasą młodzieżowiec.

• GOOOOOOL! BARTOSZ BIDA!

• Antonik dośrodkował na głowę Jankowskiego. Ten uderzył w boczną siatkę.

• Jagiellonia wyszła spod pressingu, ale Prikryl został nieprzepisowo zatrzymywany.

• Nieprzyjemny faul na Prikrylu i upomnienie dla kapitana Arki.

• Goście rozpoczęli od środka. Ruszamy!

• Na stadionie zabrzmiał także hymn Arki. Czekamy na pierwszy gwizdek.

• Zawodnicy wybiegli już na murawę. Za dwie minuty rozpoczniemy sezon 2019/20 w polskiej Ekstraklasie!

• W poprzednim sezonie Jagiellonia wygrała wszystkie trzy mecze z gdyńską ekipą - dwa w lidze (2:0 i 3:1) oraz jeden w Pucharze Polski (2:0).

• Piąte miejsce w poprzednim sezonie sprawiło, że dominującym uczucie wśród kibiców Jagiellonii było rozczarowanie. W nowych rozgrywkach Jaga ma wrócić na podium. Zwłaszcza, że klub w 2020 roku będzie obchodzić stulecie istnienia. Największym osłabieniem Jagi bez wątpienia jest odejście do Legii Arvydasa Novikovasa. Litwina ma zastąpić sprowadzony z Mlady Boleslav Czech Tomas Prikryl.

• Starcie Arki z Jagiellonią Białystok będzie premierowym w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Sympatycy żółto-niebieskich przed pierwszym meczem sezonu mogą odczuwać pewien niepokój. Latem z klubu odeszło trzech ważnych zawodników: Luka Zarandia, Marko Vejinović i Michał Janota.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok!

krk

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok ONLINE. W piątkowe popołudnie w Gdyni zostanie zainaugurowany nowy sezon PKO Ekstraklasy. O godzinie 18 skonfrontują się drużyny miejscowej Arki i Jagiellonii Białystok. Kto lepiej rozpocznie rozgrywki? Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok ONLINE

Transfery poczynione przez Arkę nie rzucają na kolana, ale Jacek Zieliński nie załamuje rąk. Szkoleniowiec uważa, że pozyskani piłkarze są w stanie zrekompensować straty. Gdyńską ekipę zasilili m.in. defensywny pomocnik Azer Busuladżić, skrzydłowy Santi Samanes oraz napastnicy Dawit Schirtladze i Fabian Serrarens.

- Nabytki, które poczyniliśmy, sprawią, że ta luka zostanie załatana. Naszym największym problemem jest teraz czas. Niektórzy zawodnicy dochodzą w ostatniej chwili. Myślę jednak, że sobie spokojnie damy radę. Będziemy grali być może trochę inaczej, ale to nie znaczy wcale, że słabiej - zapewnia opiekun Arki.

Piąte miejsce w poprzednim sezonie sprawiło, że dominującym uczucie wśród kibiców Jagiellonii było rozczarowanie. W nowych rozgrywkach Jaga ma wrócić na podium. Zwłaszcza, że klub w 2020 roku będzie obchodzić stulecie istnienia. Największym osłabieniem Jagi bez wątpienia jest odejście do Legii Arvydasa Novikovasa. Litwina ma zastąpić sprowadzony z Mlady Boleslav Czech Tomas Prikryl. W Białymstoku duże nadzieje wiążą z napastnikiem Ognjenem Mudrinskim. Serbski napastnik ma rozwiązać problem w ataku białostockiej ekipy. Blisko wyjściowego składu są też bramkarz Krsevan Santini i pomocnik Juan Camara.

Mimo poważnych osłabień Arki Ireneusz Mamrot nie liczy na łatwą przeprawę. - Zmiany w Arce dotyczą głównie formacji ofensywnej. Jeśli chodzi o defensywę i środek pola, to w klubie pozostał cały blok obronny, a także duet środkowych pomocników Adam Deja - Michał Nalepa. Tutaj wiele się nie zmienia, aczkolwiek rywale na pewno stracili wiele w ofensywie, mimo powrotu po kontuzji Kolewa. Były jednak też jakieś transfery i zobaczymy, jak ci zawodnicy się wkomponują w zespół. Mimo wszystko myślę, że w Gdyni jest duża stabilizacja w składzie, w innych klubach te zmiany są większe - uważa trener Jagiellonii.