Arka Gdynia

0

Lech Poznań

0

• W Gdyni nie było goli, ale to jedyne, czego zabrakło w tym meczu! Pavels Steinbors spisał się fenomenalnie, kilkukrotnie zatrzymując Darko Jevticia i już w doliczonym czasie gry broniąc uderzenie Pawła Tomczyka. Arka także ma czego żałować, bo w doliczonym czasie gry powinien trafić Kamil Antonik. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu - bezbramkowy remis w Gdyni!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Fabian Serratens, za niego Dawit Schirtladze.

• Taktyczny faul i żółta kartka dla Kamila Jóźwiaka.

• Jakim cudem gola nie strzeliła teraz Arka! Fatalny błąd Kostewycza, Antonik znalazł się sam na sam z Van der Hartem, minął go, ale w ostatniej chwili wrócił we własne pole karne Djordje Crnomarković i zabrał piłkę rywalowi!

• Pavels Steinbors bohaterem Arki! Golkiper gospodarzy fenomenalnie obronił uderzenie Pawła Tomczyka!

• Żamaletdinow dogrywał w pole karne do Tomczyka, lecz ten nie zorientował się w tym i nie oddał strzału.

• Antonik dostał piłkę w polu karnym, ale uderzył obok bramki.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Jacek Zieliński chce bronić wyniku. Zdejmuje Macieja Jankowskiego, wprowadza Adama Marciniaka.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Poza boiskiem Karlo Muhar, wszedł na nie Timur Żamaletdinow.

• Serrarens uderzał z dystansu, ale piłka przeszła obok słupka.

• Antonik próbował podać piłkę do jednego z partnerów w polu karnym, ale zagrał niecelnie.

• Michał Nalepa faulował Puchacza. Kolejna żółta kartka dla gracza Arki.

• Gorąco w polu karnym Arki. Nie zdołał jednak celnie uderzyć Joźwiak.

• O krok od gola był Jevtić! Znakomite uderzenie kapitana z rzutu wolnego, lecz piłka odbiła się od słupka po interwencji Steinborsa!

• Adam Danch ręką zablokował uderzenie Muhara i został upomniany żółtą kartką.

• Długo nie podnosi się z boiska Djordje Crnomarković. Stoper Lecha potrzebuje pomocy medycznej.

• 10.098 kibiców ogląda dziś mecz z trybun stadionu w Gdyni.

• Christian Gytkjaer utykając opuścił boisko. Zmienił go Paweł Tomczyk.

• Christian Maghoma ostro potraktował Gytkjaera i zarobił żółtą kartkę.

• Odpowiada Lech! Zaskakujące uderzenie sprzed pola karnego oddał Jevtić, z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką Steinbors!

• NIE MA RZUTU KARNEGO! Świetne prostopadłe podanie Jankowskiego do Deji, ten znalazł się w znakomitej sytuacji, ale trafił w Van der Harta! Potem wydawało się, że Gumny faulował Serrarensa, była to jednak czysta interwencja!

• Mamy jeszcze analizę VAR!

• RZUT KARNY DLA ARKI! FAULOWAŁ RYWALA ROBERT GUMNY!

• Zbyt mocne dośrodkowanie Steinborsa z rzutu wolnego. Łotewski bramkarz zacznie grę z piątego metra.

• Antonik popełnił błąd pod własną bramką i stracił piłkę na rzecz Kostewycza, ale od bramki zacznie Steinbors.

• Marcin Budziński faulował Muhara i został upomniany żółtą kartką.

• Strata Arki na własnej połowie omal nie przyniosła Lechowi gola! Jevtić zagrał do Gytkjaera, ten podał do Puchacza, lecz rezerwowy "Kolejorza" uderzył prosto w Steinborsa!

• Przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Jevtić, dośrodkował wzdłuż bramki, lecz nie było tam żadnego z lechitów.

• Antonik próbował dryblować prawą stroną, ale stracił równowagę oraz piłkę.

• Roszada także w Lechu. Opuszcza boisko Maciej Makuszewski, wchodzi na nie Tymoteusz Puchacz.

• Pierwsza zmiana w Arce. Zszedł Mateusz Młyński, zastąpił go Kamil Antonik.

• Koronkowa akcja Arki mogła przynieść gola! Deja zagrał do Jankowskiego, ten obsłużył Serrarensa, lecz Holender uderzył obok słupka!

• Dwie dwójkowe akcje Tiby i Gumnego prawą stroną. Czujny w defensywie Frederik Helstrup.

• Olczyk chciał zablokować dośrodkowanie Kostewycza, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Odpowiedź Arki - uderzał z dystansu Budziński, i on nie trafił jednak w bramkę.

• Czterema piłkarzami wychodził do kontry Lech! Pedro Tiba zagrał na prawą stronę do Macieja Makuszewskiego, lecz ten spudłował, posyłając piłkę nad bramką!

• Jeszcze jedno dośrodkowanie z prawej strony. Wrzucał Makuszewski, uderzał Gytkjaer, ale był to strzał niecelny.

• Jevtić dośrodkował z prawej strony, żaden z graczy nie przeciął piłki i Szwajcar omal nie zdobył gola. W ostatniej chwili obronił to Steinbors!

• Niepewna interwencja obrońcy, który chciał zgrywać piłkę głową do Steinborsa, ale zupełnie mu to nie wyszło i Lech ma rzut rożny.

• Makuszewski dośrodkowywał z prawej strony, dobrze wypiąstkował piłkę Steinbors.

• Gumny popełnił prosty błąd na prawej stronie boiska. Arka zacznie grę od autu.

• Teraz z dystansu uderzał Nalepa, na raty złapał piłkę golkiper Lecha.

• Blisko gola Arka! Fabian Serrarens uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Budziński zagrał w pole karne do Młyńskiego, ale ten został zablokowany.

• Z bardzo dużej odległości uderzał jeden z graczy Arki, chcąc zaskoczyć Van der Harta. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Od środka wznowiła grę Arka. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie w Gdyni nie oglądaliśmy goli, ale nie oznacza to, że nie było ciekawie. Lech znakomicie zaczął to spotkanie i miał kilka naprawdę dobrych sytuacji do zdobycia bramki - pojedynek z Pavelsem Steinborsem przegrał Kamil Jóźwiak, Pedro Tiba trafił w słupek, a niecelnie uderzali Darko Jevtić oraz Maciej Makuszewski. W końcówce pierwszej części gry nieco lepiej zaczęła grać Arka. Czy w drugiej połowie doczekamy się trafień? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Prostopadła piłka Nalepy do Budzińskiego - gdyby zagranie było nieco lżejsze, Arka miałaby naprawdę dobrą okazję na gola.

• Deja mocno uderzył z rzutu wolnego, lecz trafił tylko w mur.

• Zamieszanie w polu karnym Lecha, z sytuacyjnej piłki uderzał Deja, lecz był to strzał niecelny.

• Lech miał szansę na wyprowadzenie kontry, Olczyk zatrzymał jednak Makuszewskiego.

• Teraz to Arka miała rzut wolny, a w pole karne dośrodkowywał Nalepa. Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

• Kąśliwe dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego, złapał piłkę Steinbors.

• Gumny ruszył prawą stroną, ale przewracała go Danch. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Steinbors spokojnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Satki z prawej strony.

• Teraz z dalszej odległości uderzał Muhar, po nodze Maghomy piłka wyszła na rzut rożny.

• Michał Nalepa oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka leciała w środek bramki i Van der Hart spokojnie ją złapał.

• Po dośrodkowaniu Jevticia z kornera główkował Karlo Muhar. Piłka odbiła się jeszcze od pleców obrońcy Arki i wyszła poza boisko, lecz nie zauważył tego arbiter i wskazał na piąty metr.

• Akcja Kostewycza lewą stroną przyniosła jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Kolejna spore szansa dla Lecha! Robert Gumny świetnie dośrodkował z prawej strony, Maciej Makuszewski wyjątkowo znalazł się na lewej flance i nie był pilnowany, lecz jego strzał głową był niecelny!

• Teraz Lech spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Ogólnie nie możemy jednak narzekać na tempo meczu.

• Lech często atakuje dziś skrzydłami. Z lewej strony znalazł się Kostewycz, piłkę po jego wrzutce wybił na rzut rożny Maghoma.

• Makuszewski zagrał w pole karne z prawej strony, lecz Jevtić pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

• Lech odpowiada kontratakiem! Pedro Tiba znów dobrze uderzył z dystansu, ale Pavels Steibors był czujny i dobrze zachował się w bramce. Dobitka Jevticia była niecelna.

• Gorąco w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! W ostatniej chwili interweniował Djordje Crnomarković!

• Niezła dwójkowa akcja Adama Deji oraz Macieja Jankowskiego. Tego drugiego zablokował Lubomir Satka.

• Nie po raz pierwszy w tym meczu Makuszewski dośrodkował na dalszy słupek do Jóźwiaka. Temu ostatniemu przeszkodził nieco Olczyk i gracz Lecha nie zdołał oddać celnego strzału.

• Kolejne dośrodkowanie z lewej strony, minął się jednak z piłką Christian Gytkjaer.

• Akcja Kostewycza lewą stroną, Christian Maghoma wybił piłkę na rzut rożny.

• Marcin Budziński uderzył ze sporej odległości. Problemy z interwencją miał Mickey van der Hart, na raty złapał jednak piłkę.

• Makuszewski starał się dogrywać piłkę do jednego z partnerów. Po interwencji Dancha Lech ma rzut rożny.

• Lech gra wysokim pressingiem i Arka ma z tym spore problemy. Gospodarze zdołali teraz wyjść z piłką, ale i tak po chwili ją stracili.

• Lech znów blisko gola! Pedro Tiba bardzo dobrze uderzył z dystansu i niewiele brakowało, aby trafił do siatki - piłka odbiła się od słupka!

• Dośrodkowanie Kostewycza z lewej strony boiska - piłka wylądowała w rękach Steinborsa.

• Teraz Jóźwiak ruszył prawą stroną, ale dobrze interweniował Michael Olczyk. Od piątego metra zacznie grę Arka.

• Blisko gola Kamil Jóźwiak! Darko Jevtić posłał znakomite prostopadłe podanie w pole karne, lecz Jóźwiak przegrał pojedynek z Pavelsem Steinborsem!

• Uderzenie z dystansu Mateusza Młyńskiego nie było zbyt dobre - piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Pierwsza groźna akcja Lecha. Maciej Makuszewski dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, próbował zamknąć akcję Kamil Jóźwiak, ale jego strzał głową był niecelny.

• Od środka zaczął mecz Lech. Goście grają dziś na czarno, Arka w tradycyjnych, żółto-niebieskich strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie i minimalnie wygrywały u siebie -spotkania kończyły się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Czy dziś będzie podobnie?

• Lech Poznań w tym sezonie prezentuje się całkiem nieźle. Po trzech kolejkach "Kolejorz" był nawet liderem ligi dzięki zwycięstwom z ŁKS-em i Wisłą Płock, a także remisowi z Piastem. Ostatnio poznaniacy dość niespodziewanie przegrali na własnym boisku 1:3 ze Śląskiem Wrocław i dziś będą chcieli wrócić na dobre tory.

• Arka Gdynia to jak dotąd najsłabszy zespół w PKO Ekstraklasie. Drużyna Jacka Zielińskiego jest jedną z dwóch, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały, a na dodatek gospodarze dzisiejszego spotkania zdobyli tylko jednego gola, w zremisowanym meczu z Koroną Kielce. Poza tym Arka przegrywała z Jagiellonią, Pogonią i Zagłębiem.

• Rezerwowi Lecha: Karol Szymański, Thomas Rogne, Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow, Jakub Moder, Tomasz Cywka, Joao Amaral, Tymoteusz Puchacz

• Rezerwowi Arki: Marcin Staniszewski, Damian Zbozień, Adam Marciniak, Azer Busuladzić, Dawit Schirtladze, Jan Łoś, Kamil Antonik, Rafał Siemaszko

• W takim zestawieniu zagra dziś Lech:

• Oto podstawowy skład Arki:

• Czas na trzeci mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia podejmie w nim na własnym boisku Lecha Poznań - początek tego spotkania o godzinie 17:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lukasz Gdak

Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE 17.08.2019. W sobotę w Gdyni zamykająca tabelę Arka skonfrontuje się poznańskim Lechem. Żółto-niebiescy na początku sezonu są bez formy i pozostają bez ligowego zwycięstwa. Czy w starciu z Kolejorzem zdołają się przełamać? Początek spotkania o godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE

Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego będą mieli okazję, aby zrehabilitować się za nieudane występy, a przede wszystkim fatalne wyniki na początku rozgrywek, w których dotychczas zdobyli zaledwie jeden punkt i tyle samo bramek. Tylko zwycięstwo w tym spotkaniu może poprawić nastroje w Gdyni i miejsce Arki w tabeli, która znajduje się obecnie na samym dole Ekstraklasy.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja jest bardzo trudna, jesteśmy na dnie tabeli PKO Ekstraklasy i musimy zrobić wszystko, by z tego dołka wyjść. Natomiast nie wprowadzamy jakiś nadzwyczaj specjalnych przygotowań, trenujemy normalnym cyklem. Chcielibyśmy po prostu by coś "specjalnego" wydarzyło się podczas samego spotkania z Lechem - mówi Jacek Zieliński, szkoleniowiec Arki. - Nie ma znaczenia klasa rywala czy miejsce rozgrywanego meczu. Popełniliśmy błędy w poprzednich spotkaniach, mieliśmy swoje wpadki, niemniej jednak przez pryzmat sezonu będą się one przytrafiać, ale my musimy po prostu zacząć punktować. Mecz z Lechem wywołuje jeszcze większą „spinkę” w nas i to jest motywujące - dodaje Zieliński.

Lech, chociaż podobnie, jak Arka przegrał swoje ostatnie, ligowe spotkanie, ulegając u siebie 1:3 ze Śląskiem Wrocław, to na początku obecnego sezonu sprawia dobre wrażenie. „Kolejorz” prowadzony przez Dariusza Żurawia, nota bene byłego piłkarza żółto-niebieskich, ma na koncie już siedem punktów i znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. Poznaniacy chcą w Gdyni wrócić na zwycięską ścieżkę i zrehabilitować się za ostatnią wpadkę ze Śląskiem.

Kolejorz nie przegrał jeszcze w tym sezonie na wyjeździe, ale ostatnich meczów w Gdyni nie może uznać za udane. Z ostatnich dwóch wypraw nad morze Kolejorz przywiózł tylko jeden punkt (11 luty 2018, 0:0), a w poprzednim sezonie ekipa prowadzona wówczas przez Ivana Djurdjevicia mimo przewagi w spotkaniu przegrała 0:1.

Lech w całej historii swoich meczów przeciwko Arce jako gość przegrał aż 11 razy! Wygranych było sześć, a ostatni raz lechici zwyciężyli 10 marca 2017 roku, kiedy to za kadencji Nenada Bjelicy Kolejorz wysoko wygrał 4:1.

Nie zagrają:

Arka Gdynia: Marcus da Silva, Michał Kopczyński, Santi Samanes.

Arka Gdynia - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Spotkanie Arki z Lechem pokaże Canal+ Sport. Wstęp do meczu od godziny 17:10. Początek transmisji na żywo o 17:25. Komentuje duet: Piotr Laboga – Maciej Murawski. W internecie spotkanie będzie dostępne dla abonentów nc+ na canalplusport.pl. Płatny dostęp na player.pl.

17:30 Arka Gdynia - Lech Poznań TRANSMISJA: Canal+ Sport