Arka Gdynia

0

Lech Poznań

3

• Mirosław Górecki kończy spotkanie. Lech Poznań w pięć minut pokonuje zespół Arki Gdynia 3-0 i nadal liczy się w walce o tytuł Mistrza Polski.Tymczasem Arka powinna zacząc spoglądać w dół tabeli, gdzie widnieje jeden napis - pierwsza liga.

• Artjoms Rudnevs złapany na pozycji spalony. Od rzutu wolnego Marcelo Moretto.

• Manuel Arboleda symuluje kontuzję w środku boiska chcąc wymusić na arbitrze kolejne cenne sekundy.

• Semir Stilić podaje do Bartosza Ślusarkiego. Autor pierwszej bramki dośrodkowuje w pole karne gdynian i Tomasz Mikołajcza strzela trzecią bramkę dla Lecha.

• Artjoms Rudnevs i 2-0. Fantastyczne podanie Rafała Murawskiego i łotewski napastnik Lecha Poznań strzela drugą bramkę w meczu.

• Kolejna akcja poznaniaków. Zagranie Bartosza Ślusarskiego, do piłki dochodzi Stilić. Bośniak mija dwóch obrońców, uderza zaś Marcelo Moretto przypadkowo broni strzał pomocnika Lecha.

• GGGOOOLLL!!!! Bartosz Ślusarski i Lech Poznań prowadzi z Arką Gdynia 1-0. Sprytnie, szybko wykonany rzyt wolny, piłkę w pole karne posyła Semir Stilić i były zawodnik Cracovii strzela swoją kolejną już bramkę dla swojego zespołu w przeciągu tygodnia,

• Rafał Murawski ciągnięty za koszulkę przez Pawła Zawistowskiego. I rzut wolny dla zespołu Lecha. Piłkę w pole bramkowe Arki posyła Kikut, jednak czyni to ta niefortunnie, że podaje wprost pod nogi Emila Nolla.

• Rzut rożny dla zespołu Arki Gdynia. Wcześniej jednak miejsce będzie miała ostatnia zmiana w zespole Arki. Za Miroslava Bozoka na placu gry melduje się Filip Burkhardt.

• Tomasz Mikołajczak pojawia się na placu gry w miejsce Vojo Ubiparipa.

• Bartosz Bosacki uprzedza Wojciecha Wilczyńskiego i wybija piłkę na rzut z autu. Wilczyński podaje piłkę do Labukasa, który traci ją jednak na rzecz Murawskiego - kontratak Lecha, Piłkę w pole karne posyła Ślusarski jednak wyżej od Rudnevsa i Ubiparipa skacze Rozić, który wybija piłkę poza obręb własnego pola karnego.

• W miejsce Giovanniego Duarte pojawia się Junior Ross. Do gry wrócił już Marcelo Moretto, który od rzutu wolnego rozpoczyna grę Arki Gdynia.

• Sędzia Mirosław Górecki upomina Bartosza Ślusarskiego, który sfaulował bramkarza Arki. Marcelo Moretto nie podnosi się z murawy, potrzebna będzie interwencja lekarza klubowego.

• Doskonała okazja dla poznańskiego Lecha. Dośrodkowanie Bartosza Ślusarskiego dochodzi do Vojo Ubiparipa, jednak strzał napastnika Lecha przechodzi minimalnie nad poprzeczką Marcelo Moretty.

• Emil Noll blokuje strzał Semira Stilicia. Do piłki dochodzi Manuel Arboleda dośrodkowuje i po raz kolejny dobrze w polu karnym Noll.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Zawistowski. Uderzenie pomocnika Arki było jednak na tyle niecelne, że gre od własnej bramki wznowić będzie musiał Krzysztof Kotorowski.

• Marciano Bruma zostawia piłkę Pawłowi Zawistowskiemu. Dośrodkowanie pomocnika Arki trafia na głowę Tadasa Labukasa, jednak zdaniem sędziego Mirosława Góreckiego napastnik Arki faulował Bartosza Bosackiego.

• Piłkę w pole karne Lecha posyła Emil Noll, jednak Bartosz Bosacki uprzedza Wojciecha Wilczyńskiego i wybija piłkę wprost pod nogi Labukasa. Strzał Łotysza trafia jednak w Arboledę i od rzutu rożnego grę wznowią gospodarze.

• Rzut wolny dla zespołu Lecha Poznań, Dośrodkowanie Semira Stilicia i piłkę na raty łapie Marcelo Moretto.

• Emil Noll faulowany w środku pola przez Artjomsa Rudnevsa. Dośrodkowanie w stronę Tadasa Labukasa i dobra interwencja Krzysztofa Kotorowskiego.

• Dobre dośrodkowanie Vojo Ubiparipa, jednak wprowadzony przed kilkoma chwilami Artjoms Rudnevs mija się z piłka.

• W miejsce zmęczonego Jakuba Wilka na boisku pojawia się Artjoms Rudnevs. Bartosz Ślusarski przesunięty na lewe skrzydło.

• Fantastyczny strzał Ante Rozicia z prawej nogi i kolejna dobra interwencja Kotorowskiego.

• Dobra akcja poznańskiego Lecha. Piłkę w pole karne posyła Jakub Wilk, jednak czyni to zbyt mocno i Vojo Ubiparip nie dochodzi do futbolówki.

• Rzut rożny dla zespołu gospodarzy. Dośrodkowanie Zawistowskiego trafia wprost na nogę Luisa Henriqueza, który wybija piiłkę daleko w pole gry.

• Od poczatku drugiej części spotania Arka ruszyła do ataku. Dośrodkowanie Wilczyńskiego trafia nie dochodzi jednak do napastników Arki Gdynia i wprowadzony przed chwilą Wołąkiewicz rozpoczyna kontratak swojego zespołu.

• Zmiana również w zespole Lecha, W miejsce Mateusza Możdżenia na boisku poojawił się były zawodnik Lechii Gdańsk Hubert Wołąkiewicz.

• Zmiana w zespole Arki. W miejsce Josepha Mawaye na boisku pojawił się Wojciech Wilczyński, który zajął miejsce na lewej stronie boiska.

• Obydwie drużyny obecne już na murawie Stadionu Miejskiejgo w Gdyni. Sędzia Mirosław Górski rozpoczyna drugą część spotkania meczu. Od początku drugiej połowy w obydwu zespołach doszło do zmian. Josepha Mawaye zastąpił Wojciech Wilczyński, natomiast Hubert Wołąkiewicz na placu gry zastąpił Mateusza Możdżenia.

• Koniec pierwszej połowy w Gdyni. Arka do przerwy bezbramkowo remisuje z poznańskim Lechem.

• Sędzia Mirosław Górecki przedłuża pierwszą część spotkania o jedną minutę, zaś Rafał Murawski marnuje świetną okazję na zdobycie bramki, po podaniu Semira Stilicia.

• Piłkę z rzutu z autu w pole karne posyła Marciano Bruma, do piłki dochodzi Paweł Zawistowski, jednak strzał pomocnika Arki przechodzi wysoko ponad bramką Lecha. Od bramki grę wznowi Krzysztof Kotorowski.

• Trener Dariusz Pasieka oklaskuje dobrą interwencję swojego zawodnika. Kolejna akcja gdyńskiej Arki, jednak do piłki posłanej przez Giovanniego Duarte nie dochodzi żaden z piłkarzy gdyńskiego klubu i grę od własnej bramki wznowi Krzysztof Kotorowski.

• Manuel Arboleda faulowany w środkowej strefie boiska. Tymczasem coraz intensywniej poza murawą rozgrzewają się Sergiej Kriwiec oraz Artjoms Rudnevs, którzy być może wejdą na początku drugiej części spotkania.

• Dobra akcja poznańskiego Lecha, Piłkę w pole karne posyła Kikut, do futbolówki dochodzi Możdżeń i tylko ofiarna interwnecja Rozicia ratuje Arkę przed utratą bramki.

• Rzut z autu na wysokości pola karnego dla zespołu z Arki. Bruma posyła piłkę w pole karne, jednak strzał Bednarka był na tyle słaby, że Krzysztof Kotorowski nie miał problemów z opanowaniem piłki.

• Dośrodkowanie w pole karne Arki Vojo Ubiparipa i Marcelo Moretto pewnym wyjściem uprzedza aktywnego od początku spotkania Bartosza Ślusarskiego.

• Dobra dwójkowa akcja Duarte i Mawaye, jednak i tym razem dobrze na przed polu zachowuje się Kotorowski, który chwyta piłkę posłaną przez Bożoka. Za chwilę kopia sytuacji tylko, że w wykonaniu gości i piłka trafia wprost w ręce Marcelo Moretty.

• Kolejna żólta kartka. Tym razem sędzia Mirosław Górecki pokazuje żółty kartonik stoperowi Arki - Ante Roziciowi.

• Indywidualna akcja Josepha Mawaye. Napastnik Arki ogrywa Luisa Henriqueza oraz Manuela Arboledę, jednak dobrze w bramce zachowuje się Krzysztof Kotorowski, który pewnie chwyta strzał zawodnika drużyny gospodarzy.

• Żóltą kartką w zespole Lecha ukarany zostaje Mateusz Możdżeń.

• Strata piłki w środku pola przez Bartosza Ślusarskiego i w natarciu Arka. Kolejna dobra interwencja młodego Możdżenia, który przerywa atak gospodarzy i podaje piłkę do Stilicia. Bośniak mija Szmatiuka, podaje do Henriqueza, jednak Panamczyk nie dochodzi do podania.

• Kontratak gdynian, jednak Tadas Labukas gubi się w dryblingu i traci piłkę na rzecz Rafała Murawskiego, ten jednym podaniem uruchamia Semira Stilicia, którego strzał blokują obrońcy Arki.

• Kolumbijczyk podnosi się już z murawy. W natarciu piłkarze Lecha Poznań.

• Semir Stilić przerywa grę. Na murawie leży Manuel Arboleda, który ucierpiał w starciu z jednym z piłkarzy Arki.

• Kolejna okazja bramkowa Lecha, jednak strzał Rafała Murawskiego przechodzi obok bramki Marcelo Moretty.

• Drugi strzał na bramkę Arki, jednak pewnie Maretto. Lech rozgrywa piłkę w środku pola, Murawski podaje do Stilicia, ten odgrywa futbolówkę do Bosackiego, którego dośrodkowanie trafia wprost na głowę Emila Nolla.

• Tadas Labukas urywa się lewym skrzydłem boiska, jednak dośrodkowanie napastnika Arki trafia wprost na głowę Manuela Arboledy. Kontratak Lecha piłka trafia do Stilicia, który traci ją na rzecz Brumy. Szybkie przerzucenie piłki na lewe skrzydło ponownie do Labukasa, jednak tym razem dośrodkowanie zawodnika Arki przechwytuje Krzysztof Kotorowski.

• Mateusz Możdżeń wślizgiem przerywa atak Arki. Bożok mija dwóch obrońców podaje do Mawaye, ten jednak ma problemy z opanowaniem piłki i traci futbolówkę na rzecz Bosackiego.

• Piłkarze Lecha mają problem z przedostaniem się za własną połowę. Kolejna akcja gdynian i Krzysztof Kotorowski uprzeda Josepha Mawaye. Pierwszy kwadrans ze wskazaniem na drużynę Dariusza Pasieki.

• Szczęście - to słowo najlepiej pasuje do gry zespołu z Poznania. Tym razem na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego uderzał Giovanni Duarte.

• Obrońcy Lecha nie radzą sobie z szybkimi zawodnikami Lecha. Bartosz Bosacki wślizgiem naprawia błąd Manuela Arboledy. Arka wznawia grę rzutem z autu.

• Kolejny strzał piłkarzy Arki. Piłkę obok lewego słupka Krzysztofa Kotorowskiego posyła Joseph Mawaye.

• Stuprocentowa okazja dla gospodarzy z Gdyni. Robert Bednarek ośmiesza Marcina Kikuta, dośrodkowuje, zaś mający przed sobą jedynie bramkę Lecha Paweł Zawistowski porzenosi piłkę wysoko nad poprzeczką Kolejorza.

• Strzał Semira Stilicia minimalnie przechodzi nad bramką Marcelo Moretty. Bramkarz Arki wznawia grę, jednak dobrym odbiorem popisuje się Rafał Murawski, który długim podaniem uruchamia napastnika Lecha - Vojo Ubiparipa.

• Jakub Wilk faulowany przed polem karnym Arki. Okazja dla gości z Poznania.

• Tym razem w natarciu gospodarze. Indywidualną akcję Josepha Mawaye wybiciem piłki poza boisko powstrzymał Manuel Arboleda.

• Kolejna akcja gości z Poznania zakończona niedokładnym podaniem do Ubiparipa. Od bramki Moretto.

• Spotkanie rozpoczyna Lech. Piłkarze Kolejorza w białych strojach, natomiast Arkowcy na żółto-niebiesko. Pierwszy atak Lecha, jednak Wilk nie opanował piłki i rzutem z autu grę wznawiają gospodarze.

• Sędzia Mirosław Górecki rozpoczyna spotkanie pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań. Niech wygra lepszy!

• Na stadionie w Gdyni już czternaście tysięcy kibiców. Mówi się, że w przypadku porażki lub remisu pracę w zespole poznańskiego Lecha stracić ma trener Jose Maria Bakero. Czy coraz lepiej grający Lech poradzi sobie z Arką? Czy raczej to piłkarze trenera Dariusza Pasieki zachowają szansę na utrzymanie się w Ekstraklasie i zdobędą chociaż jeden punkt w starciu z Kolejorzem? Do pierwszego gwizdka sędziego Góreckiego pozostało dziewięć minut.

• Na ławce rezerwowych gdyńskiej Arki zasiądą: Hieronim Zoch, Filip Burhardt, Paweł Czoska, Junior Ross, Wojciech Wilczyński, Krystian Żołnierewicz oraz Adrian Sulima. Do rozpoczęcia spotkania pozostało piętnaście minut. Na gdyńskim obiekcie blisko jedenaście tysięcy sympatyków zarówno Lecha Poznań jak i zespołu gospodarzy - Arki Gdynia.

• Dużym zaskoczeniem w wyjściowej jedenastce zespołu z Poznania jest brak Artjomsa Rudnevsa, który jest najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu. Ponadto na ławce rezerwowych Kolejorza znaleźli się: Jasmin Burić, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Siergiej Kriwiec, Tomasz Mikołajczak oraz oczekujący na swój ligowy debiut Wojciech Golla.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Mirosław Górecki z Katowic. Na liniach towarzyszyć mu będą Damian Rokosz oraz Paweł Wysoki, zaś sędzią technicznym będzie Jacek Lis. Obserwatorem z ramienia PZPN jest pan Mirosław Reszka, zaś delegatem Janusz Kowalski.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało trzydzieści pięć minut. Obydwie drużyny przygotowują się już na murawie gdyńskiego stadionu. Na Stadionie Miejskim w Gdynie około pięć tysięcy kibiców.

• Na płycie boiska pojawili się pierwsi piłkarze. Są to Krzysztof Kotorowski oraz Jasmin Burić, którzy rozpoczeli rozgrzewkę przed spotkaniem. Pogoda na gdyńskim niebie uległa lekkiej poprawie, zaś na trybunach w coraz liczniejszych grupach można zauważyć kibiców obydwu drużyn. Do rozpoczęcia spotkania pozostało czterdzieści pięć minut.

• Już za niespełna godzinę rozpocznie się ostatni sobotni mecz siedemnastej kolejki Ekstraklasy. Przedostatnia w tabeli Arka Gdynia podejmować będzie na własnym obiekcie jeszcze aktualnego Mistrza Polski - drużynę Lecha Poznań. Czy piłkarze Dariusza Pasieki powstrzymają rozpędzającą się co stacja poznańską lokomtywę? Przekonamy się o tym już za dwie godziny. Tymczasem piłkarzy jak i kibiców czekać będzie spotkanie w iście zimowych warunkach. O ile temperatura powietrza przekracza jeden stopień o tyle gęsto padający śnieg z nieba wróżyć może nam spotkanie, w którym górować będzie mógł przypadek, a nie piłkarskie umiejętności. Miejmy nadzieję, że piłkarze drużyny gospodarzy jak i zespołu trenera Jose Marii Bakero poradzą sobie ze śliską nawierzchnią Stadioniu Miejskiego w Gdyni i wspólnie stworzą niezapomniane widowisko.