Arka Gdynia

1

Legia Warszawa

2

• Koniec meczu. Legia Warszawa wywozi z Gdyni komplet punktów po pokonaniu Arki 2:1.

• Kontra Legii! Sandro Kulenović podaje w pole karne do Michała Kucharczyka, ale uprzedził go Pavels Steinbors.

• Michał Janota uderza z rzutu wolnego metr nad poprzeczką.

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• Strata Salvadora Agry na rzecz Tadeusza Sochy zapoczątkowała kontrę Arki. Faulem taktycznym przerywa ją Inaki Astiz, który zostaje upomniany żółtą kartką.

• Iuiri Medeiros przestrzelił z dystansu. Przynajmniej "kontry nie będzie".

• Żółta kartka dla Tadeusza Sochy za faul.

• Radzą sobie piłkarze Ricardo Sa Pinto. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Michał Kucharczyk ofiarnie blokuje Adama Marciniaka we własnej "szesnastce". Korner dla Arki.

• Jęk zawodu kibiców gospodarzy! Po dalekim wyrzucie z autu piłka spada pod nogi Tadeusza Sochy. Ten huknął z woleja tuż nad poprzeczką!

• Pojedynek Macieja Jankowskiego z Mateuszem Wieteską na lewej stornie pola karnego Legii. Górą obrońca gości, który wybija piłkę na aut.

• Dominik Nagy kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Iuri Medeiros.

• Radosław Majecki spokojnie łapie piłkę po centrze Michała Janoty.

• Inaki Astiz zastępuje Andre Martinsa.

• Żółta kartka dla Andre Martinsa

• Rafał Siemaszko wchodzi za Aleksandara Koleva.

• ... a w Arce za Micahela Olczyka pojawia się Luka Zarandia.

• Salvador Agra zmienia Carlitosa...

• To mógł, a właściwie powinien, być remis! Mocny strzał Macieja Jankowskiego paruje Radosław Majecki!

• Co się odwlecze, to nie uciecze. Michał Janota miękko wrzuca w pole karne, skąd piłkę głową do siatki kieruje Maciej Jankowski!

• ARKA ŁAPIE KONTAKT! MACIEJ JANKOWSKI!!!

• Radosław Majecki ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z najwyższym trudem na korner paruje strzał Aleksandara Koleva!

• Zamiast remisu mamy drugą bramkę dla Legii! Cafu podaje w pole karne do Sandro Kulenovicia, który "zgubił" rywala i mierzonym uderzeniem uderza w dolny róg, nie dając szans bramkarzowi!

• SANDRO KULENOVIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Jednak Macieja Jankowskiego, który zwlekał ze strzałem, powstrzymuje Paweł Stolarski.

• Hiszpan przejmuje piłkę przed polem karnym i technicznym uderzeniem pokonuje Pavelsa Steinborsa! Ten tylko wzrokiem odprowadził piłkę.

• GOL DLA LEGII! CARLITOS!!!

• Daleki wyrzut z autu Michała Kucharczyka. Podpita piłka spada na 20. metr, skąd wolejem uderzył Dominik Nagy. Pavels Steinbors musiał poczekać aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Dominik Nagy decyduje się na strzał z dystansu. Wysoko nad bramką gospodarzy.

• To uczucie, kiedy musisz walczyć z rywalem, kiepską murawą i... kolegą z drużyny

• Gdynianie radzą sobie z centrą z narożnika.

• Rzut wolny dla Legii. Po centrze Andre Martinsa Luka Marić wybija piłkę na rzut rożny.

• Michał Kucharcyzk uderza z dystansu nad poprzeczką.

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Legia radzi sobie z dośrodkowaniem - dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Druga połowa rozpoczęta. bez zmian w obu ekipach.

• +3' Michał Kucharczyk pada przed polem karnym Arki. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego, a kończy pierwszą połowę. Arka bezbramkowo remisuje z Legią.

• +1' Dominik Nagy pognał lewa stroną. Podaje w pole karne, ale nie w tempo do Carlitosa.

• Po chwili Cafu uderza z linii 16. metra. Wprost w Adama Deję.

• Ciekawie wyglądała dwójkowa akcja Carlitosa z Andre Martinsem. Ich wymianę podań przerwał Luka Marić.

• Christian Maghoma huknął z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką gości.

• Idealne, mierzone dośrodkowanie Andre Martinsa z rzutu rożnego. Wprost do... Pavelsa Steinborsa.

• Dominik Nagy w pojedynku jeden na jeden z Adamem Marciniakiem. Węgier wywalczył rzut rożny.

• Z bramkarzem Legii wszystko w porządku. Skończyło się na strachu.

• Kolejna zagranie Adama Marciniaka w pole karne. Zakotłowało się przed bramką Legii i doszło do zderzenia Radosława Majeckiego z Dominikiem Nagy'm. Pierwszy z legionistów padł na murawę jak rażony piorunem.

• Radosław Majecki spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Tadeusza Sochy.

• Żaden z "Arkowców" nie sięga połki po centrze Marko Vejinovicia. Żaden.

• Aleksandar Kolev faulowany na lewej stronie przez Mateusza Wieteskę. Może być ciekawie.

• Sandro Kulenović zgrywa piłkę w pole karne do nabiegającego Carlitosa. Poradził sobie z nim Christian Maghoma "odcinając" go od podania.

• "Wykorzystać atut własnego boiska". Wygląda ono bardzo źle

• Po wrzutce Andre Martinsa sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie popełnił Mateusz Wieteska.

• Carlitos urwał się prawą stroną i podaje przed pole karne do Sandro Kulenovicia. Ten był faulowany przez Christiana Maghomę. Bez konsekwencji kartkowej.

• Rzut wolny dla gości. Po centrze na dalszy słupek Artur Jędrzejczyk główkuje obok bramki.

• Adam Marciniak podłączył się do akcji ofensywnej, ale zablokował go Paweł Stolarski. Korner... nie przynosi zagrożenia - legioniści wybijają piłkę.

• Atak pozycyjny gdynian na własnej połowie. Legia w niskim pressingu.

Brrr

• Tadeusz Socha zmienia kontuzjowanego Damiana Zbozienia.

• Płaskie uderzenie Carlitosa broni spokojnie Pavels Steinbors.

• Damian Zbozień nie jest w stanie kontynuować gry. Będzie konieczna zmiana.

• Z dystansu huknął teraz Michał Kucharczyk. Piłka po rykoszecie wychodziła na rzut rożny 2-3 metry obok prawego słupka, ale Pavels Steinbors zapobiegł temu.

• Jeszcze urazu przy tym rajdzie doznał Damian Zbozień. Na rozgrzewkę został wysłany piłkarz Arki, ale wraca na ławkę. Wszystko jest w porządku z obrońcą.

• Damian Zbozień pognał prawym skrzydłem i niemal od razu zagrywa do niego Maciej Jankowski. Ciut za mocno - piłka wychodzi poza linię końcową.

• Dominik Nagy strzela z ok. 25 metrów. Został jednak zablokowany.

• I jeszcze jeden aut. Po dalekim wyrzucie Michała Kucharczyka Arka wybija na uwolnienie.

• Pressing "Wojskowych" na Pavelsie Steinborsie opłacił się. Ten musiał ratować się wybiciem na aut, na wysokości własnego pola karnego.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał Andre Martins, który ucierpiał w jednym ze starć. Wydaje się, że może on kontynuować grę.

• Cafu strzela z dystansu kilka metrów obok bramki gospodarzy.

• Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Legia zremisowała u siebie z Arką (1:1). Na trafienie Macieja Jankowskiego odpowiedział Michał Kucharczyk.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Arki: Kacper Krzepisz - Tadeusz Socha, Adam Danch, Michał Nalepa, Luka Zarandia, Maksymilian Banaszewski, Rafał Siemaszko.

• Ale będzie San Francisco (?)

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Domagoj Antolić, Salvador Agra, Kasper Hamalainen, Luis Rocha, Iuiri Medeiros.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotra Lasyka warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Mateusz Hawrot:

• Po strzelaninie w Kielcach przenosimy się szybko do Gdyni, gdzie z 20 minut Arka podejmie Legię Warszawa!

Mateusz Hawrot

Arka Gdynia - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta / Polska Press

Arka Gdynia - Legia Warszawa ONLINE. Po porażce Lechii w Lubinie, strata Legii Warszawa do lidera z Gdańska wynosi cztery punkty. Jeśli legioniści chcą udowodnić, że wrócili na dobre tory i są gotowi walczyć skutecznie o mistrzostwo, powinni wygrać teoretycznie łatwy mecz z Arką w Gdyni. Arką, która w rundzie rewanżowej przegrała każde spotkanie. Gdzie oglądać mecz Arka Gdynia - Legia Warszawa? Transmisja w telewizji i internecie.

Arka Gdynia - Legia Warszawa ONLINE

Trochę spokoju w obozie Legii pojawiło się po zeszłotygodniowym pewnym zwycięstwie z Miedzią Legnica. Dodatkowo w poniedziałek dobre wieści nadeszły z Dolnego Śląska, bo Lechia drugi raz w tym sezonie nie potrafiła pokonać Zagłębia Lubin i wróciła nad morze bez punktów.
Sytuacja dynamicznie się zmieniła, różnica w tabeli między czołowymi dwoma drużynami znów jest mniejsza. Teraz i lechiści, i legioniści mają w teorii nietrudne pojedynki. Lechia w poniedziałek zagra u siebie z Wisłą Płock. Z kolei przeciwnik Legii to najgorszy zespół ostatnich kolejek. Czy jednak „Wojskowym” będzie łatwo? W tym sezonie mierzyli się z Arką dwukrotnie i gdynianie umieli się postawić. Przed rozpoczęciem rozgrywek zgarnęli mistrzowi Polski sprzed nosa Superpuchar, a w Warszawie zanotowali cenny remis.
Oglądaj mecz Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec na żywo online w Player.pl >>>
Dodatkowo trener Ricardo sa Pinto wyraża niepokój co do stanu – dodajmy, słusznie – murawy w Gdyni. Jeśli chodzi o personalia, to oczywiście zabraknie Sebastiana Szymańskiego, który z Miedzią doznał nieprzyjemnej kontuzji. Poza tym trudno się spodziewać zmian, choć oczywiście portugalski szkoleniowiec lubi zaskakiwać. Pewne miejsce w składzie, po dobrym występie i ładnym golu w poprzednim meczu, powinien mieć Iuri Medeiros. Myśląc o dogonieniu Lechii, takie mecze jak dzisiejszy w Gdyni, legioniści po prostu muszą wygrywać.

Kibice w Gdyni mogą przeżywać deja vu – trzecia wiosna z rzędu przyprawia ich o ból oczu, gdy oglądają swoich ulubieńców. Po kilku naprawdę imponujących meczach jesienią wydawało się, że po zimowym okresie przygotowawczym, Arka powalczy o grupę mistrzowską i wejdzie na stałe na dobre tory. Tymczasem po kiepskim okienku transferowym w wykonaniu działaczy, kiepsko prezentuje się drużyna. Cztery mecze, zero punktów, słaby styl, brak pomysłu na grę, kontrowersyjne wybory trenera co do składu, niewidoczna forma u liderów zespołu. Tak na dziś wygląda sytuacja w Gdyni. Fani mają powoli dość, gubi się Zbigniew Smółka, a strefa spadkowa zbliża się wielkimi krokami.

Arka Gdynia - Legia Warszawa TRANSMISJA

Mecz z Legią to praktycznie ostatni dzwonek na przełamanie i chwilę spokoju w żółto-niebieskiej części Trójmiasta. Trudno doszukiwać się pozytywów przed spotkaniem. Takim może być potencjalny powrót do gry wielce oczekiwanego Aleksandyra Kolewa. Bułgarski napastnik opuścił drugą część ubiegłorocznej rundy i początek bieżącej, co ewidentnie odbiło się na postawie zespołu. Teraz, jak zapowiadał trener Smółka, znajdzie się w meczowej osiemnastce. Czy zagra, okaże się wieczorem, ale Kolew w pełni sił to dobra wiadomość dla Arki.

Inna sprawa, że z powodu kontuzji wypadł inny kluczowy zawodnik, o czym szkoleniowiec informował na konferencji prasowej. Prawdopodobnie chodzi o Lukę Zarandię. Z Zarandią i Kolewem, czy też bez nich, gdynianie mają jeden, niełatwy cel – wygrać z Legią i uciec goniącym ich zespołom.

SĘDZIA:

Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia.

Przewidywalne składy:

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marić, Danch, Marciniak – Vejinović, Deja, Janota – Banaszewski, Kolew, Jankowski

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha – Cafu, Martins – Medeiros, Hamalainen, Nagy - Carlitos

Ostatnie bezpośrednie mecze:

• 28.09.2018: Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (Ekstraklasa)
  • 14.07.2018: Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3 (Superpuchar Polski)
  • 02.05.2018: Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:1 (Puchar Polski)
  • 31.03.2018: Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:0 (Ekstraklasa)

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Arka Gdynia - Legia Warszawa?

Arka Gdynia - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Arka Gdynia - Legia Warszawa transmisja na żywo w telewizji. Transmisję na żywo ze spotkania Arki Gdynia z Legią Warszawa przeprowadzi Canal+ Sport. Początek meczu w Gdyni o godzinie 20:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Arka Gdynia - Legia Warszawa stream online
Mecz Arka Gdynia - Legia Warszawa można oglądać również online. Legalny streaming w internecie na stronie canalplussport.pl oraz ncplusgo.pl.

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. Piłkarze, których w Polsce odprawiono z kwitkiem