Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, pierwszy mecz

Arka Gdynia

1

Miedź Legnica

1

• Za uwagę dziękują Państwu Andrzej Rukść i Adam Kamiński. Pozdrawiamy i do następnego meczu.

• W Gdyni naprawdę wielkie emocje. W drugiej połowie, kiedy wydawało się, że Miedź kontroluje przebieg meczu i jest bliska podwyższenia rezultatu, czerwoną kartkę obejrzał Chrzanowski. Siły się wyrównały i do ataków ruszyli żółto- niebiescy. Końcówka obfitowała w wiele spięć podbramkowych, czego efektem był gol wyrównujący Da Silvy. Na ostateczne rozstrzygnięcie musimy poczekać do rewanżu.

• Koniec meczu. Po naprawdę dużych emocjach w Gdyni 1:1. O awansie do półfinału rozstrzygnie drugi mecz.

• Jedna z ostatnich okazji na zwycięstwo. Rzut wolny na połowie rywala dla żółto- niebieskich, ale centra Pruchnika wpada w koszyczek Bledzy.

• Arka przycisnęła teraz gości i ma rzut rożny.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Ależ emocje w końcówce. Arka zwietrzyła szansę i chce poprawić wynik przed rewanżem. Musi jednak uważać na groźne kontry gości.

• Szymański za Madejskiego

• Po niewykorzystanej sytuacji Ślusarskiego Arka miała rzut rożny, do którego podszedł Pruchnik. Po jego centrze piłkę przedłużył Cichocki, a z ostrego kąta piłkę do siatki wpakował Da Silva.

• Da Silva !!! 1:1 !!!

• Powinno być 1:1 !!! Piękne prostopadłe zagranie Wojowskiego do Ślusarskiego, ale broni Bledza.

• Woźniczka ukarany za powstrzymanie kontry i faul na Ślusarskim.

• Da Silva ukarany żółtą kartką.

• Groźnie zrobiło się w polu karnym Arki, ale profesorska interwencja Sobieraja pozwala wyłapać piłkę Miszczukowi.

• Błędna interwencja Radzewicza, który główkuje wprost po nogi Madejskiego, strzał pomocnika Miedzi pewnie chwyta Miszczuk.

• Po strzale Zasady kłopoty z obroną miał Miszczuk, jednak koledzy z defensywy wyjaśniają sytuację,

• Sprawy w swoje ręce wziął Sobi, który popędził na bramkę Miedzi. Nieprzepisowo zatrzymywał go Szczepaniak, który ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

• I gramy już dalej

• Po mocnej centrze Radzy piłką w klatkę piersiową dostał Bartoszewicz i niezbędna była interwencja lakarza.

• Od momentu zejścia z boiska Chrzanowskiego w Gdyni trwa wymiana. Teraz mocno niecelny strzał oddał Łobodziński.

• Kolejna akcja gdynian, którzy złapali wiatr w żagle, strzał Ślusarza nie mógł jednak zaskoczyć Bledzewskiego.

• Na trybunach teraz głośne "Arka Arka Arka Goooool"!!!!

• Ależ otworzył nam się teraz ten mecz. Bliski zdobycia gola na 1:1 Szwoch, świetnie interweniuje jednak Bledza.

• Mimo gry 10 na 10, Miedź była bardzo blisko podwyższenia rezultatu.

• Absurdalna sytuacja w polu karnym Arki. W świetnej sytuacji do zdobycia znalazła się Miedź, po dograniu Szczepaniaka piłkę zaatakował Chrzanowski, jednak zamiast w piłkę trafił w brzuch Miszczuka i obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Druga żółta i czerwona dla Chrznowskiego i siły wyrównane.

• Fatalna strata Da Silvy na rzecz Szczepaniaka, ten oddaje piłkę do Łobodzińskiego, który z kolei wykłada ją Burkhardtowi. Bury fatalnie kiksuje.

• Druga zmiana w zespole Miedzi.

• Ambitnie wracający do obrony Ślusarski lekko popchnął pomocnika gości za co obejrzał żółtą kartkę.

• Żółtko dla Kasperkiewicza po faulu na Da Silvie

• Dobra akcja na lewym skrzydle aktywnego dziś Łobodzińskiego. Pomocnik Miedzi złamał akcję do środka i pięknie uderzył, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Miszczuk.

• Kolejna akcja legniczan, tym razem lewym skrzydłem, po płaskim dograniu w pole karne z piłką minął się Łoibodziński, a całą akcję niecelnym strzałem zakończył Bartczak.

• Pierwsza akcja ofensywna w drugiej odsłonie meczu. Na prawym skrzydle popędził Chrzanowski i dograł do Łobodzińskiego, który złym przyjęciem popsuł akcję gości.

• A Tak prezentuje się sektor Miedzianki. Z Legnicy przyjechało dziś 200 fanów.

• Ślusarski w miejsce Aleksandra.

• Gramy!!!

• Obie ekipy już na murawie.

• Obraz drugiej połowy ukształtuje się w dużej mierze za sprawą decyzji trenera Sikory. Czy zaryzykuje i zagra ofensywnie, czy wobec gry w "10" uszanuje minimalną porażkę, która da jeszcze nadzieję przed rewanżem. Miejmy nadzieję, że wybierze pierwszy wariant, a my będziemy świadkami emocjonującej drugiej połowy.

• Wynik pierwszej połowy to spore rozczarowanie dla kibiców Arki. Ich ekipa zaczęła z dużym animuszem i była bardzo bliska strzelenia bramki jako pierwsza. Tak się jednak nie stało, a za sprawą kontrowersyjnej decyzji sędziego Rynkiewicza z boiska wyleciał Cienciała. Po tymże faulu i celnej główce Zakrzewskiego to Miedź objęła prowadzenia. Trzeba zaznaczyć, że w nie najlepszej formie jest dziś arbiter, który podjął szereg niekorzystnych dla gospodarzy decyzji. Stąd nie dziwi duża ilość epitetów, które lecą z trybun pod adresem Rynkiewicza.

• Arka Miedź PPArka Miedź PPArka Miedź PP

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Miedź prowadzi 1:0.

• Atomowe uderzenie Szczepaniaka sprzed pola karnego mija poprzeczkę Miszczuka o centymetry.

• Po centrze z wolnego z ostrego kąta uderzył Sobieraj, wydaje się, że trafia wprost w rękę stojącego w polu karnym obrońcy Miedzi. Gwizdek sędziego milczy.

• Żółta kartka dla Chrzanowskiego.

• Dośrodkowanie Pruchnika nie przynosi jednak zagrożenia.

• Kasperkiewicz ostro potraktował Szwocha i Arka ma rzut wolny z dogodnej pozycji. Dobra okazja na bramkę do szatni.

• Szwoch wchodzi za kontuzjowanego Rzuchowskiego.

• Kontuzjowany leży na murawie Rzuchowski. Potrzebne będą nosze.

• Głębokie dośrodkowanie Zasady mogło zaskoczyć Miszczuka i wpaść mu za kołnierz. Bramkarz gospodarzy jednak stanął na wysokości zadania.

• Dziś w Gdyni doping jest na bardzo wysokim poziomie. Swoje dodają też kibice z Legnicy.

• Chrzanowski zastępuje lekko kontuzjowanego Zakrzewskiego. Zaki zrobił dziś swoje i może zejść...

• Przycisnęła teraz Arka. Rzut wolny, rzut rożny, dwie centry, ale na tablicy wyników nadal 0:1.

• Bardzo ładne soczyste uderzenie z rzutu wolnego Rzuchowskiego. Bardzo dobrze jednak interweniuje Bledzewski, piąstkując piłkę na rzut rożny.

• Rzut wolny z 30. metrów dla Arki.

• Po czerwonej kartce dla Cienciały Arka ma problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. To Miedź kontroluje teraz sytuację na boisku, groźnie atakując raz po raz.

• Po ładnym przerzucie, Zasada wyprzedził Budkę i mocno uderzył po długim rogu. Jego strzał przeleciał minimalnie obok słupka.

• Groźne uderzenie Szczepaniaka dobrą interwencją paruje do boku Miszczuk.

• Teraz wydawało się, że przy linii bocznej faulowany był Da Silva, ale sędzia liniowy pozostaje niewzruszony na gestykulację Brazylijczyka.

• Budka już w pierwszej akcji ofensywnej próbował uruchomić Da Silvę, ale dobrze interweniuje defensywa gości.

• Sikora reaguje na sytuację boiskową i dokonuje korekty w składzie. Za Kowalskiego wchodzi Budka.

• Dwa okrutne ciosy przyjęła teraz Arka. Najpierw bardzo kontrowersyjna czerwona kartka dla Cienciały, a już chwilę później gol Zakrzewskiego. W kapitalnej sytuacji znalazła się teraz Miedzianka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę przedłuża jeden z zawodników Miedzi, dopada do niej Zakrzewski i umieszcza ją głową w siatce.

• 0:1! Miedź obejmuje prowadzenie po bramce Zakrzewskiego!

• Niemożliwe! Sędzia wyrzucił Cienciałę z boiska za faul na Łobodzińskim!

• Pruchnik tym razem dograł na krótki słupek, ale zbyt lekko, po chwili jednak dostał piłkę pod nogi i zagrał prostopadłą piłkę do Rzuchowskiego, ale źle wymierzył to podanie i nic z tej akcji nie wyszło.

• Dośrodkowanie Pruchnika wybijają obrońcy, będzie drugi corner.

• Kowalski nabił obrońcę i będzie rzut rożny dla Arki.

• Prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki przez zawodnika Miedzi i aut dla Arki.

• Dobrze teraz przyblokował Zakrzewskiego, Sobieraj. Miszczuk z łatwością łapie piłkę.

• To powinien być gol! Znakomicie Marcus da Silva ruszył z akcją i znalazł się sam na sam z Bledzewskim! Piłkarz Arki uderzył jednak w słupek i nie ma gola!

• Łobodziński miękko dośrodkowuje w kierunku Zakrzewskiego, a Sobieraj klatką piersiową zgrywa piłkę do Miszczuka.

• Wysokim pressingiem grają zawodnicy Miedzi. Trzech piłkarzy gości podchodzi pod bramkę Arki za każdym razem gdy piłkę dostaje Miszczuk.

• Mądrze dał się sfaulować Wojowski przy wyprowadzaniu akcji. Rzut wolny dla Arki na jej połowie.

• Ależ teraz przypadek. Pruchnik bardzo głęboko dośrodkowuje, a Bledzewski wypiąstkował piłkę wprost w głowę Cienciały, który stał metr od niego. Na szczęście dla gości piłka wychodzi poza boisko.

• Po dobrej akcji lewą stroną, rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki.

• Wojowski na lewym skrzydle, strata piłki, która jednak trafia pod nogi Radzewicza, ale ten psuje tę akcję. Ani to nie był strzał, ani podanie. Od bramki Bledzewski.

• Marcus faulowany w środku pola przez Kasperkiewicza.

• Ładne rozegranie akcji przez Miedź, zagranie na prawą stronę, ale tam świetnie blokuje Radzewicz i będzie aut dla Arki.

• Akcja Miedzi lewą stroną, Zakrzewski traci piłkę na rzecz Cienciały, ale będzie aut dla gości.

• Akcja Miedzi zatrzymana na połowie Arki, Wojowski szybko chciał zacząć kontratak ale zbyt niedokładnie zagrał na lewe skrzydło.

• Tym razem sędzia dopatrzył się faulu Pruchnika w środku pola, chociaż wydawało się, że zawodnik Arki czysto odebrał piłkę.

• Ostra walka w środku pola, Rzuchowski faulowany przez Szczepaniaka, rzut wolny dla Arki.

• Opłacił się pressing Arki, Midzierski wybija piłkę w aut.

• Pierwsza akcja Arki prawą stroną, Pruchnik do Kowalskiego, ale dośrodkowanie tego drugiego zablokowane.

• Pierwsza akcja gości i pierwszy spalony. Od rzutu wolnego zacznie Sobieraj.

• Początek spotkania!

• Losowanie wygrał kapitan gości więc Arka rozpocznie to spotkanie.

• Za chwilę zaczynamy! Piłkarze już w tunelu.

• Frekwencja dzisiaj nie powala na kolana, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest środek tygodnia. Na ostatnim meczu, z Wisłą Płock było 6634 kibiców, dzisiaj może połowa z tego.

• W drużynie Arki mamy dzisiaj podwójne urodziny. Kolejną "wiosnę" świętują Sławomir Cienciała i Mateusz Szwoch. W pierwszym składzie tylko pierwszy z nich.

• Trener gości przed meczem wierzy, że jego zespół wreszcie się przebudzi i strzeli gola:

Jest duże wkurzenie i dobrze, że gramy z Arką już w środę, bo liczymy, że tę sportową złość uda się przełożyć na jeszcze lepszą grę w Gdyni. A skuteczność? Te bramki w końcu zaczną wpadać. Liczę, że już w środę - dodaje Tworek.
  • W bramce Miedzi zagra Andrzej Bledzewski, gdynianin z krwi i kości wychowany na gdyńskiej dzielnicy Cisowa, były zawodnik Arki. Rozstał się z nią w nieprzyjemnych okolicznościach, ale dziś znowu zagra na stadionie Arki. Czy zatrzyma napastników żółto-niebieskich?

• Z kolei Miedź Legnica, do tej pory mierzyła się z: Odrą Opole, Olimpią Grudziądz i Lechem Poznań. Zadziwiający jest bilans zawodników Miedzy którzy strzelili aż 9 bramek a stracili okrągłe 0.

• Jak na razie Arka zdołała w ramach Pucharu Polski pokonać: Pelikana Łowicz, Ruch Chorzów oraz Koronę Kielce. Bilans bramkowy drużyny z Gdyni to 10-4, a największe "baty" zebrał od Arki jej ostatni rywal. Ekipa z Kielc musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci przegranej 1-5.

• Poznaliśmy już składy na to spotkanie. W Arce kilka zmian. Przede wszystkim kontuzjowanego Szromnika zastąpił Miszczuk, a na środku obrony zadebiutuje Cichocki. Również skrzydła Arki przeszły metamorfozę bo zagrają tam dwaj młodzi zawodnicy: Kowalski i Wojowski. Do składu powrócił Marcus da Silva, a na szpicy nie zagra Ślusarski, a Aleksander.

• W Pucharze Polski czeka nas dzisiaj pierwszoligowy pojedynek. Pierwszy z dwóch meczów ćwierćfinałowych rozegrany zostanie w Gdyni gdzie miejscowa Arka podejmie Miedź Legnica. Początek spotkania o 18:30.