1

Olimpia Grudziądz

1

• Piłkarze Arki podeszli pod Górkę i zbili piątki z kibicami. Towarzyszyły temu śpiewy "Nigdy Cię nie zdradzimy, nie opuścimy Cię". Arka ma jednak teraz większy problem. Jest nim licencja. Brak awansu może oznaczać spadek tego klubu nawet nie do drugiej ligi, a nawet do trzeciej. Czas pokaże jak to wszystko się rozwiąże. Za uwage dziękuje Adam Kamiński.

• Bramka Ślusarskiego na otarcie łez. Arka przegrała awans już jakiś czas temu, a szanse były tylko matematyczne. Arka zagrała słaby mecz, a remis dała piękna ale dość przypadkowa bramka Ślusarskiego. Teraz zawodników z Gdyni czeka trudna rozmowa z jej kibicami.

• Koniec meczu. Arka remisuje z Olimpią i nie awansuje do Ekstraklasy.

• To będzie chyba ostatnia akcja, aut dla Arki, źle rozegrany, piłkę łapie bramkarz. Na boisku leży jeden z zawodników gości.

• Szubert zatrzymał kontratak Olimpii, ale faulował.

• Mecz w Stróżach zakończony. Bełchatów w Ekstraklasie. Arka gra o honor.

• Szczota zastępuje Adam Banasiak.

• Sulewski z około 30 metrów ponad bramką, po tym jak dopadł do piłki wybitej przez obrońców.

• 3 minuty doliczone i rzut rożny dla Arki.

• Co za bramka Ślusarza! Wydawało się, że chce dośrodkować, ale piłka zagrana z prawego skrzydła wpadła wprost w okienko bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1 Ślusarski!

• Dośrodkowanie Pruchnika z wolnego wprost w ręce Osieckiego.

• Kolejny rzut wolny dla Arki tym razem około 20 metrów do bramki i żółta kartka dla Szczota za faul na Szubercie.

• Ślusarski uderza z rzutu wolnego minimalnie obok słupka!

• Rzut wolny dla Arki na linii pola karnego Olimpii za faul na Ślusarskim.

• Ruszkul wchodzi za Smolińskiego.

• Rzut rożny dla Olimpii ale złe dośrodkowanie. Pruchnik przejmuje piłkę.

• Pruchnik zagrał długą piłkę do Sulewskiego, ale uprzedził go bramkarz.

• Dośrodkowanie Oleksego z lewej strony, ale Szubert nie dał rady oddać celnego strzału.

• Zagrał ręką Jarzębowski i rzut wolny dla Olimpii około 25 metrów od bramki.

• 10 minut szansy dla Arki na uratowanie honoru.

• Pruchnik dośrodkował z prawej strony, uderzył piłkę głową Ślusarski ale niecelnie.

• Wrzucił piłkę Kowalski, głową uderzył Aleksander, ale piłkę złapał bramkarz po czym wpadł na słupek. Z trybun: "nie ma litości połamcie tym kur... kości".

• Ambitnie powalczył Oleksy, ale nie dał rady utrzymać piłki w boisku.

• Dobrą okazję miał Szubert po podaniu Ślusarskiego, ale uderzał wślizgiem i nie dał rady skierować piłki do bramki. Od bramki Osiecki.

• Kowalski oddał odważny strzał z 35 metrów, ponad poprzeczką, ale było blisko.

• Sulewski źle przyjmuje piłkę, kontra gości, ale Juraszek pewnie ją przerywa.

• Suchocki zmienia aktywnego dziś Kowalczyka.

• Wydawało się, że sedzia pokazał rzut karny, ale ostatecznie od bramki zacznie Osiecki.

• Trener Arki stawia wszystko na jedną kartę. Aleksander zmienia Cichockiego.

• Sam na sam wychodził Ślusarski, ale nie zdołał minąć bramkarza!

• Olimpia kontroluje grę rozgrywając spokojnie piłkę na własnej połowie.

• Kolejną szansę na dośrodkowanie miał Pruchnik, ale zbyt mocno zagrał w pole karne.

• Kowalski dośrodkowuje z rzutu rożnego na krótki słupek i wybija pierwszy obrońca.

• Dobre dośrodkowanie Sulewskiego z prawej strony, ale Szuberta uprzedza obrońca i będzie rzut rożny.

• Fatalne prostopadłe podanie Szuberta do wybiegającego Ślusarskiego. Za słabe.

• Brak pomysłu na grę po stronie Arki. Piłkarze grają "chodzonego". Teraz długie podanie wprost w obrońcę Olimpii.

• Juraszek fauluje Kowalczyka w środku pola. Akcja Olimpii wynikła ze straty Ślusarskiego.

• Sulewski ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Mamy kontrowersję. Arkowcy domagali się rzutu karnego za zagranie ręką. Sędzia nie gwizdnął.

• Kowalczyk oddaje silny strzał zza pola karnego, fatalnie interweniuje Miszczuk, który wypluwa piłkę, ale na jego szczęście wybija ją obrona.

• Juraszek zagrał prostopadłą piłkę do Cichockiego, ale ten nie zdążył jej złapać w boisku.

• Faulowany Pruchnik i Arka zacznie od rzutu wolnego ze swojej połowy.

• Sulewski zmienia Wojowskiego. Czy wychowanek Arki znowu pokaże się z bardzo dobrej strony i zaliczy bramkę lub asystę?

• Fatalny strzał Wojowskiego po ziemi z około 20 metrów od bramki.

• Woźniak ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Kowalskim.

• Dośrodkowanie Oleksego z lewej strony do nikogo.

• Dobrze Ślusarski wypatrzył Kowalskiego, ale był spalony.

• Aut dla Arki na lewej stronie boiska na wysokości pola karnego. Nic z tego nie wyszło, źle to rozegrał Oleksy z Wojowskim.

• Bućko ruszył z kontrą, po tym jak zabrał piłkę Szubertowi, ale napastnik Arki ambitnie wrócił i zabrał obrońcy Olimpii piłkę.

• Od początku kibice krzyczą "walczyć Arka walczyć"

• Już pierwszy faul w środku pola, rzut wolny dla Olimpii krótko rozegrany.

• Drugą połowę od środka rozpoczęła Arka.

• Przy dźwiękach "Victory" na boisko wychodzą piłkarze Arki. Czy uda im się odwrócić losy meczu?

• Co tu się działo... Dwie czerwone kartki, gol przed przerwą dla gości. Do tego Bełchatów wygrywa w Stróżach. Arce na razie się nic nie klei. Obie czerwone na pewno dyskusyjne, szczególnie ta na Szromniku, gdyż nie był ostatnim obrońcą. Arka pokazała że potrafi wygrać grając w dziesiątkę i przegrywając. Czy i tym razem im się uda?

• Koniec pierwszej połowy! Olimpia prowadzi 1:0 w Gdyni!

• Bielawski ogląda czerwoną kartkę za brutalny faul na Cichockim!

• 4 minuty doliczone do czasu gry pierwszej połowy.

• Smoliński dostał idealne podanie od Woźniaka i z 10 metrów pewnie zapakował piłkę pod poprzeczkę bramki Arki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Olimpii

• Oleksy przecina podanie zawodnika Olimpii i wybija piłkę w aut.

• Zatrzymany na lewej stronie Oleksy przez Szczota, z kontry Olimpii nic nie wyszło.

• Na spalonym Kowalczyk.

• Złe dośrodkowanie Wojowskiego, które przeleciało przez całe pole karne nie trafiając do nikogo.

• Dośrodkowanie Pruchnika z prawej strony zablokowane przez obronę i będzie rzut rożny. Nie ustaje doping, po wyzwaniu arbitra teraz głośne "Arka Arka Arka gol".

• Cichocki popełnia błąd, a Szromnik próbując go ratować łapie czerwoną kartkę. Naszym zdaniem niesłuszną, powinno się skończyć na żółtej.

• Aut dla Arki na prawej stronie.

• W końcu wznawiamy grę. Rzut wolny dla Olimpii około 20 metrów od bramki. Nic z tego wolnego nie wyszło Smoliński uderzył w mur.

• Miszczuk musi wejść na bramkę. Schodzi Koziara.

• Czerwona kartka dla Michała Szromnika, który wyszedł zza pole karne i sfaulował napastnika Olimpii. Problem w tym, że Szromnik nie był ostatnim obrońcą, a za nim stało jeszcze dwóch zawodników żółto-niebieskich.

• Dobrze Wojowski przeciął podanie do jednego z zawodników Olimpii i zagrał do Szuberta, który nie zdołał wyprzedzić obrońcy.

• Oleksy nieźle zaczął tę akcję na lewym skrzydle ale zagrał niecelnie, do piłki dopadł jednak Koziara i znowu stracił piłkę.

• Fatalny błąd Koziary, który stracił piłkę i z groźną kontrą 3 na 1 wychodziła Olimpia. Na szczęście dobrze ustawiony był Jarzębowski i zatrzymał Kowalczyka.

• Najpierw faul na Kowalskim, a chwilę później Ślusarski. Rzut wolny dla Arki znowu około 30 metrów od bramki.

• Olimpia spokojnie rozgrywa piłkę.

• Przed chwilą Cichocki wsadził na minę Szromnika źle podając mu piłkę! Gdyby ta leciała w światło bramki to byłby gol.

• Dośrodkowanie Wojowskiego z rzutu wolnego fatalne, wprost w ręce bramkarza.

• Rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki. Faulowany był Kowalski.

• Fatalne dośrodkowanie Pruchnika z rzutu rożnego, przeleciała prawie całe pole karne. Jeszcze głową próbował jeden z zawodników Arki skontrować piłkę głową, ale nic z tego.

• Rzut rożny dla Arki.

• Bardzo niecelne długie podanie Łabędzkiego na lewe skrzydło i od autu zacznie Arka.

• Teraz na dwie trybuny rywalizacja, kto głośniej zaśpiewa "Sialalala Arka Gdynia, Sialallala MZKS".

• Dośrodkowanie Szuberta w pole karne z prawej strony, ale Ślusarski nie zdołał oddać celnego strzału głową.

• Kłus uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

• Wyjaśniła się tajemnica transparentu "Gocha Winda, żoną będzie" ;)

• Składna akcja Arki, ale Koziara zmarnował ją niecelnym podaniem.

• Leży Jarzębowski na boisku, sędzia przerywa grę.

• Faulowany Bielawski przez Wojowskiego. Szybko rozegrany rzut wolny, ale zagrożenie przerywa Kowalski.

• Akcja Olimpii lewą stroną, najpierw dwa dośrodkowania zablokowane, a potem Kłus chciał wejść w pole karne ale został zatrzymany przez Pruchnika.

• Wydawało się, że był faulowany na lewej stronie Wojowski, ale gwizdek sędziego milczy.

• Arka w ciężkiej sytuacji, ale nie przez wynik swojego meczu. Bełchatów już prowadzi w Stróżach.

• Dobra szansa dla Olimpii. Cieśliński ograł Jarzębowskiego i popędził na bramkę. Oddał strzał w sytuacji sam na sam, ale niecelny.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z prawej strony, trochę za plecy do Szuberta, a ten uderza przewrotką! Piłka jednak przeleciała nad bramką.

• Na Górce transparent "Ten dzień bez echa nie przejdzie". Ciekawe o co może chodzić?

• Kowalczyk ograł obrońcę Arki w środku pola i ruszył lewą stroną, ale został zatrzymany i tylko aut dla Olimpii. Nic z niego nie wyszło.

• Kolejne niezłe dośrodkowanie z lewej strony i spore zamieszanie w polu karnym bo piłka odbiła się od nóg obrońcy. Ostatecznie wybita głową za pole karne.

• Rzut wolny dla Arki. Z około 35 dobrze dośrodkował Wojowski, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy Olimpii i została wybita.

• Górka od samego początku z bardzo mocnym dopingiem. Najpierw "do boju arkowcy", a teraz bardzo głośne "Hej Arka gol!".

• Pierwsza akcja Arki lewą stroną, Oleksy zagrał po ziemi w pole karne, ale Szubert nie wbiegł i piłka dla Olimpii.

• Losowanie wygrał kapitan Olimpii Dariusz Kłus i to goście rozpoczynają mecz od środka. Jest równo 16:45, grają też wszystkie inne zespoły pierwszej ligi.

• Górka i Tory odśpiewują Rotę, kapitanowie losują i robią zdjęcie z arbitrami. Zaraz zaczynamy! Arka

• Górka tuż przed meczem. Górka

• Arka w tym sezonie już raz pokonała Olimpię 3:1. Piękną bramkę zdobył wtedy Michał Rzuchowski, który z 40 metrów zapakował piłkę w samo okienko.

• Arka dwa ostatnie mecze kończyła w dziesiątkę. W spotkaniu z Puszczą czerwoną kartkę obejrzał Rzuchowski, a w Chojnicach Krzysztof Sobieraj. Co ciekawe oba mecze zakończyły się zwycięstwem żółto-niebieskich.

• A tak prezentuje się dzisiaj stadion Arki. Piękna pogoda, idealna do gry. Trawa jak zwykle idealnie przygotowana. Oczekujemy wielkiego widowiska. Arka Gdynia

• Co do sprawy licencji, bo wiemy że to budzi kontrowersje. Prawda jest taka, że brak awansu to jest koniec Arki w pierwszej lidze. Zaległości nie zostaną spłacone, będzie bardzo nieprzyjemnie. W przypadku awansu sportowego damy sobie rękę uciąć, że Arka licencję dostanie. Jednak bez awansu to może być koniec.

• Tak graficznie prezentuje się skład Arki na ten mecz. Arka

• Oczy wszystkich kibiców Arki będą dzisiaj zwrócone na Stróże, gdzie Bełchatów zmierzy się z miejscowym Kolejarzem. Zwycięstwo GKS Bełchatów, da im awans, przegrana lub remis i przy tym zwycięstwo Arki spowoduje, że sprawa awansu rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

• W kadrze Arki nie ma Mateusza Szwocha. Piłkarz miał kontuzję, pojawiła się informacja, że siądzie dzisiaj na ławce, ale ostatecznie chwilę przed meczem Piotr Rzepka zrezygnował z tego posunięcia. Zaczynają się teorie spiskowe, że to w związku z jego rzekomym przejściem do Legii Warszawa.

• Obie ekipy już rozgrzewają się na murawie: Arka GdyniaArka Gdynia

• Ławki rezerwowych:

• Arka Gdynia: Miszczuk, Sulewski, Tomasik, Budka, Dampc, Radzewicz, Aleksander
    • Fabiniak, Banasiak, Pisarczuk, Kaczmarek, Suchocki, Ruszkul, Rakowski
  • Ze stadionu w Gdyni wita Adam Kamiński. Znamy już składy, do meczu pozostało około 30 minut.