0

Olimpia Grudziądz

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej!

• Pan Paweł Pskit zakończył dzisiejsze spotkanie Arki Gdynia z Olimpią Grudziądz. Wynik 0-0 mówi praktycznie wszystko o przebiegu spotkania. Obie drużyny miały mało szans na zdobycie bramek. Przewagę optyczną mieli gospodarze, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami.

• Dobra okazja Arki Gdynia. Rashid Yussuff uruchomił przed polem karnym Michała Nalepę. Pomocnik żółto-niebieskich wbiegł z futbolówką w pole karne, ale minimalnie przestrzelił.

• Pan Paweł Pskit doliczył do drugiej części spotkania aż 4 minuty.

• Przy stałych fragmentach gry już nawet obrońcy Arki podchodzą pod pole karne przeciwnika, a Nildo kryty jest jeden na jednego. Olimpia broni się całą jedenastką.

• Ostatnia zmiana w drużynie przyjezdnej. Z boiska schodzi Banasiak, a w jego miejsce pojawia się Darmochwał.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dobiegł Łukasiewicz, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z defensorów Olimpii.

• Olimpia w tym momencie broni remisu. Blok defensywny Arki nie cofa się nawet na własną połowę, a oblężenie bramki Fabiniaka trwa.

• Matic Zitko powalił na ziemię rozpędzonego Siemaszkę i został ukarany żółtym kartonikiem.

• W dalszym ciągu golkiperzy obu drużyn są bezrobotni. Zero zagrożenia bramki z jakiejkolwiek strony, ale duża w tym zasługa defensywy, szczególnie Olimpii Grudziądz.

• Za dyskusje z sędzią ukarany żółtą kartką został Marcus da Silva.

• Druga zmiana w drużynie żółto-niebieskich. Za Gastona Sangoya pojawia się Rafał Siemaszko.

• Druga połowa jest bardzo podobna do pierwszej. Olimpia jest stłamszona przez żółto-niebieskich, którym brakuje zdecydowania pod bramką rywala.

• Banasiak faulował, a później odkopnął piłkę i został ukarany żółtym kartonikiem.

• I pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za Miro Bozoka pojawia się Rashid Yussuff.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Marcin Smoliński, a w jego miejsce pojawia się Kamil Kurowski.

• Bardzo dobrą robotę wykonują dzisiaj Bozok i Sangoy - najbardziej aktywni Arkowcy w ofensywie. Obaj walczą o każdą piłkę i nie odstawiają nóg.

• Ładna akcja Marcjanika, który przeszedł z piłką pół boiska, minął trzech rywali i wywalczył rzut rożny.

• Lepiej w drugą połowę weszli podopieczni Grzegorza Nicińskiego, którzy cały czas utrzymują się z piłką na połowie Olimpii.

• Już w pierwszej akcji Arka miała szansę na objęcie prowadzenia. Fabiniaka próbował pokonać Szwoch, ale znajdował się na pozycji spalonej.

• Pierwsza zmiana w przerwie dokonana przez Jacka Paszulewicza. Z boiska zszedł Sebastian Bartlewski, a w jego miejsce pojawił się Dejan Zigon.

• Pan Paweł Pskit rozpoczyna drugą połowę meczu!

• Kibice nie są świadkami porywającego widowiska. Po dobrym początku meczu tempo wyraźnie opadło. Obu drużynom brakowało wykończenia. Goście przez dłuższy czas mieli problem z wejściem na połowę Arki, natomiast żółto-niebieskim brakowało ostatniego podania. Obaj bramkarze w pierwszej połowie byli bezrobotni. Miejmy nadzieję, że obraz gry zmieni się w drugiej połowie.

• Arbiter główny kończy pierwszą połowę meczu.

• Żółta kartka dla kapitana Olimpijczyków za faul w środku boiska.

• Do głosu doszli teraz piłkarze Olimpii i od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce na połowie gospodarzy, jednak wciąż bez strzału celnego na bramkę Jałochy.

• Szwoch zgrał piłkę piętą do Bożoka, a pomocnik Arki uderzył nieznacznie obok bramki.

• Technika zeszła zdecydowanie na dalszy plan. Jesteśmy świadkami meczu walki z dużą ilością fauli i brzydkich zagrań.

• Dopiero w 31. minucie na stadion weszli kibice Olimpii Grudziądz.

• Banasiak dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę wybił Szwoch... do futbolówki dobiegł Smoliński, ale uderzył w górną część trybun za bramką Konrada Jałochy.

• Po dobrym, ofensywnym początku meczu zdecydowanie siadło tempo. Olimpia ma problem z konstruowaniem akcji, a żółto-niebieskim brakuje ostatniego podania.

• Na boisku leży Nildo, który ucierpiał w starciu z jednym z defensorów Arki. Nie jest to jednak nic poważnego i napastnik Olimpii wróci za chwilę do gry.

• Po dobrym początku Olimpii, podopieczni Jacka Paszulewicza włączyli tryb defensywny. Teraz atakują tylko gospodarze. Biało-zieloni mają problem nawet z wyprowadzaniem kontr.

• Jak wiadomo, Gaston Sangoy świetnie wykonuje stałe fragmenty gry i dzisiaj podchodzi zarówno do rożnych, jak i wolnych. Do tej pory robił to Mateusz Szwoch.

• Na chwilę obecną zarówno Fabiniak, jak i Jałocha są bezrobotni. Większość akcji kończy się na bloku defensywnym.

• Wrzutka Sangoya z rzutu rożnego i niepilnowany Łukasiewicz nieczysto trafia w piłkę. To mogło być 1-0 dla Arki.

• Marcin Smoliński uderza w mur, a dobitka przechodzi obok bramki Konrada Jałochy.

• Faul Stolca na 17. metrze. Żółta kartka dla obrońcy Arki i bardzo niebezpieczny rzut wolny.

• Kontra żółto-niebieskich, ale Szwoch źle przyjmuje piłkę na 16. metrze. Od bramki rozpocznie Fabiniak.

• Od początku meczu większe zagrożenie stwarzają gospodarze. Goście nie wchodzą z piłką na połowę Arki.

• Pierwsze spięcie. Nieudany przerzut Olimpii, a po wyjściu piłki za linię końcową zaiskrzyło między Stolcem, a Kaczmarkiem. Obaj zostali upomnieni przez sędziego.

• Gwizdek sędziego i ze środka rozpoczynają goście!

• Ławki rezerwowych obu drużyn:

Arka: Miszczuk, Siemaszko, Mosiejko, Yussuff, Wojowski, Kakoko, Tomasiewicz

Olimpia: Królczyk, Darmochwał, Wolski, Kurowski, Zigon, Skórecki, Trzepacz

• Olimpia Grudziądz zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 32. punktów. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla jednak aktualnej dyspozycji podopiecznych Jacka Paszulewicza. Biało-zieloni również śrubują klubowy rekord. Ich seria meczów bez porażki trwa od listopada zeszłego roku, a bilans wynosi 6-0-4.

• Arka Gdynia zajmuje pozycję lidera I ligi z dorobkiem 56. punktów. Gospodarze są w wybornej formie, ich seria meczów bez porażki trwa od października zeszłego roku. Szkoleniowiec Grzegorz Niciński nie będzie mógł skorzystać z czterech zawodników: Pawła Abbotta, Dariusza Formelli, Tadeusza Sochy i Krzysztofa Sobieraja.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Gdyni! Zapraszamy na relację tekstową z meczu Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz.