Arka Gdynia

4

Pogoń Siedlce

1

• Arka pewnie ograła dzisiaj Pogoń Siedlce nie pozostawiając gościom złudzeń kto jest lepszą aktualnie drużyną. Znakomity mecz Marcusa da Silvy i Michała Nalepy. Pierwszy z nich dwie asysty i bramka, drugi chociaż oficjalnie nie zapisze sobie asyst to przy dwóch bramkach zrobił kawał dobrej roboty. Arka teraz czeka na przyjazd Chojniczanki. Przygoda z Pucharem Polskim trwa. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński. AG

• KONIEC! Arka Gdynia pokonuje Pogoń 4:1 i w 1/16 zmierzy się z Chojniczanką Chojnice!

• 2712 kibiców wybrało się dzisiaj na stadion w Gdyni

• Dwie minuty doliczone.

• Rybicki próbował strzału zza pola karnego, ale nie miał problemów z interwencją Jałocha.

• Spięli się teraz piłkarze obu drużyn. Dzięcioł obejrzał żółtą kartkę za bardzo ostry faul na Łukasiewiczu.

• Już nikt w tym meczu się nie przemęcza. Wszystko rozstrzygnięte.

• Mariusz Rybicki dośrodkował w pole karne, ale to dośrodkowanie nieoczekiwanie zamieniło się w strzał po rykoszecie. Piłka wylądowała na słupku przelatując obok zaskoczonego Jałochy.

• Rzut rożny dla Pogoni, około 10 minut do zakończenia meczu.

• I ostatnia zmiana w meczu. Strzelca wyrównującego gola zmienia młody Maciej Wardziński.

• Socha wycofał piłkę do Abbotta przed pole karne, jednak ten uderza niecelnie.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Ernest Dzięcioł zmienia Sebastiana Krawczyka.

• Niesamowity był ten rajd Nalepy. Mijał obrońców jak tyczki, wyszedł sam na sam, minął bramkarza i został sfaulowany (tak się wydawało) przez wracającego obrońcę, sędzia puścił grę i ostatecznie z ostrego kąta piłkę do bramki wpakował Wojowski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:1 Wojowski, ale 95% bramki to gra Michała Nalepy.

• Po rzucie rożnym Warcholak uderzył w dach stadionu.

• Socha teraz popisał się w polu karnym Pogoni dryblerskimi umiejętnościami i wygrał straconą piłkę. Rzut rożny dla Arki.

• Paweł Wojowski zmienia bezsprzecznego Man of the match Marcusa da Silvę (dwie asysty i bramka).

• Paczkowski teraz sfaulował Marcusa da Silvę w środku boiska.

• Dośrodkowanie na 11 metr gdzie był Chyła ale źle przyjął sobie piłkę i złapał ją Jałocha.

• Rzut rożny dla Pogoni po wybiciu Sobieraja.

• Adrian Dziubiński zmienia Michała Ogrodnika.

• Ależ teraz zagrał prostopadłą piłkę Abbott do Siemaszki, który wpadł w pole karne i piętą wycofał do Marcusa, ale strzał Brazylijczyka okazał się bardzo niecelny.

• Warcholak teraz fatalnie stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Bodzionego. Na jego szczęście Sobieraj naprawił ten błąd i odebrał piłkę zawodnikowi Pogoni.

• Socha ukarany żółtą kartką za faul.

• Piotra Krawczyka zmienia Adam Duda, były gracz Lechii Gdańsk, który w zeszłym sezonie dał Widzewowi zwycięstwo w Gdyni golem w ostatniej minucie.

• Znakomite wstrzelenie piłki przez Marcusa da Silvę w efekcie czego Renusz dobił piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1! Arka punktuje Pogoń!

• Wracając jeszcze do sytuacji z rzutem karnym. Bardzo dobrze zachował się tam Siemaszko, który albo nie sięgnął albo umyślnie przepuścił piłkę zagraną przez Renusza, ta trafiła do Nalepy, który zastawił się w polu karnym i dał się sfaulować. Chociaż na pewno znaleźliby się sędziowie, którzy nie podyktowali by karnego w tej sytuacji.

• Nie dał szans Marcus da Silva Misztalowi! Bramkarz gości rzucił się w kompletnie innym kierunku niż uderzył zawodnik Arki! 2:1!

• Rzut karny dla Arki! Faulowany Nalepa!

• Niezłe dośrodkowanie Nalepy z tego rzutu rożnego, ale pewnie do piąstkowania wyszedł Misztal.

• Ależ teraz petardę posłał w kierunku bramki Nalepa. Strzał z około 30 metrów przeleciał Misztalowi przez ręce. Róg dla Arki.

• Warcholak wrzucił piłkę z autu na piąty metr, tam próbował walczyć Abbott, piłkę wybił obrońca, jednak zbyt krótko i do uderzenia doszedł Renusz. Skrzydłowy Arki z pierwszej piłki uderzył jednak bardzo niecelnie.

• Tym razem Sebastian Krawczyk w obronie zatrzymał na lewej stronie rozpędzonego Warcholaka. Aut dla Arki.

• Sebastian Krawczyk zagrał w pole karne wysoką piłkę, która padła łupem Jałochy.

• Pierwsza akcja Arki, Marcus zszedł do środka i wypuścił prostopadłym podaniem Abbotta, który fatalnie dograł w pole karne, a piłka ledwo dotoczyła się do Misztala.

• Obie ekipy już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• A tutaj jeszcze radość piłkarzy Arki po golu na 1:1 Arka

• Działo się trochę w tej pierwszej połowie. Arka była ewidentnie zespołem, który tutaj chce grać w piłkę. Pogoń swojej szansy upatrywała w kontrach. Do 43 minuty plan się sprawdzał, ale popsuł go Rafał Siemaszko trafiając do bramki gości. Nieźle gra dzisiaj Paweł Abbott i bardzo dobrze, co nie jest zaskoczeniem, radzi sobie na prawy skrzydle Marcus da Silva. Czekamy z wypiekami na twarzy na kolejne 45 minut, a kto wie może i więcej? W końcu kibice mają dzisiaj szansę obejrzeć nawet rzuty karne.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i od razu zakończył pierwszą połowę. Do przerwy 1:1.

• Ależ tam się działo! Renusz dograł przed pole karne do Abbotta, ten z pierwszej piłki odegrał z powrotem do skrzydłowego Arki, który wstrzelił piłkę przed bramkę. Tam minął się z nią Misztal, Marcus przyjął sobie piłkę i zamiast uderzać dograł na piąty metr, gdzie w sporym zamieszaniu Siemaszko wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Rafał Siemaszko!

• Marcus przebiegł nad piłką, a z tego rzutu wolnego uderzył Warcholak. Piłka leciała w kierunku dalszego słupka, ale ponad bramką.

• Chyła chyba chce sobie ustawić Nalepę, drugi raz w ciągu dwóch minut go fauluje. Arka ma groźny rzut wolny około 20 metrów od bramki.

• Szczęścia zza pola karnego spróbował Renusz, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Strzelec bramki Dybiec wybił dośrodkowanie Marcusa wprost pod jego nogi. Brazylijczyk nie zastanawiając się zbyt długo oddał strzał zewnętrzną częścią stopy. Piłka poleciała wprost w bramkarza, który ponownie na raty obronił strzał.

• Pogoni brakuje dokładności. Goście mieli teraz całkiem dobry układ siły by zaatakować, ale Ogrodnik podał piłkę wprost pod nogi Sobierajowi.

• Po tym rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Warcholaka, który ładnie wrzucił na piąty metr. Tam jednak dwóch zawodników Arki minęło się z piłką, którą ostatecznie wypiąstkował Misztal.

• Bardzo ładne miękkie podanie w pole karne od Nalepy do Abbotta. Napastnika Arki uprzedził jednak obrońca wybijając piłkę na rzut rożny.

• Nieźle teraz ruszył z kontrą Wrzesiński, zagrał na lewo do Piotra Krawczyka, ale ładnie to podanie przeciął Socha i wybił piłkę.

• A tak prezentuje się dzisiaj Górka. AG

• Chyba jakąś pogawędkę temperującą odbył teraz sędzia z Marcinem Sasalem. Trener gości potulnie wrócił na ławkę rezerwowych.

• Znowu faulowany Warcholak na lewej stronie, tym razem przez Sebastiana Krawczyka

• Renusz zmienia kontuzjowanego Bożoka.

• Arka grając w dziesiątkę stworzyła bardzo groźną sytuację! Abbott na jedenastym metrze dopadł do bezpańskiej piłki i oddał strzał z lewej nogi, jednak znakomicie obronił Misztal.

• I to może być koniec meczu dla Miroslava Bożoka. Piłkarze Arki pokazują, że konieczna będzie zmiana, prawdopodobnie coś z mięśniem dwugłowym.

• Dobra teraz interwencja Sochy, który przeciął długie podanie zagrane w kierunku Bodzionego.

• Nalepa chciał zaskoczyć Misztala strzałem z około 35 metrów, ale uderzył wysoko ponad bramką.

• Dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego zatrzymuje się na jednoosobowym murze.

• Zembrowski ogląda żółtą kartkę po faulu na Warcholaku. Co ważniejsze Arka będzie miała rzut wolny w groźnej pozycji.

• Nalepa znakomicie przebił się w pole karne gości mijając rywali jak tyczki! Strzał pozostawił jednak wiele do życzenia i piłka nie przeleciała nawet blisko bramki strzeżonej przez Misztala.

• Sędzia teraz trochę się zagubił. Marcus ograł Wrzesińskiego jak dziecko, w związku z czym defensor gości wyciął go równo z trawą. Sędzia na początku pokazał wybicie od bramki by zaraz się zreflektować i dać Arce rzut wolny. Dośrodkowanie Bożoka całkiem niezłe, ale niecelnie na 6 metrze główkował Siemaszko.

• Znakomite teraz dośrodkowanie Marcusa da Silvy, idealnie dokręcone, ale Siemaszko nie trafił głową w piłkę będąc niepilnowanym. To była wymarzona okazja do zdobycia gola!

• Sobieraj zaliczył teraz dwie dobre interwencje. Najpierw zatrzymał Ogrodnika na prawym skrzydle, a następnie nabił zawodnika Pogoni, przez co goście stracili piłkę i szansę na gola.

• Blisko była Pogoń drugiego gola, po długim podaniu i odpuszczeniu piłki przez Sobieraja Bodziony czubkiem buta sięgnął piłki. Jałocha złapał, ale i tak wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

• Przebieg meczu nie zapowiadał bramki dla gości a jednak! Dybiec dobił strzał odbity przez Jałochę po rzucie rożnym i daje prowadzenie Pogoni!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Pogoni!

• Coś czuję, że wiele razy dzisiaj będziemy mówić o Bożoku patrząc na jego grę. Tym razem z wydarzeń okołoboiskowych na Górce wisi transparent, który można przetłumaczyć jako "Miro witaj w domu".

• Kolejna dobra akcja Arki. Dwójkowa tym razem, pomiędzy Bożokiem a Marcusem. Po zgraniu piłki głową w polu karnym przez "Miro" Marcus niestety nie sięgnął piłki, a byłby w idealnej, stuprocentowej sytuacji.

• Ależ teraz akcja Arki. Abbott piętką zagrał do wbiegającego w pole karne Bożoka, ten przyjął sobie piłkę, ale obrońca wyczyścił wszystko wślizgiem. Arka miała jeszcze rzut rożny z którego nic nie wyniknęło.

• Niebezpiecznie teraz zabawił się z piłką Nalepa próbując minąć zawodnika stracił piłkę na rzecz Chyły, na szczęście temu odskoczyła piłka i wszystko wyjaśnił Marcjanik.

• Druga próba strzału Michała Nalepy sprzed pola karnego, tym razem ponad bramką.

• Ładnie zapowiadała się teraz akcja Pogoni, Marcjanik myślał nawet że sfaulował zawodnika gości tuż przed polem karnym, ale okazało się że sędzia odgwizdał pozycję spaloną Krawczyka.

• Pierwszy celny strzał w meczu. Ładna trójkowa akcja Arki. Zgranie głową Siemaszki do Marcusa, ten odegrał ponownie do Rafała, który wypatrzył Nalepę. Środkowy pomocnik Arki uderzył w środek bramki i na raty obronił ten strzał Misztal.

• Ruszał z kontrą lewą stroną Bożok ale został zatrzymany. Arka będzie miała aut i spokojnie rozgrywa piłkę od obrońców.

• Próba Pogoni wrzucenia piłki z autu pod pole karne, ale pewnie interweniuje tam Sobieraj i wybija głową.

• Ładne zachowanie kibiców Arki, którzy witają jej wielkiego kibica i jednocześnie nowego piłkarza skandując "Miro Bożok!"

• Losowanie wygrał kapitan Arki Krzysztof Sobieraj, w związku z czym mecz od środka rozpoczęła Pogoń.

• Przy akompaniamencie "Roty" piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Zaraz zaczynamy! Arka

• Niedoszły spadkowicz Pogoń, może dzisiaj sprawić nie lada niespodziankę. Faworytem jest Arka, która w przeciwieństwie do gości, latem nie przeszła rewolucji. Pogoń wciąż jest w budowie, chociaż sytuację tę można by raczej nazwać gaszeniem pożaru. 15 zawodników odeszło latem z drużyny Pogoni.

• Na zwycięzcę tego meczu w następnej rundzie czeka ktoś z dwójki: Chojniczanka/ Siarka Tarnobrzeg. Co ciekawe Pogoń lub Arka mają o tyle ułatwione zadanie że następną rundę będą rozgrywać na swoim stadionie.

• Nie ma się co dzisiaj spodziewać jakiejś wielkiej frekwencji. Jeśli będzie 3000 kibiców, to będzie to całkiem niezły wynik.

• Oba zespoły przeprowadzają intensywną rozgrzewkę. ArkaArka

• Rezerwa Arki: Miszczuk, Alan Fialho, Stolc, Renusz, Wojowski, Tomasiewicz, Wardziński.

Rezerwa Pogoni: Budzikur, Rodak, Dziubiński, Wójcik, Dmowski, Dzięcioł, Duda

• Chciałbym przywitać ze słonecznej Gdyni, jednak nie mogę. Leje jak z cebra od około 30 minut, tak jak zresztą przewidywały prognozy. Meczu na wodzie jednak nie powinno być, nie widać żeby murawa była aż nadto nasiąknięta wodą.

• Arka - Pogoń Siedlce LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Wzmocniona Arka kontra rozsypana Pogoń w PP

W 1/32 Pucharu Polski los okazał się na tyle szczęśliwy dla spragnionych futbolu fanów Arki, że ich zespół na tydzień przed ligą podejmie u siebie Pogoń Siedlce. Chociaż sezon sparingowy jeszcze trwa, w Arce na poważnie podchodzą do rozgrywek Pucharu Polski.

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 1:0