• Koniec spotkania! Arka pewnie pokonała Polonię 3:1!

• Jest honorowa bramka dla Polonii! z rzutu karnego gola zdobył Jarka!

• Cztery minuty doliczone

• Bardzo niecelnie z dystansu uderzył jeszcze Kuklis.

• Część kibiców już opuściła stadion. Nudna końcówka meczu, zupełnie brakuje emocji po bramce na 3:0.

• Za faul drugą żółtą kartką ukarany Odrzywolski

• Rzuchowski zmieniony przez Pietkiewicza

• Ostatnia zmiana w Polonii. Nowak w miejsce Krzemienia.

• Mecz zrobił się bardzo słaby. Na boisku nie dzieje się praktycznie nic godnego odnotowania. Nie zawodzą jedynie kibice, którzy prowadzą gorący doping od pierwszych minut meczu.

• Schodzi Radzewicz, w jego miejsce Rafał Grzelak.

• Mika interweniował po strzale z rzutu wolnego Radzewicza.

• Polonia próbuje wykorzystać grę w przewadze, ale nie bardzo ma do tego środki. Na razie nic z prób ataków gości nie wynika.

• Kuklis w miejsce Da Silvy

• Jarka ukarany żółtą kartką za faul.

• Krzemień zmienia Wojsyka.

• Ciesząc się z gola Surdykowski pokazał "gest Kozakiewicza" i dostał drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę!

• Bardzo biernie przy bramce zachowała się obrona bytomian. Po dograniu z prawego skrzydła Marcusa zupełnie nie pilnowała Surdykowskiego, który z bliska pokonał Mikę. Polonia na kolanach.

• Surdykowski podwyższa na 3:0!

• Bardzo niepewnie gra dzisiaj Mika! Wyszedł teraz do piłki, która odbiła się przed nim i przelobowała go. Na szczęście bramkarz Polonii zdołał ją dogonić przed rywalem!

• Rozkręca się teraz Arka i odważniej atakuje. Na razie bez efektu, ale możemy spodziewać się kolejnych bramek.

• Błąd Miki przed polem karnym. Bramkarz stracił piłkę w dryblingu, ta trafiła do Szwocha, który zdobył gola, który odbiera Polonii nadzieję na jakąkolwiek zdobycz punktową.

• Gooool! Szwoch na 2:0!

• Cały czas oglądamy w Gdyni słabe widowisko. Nie bardzo można nawet opisywać składne akcje zespołów, należałoby się wręcz skupić na popełnianych błędach.

• Niecelnie nad bramką uderzał Tomasik.

• Mika miał pierwszą okazję do interwencji. Od ataku rozpoczęła drugą część gry Arka.

• Białkowski wchodzi w miejsce Walesy

• Początek drugiej połowy.

• W pierwszej połowie Arka miała duże problemy z wymianą kilku podań. Mecz momentami usypiał, a niedokładność raziła w oczy. Gospodarze zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Aktywny był Tomasik. Polonia groźnie kontratakowała i miała swoje okazje. Kiedy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą przy bezbramkowym remisie, na listę strzelców, po raz czwarty w sezonie, wpisał się Marcin Radzewicz, wykańczając jedyną koronkową akcję Arki w pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Odrzywolskiego za faul

• Gooool! Arka wymieniła w końcu kilka podań, piłkę w polu karnym dostał Radzewicz i z 12 metrów umieścił piłkę w górnym rogu bramki.

• Żółta kartka dla Da Silvy

• Bardzo niecelnie uderzył teraz z dystansu Rzuchowski, trafiając w trybuny. Strzały z dystansu wydają się być jedynym pomysłem na stworzenie zagrożenia pod bramką.

• Słaby mecz oglądamy dzisiaj w Gdyni. Zdecydowanie nie jest to poziom 1 ligi. Arka stara się grać, ale nie jest w stanie wymienić kilku celnych podań i szybko gubi piłkę. Gościom w to graj, bo dla nich taki poziom, to normalka.

• W grze obu zespołów na razie sporo niedokładności. Tak jakby rywale nie chcieli sobie za bardzo zrobić krzywdy. W końcu to mecz przyjaźni.

• Krajanowski dobrze przerwał teraz akcję wychodzącego z kontrą Szkatuły.

• Żółta kartka dla Surdykowskiego za faul.

• Doskonała okazja da Silvy, po dośrodkowaniu Szwocha. Mika bardzo dobrze sparował piłkę na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Walesy

• Po akcji Polonii i wrzutce w pole karne niepilnowany Jarka posłał piłkę tuż nad poprzeczką! Było groźnie!

• Tomasik groźnie uderzył zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę o pół metra.

• Rzuchowski próbował akcji indywidualnej, ale stracił piłkę w polu karnym

• Faulowany przed polem karnym da Silva. Szwoch uderzył w sam środek bramki. Jest jednak pierwszy celny strzał Arki.

• Od początku zdecydowanie w ataku jest Arka. Aktywni są Marcus i Radzewicz, ale na razie nie udaje się oddać celnego strzału/

• Pietrycha nie popisał się teraz siłą uderzenia, ale piłkę musiał łapać Szromnik.

• Ławka rezerwowych Polonii: Maścibrzuch, Białkowski, Grzybek, Krzemień, Nowak, Pokotyluk i Radkiewicz

• Ławka rezerwowych Arki: Miszczuk, Detlaff, Grzelak, Kubowicz, Kuklis, Pietkiewicz i Zwoliński

• Na trybunach jest dzisiaj około 2000 widzów. Kibice Arki głośno dopingują zespół.

• Próbował uderzać Sobieraj, ale został zablokowany. Dobitka Tomasika była niecelna

• Polonia zdecydowała się na strzał z dystansu, ale obok słupka.

• Początek meczu. Od środka Polonia

• Piłkarze wychodzą już na boisko, za moment początek spotkania.

• Wspomnieć należy, że kibice obu drużyn darzą się sympatią, więc mamy do czynienia z meczem przyjaźni.

• Arka z kolei tradycyjnie, w swoim stylu, funduje kibicom prawdziwą sinusoidę w trakcie tej rundy i całego sezonu. Po całkiem niezłym początku, czyli wygranej na inaugurację wiosny z Wartą i promyczku nadziei na to, że można coś jeszcze ugrać po meczu z Cracovią, przyszedł prawdziwy zastój. W siedmiu meczach rundy wiosennej bilans żółto-niebieskich to: 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Czarę goryczy przelała zeszłotygodniowa klęska, z Flotą.

• Zacząć warto od podstawowych liczb. Polonia w tym sezonie wygrała... jeden mecz. Jest to zatrważająca statystyka, nawet jak na 1. ligę. W 23 kolejkach tylko raz zawodnicy z Bytomia cieszyli się z trzech punktów i zaledwie 14 razy z gola.

• Jedynym faworytem tego spotkania może być zespół gospodarzy. Polonia walczy już tylko o godne pożegnanie się z pierwszą ligą. Po ostatniej porażce z Okocimskim Brzesko u siebie trener Trzeciak zdecydował się na kilka roszad w składzie. Nie ma jednak za bardzo w kim wybierać, więc trudno spodziewać się, że przyniesie to jakiś bardzo pozytywny rezultat.

• Witamy w relacji na żywo z Gdyni, gdzie miejscowa Arka podejmie absolutnego outsidera rozgrywek pierwszej ligi, Polonię Bytom.