Arka Gdynia

4

Rozwój Katowice

0

• Co to była za druga połowa! Do drugiej bramki Rozwój jeszcze się starał, ale po tej jednej akcji został kompletnie zmieciony. Koncert Marcusa da Silvy, który wreszcie się odblokował i pokazał formę jaką chcieli zobaczyć kibice od dawna. Arka jest liderem przynajmniej do jutra, ale w przypadku remisu w meczu Dolcan - Zawisza nawet po całej kolejce. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński, do usłyszenia!

• KONIEC! Arka rozbija Rozwój 4:0 i jest liderem 1. ligi!

• Kibice już świętują "Quantanamera Gdynia to miasto lidera"

• 3 minuty doliczone.

• Znakomite długie podanie Marcjanika do Marcusa, ten płasko w pole karne, ale wybiła obrona na róg. Po stałym fragmencie gry nic dla Arki nie wyniknęło.

• Mała korekta, w 75. minucie żółtą kartką ukarany został Damian Mosiejko.

• Tomasiewicz po podaniu Siemaszki wychodzi sam na sam ale trafia w słupek! Rzut rożny dla Arki po wybiciu przez obrońcę.

• Kolejna próba Arki. Znakomite zagranie Warcholaka na dobieg do Yussuffa, ale ten przegrywa pojedynek z obrońcą, a piłkę ostatecznie łapie Soliński.

• Stolc starł się z Raulem Gonzalezem i wywalczył rzut wolny. Arka stara się kontrolować to spotkanie.

• Jałocha broni sam na sam Patrykiem Kunem! Znakomita interwencja bramkarza Arki.

• 4126 kibiców ogląda dzisiaj to okazałe zwycięstwo Arki, bo Rozwój niestety nie ma w składzie Roberta Lewandowskiego, który byłby w stanie strzelić 5 goli w 9 minut.

• Ostatnia zmiana również u gości. Wróbla zastępuje Jaroszek.

• Ostatnia zmiana w Arce. Mosiejkę zmienia Tomasiewicz.

• A kibice skandują: "jeden, dwa, trzy, cztery... MAŁO!"

• Zmiana w Arce. Bożoka zmienia Rashid Yussuff.

• Ależ bramka. Jakimś cudem po rzucie rożnym Marcusowi udało się wcisnąć piłkę do siatki. Złapał ją jeszcze bramkarz, ale sędzia orzekł że piłka minęła linię bramkową całym obwodem. Hattrick Marcusa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:0 i hattrick Marcusa!

• Kuriozalna sytuacja. Sędzia chciał pokazać żółtą kartkę Wróblowi za faul na prawej stronie, ale... nie miał kartek i musiał podbiec i pożyczyć kartkę od sędziego technicznego.

• Górka głośno dopinguje dzisiaj Arkę. Arka

• Cholerzyński oddał strzał z dwudziestu metrów, ale ofiarnie, głową zablokował go Sobieraj. Poprawka Kuna z lewego skrzydła wpada wprost w ręce Jałochy.

• Siemaszko fauluje Menzla. Powinna być chyba kartka dla zawodnika Arki, ale sędzia jedynie upomina go.

• Marcus złamał do środka i oddał strzał z szesnastu metrów, ale za słaby by zaskoczyć Solińskiego.

• Zmiana zawodnika w Arce. Abbott wyraźnie w ostatnich minutach opadł z sił, a w jego miejsce wchodzi Lomski. Marcus zostanie przesunięty na pozycję "10".

• Ruszył z kontrą Siemaszko, złamał do środka i podał do Abbotta, ale ten stracił piłkę.

• A Kozłowskiego zmienia Gielza. Podwójna zmiana w drużynie gości.

• Robert Tkocz zastępuje Gałeckiego.

• Nie wiem co trener Niciński i piłkarze Arki aplikują sobie w przerwach meczu: disco polo, dopalacze, czy cokolwiek innego, ale się sprawdza. Kompletnie odmieniony zespół.

• Abbott miał szansę na drugiego gola i czwartą bramkę w tym meczu ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek!

• No i po tym rzucie rożnym Marcus dośrodkował, piłkę przedłużył Siemaszko, a Abbott wykończył wszystko z 4 metrów. Trybuny śpiewają dla Pawła Abbotta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Arki! Abbott!

• Fenomenalna akcja Mosiejki. Młody pomocnik przerzucił piłkę nad obrońcą, skleił ją sobie a potem technicznym strzałem przymierzył w okienko, ale Soliński się wyciągnął jak struna i mamy rzut rożny.

• Faul Mosiejki, który uniesioną nogą zaatakował piłkę i Tomasza Wróbla.

• Błąd Kopczyka który wybił piłkę pod nogi Bożoka, ten rozegrał na lewe skrzydło do Warcholaka, ale ten oddał ni to strzał ni podanie i piłka wylądowała za bramką.

• Ależ pech Rozwoju. Mieli znakomitą okazję na wyrównanie a zrobiło się 2:0 dla Arki. Warcholak wpadł w pole karne i wstrzelił piłkę po ziemi wzdłuż bramki. Soliński niepewnie interweniował i po jego obronie piłka trafiła na piąty metr pod nogi Siemaszko. Ten nie trafił w piłkę, ale Marcus da Silva dokonał egzekucji i podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki!

• Spróbował Kun lewą stroną, ale piłkę wybił na rzut rożny Marcjanik. Po dośrodkowaniu Kuna z rzutu rożnego strzelał kompletnie niekryty zawodnik gości, ale niecelnie. Trener Witt aż wyskoczył żeby zrugać swoich podopiecznych.

• Spróbował teraz strzału z 25 metrów Łukasiewicz, długo się do niego zbierał ale ostatecznie plecami zablokował go Gałecki.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• To była słaba połowa Arki, piłkarze z Gdyni mieli problemy z Rozwojem, który nomen omen rozwijał się z minuty na minutę. Jeden błysk Marcusa dał jednak Arce prowadzenie.

• Koniec I połowy! Arka prowadzi z Rozwojem Katowice i jest obecnie liderem tabeli.

• Ależ zakończenie tej pierwszej połowy! Marcus da Silva trochę z przypadku dostał piłkę w narożniku pola karnego, ale huknął jak z armaty po długim rogu i Soliński był bez szans. Na ten moment Arka jest liderem pierwszej ligi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arka prowadzi 1:0!

• Długie podanie od Wróbla do Kozłowskiego. Piłkę łapie Jałocha, ale i tak był spalony.

• Piłkarze obu zespołów już chyba tylko czekają na gwizdek bo nie dzieje się kompletnie nic.

• Abbott ukarany za spóźniony wślizg na Raulu Gonzalezie i nie zagra w kolejnym meczu.

• Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego nic nie wyszło. Piłka wylądowała za linią końcową i od bramki zaczął Soliński.

• Znowu szansa dla Arki. Abbott z lewego skrzydła płasko dograł do Bożoka, a ten miękko wrzucił na piąty metr do Siemaszki, który nabił swoim strzałem głową obrońcę gości. Rożny dla Arki.

• Strzał Abbotta zza pola karnego, tzn. chyba strzał, bo piłka ledwo dotoczyła się do Solińskiego.

• Mieliśmy krótką przerwę w związku z kontuzją zawodnika gości. Stolc tak się rozprężył że wrzucając piłkę z autu ta nie przekroczyła linii bocznej w związku z czym aut dla gości.

• Na kilka minut to Arka przejęła inicjatywę, wymieniając kilkadziesiąt podań, ale zawodnicy gospodarzy nie zdołali przedostać się pod bramkę gości. Dobrze za każdym razem interweniowała obrona z Kopczykiem na czele.

• I piłka w siatce ale nie ma gola! Marcus da Silva ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował już zza linii końcowej, piłka jakimś cudem przeszła przez całą obronę Rozwoju i trafiła do Bożoka, który instynktownym strzałem zapakował piłkę w samo okienko bramki. Kibice już wyskoczyli z siedzeń ale liniowy zasygnalizował głównemu że Soliński zacznie z pięciu metrów.

• Ależ blisko był Wróbel gola dla Rozwoju! Kozłowski wyprzedził na prawym skrzydle Warcholaka i dośrodkował. Piłka po drodze odbiła się od interweniującego obrońcy Arki i trafiła właśnie do Wróbla, który uderzył w długi róg bramki ale niecelnie!

• Powalczył Stolc z Winiarczykiem na prawym skrzydle po czym dośrodkował, ale piłka zatrzymała się na Menzlu.

• Znowu Marcus da Silva, tym razem przebojem przedarł się z prawego skrzydła i zagrał do partnera, który oddał piłkę Bożokowi. Słowak oddał strzał z 25 metrów, ale Soliński nie miał z nim problemów.

• Próbował teraz dośrodkować Marcus da Silva z prawego skrzydła w kierunku Bożoka, ale Kopczyk pewnie wybił piłkę głową.

• Arka w pierwszej połowie gra swoje, czyli standardowo w pierwszej części gry nie pokazuje nic. Goście z kolei nie boją się, ale brakuje im wykończenia.

• Coraz większe kłopoty ma Arka. Sporo zamieszania teraz w polu karnym gospodarzy. Najpierw do piłki na prawej stronie boiska dopadł Wróbel, zszedł do środka i zagrał do Raula Gonzaleza, którego strzał został zablokowany. To jeszcze nie koniec bo Marcus da Silva chcąc wybić piłkę podał ją do Kuna, który z 16 metrów uderzył ponad bramką.

• Po tym rzucie wolnym najbliżej oddania strzału był Kopczyk, ale przyblokował go dobrze jeden z obrońców Arki. Ponownie od bramki zacznie Jałocha.

• Stolc sfaulował na lewym skrzydle i będzie groźny rzut wolny dla gości.

• Znowu inicjatywę mieli goście. Wróbel wpadł z piłką w pole karne, wyczekał obrońcę Arki, który zrobił wślizg i oddał strzał na bramkę niestety trafiając kolegę z drużyny. Od bramki zacznie Jałocha.

• Ależ było blisko gola dla gości! Po faulu goście otrzymali rzut wolny na swojej połowie, z którego długim podaniem uruchomiony został Gonzalez. Zawodnik gości skleił sobie piłkę na wielkim spokoju w polu karnym i oddał minimalnie niecelny strzał! Obrońcy Arki mocno zaspali.

• Ależ teraz piękna dwójkowa klepka między Abbottem a Siemaszką. Zawodnicy wymienili około 5 podań na małej przestrzeni i gdy Abbott już wybiegał sam na sam wszystko przerwał jeden z obrońców wybijając piłkę.

• Sprytnie teraz Arka. Siemaszko przepuścił podanie, do którego dopadł Abbott i ruszył na bramkę Rozwoju. Na szczęście dla gości obrońca zdołał wyłuskać piłkę wślizgiem i skierować ją na rzut rożny, po którym nic dla Arki nie wyniknęło.

• Ładnie teraz chciał się zabrać z piłką Abbott ale sfaulował go Menzel w środku pola czym zatrzymał kontrę Arki.

• Raul Gonzalez aktywny dzisiaj, ruszył prawym skrzydłem i chciał prostym wypuszczeniem piłki przed siebie zgubić Warcholaka, ale ten jest równie dobrym sprinterem co zawodnik Rozwoju i zatrzymał ten atak bez problemu.

• Łukasiewicz pokusił się o strzał z 30 metrów, ale zablokował go obrońca gości.

• Łukasiewicz przegrał główkę w środku pola, do piłki dopadł Raul Gonzalez i ruszył prawą stroną. Dobra jednak interwencja Mosiejki i goście nie wywalczyli nawet autu.

• Arka teraz popełniła błąd w tyłach. Sobieraj wycofał piłkę do Jałochy, ten ledwo złapał ją w boisku, a następnie wykopał ją poza linię boczną.

• Pierwsza próba gości. Długie podanie do Kozłowskiego, który fauluje Warcholaka na połowie Arki w walce o piłkę.

• Losowanie wygrał kapitan Arki, a więc od środka zaczęli goście!

• Obie jedenastki już na murawie! Gra rota i za chwilę zaczynamy!

• Znamy już składy i ławki rezerwowych: Arka Gdynia: Miszczuk, Socha, Fialho, Tomasiewicz, Yussuff, Lomski, Wojowski

Rozwój Katowice: Gocyk, Jaroszek, Przemysław Gałecki, Tkocz, Król, Balogun, Gielza

• Obie ekipy już rozgrzewają się na murawie. ArkaArka

• Rozwój Katowice może i jest na ostatnim miejscu, ale trzeba zwrócić uwagę że w każdym meczu grali na wysokim poziomie i nie zdarzyło im się przegrać więcej niż jedną bramką. To będzie niesamowicie wyrównany mecz

• "Piłka to nie jest łyżwiarstwo, nie dostajemy punktów za niezłą grę w piłkę, punkty są za zwycięstwo. Arka jest skazana na to żeby z nami wygrać, my możemy przy tej całej atmosferze wykorzystać tylko ten dodatkowy bodziec jakim jest atmosfera i cała otoczka meczu"- tak zapowiadał ten mecz trener gości. Pytanie czy to tylko próba zdjęcia presji ze swoich zawodników czy może realna ocena sytuacji? Kibiców gości bym jednak nie załamywał, punkty z Gdyni wywoziły już Okocimski, MKS Kluczbork czy Energetyk ROW Rybnik. Paradoksalnie Arka nie potrafi grać z teoretycznie słabszymi zespołami.

• Piłkarze Rozwoju Katowice sprawdzają murawę przed tym spotkaniem. Z trybun wygląda na idealną, zresztą Gdynia wielokrotnie była chwalona za stan przygotowania murawy. Rozwój

• Skoro już wspomniałem o Gałeckim, pora teraz wspomnieć o innym Michale, już tym z Arki. Michał Nalepa bo o nim mowa to najważniejsza postać Arki w ostatnich miesiącach, a na pewno tygodniach. O ile kibice lubią wypominać w tym sezonie np. Marcusowi da Silvie że dzięki jego strzałom czy podaniom Arka nie zdobywa punktów to z Nalepą sprawa ma się zupełnie inaczej. Jego strzał z rzutu wolnego uratował Arce punkt w Bełchatowie, następnie jego gol dał 3 punkty w meczu z Sandecją, a ostatnio asystował przy zwycięskiej bramce w Grudziądzu. Obecnie przebywa na kadrze i w tym meczu może pomóc Arce jedynie modlitwą albo dobrym słowem. Szkoda bo aż przyjemnie się patrzy na jego rozwój i myślę że gdyby grał w klubie Ekstraklasy stawiany by był na równi a może nawet ponad Linettym.

• Do Gdyni wraz z drużyną Rozwoju powrócił Michał Gałecki. Niegdyś spora nadzieja Arki, jednak działacze nie mieli sentymentów i pozwolili mu odejść do drużyny z Katowic. Dla Gałeckiego nie ma obecnie miejsca w Arce, poza tym można stwierdzić że dostawał mało szans w pierwszym zespole. Jeśli miałbym obstawiać kto z gości strzeli dzisiaj Arce gola bez wahania stawiam na Gałeckiego, byli piłkarze uwielbiają się pokazywać w meczach przeciwko żółto-niebieskim.

• Jutro oczy całej piłkarskiej Polski będą zwrócone na Warszawę gdzie na Stadionie Narodowym Polska podejmie Irlandię w walce o awans na EURO 2016. Jednak dzisiaj mogą się zdarzyć rzeczy wielkie również na boisku pierwszej ligi w Gdyni. Arka ma szansę wskoczyć na fotel lidera czym spowoduje powrót dyskusji pt. "z kim gramy w pierwszej kolejce Ekstraklasy w przyszłym sezonie?". Oczywiście pół żartem pół serio, ale po średnim początku Arka powoli zaczyna wykorzystywać słabość pierwszej ligi i na razie zajmuje czwartą pozycję.

• Witamy się ze stadionu w Gdyni! Przerwa na reprezentację powoduje że nie grają wszystkie najlepsze ligi świata (w tym oczywiście polska Ekstraklasa), poza jedną: polską 1. ligą. Zapraszamy dzisiaj wszystkich futbolowych purystów, fanów nowinek taktycznych i oczywiście tych którzy nie mają nic lepszego do roboty na relację z meczu Arka Gdynia - Rozwój Katowice. Arka