3

Sandecja Nowy Sącz

0

• Piłkarze przybijają sobie piątki z kibicami, trwa wspólne świętowanie

• Koniec meczu! Pewne, w pełni zasłużone zwycięstwo Arki, po najlepszym meczu w tym sezonie!

• Po wybiciu piłki przez obrońców bardzo słaby strzał Tomasza Jarzębowskiego. Uderzenie typowo na wiwat

• Jest już ostatnia minuta doliczonego czasu, Arka przedłuża wybicie

• Ostatnia okazja dla Arki, rzut rożny.

• Da Silva, gdyby miał lepiej wyregulowany celownik, mógł ustrzelić dziś nawet hat-tricka. Mimo tego i tak dostał gorące brawa od kibiców

• Do końca meczu pozostały niespełna trzy minuty. Tyle doliczył arbiter spotkania. Taktyczna zmiana w Arce. Niespiesznie schodzi najlepszy na boisku Da Silva. W jego miejsce 17-letni Formella

• Sandecja zerwała się w końcówce i chce zdobyć choćby honorowego gola

• W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry niecelnie uderzał Wilczyński.

• Dwie minuty do końca meczu, Arka przeważa, kibice domagają się czwartego gola

• Krajanowski opuścił boisko wyraźnie zmęczony, natomiast dla Brzuzego jest do debiut w 1 lidze.

• Brzuzy wchodzi w miejsce Krajanowskiego.

• Teraz jest już na pewno po meczu. Kibice świętują, a Arka spokojnie może kontrolować końcówkę spotkania. To nie jest dobry mecz Sandecji.

• Po rzucie wolnym piłkę w pole karne zagrał Tomasik, tam nieco przypadkowo zgrał ją Marcus, dopadł do niej Szwoch i pewnym strzałem pokonał Cabaja!

• Jest 3:0 dla Arki! Strzelcem bramki rezerwowy Mateusz Szwoch

• Żółtą kartką ukarany został Mateusz Kowalski z Sandecji za faul

• Sandecja na dłużej zadomowiła się na połowie Arki i próbuje zdobyć kontaktowego gola

• Sandecja odgryza się nielicznymi kontratakami, chwilę wcześniej szarpnął rezerwowy Szczepański

• Da Silva szaleje, jego strzał z dogodnej pozycji trafił w boczną siatkę bramki Cabaja

• Znowu w pole karne próbował przedrzeć się Da Silva, został zatrzymany przez obrońców

• Kibice Arki Gdynia domagają się trzeciego gola, głośno dopingując.

• Po okresie marazmu na boisku Arka przycisnęła. Niewiele wskazuje, aby Sandecja mogła wywieźć z Gdyni choćby jeden punkt

• Strzały oddali Da Silva i Radzewicz, jednak pierwsze uderzenie obronił bramkarz Sandecji, drugie wybili obrońcy.

• Spiker podał, że na stadionie jest 3851 widzów. Na oko wygląda jednak, że jest ich więcej.

• Brzydki fragment meczu, mnożą się niedokładności z obu stron

• Marcus Da Silva ma najwyraźniej ochotę na strzelenie swojego drugiego gola w tym meczu. Brazylijczyk sprawia sporo problemów obrońcom gości

• Dobrze współpracują dzisiaj Tomasik i Da Silva. Może przyniesie to jeszcze kolejny efekt bramkowy.

• Arka otrząsnęła się z przewagi Sandecji i zaczęła groźniej atakować. W poczynaniach gospodarzy brakuje jednak dokładności

• W barwach Sandecji szaleją byli Arkowcy. Po Wilczyńskim i Burkhardzie tym razem strzelał Arkadiusz Aleksander. Podobnie, jak koledzy z zespołu, niecelnie

• Trwa wymiana cios za cios. W ostatniej minucie szczęścia próbowali Burkhardt z Sandecji i Radzewicz z Arki. Minęło pierwsze pięć minut drugiej części gry, obie ekipy są nastawione ofensywnie

• Spotkanie może się nadal podobać, Sandecja atakuje. Kibice Arki zagrzewają swoich piłkarzy do walki gorącym dopingiem

• Sandecja odpowiada. Wychowanek Arki Wojciech Wilczyński strzelił niedaleko od słupka.

• Radosław Pruchnik fatalnie strzelił z rzutu wolnego, podyktowanego za to przewinienie, piłka trafiła w mur gości.

• Pierwsza żółta kartka. Otrzymał ją Mróz z Sandecji za brzydki faul na jednym z zawodników Arki.

• Grę wznowiła Arka, gospodarze bez zmian w składzie. Trener Araszkiewicz też zostawił sobie jeszcze jedną w rezerwie. Jego piłkarze mają dziś pecha, miejmy nadzieję, że nie będzie to jednak wymuszona zmiana.

• Gwizdek Szymona Lizaka oznajmił rozpoczęcie drugiej części gry

• Kibice pożegnali schodzących na przerwę piłkarzy Arki rzęsistymi brawami

• Spotkanie może, jak na razie, podobać się publiczności. Mimo dwóch kontuzji nie ma brutalnej gry. Sędzia Szymon Lizak nie ukarał jeszcze żadnego z zawodników kartką

• Koniec pierwszej połowy.

• Wracając do bramki, duże brawa dla Da Silvy, który wypracował akcję i wystawił piłkę Tomasikowi, który z kolei na bramkę zasłużył już w meczu z Polonią.

• Kontuzja Szymury wygląda groźniej, niż Wiśniewskiego, zawodnika zniesiono na noszach. Dwie minuty doliczone.

• Sandecja grała przez chwile w osłabieniu, bo kontuzji doznał Szymura i wykorzystała to Arka. Za kontuzjowanego wszedł Zinyak

• Gooool! 2:0 po strzale Tomasika!

• Trzeba jednak stwierdzić, że wrzutki zawodników Arki są bardzo niedokładne, napastnicy nie mają możliwości, aby oddać celny strzał

• Wyraźnie widać w grze Arki powrót Radzewicza. Jego dośrodkowania z gry i stałych fragmentów sprawiają sporo kłopotów defensywie Sandecji.

• Arka znowu przyatakowała, w polu karnym Sandecji lądują kolejne wrzutki. Nie daje to jednak efektu bramkowego. Do zakończenia pierwszej połowy pozostało nieco ponad 5 minut.

• Wracając do kontuzji Wiśniewskiego, to chyba coś z nogą, wygląda na naciągnięcie mięśnia. Raczej nic poważnego, bo zszedł utykając o własnych siłach, choć widać było po grymasie twarzy, że go boli.

• Świątek aktywny od momentu wejścia na boisko. Czy znowu popisze się jakąś asystą jak w środę?

• Kontuzjowany Wiśniewski musi opuścić boisko. W jego miejsce Światek. W środę dał świetną zmianę, ale wszedł po przerwie. Dzisiaj z konieczności już teraz. Oby Wiśniewski nie doznał groźnego urazu.

• Cały zespół Arki ma dzisiaj więcej ochoty do gry niż w środę z Polonią i prezentuje się lepiej, choć na razie jest jeden punkt wspólny - bramka w 19. minucie.

• Szlaga dobrze broni po uderzeniu jednego z zawodników Sandecji.

• Mecz jak na razie jest dosyć żywy, oba zespoły starają się często uderzać na bramkę.

• Arka wzięła się do roboty i sporo na głowie ma teraz Cabaj. Po kolejnym rzucie rożnym miał znowu problemy z interwencją, ale udało mu się obronić.

• Dobra interwencja Cabaja po strzale jednego z piłkarzy Arki!

• Tadrowski wywalczył po indywidualnej akcji rzut rożny.

• Sandecja z minuty na minutę mocniej napiera. Były piłkarz Arki, Filip Burkhardt ma dużą ochotę do pokazania się. Co innego niż w środowym meczu z Okocimskim, kiedy był jednym ze słabszych zawodników w spotkaniu.

• Po rzucie rożnym znowu strzelał filip Burkhardt, tym razem nie trafił jednak w bramkę

• Sandecja próbuje wyrównać i zyskuje przewagę w polu.

• Pierwszy, groźny strzał Sandecji. Z bardzo dużej odległości huknął Filip Burkhardt, Szlaga miał poważne problemy

• Arka idzie za ciosem, strzelał niecelnie Radzewicz.

• W zamieszaniu w polu karnym najlepiej znalazł się aktywny od początku Da Silve i strzałem z pola karnego pokonał Cabaja. Piłkarze uczcili bramkę kołyską.

• Goooool! Marcus Da Silva

• Kolejny strzał Wiśniewskiego po kontrataku Sandecji broni Maciej Szlaga. Gra Sandecji ożywiła się, przetrzymali pierwszy kwadrans naporu Arki i zaczynają sobie coraz śmielej poczynać

• Rzut rożny dla Sandecji, uderzał głową Bartosz Wiśniewski, ale nie trafił w bramkę .

• Na razie oba zespoły bez szału. Aktywny jest Marcus Da Silva, próbuje indywidualnych pojedynków.

• Kolejny strzał zza pola karnego na bramkę Sandecji. Damian Krajanowski jednak mocno przestrzelił.

• Arka cały czas atakuje, widać dużą determinację w jej poczynaniach. Sandecja na razie zepchnięta do defensywy.

• Dał o sobie znać Marcus, który uderzył zza pola karnego. Cabaj zdołał sparować piłkę.

• Gra toczy się przede wszystkim na połowie Sandecji, ale groźnych strzałów oprócz uderzenia Radzewicza nie ma.

• Arka w natarciu, w pierwszych minutach wywalczyła już dwa rzuty rożne.

• Sandecja rezerwowi: Paweł Zwoliński, Marcin Kowalski, Jutij Zinyak, Mateusz Młynarczyk, Adrian Świątek, Sebastian Szczepański. Arka rezerwowi: Michał Szromnik, Paweł Brzuzy, Bartosz Brodziński, Mateusz Szwoch, Patryk Jędrzejowski, Górski, Dariusz Formella.

• Pierwszy strzał oddał w 3 min. Marcin Radzewicz, ale piłka, uderzona po rozegraniu rzutu rożnego, minęła słupek bramki strzeżonej przez Marcina Cabaja

• Mecz rozpoczęty, od ataku zaczyna Sandecja.

• Brawami nagrodzeni byli zawodnicy Arki. Za moment początek spotkania.

• W Arce brakuje Piotra Kuklisa, który zawieszony jest za czerwoną kartkę, w Sandecji wystąpić nie mogą Piotr Kosiorowski, Paweł Leśniak, Peter Petran i Ruben Sanchez Montero. W pierwszym składzie Sandecji wychowanek Arki Wojciech Wilczyński, a także Arkadiusz Aleksander i Filip Burkhardt, mający za sobą występy w żółto-niebieskich barwach.

• Na stadionie wypełniają się trybuny, na oko może być około 4 tys. widzów.

• Jednak nie jest to z pewnością słaby zespół, a o jego sile stanowi przede wszystkim dwóch zawodników. Napastnik Arkadiusz Aleksander, który praktycznie z niczego potrafi w meczu strzelić 3 bramki, a także pomocnik Filip Burkhardt, który ostatnio zalicza jednak znaczący spadek formy. Dla niego będzie to jednak podróż sentymentalna, bo spora część jego życia wiąże się właśnie z Gdynią.

• Sandecja, która w tabeli jest wyżej niż Arka i ma do tego ciągle jeden zaległy mecz, nie może się poszczycić w tym sezonie niczym szczególnym. Wszyscy pamiętają przede wszystkim, że jest to zespół który zebrał srogie lanie od Zawiszy w 1. kolejce, przegrywając aż 0:5.

• W Arce co raz głośniej można mówić o głodzie zwycięstw. Dwie wygrane na początek sezonu zaostrzyły apetyty, jednak potem przyszła fatalna seria meczów bez kompletu punktów. Środowa wygrana z Polonią w Bytomiu na nowo rozbudziła pragnienie wygrywania. W Arce zdają sobie sprawę, że nie można sobie pozwolić na łatwą utratę punktów.

• Na murawie kończy się rozgrzewka, pierwszy gwizdek za niecały kwadrans.

• Witamy z Gdyni, gdzie miejscowa Arka podejmuje Sandecję Nowy Sącz. Zapraszamy na relację na żywo.