Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia wygrała trzeci sparing w okresie przygotowawczym. Żółto-niebiescy wygrali w Grodzisku Wielkopolskim z Górnikiem Zabrze 2:1, a w zespole rywali nie zagrał jeszcze Lukas Podolski.

Dariusz Marzec, trener Arki, w grach kontrolnych rotuje składem szukając innych rozwiązań i dając szansę kolejnym zawodnikom. Podobnie podszedł do meczu ekstraklasowy Górnik, w którym zabrakło na boisku Lukasa Podolskiego czy Jesusa Jimeneza.

W pierwszej połowie sparingu z obu stron nie było dużo aktywności w ofensywie i oba zespoły miały dwa okazje na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali. Strzał Artura Siemaszki został zablokowany przez obrońców Górnika, a po zagraniu Siemaszki niewiele brakowało, żeby do piłki doszedł w czystej sytuacji Jakub Wilczyński. Jeśli chodzi o zespół Górnika, to Dariusz Pawłowski strzelił obok bramki, a Stefanos Evangelou posłał futbolówkę prosto w ręce Daniela Kajzera.

W drugiej połowie na boisku było ciekawiej i padły też wreszcie gole. Trener Marzec wpuścił na boisko pięciu nowych piłkarzy i dokonał zmian w ustawieniu zawodników na boisku. Okazje miał Robert Dadok, ale najpierw strzelił zbyt lekko, a w drugiej sytuacji niecelnie. Żółto-niebiescy szukali swojej szansy i taką miał Marcus po podaniu Fabiana Hiszpańskiego, ale nie zaskoczył bramkarza Górnika. W 61 minucie spotkania dobrym podaniem w pole karne popisał się Arsen Hrosu, a Ismael Baidoo strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Michała Molendę. Arka odrobiła stratę już 11 minut później. Z rzutu wolnego dośrodkował wprowadzony na boisko od początku drugiej połowy Marcus, a futbolówkę głową strącił Adam Danch i skierował ją do siatki przy dalszym słupku. W końcówce spotkania Górnik dążył do strzelenia zwycięskiego gola. Szansę miał Dadok, ale na szczęście dla żółto-niebieskich nie trafił czysto w piłkę. Po chwili głową strzelał Baidoo, jednak futbolówka poleciała tuż nad poprzeczką bramki gdyńskiego zespołu. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w ostatniej minucie, ale to Arka zadała decydujący cios. Mateusz Żebrowski został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” pewnym strzałem na gola zamienił Marcus.

Żółto-niebiescy bardzo dobrze spisują się w meczach sparingowych notując komplet zwycięstw. Przed meczem z Górnikiem piłkarze Arki pokonali Olimpię Elbląg 5:1 oraz Lecha Poznań 2:0. W kolejnym spotkaniu kontrolnym Arka zagra z Sigmą Ołomuniec, a to spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy piątek w Opalenicy. Z kolei na 23 lipca żółto-niebiescy mają zaplanowany sparing ze Zniczem w Pruszkowie.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Ismael Baidoo (67), 1:1 Adam Danch (78), 1:2 Marcus (90+1-karny)

Górnik: Bielica (46 Sokół) - Pawłowski (61 Baidoo), Paluszek, Kubica (46 Dadok), Evangelou, Wojtuszek - Dziedzic (75 Ściślak), Hajda, Hrosu - Kiklaisz (46 Krawczyk), Korbecki (46 Bainović)

Arka: Kajzer (46 Molenda) - Sasin, Marcjanik, Dobrotka (46 Hiszpański), Memić - Kasperkiewicz, Danch (80 Chojnowski), Bednarski (46 Marcus), Siemaszko (46 Skóra) - Wilczyński (46 Żebrowski), Gordillo (80 Wolsztyński)

Pazdan, Sobiech, Furman i Quintana wracają do ekstraklasy. "To ciekawe nazwiska, które mówią coś kibicom. To magnesy na stadiony"