Arka Gdynia

2

Śląsk Wrocław

0

• Arka zagrała świetny mecz, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie, Śląsk był dzisiaj bez szans. W pierwszym meczu Arkowcy zrobili duży krok ku półfinałowi Pucharu Polski. Rewanż już za tydzień, będzie ciekawie. Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, przy okazji zapraszam na kolejną relację już w sobotę, tym razem Arka podejmie Termalikę.

• Sędzia Paweł Pskit kończy mecz! Arka ogrywa Śląsk 2:0 i jest jedną nogą w półfinale Pucharu Polski!

• Zmiana debiutantów, schodzi Pruchnik, a w jego miejsce Radosavljević.

• Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Nieładne zachowanie Sochy, kopnął leżącego Niedzielę.

• Cetnarski przewrócił się przy próbie wrzutu piłki z autu.

• Zmiana w Arce, boisko opuszcza Radzewicz, a w jego miejsce Niedziela.

• Znakomita okazja do kontry dla Arki, jednak Kuklis źle zagrywa do Radzewicza.

• Strzał Dudka z rzutu wolnego w mur, rzut rożny.

• Żółta kartka dla Jaruna za faul blisko pola karnego, sporo protestów, kotłuje się pod polem karnym Arki.

• Arka wręcz bawi się ze Śląskiem, Arkowcy wymieniają sporo podań i nie daja sobie odebrać piłki.

• ... kibice Arki na wyzwiska odpowiadają głośnym śpiewem: "Nasza Areczka ole!"

• Kibice Śląska muszą wyładować swoją frustrację...

• Przepiękna akcja! Arka rozklepała Śląsk. Flis wyłożył piłkę Tomasikowi a ten dopełnił formalności strzałem z 5 metrów! Tomasik zalicza wymarzony debiut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Tomasik! Sląsk na kolanach!

• Zmiana w Śląsku, boisko opuszcza Ćwielong, a w jego miejsce Sztylka.

• Piłkarze Arki spokojnie rozgrywają piłkę, a każde podanie kibice kwitują głośnym: "OLE!" :)

• Znakomite dośrodkowanie Tomasika, ale instynktowny strzał Flisa obok bramki.

• Oficjalna frekwencja na stadionie miejskim: 4700 widzów.

• Dośrodkowanie Kowalskiego po ziemi, w rękach Kelemena.

• Dośrodkowanie Pruchnika zablokowane, ale dobra kontra Arki.

• Sektor gości, po przerwie znacznie okroił grono.

• Nwaogu kończy swój debiut, w jego miejsce Flis.

• Rzut rożny dla Śląska. Źle wykonany.

• Świetne dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego na prawej stronie, Kelemen minął się z piłką, niestety żaden zawodnik Arki nie doszedł do piłki.

• Ambitnie walczy Radzewicz, ale traci.

• Fatalne rozegranie przez Śląsk na połowie Arki. Od bramki Szlaga.

• Dobry strzał Jarzębowskiego obok bramki.

• Żółta kartka dla Kuklisa.

• Słabe dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu wolnego.

• Rzut wolny dla Arki na lewej stronie.

• Znakomita interwencja Radzewicza, który powstrzymuje Ćwielonga.

• Śląsk próbuje się otrząsnąć po stracie bramki.

• Przecięte dośrodkowanie Kowalskiego.

• Minuta oklasków ku pamięci Włodzimierza Smolarka.

• Ależ bramka! Ależ sytuacja! Najpierw zablokowany strzał Nwaogu, potem Jarzębowski w poprzeczke aż wreszcie Kuklis z przewrotki! Co za bramka, co za akcja!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla ARKI! Strzelcem Piotr Kuklis!

• "W Gdyni bez zmiany, tym klubem rządzą barany..."

• Rzut rożny dla Arki, niepewne wyjście Kelemena jednak bez konsekwencji.

• Ależ nieporozumienie w szeregach Arki Pruchnik z Radzewiczem nawzajem sobie przeszkadzali i żaden nie oddał strzału.

• Ręką zagrywa Dudek jednak gwizdek sędziego milczy.

• Fatalne zagranie Tomasika z rzutu wolnego, po raz kolejny.

• Spiker zachęca do gorącego dopingu dla Arki :)

• Drugą połowę rozpoczyna Arka.

• W przerwie zmiana w drużynie Śląska, Voskampa zastępuje Celeban.

• Piłkarze obu zespołów powrócili na boisko!

• Piłkarze Arki i Śląska schodzą na przerwę. W pierwszej połowie oglądaliśmy ciekawe widowisko, zarówno jedna jak i druga drużyna miały swoje szanse. Dziwna sytuacja z czerwoną kartką dla Fojuta, jak on mógł nie zauważyć, że Nwaogu biegnie do bezpańskiej piłki i go wyciąć?

• Po ostatnim w I połowie rzucie wolnym Paweł Pskit kończy pierwszą część meczu.

• Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez Arkę, strzał Tomasika po rykoszecie w rękach Kelemena.

• Kowalski ukarany za dyskusje.

• Czerwona kartka dla Fojuta! Nwaogu wychodził sam na sam, a Fojut przeszkodził mu w dojściu do piłki! Bardzo dobra decyzja sędziego i rzut wolny dla Arki. Kuriozalna sytuacja.

• Strzał Pruchnika bardzo nieudany.

• Rzekomo na spalonym Tomasik, kibice i dziennikarze są innego zdania :)

• Tomasik egoistycznie, oddał strzał z 16 metrów wybity przez Kelemena.

• Jeżeli się nie wykorzystuje takich sytuacji to nie można wygrać meczu. Ćwielong w sytuacji sam na sam przegrywa ze Szlagą a Gikiewicz zamiast pójść do końca i dobić odpuścił walkę.

• Dośrodkowanie Tomasika na 5 metr pewnie wyłapuje Kelemen

• Spahić fauluje Kowalskiego 40 metrów od bramki Śląska.

• Strzał Krajanowskiego z około 30 metrów sporo obok bramki.

• Nieporozumienie Benevente i Szlagi... bez konsekwencji.

• Kuklis zawahał się w sytuacji 3 na 4 i zamiast dogrywać do lepiej ustawionych partnerów stracił piłkę.

• Słabe dośrodkowanie Tomasika z rzutu rożnego.

• Ambitny Kowalski wywalczył rzut rożny nabijając Spahicia.

• Na spalonym Socha.

• Cały stadion śpiewa! Heej Arka gol!

• Znakomita sytuacja Kowalskiego! Skrzydłowy Arki jednak w ciężkiej sytuacji nie oddał celnego strzału.

• Spahić źle przedłużył piłkę do Kelemena i o mało co, a Nwaogu dopadł by do piłki i mielibyśmy groźną sytuację.

• Krajanowski traci piłkę na połowie Śląska.

• Strzał Sochy zza pola karnego obok bramki.

• Strzał z rzutu wolnego prosto w mur.

• Żółta kartka dla Tomasika za faul na Ćwielongu około 25 metrów od bramki Arki.

• Kuklis traci piłkę na połowie Śląska.

• Ależ walka o piłkę pomiędzy Nwaogu a Pietrasiakiem, górą ten drugi.

• Fatalny błąd Krajanowskiego, do piłki w polu karnym dopada Gikiewicz jednak jego strzał blokuje Jarun.

• Na spalonym Ćwielong.

• Strzał Tomasika obok bramki.

• Rzut rożny dla Śląska bez wymiernych efektów.

• Źle wykonany rzut wolny przez Arkę. Radzewicz traci piłkę, kontra Śląska 5 na 2. Strzał Cetnarskiego paruje Szlaga na rzut rożny.

• Istna komedia w wykonaniu Amira Spahicia. Obrońca Śląska teatralnie położył się na murawie próbując wywalczyć faul.

• Zablokowane dośrodkowanie Radzewicza, rzut rożny dla Arki.

• "Tory" godnie zastępują dzisiaj "Górkę" jeśli chodzi o doping.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu rożnego na krótki słupek wybite przez obronę Śląska.

• Znakomity strzał Pruchnika z około 30 metrów i znakomita parada Kelemena!

• Pewna interwencja Krajanowskiego. Defensor Arki przejął piłkę i głową zgrał ją do Szlagi.

• Pierwszy spalony w meczu, Łukasza Gikiewicza.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Jakuba Kowalskiego.

• Znakomita szansa dla Arki! zza pola karnego strzelał Kuklis piłka została zablokowana i trafiła na 11 metr do Nwaogu. Strzał Nigeryjczyka końcami palców wybronił Kelemen.

• Znakomita prostopadła piłka od Tomasika do Nwaogu. Były piłkarz Energie Cottbus źle przyjął piłkę i zamiast sytuacji sam na sam stracił piłkę.

• Piłkarze Arki podeszli wysokim pressingiem pod drużynę Śląska, która ma problemy z rozegraniem piłki.

• Krajanowski dośrodkowuje w pole karne, ale piłka leciała w światło bramki zamiast do któregoś z kolegów. W efekcie piłka w rękach Kelemena.

• Bardzo ambitnie Kowalski, skrzydłowy Arki poszedł do końca i zmusił obronę Śląska do błędu, aut dla Arki.

• Kuklis przegrywa pojedynek biegowy z Pietrasiakiem na prawej stronie boiska.

• Kibice Arki i Śląska wymieniają uprzejmości :)

• Pierwsze dośrodkowanie w meczu Amira Spahicia jednak zablokowane.

• Losowanie wygrał kapitan Arki Tomasz Jarzębowski. Mecz rozpoczną piłkarze Śląska.

• Pamięć Józefa Murawskiego została godnie uczczona zarówno przez kibiców Arki jak i Śląska.

• Piłkarze obu zespołów pod przewodnictwem Pawła Pskita wychodzą już na boisko. Przed pierwszym gwizdkiem będziemy mieli jeszcze minutę ciszy ku pamięci Józefa Murawskiego.

• Kibice Śląska pozdrawiają Lechię, jednak nic z tego bo zaraz odpowiadają na tą zaczepkę kibice Arki :)

• Piłkarze zarówno Arki jak i Śląska schodzą już z rozgrzewki do szatni...

• Z powodu transmisji telewizyjnej mecz zostanie przesunięty o około 15 minut.

• I dla kontrastu, trybuna Górka, która bojkotuje mecze ze względu na zarząd.

• Trybuna Tory na 10 minut przed rozpoczęciem spotkania

• Po zawodnikach Arki na rozgrzewkę wybiegli piłkarze Śląska.

• Na rozgrzewce są już zawodnicy Arki. Czy uda im się wywalczyć zwycięstwo w meczu z wyżej notowanym rywalem?

• Taki oto widok spotkał mnie w drodze na stadion. Autokar z piłkarzami Śląska zastopowany przez policję. Jednak piłkarze Śląska już są na stadionie i w szatni przygotowują się do tego spotkania.

• Wewnątrz stadionu słychać kibiców Arki, którzy stoją na zewnątrz i dopingują zespół.

• Klatka kibiców gości jest niemal do ostatniego miejsca zapełniona. Kibice Śląska to jedyna grupa kibicowska, która nie przychyliła się do prośby kibiców Arki by w czasie bojkotu kibice przyjezdni nie odwiedzali Gdyni.

• Ze stadionu miejskiego w Gdyni wita Państwa Adam Kamiński. Już za niecałe 30 minut zaczniemy batalię w Pucharze Polski. Zapowiada się niesamowicie ciekawe widowisko!