Arka Gdynia

2

Wisła Płock

1

• Arka Świetny mecz w Gdyni! Wielkie emocje, piękne bramki, kontrowersje, wszystko co kochamy w futbolu. To było naprawdę wyrównanie spotkanie z błędami obu stron, ale ostatecznie to Arka wygrywa i ląduje na 3. miejscu w tabeli. Kibice dziękują swoim piłkarzom za walkę, a ja dziękuję państwu za śledzenie relacji. Zapraszam również do śledzenia materiałów na naszej stronie po tym meczu. Dobranoc.

• KONIEC! Arka wygrywa 2:1!

• Arka cały czas się broni! Sędzia chociaż upłynęła już piąta minuta nie kończy spotkania

• Ależ był teraz blisko Ślusarski zdobycia gola! Przelobował na 20 metrze bramkarza, ale nie dał rady z ostrego kąta wpakować piłki do siatki, rożny dla Arki a trybuny domagają się gola!

• Kaczmarek również ukarany za tę sytuację.

• Żółta dla Sobieraja za kłótnię z Kaczmarkiem.

• Ale się kotłuje na boisku! Sobieraj nie dał sobie w kaszę dmuchać i niemal pobił się z Kaczmarkiem! Chwilę wcześniej Dziedzic marnuje 100% sytuację.

• Ogłuszające wręcz gwizdy przy tym rzucie wolnym, ale znakomita interwencja Sobieraja, który wybija piłkę głową.

• Faul Cienciały na wysokości pola karnego z lewej strony, będzie bardzo niebezpiecznie.

• Marcus walczy o każdą piłkę i nie przebiera w środkach, dwa razy pod rząd sfaulował zawodnika gości.

• Rzut rożny dla Wisły, dośrodkowanie i Dziedzic, który kopnął Cienciałę w głowę ogląda żółtą kartkę. "Góral" jest jednak twardy i gra dalej.

• Sekulski zmienia Hiszpańskiego.

• Zagotował się teraz Ślusarski, który ruszył z pretensjami do sędziego liniowego po tym jak ten nie podyktował faulu.

• Druga zmiana w drużynie gości Wlazłę zmienia Dziedzic.

• Piłkarz Wisły leżąc na murawie złapał piłkę i sędzia odgwizdał rzut wolny za rękę dla Arki.

• Wisła ma jeszcze dwie zmiany, czy trener gości zdecyduje się postawić wszystko na jedną kartę?

• Fantastyczne uderzenie Szwocha z 25 metrów, piłka poleciała w samo okienko bramki Kiełpina, który był bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za bramka Szwocha!

• Asystujący Adrian Budka schodzi, a w jego miejsce Marcus da Silva.

• Dwójkowa akcja Budka - Aleksander spaliła na panewce, nawet nie było rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie Wisły w pole karne wyłapuje Miszczuk.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, piłkę wybiła obrona Arki, Kowalski ruszył z kontrą, chociaż bardzo powoli i jeszcze się poślizgnął.

• Dośrodkowanie Kaczmarka blokuje Radzewicz i mamy rzut rożny dla gości.

• Szwoch znowu traci ale ratuje go Radzewicz, szkoda tylko, że zatrzymał młody zawodnik dobrą akcję Arki.

• Była szansa dla Arki z kontrą ruszył Kowalski lewym skrzydłem, zagrał do Aleksandra ale ten otoczony dwójką obrońców przegrał pojedynek.

• Szwoch fauluje taktycznie blisko środka boiska, rzut wolny dla Wisły krótko rozegrany, dośrodkowanie z prawego skrzydła wybija obrona.

• Rzut wolny dla Arki wykona Budka, do bramki 40 metrów. Bardzo słabe dośrodkowanie, kontra Wisły, ale przerywa ją Sobieraj.

• Zmiana w Arce, bezproduktywnego Tomasika zmienia Kowalski.

• Arka rozpoczęła z autu, sporo zamieszania, ale ciągle bez efektu, bez żadnej sytuacji.

• Dośrodkowanie do Ślusarskiego, ale ten nie dość że przegrał kolejny pojedynek z Magdoniem to jeszcze był na spalonym.

• Pierwsza zmiana w Wiśle Janusa zastępuje Łukasz Kacprzycki.

• Wybiegał Burkhardt na czystą pozycję, ale chorągiewka sędziego liniowego w górze i mamy spalonego.

• Dobrze popędził lewą stroną Radzewicz, dośrodkował w pole karne, piłkę wybił obrońca, ta trafiła pod nogi Szwocha, ale słabo się zastawił i zamiast uderzyć zza pola karnego, stracił ją

• Faul dla Wisły w środku pola, było przed chwilą sporo chaosu na boisku.

• Ależ kuriozalna sytuacja bramkarz Wisły wybijając piłkę nabił Ślusarskiego, ale ten nie zorientował się gdzie poleciała piłka i Kiełpin wyekspediował futbolówkę jak najdalej mógł.

• Dośrodkowanie Stefańczyka wprost na głowę Sobieraja, który wybija piłkę poza pole karne.

• I stało się, Szromnik nie dokończy tego meczu, za niego Miszczuk.

• Świetnie Radzewicz zablokował atak i aut dla Arki. Szromnik już chyba nie dokończy tego meczu, znowu leży na murawie, ale wciąż walczy.

• Rusza z kontrą Wisła po stracie Szwocha.

• Ruszył do rozgrzewki Miszczuk, Szromnik wybił piłkę z piątego metra i znowu padł na murawę!

• Na szczęście podniósł się bramkarz Arki za co dostaje gromkie brawa. Tymczasem Górka nie ustaje w dopingu: "Arka Arka Arka goooooooool!"

• Groźna sytuacja i leży na murawie Szromnik, potrzebna pomoc masażystów.

• Ależ odpowiedź Arki, Budka zagrał wprost na głowę Ślusarskiego, a ten nie dał szans Kiełpinowi! Rozkręca nam się mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Szybka odpowiedź Arki i mamy wyrównanie! Ślusarski strzela debiutanckiego gola!

• Niewiarygodną bierność pokazali teraz obrońcy Arki, Burkhardt przebiegł z piłką ponad 20 metrów, jego strzał zablokował Sobieraj, ale dobitka Piotra Wlazło była już nie do obrony. Goście obejmują prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Wisły! Piotr Wlazło uderzył nie do obrony!

• Drugą połowę rozpoczęli goście, ale to Arka pierwsza zaatakowała i Tomasik dobrą długą piłkę uruchomił Budkę, ale Kiełpin wypiąstkował futbolówkę.

• Na murawie jako pierwsza melduje się Arka w rytmie motywacyjnej piosenki:

• Na razie lekką przewagę ma Arka, to ona atakuje, ale wciąż nic z tego nie wynika. Wisła dobrze się broni, chociaż na granicy faulu gra Magdoń. Na razie mamy mecz przede wszystkim stałych fragmentów gry. Arka mogła prowadzić ale napastnicy nie wykorzystali świetnej okazji. Czy w drugiej połowie zobaczymy gole? Miejmy nadzieję.

• Koniec pierwszych 45. minut. Jak na razie w Gdyni 0:0.

• Dobra dwójkowa akcja Szwocha z Aleksandrem, jednak niedokładne podanie tego pierwszego i piłkę łapie Kiełpin.

• 6634 osoby na stadionie- oficjalna frekwencja

• Budka dośrodkowuje po raz drugi z narożnika boiska, ale piłka mija wszystkich w polu karnym. Jeszcze jakiś uraz zawodnika gości, masażyści wchodzą na boisko.

• Rzut rożny dla Arki, wykonuje Adrian Budka. Juraszek walczy o piłkę, nabija obrońce i mamy powtórkę z rozrywki.

• To musiał być gol! Znakomite dośrodkowanie Szwocha po ziemi, najpierw w piłkę nie trafia Aleksander, a sekundę później Ślusarski! Wystarczyło tylko dotknąć futbolówkę i mielibyśmy gola!

• Magdoń trzymał Aleksandra, sędzia puszcza grę, po chwili Ślusarski odpycha obrońcę Wisły i mamy faul.

• Kibice Arki po "przywitaniu" gości dalej dopingują swój klub. Teraz głośne "Nasz święty klub MZKS".

• Kibice Wisły, 6 autokarów przyjechało z Płocka. Z lekkim opóźnieniem, ale są. Wisła

• Budka sytuacyjnie uderzył z powietrza, przy okazji był chyba faulowany, ale piłkę pewnie łapie Kiełpin.

• Na sektorze gości wreszcie pojawili się kibice gości. Zaczyna się show na trybunach :)

• Burkhardt spróbował zaskoczyć Szromnika z rzutu wolnego, ale Michał na posterunku.

• Starcie dwóch numerów "16" Budka fauluje Hiszpańskiego i rzut wolny dla Wisły 25 metrów od bramki Arki.

• Krzywicki wpadł w pole karne, uderzył lekko po ziemi i bez problemu broni Szromnik.

• Tym razem Budka z rzutu rożnego i z ogromnymi kłopotami broni Kiełpin, który 3 razy próbował złapać piłkę.

• Ależ teraz dwójkowa akcja Arki! Rzuchowski do Szwocha, ten piętką do Rzuchowskiego, który wpada w pole karne i dośrodkowuje, piłkę wybił obrońca, rzut rożny dla Arki.

• Ślusarski dostał długą piłkę, ale nie miał szans do niej dobiec, na szczęście dla gospodarzy Arka założyła skuteczny pressing i po chwili wygrała aut.

• Dobre dośrodkowanie Burkhardta wybija Sobieraj, z kontrą rusza Arka, ale Radzewicz zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i piłkę przejęła Wisła.

• Faulowany Kaczmarek przez Budkę, będzie rzut wolny dla Wisły 35 metrów od bramki Arki.

• Znakomita była szansa dla Arki, która wychodziła 3 na 2, ale Tomasik niczym junior stracił piłkę.

• Zagranie Krzywickiego nie fair play, wybił piłkę którą ustawił sobie zawodnik Arki by wykonać rzut wolny, to powinna być żółta kartka.

• Dobre dośrodkowanie Tomasika dochodzące do bramki Wisły, Aleksander na dalszym słupku próbował strzału głową, ale był w ciężkiej sytuacji i od bramki goście.

• Juraszek faulowany przez Burkhardta na prawej stronie boiska, blisko pola karnego. Do piłki podchodzi Budka i Tomasik.

• Góralski znakomicie odebrał piłkę Szwochowi na połowie Arki, po czym zagrał w pole karne do Krzywickiego, strzał napastnika gości poniżej krytyki, nie było nawet blisko bramki.

• A tak prezentuje się Górka. Również zapełniona dzisiejszego wieczora. Przy okazji bardzo głośny doping kibiców Arki. Górka

• Tomasik był w dobrej sytuacji by rozegrać piłkę do Ślusarskiego, ale zdecydował się na strzał z 30 metrów... Bramkarz mógł przeczytać książkę zanim go złapał, tak wolno leciała ta piłka.

• Ślusarski w męskim pojedynku z Sielewskim, ciągnęli się za koszulki, ale faulu nie ma, tylko aut dla Arki.

• Teraz spokojnie Wisła stara się rozgrywać piłkę, po chwili piłkę przejął Budka, zagrał do Aleksandra, a ten wywalczył aut.

• Sędzia dzisiaj mocno pobłażliwy jeśli chodzi o faule, można powiedzieć, ze pozwala grać, może nawet aż za bardzo.

• Znakomicie pokazywał się na prostopadłe podanie Ślusarski, ale dwa tempa spóźniony jego partner z pomocy i mamy spalonego.

• Bez sensu rozegrał teraz Rzuchowski wybijając na aferę do Ślusarskiego. Napastnik nie mógł nic zrobić z tą piłką.

• Rzut rożny bez efektów, piłkę wybija obrona.

• Dośrodkowanie z wolnego wprost w ręce Szromnika, który spróbował szybko wznowić grę dalekim wyrzutem, ale tor lotu piłki przeciął obrońca Wisły. Po chwili Akcja w polu karnym Arki i wybita piłka przez Rzuchowskiego na rzut rożny.

• Janus dostał znakomite podanie na prawe skrzydło, ale nie zdołał zatrzymać piłki w boisku. Arka rozegrała aut, ale źle i rzut wolny dla Wisły na prawym skrzydle, niemal na wysokości pola karnego.

• Nie zrozumiał się Ślusarski z Budka, zagrali na jeden kontakt, ale BŚ wypadł poza boisko i nie zdołał zatrzymać piłki.

• Faul dla Arki na środku boiska, Cienciała wycofuje piłkę do obrony i Arka stara się zbudować atak od tyłów.

• Pierwsza szansa dla Wisły, Janus wpadł w pole karne i uderzył z prawej nogi blisko słupka bramki Arki.

• Bez sensu to rozegranie z rzutu rożnego, Rzuchowski krótko do Tomasika, ten oddaje Rzuchowi, podanie po ziemi w pole karne wybite przez obrońców.

• Tomasik nabija obrońcę i rzut rożny dla Arki, znowu dośrodkuje Rzuchowski.

• Arka wyprowadzała kontratak, ale zatrzymany faulem na lewej stronie Rzuchowski.

• Faulowany był Ślusarski, Arka krótko rozegrała rzut wolny, ale nic z tej akcji nie wyszło.

• Teraz słowo o frekwencji, która jest naprawdę dobra, być może mamy rekord, ale czekamy na oficjalne dane. Na sektorze gości na razie pusto. Arka

• Rzuchowski na 11 metr wprost na głowę Juraszka, ale ten uderza ponad bramką.

• Pierwszy rzut rożny dla Arki wywalczył Szwoch. Do piłki podchodzi Rzuchowski.

• Cienciała do Budki, ten nie przejmuje piłki, ale i tak aut dla Arki.

• Wydawałoby się, że Aleksander był faulowany, na lewym skrzydle, ale sędzia był innego zdania. Na razie Arka bardziej aktywna, Wisła ma spore problemy z rozegraniem piłki.

• Ależ teraz zamieszanie w polu karnym Wisły! Szwoch znakomicie zagrał pomiędzy nogami obrońcy do Ślusarskiego, ten wystawił piłkę Tomasikowi, ale pomocnik Arki zamotał się przy uderzeniu i piłkę wybili obrońcy.

• Aut dla Arki blisko pola karnego gości.

• Świetna kontra Arki! Faulowany był Ślusarski, sędzia puścił grę, do piłki dopadł Budka, rozegrał spokojnie, po chwili piłka powędrowała w pole karne do Tomasika, ten uderzył blisko słupka, ale wcześniej odgwizdany faul na zawodniku Wisły.

• Zawodnicy Wisły reklamowali, że zawodnik Arki zagrał ręką w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy, rzut rożny dla gości wykonuje Burkhardt, ale piłkę wybijają obrońcy.

• Znakomicie o piłkę powalczył Ślusarski, dopadł do niej Aleksander, ale w dużym tłoku nie wiedział co z nią zrobić.

• Od razu Wisła wysokim pressingiem i Budka traci piłkę, aut dla Arki.

• Od środka mecz rozpoczęli gospodarze!

• Obie ekipy już na murawie! Za chwilę zaczynamy! Arka

• Górka powoli zaczyna dopingować, do meczu 10 minut! Arka - Wisła

• W składzie Wisły jest również Filip Burkhardt, ulubieniec gdyńskiej publiczności, były zawodnik Arki, a prywatnie, czego nie ukrywa, kibic Arki. Na pewno po meczu zbierze kilka szalików od kibiców z Gdyni.

• Obecnie Wisła zajmuje 7. miejsce w tabeli. Ale Michał Rzuchowski, zawodnik Arki zapowiada, że nie ma to większego znaczenia i Arka będzie walczyć o zwycięstwo z każdym zespołem, niezależnie od zajmowanego przez przeciwnika miejsca w tabeli.

• Tymczasem kibice Arki trenują nową przyśpiewkę. W sektorze gości ciągle cisza. Spiker zapowiada walkę o awans i przedstawia nowych zawodników.

• Tak na papierze prezentuje się Arka. Ustawienie 4-4-2 identyczne jak w meczu z GKS Tychy. Wtedy Arka w ostatnim momencie zdołała strzelić bramkę na 1-0. Arka - Wisła

• Na ławce Wisły zasiądzie Janusz Dziedzic, były piłkarz Arki. Niby nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że najczęściej gole Arce strzelają jej byli zawodnicy. Czy i dziś Dziedzic wejdzie na boisko i wpisze się na listę strzelców?

• Poznaliśmy już składy, teraz pora na rezerwowych. Co ciekawe Arka ma tylko 6 rezerwowych z powodu kontuzji. Arka Gdynia: Miszczuk, Cichocki, Pruchnik, Kowalski, Wojowski, da Silva Wisła Płock: Szczepankiewicz, Dziedzic, Sekulski, Hempel, Kacprzycki, Radić, Taar

• Kibice Arki będą jeszcze musieli poczekać na debiut Oleksego, zawodnik który zimą trafił do Gdyni zerwał mięsień wczoraj i na razie nie może grać w piłkę.

• Obie ekipy już rozgrzewają się na murawie. Arkowcy przywitani głośnym "Arka Gdynia!" z Górki Arka - WisłaArka - Wisła

• Kibice Wisły utknęli w korku na Obwodnicy Trójmiasta i ich obecność stoi pod znakiem zapytania.

• Arka ten mecz musi wygrać, nie ma innej możliwości jeśli chce walczyć o awans. Na ten moment żółto-niebiescy zajmują 4. lokatę z punktem straty do 3. miejsca, 4 punktami do miejsca drugiego i aż 7 punktami do lidera.

• Nafciarze wybierają się na zorganizowany wyjazd do Gdyni, koszt to tylko 60 zł, w tym wliczony jest gadżet w postaci czapki. Wyjazd dofinansowuje miasto, gdyż prezydent Płocka znany jest z bycia kibicem Wisły.

• Witamy ze stadionu w Gdyni. Na razie pustki, ale do meczu jeszcze niemal godzina, a na 24h przed meczem suma sprzedanych karnetów i biletów przekroczyła 5000! Czekamy też na fanów z Płocka. Arka - Wisła