Arka Gdynia

4

Wisła Płock

2

• Arka rozbija dziś Wisłę 4:2 i zbliża się do lidera z Płocka na 1 punkt. Gdynianie kończą ten rok w wielkim stylu i chyba żałują, że nie ma więcej spotkań, bo są w niesamowitym gazie. Zapowiada nam się emocjonująca walka o awans na wiosnę. Za uwagę dziękują Państwu Andrzej Rukść i Adam Kamiński.

• Koniec !!! Arka 4:2 Wisła.

• Rozmiary porażki zmniejsza jeszcze Lebedyński, który po ładnej asyście Rogalskiego trafia przy słupku.

• Gooool !!! Lebedyński !!! 4:2 !!!

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Żółta kartka dla Sochy.

• Mosiejko na ostatnie minuty za Nalepę.

• Uderzenie Rogalskiego bezpośrednio z rzutu wolnego ponad bramką.

• Tomasiewicz za Siemaszkę.

• Mroziński za Ilieva.

• Błyskawiczna reakcja Wisły. Mocny i precyzyjny strzał po ziemi i tylko kapitalna interwencja Jałochy sprawia, że wciąż mamy 4:1.

• Duże zamieszanie po rzucie rożnym i w tym tłoku najlepiej odnalazł się Siemaszko, który wpycha piłkę do siatki.

• Goooool !!! Siemaszko !!! 4:1 !!! Wisła na kolanach...

• Fenomenalna asysta Alana. Niemal przez całe boisko, na wolne pole, wprost do wychodzącego sam na sam Wojowskiego. Skrzydłowy Arki świetnie mija Kiełpina w pełnym biegu i pakuje piłkę do pustej bramki. Trybuny w euforii!

• Gooool!!! Arka 3:1 Wisła !!! Wojowski !!!

• Kun zastępuje na placu gry Recę.

• Arkowcy sami sprokurowali sobie zagrożenie we własnym polu karnym. Seria nieporozumień ostatecznie kończy się szczęśliwie dla gospodarzy.

• Wojowski zmienia Yussuffa. To pierwsza roszada w szeregach żółto- niebieskich.

• Dobra akcja Arki. Kończy ją Nalepa strzałem ze swojej słabszej lewej nogi. Uderzenie niecelne.

• Zółtko dla Łuksaiewicza za łokieć na Ilievie.

• Ofensywna zmiana w Wiśle. Łuczak za Szymińskiego.

• Przepiękne uderzenie z dystansu Łuksiewicza. Wyciągnął się jak długi Kiełpin i obronił ten strzał z najwyższym trudem.

• Mimo szybko objętego prowadzenia, w pierwszych 20. minutach drugiej połowy, to wciąż Arka jest stroną dominującą. Gdynianie najwyraźniej nie zadowalają się jednobramkowym prowadzeniem i chcą postawić kropkę nad "i". Jednak Wisła to zbyt mocna ekipa, aby przedwcześnie ją skreślać. Dlatego zdaje się, że prędzej czy później "Nafciarze" będą mieli swoje okazje.

• I znowu groźnie pod bramką gości. Kąśliwa centra Sochy, ale ponownie, choć z małymi problemami, interweniuje Kiełpin.

• Po rzucie rożnym znowu w roli głównej Abbott! Tym razem po jego strzale głową dobrze interweniuje Kiełpin.

• Stępiński ogląd "żółtko" za podważanie decyzji sędziego.

• Niebezpiecznie było w polu karnym Arki. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony Piotrowskiego i z dużymi problemami, na raty broni Jałocha. Bliski dobitki jeden z zawodników gości.

• Dzisiejsza frekwencja jest rekordem sezonu w Gdyni i wynosi 6179. To bardzo dobry wynik jak na pierwszoligowe realia.

• Tym razem kartka dla gracza gości. Za ostre wejście wślizgiem ukarany Rogalski.

• Za ostry faul pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu ogląda Alan.

• Ależ kuriozalna bramka! Nalepa bardzo dobrze podał do wychodzącego na pozycję Abbotta, a ten wpadł w pole karne, poślizgnął się i gdy wydawało się, że jest już w beznadziejnej sytuacji oddał bardzo lekki strzał, po który jakimś cudem piłka wtoczyła się do bramki. Ta bramka to w dużej mierze zasługa Kiełpina, który chyba myślał, że futbolówka opuści boisko...

• Goooooool!!! Paweł Abbott po raz drugi !!! Mamy 2:1 !!!

• Zaczynamy II połowę!

• Piłkę na 25. metrze zbiera Łukasiewicz i tyleż potężnym co niecelnym strzałem kończy 1. połowę.

• Arka ponownie bliska wyjścia na prowadzenie. Ponownie Warcholak z lewej strony, tym razem złe wybicie obrońcy i Abbott znalazł się w doskonałej sytuacji na 5. metrze. Napastnik Arki zbyt długo układał sobie piłkę do strzału i dał się zablokować. To powinno być 2:1.

• Po raz kolejny z dystansu szczęścia próbuje Socha, ale i tym razem wysoko ponad bramką.

• Dobra akcja gości i przytomne, dokładne dogranie z lewej flanki od Stępińskiego na gola zamienia niezawodny w tym sezonie Lebedyński. Mamy remis!

• Goooool !!! 1:1 !!! Wyrównuje Lebedyński!!!

• Po rzucie rożnym dla "Nafciarzy" mocno zakotłowało się w polu karnym Arki. Defensorzy gospodarzy ostatecznie wybijają piłkę.

• Strzałem z dystansu po niezłej akcji rozciągającej postraszył Socha, jednak futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Kiełpina.

• Już chwilę po wznowieniu gry podrażnieni goście próbowali odpowiedzieć, ale piłka wyszła na rzut rożny.

• Arka potwierdza swoją przewagę w pierwszych 30 minutach bramką. Warcholak płasko dośrodkowywał z lewej strony, ale błąd popełnił Kiełpin, który wypuścił piłkę z rąk. Tam czyhał już snajper nr 1 w Arce, czyli Paweł Abbott, który dopełnił formalności i ma już na koncie 7 trafień. Kibice znowu mogli zaintonować "Paweł Abbott tytytyry"

• Gooooool !!! 1:0 !!! Abbott !!!

• Po nieudanym rzucie rożnym w wykonaniu Wisły, żółto- niebiescy wyszli z groźną kontrą. Siemaszko nie miał jednak wsparcia na połowie rywala i stracił piłkę.

• Arka- WisłaArka- Wisła Trybuny dziś szczelnie wypełnione. To jedna z lepszych frekwencji w 1.lidze.

• W odpowiedzi Wisła, a konkretnie Reca, który w pełnym biegu wpadł w pole karne i uderzył, ale Socha zdążył z zablokowaniem tego strzału.

• Stefańczyk blokował piłkę przy własnej linii końcowej i naciskany przez Yussuffa poślizgnął się! Anglik mógł wykorzystać ten błąd, ale podał fatalnie wprost pod nogi zawodnika gości.

• Przed szansą znowu Arka, ale Siemaszko nie dograł dokładnie do wchodzącego w pole karne Abbotta. Napastnik Arki był kompletnie niepilnowany.

• Teraz Piotrowski pomknął prawą stroną, przebiegł całą połówkę i wydawało się, że minie ostatniego obrońcę, jednak kapitalnym wślizgiem powstrzymuje go Warcholak.

• Dobra wrzutka Yussuffa w pole karne, ale w ostatniej chwili Stępiński uprzedza Da Silvę, wybijając piłkę głową.

• Reca ostro fauluje Da Silvę, jednak sędzia nie zdecydował się jeszcze na pokazanie pierwszej żółtej kartki.

• Wyraźnie ożywili się goście, teraz w dobrej sytuacji w obrębie pola karnego znalazł się Reca, ale uderzył fatalnie.

• W końcu coś przed polem karnym Arki.... Ofiarny wślizg Alana zapobiega jednak niebezpieczeństwu. sam na sam mógł wyjść Lebedyński.

• Rajd Warcholaka, który lewą stroną minął 3-4 rywali, ale ostatecznie został zatrzymany.

• Arka od pierwszych minut mocno siadła na rywala. Wisła nie zagościła jeszcze na dłużej na połowie rywala i schowana jest na razie za podwójną gardą.

• Od mocnego uderzenia i to dosłownie zaczyna Arka. Potężną bombę zza pola karnego posłał nie kto inny jak Michał Nalepa. To powoli staje się jego znakiem firmowym. Piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

• Zaczynamy hit 1. ligi Arka- Wisła!

• Żółto - Niebiescy i Nafciarze już na murawie przy akompaniamencie hymnu kibiców gdyńskiej Arki! Za chwilę zaczynamy! ak

• Kibice gości na stadionie w Gdyni to rzadki widok w 1. lidze. Arka

• Arka- Wisła Przed stadionem już jest ciekawie, oby na murawie również nie zabrakło emocji!

• W zespole Arki zabrakło miejsca nawet na ławce dla Miroslava Bożoka. O słabszej formie tego piłkarza mówi się już od dawna, niczym się nie wyróżnia na boisku, ale paradoksalnie... Arka z nim w składzie bardzo często wygrywa i nie traci punktów.

• Zaczęła się wymiana "uprzejmości" między kibicami obu zespołów. Będzie gorąco!

• Ławki rezerwowych Arka Gdynia: Miszczuk, Stolc, Sobieraj, Mosiejko, Renusz, Wojowski, Tomasiewicz

Wisła Płock: Kaniecki, Bąk, Kun, Łuczak, Mroziński, Radić, Łysiak

• Oba zespoły już na rozgrzewce. ArkaArka

• Kibice Wisły około godzinę temu dojechali do Gdyni, obecnie zajmują miejsca na sektorze gości i mieli się pokazać w liczbie 250 fanów.

• Witamy ze stadionu w Gdyni! Jest zimno, ale to nie przeszkadza w obejrzeniu dzisiaj świetnego mamy nadzieję widowiska. Nieoficjalnie mówi się że na stadionie może zjawić się ponad 6000 kibiców!Arka

• Arkowców oczywiście interesuje dziś tylko zwycięstwo i zbliżenie się przed zimową przerwą do Wisły na 1 punkt. Ciężar gatunkowy spotkania jest zatem olbrzymi. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to deprymująco na głównych aktorów tego spotkania. Liczymy, że zawodnicy staną na wysokości zadania i sprawią, że dzisiejszy mecz będzie prawdziwą wizytówką 1. ligi.

• W poprzedniej rundzie Arka pokonała w Płocku Wisłę 2:0 (Siemaszko, Abbott). Goście będą chcieli wziąć dziś rewanż za tamto spotkanie, co pozwoliłoby im spędzić zimę na pozycji lidera z 7- punktową przewagą nad rywalem z Gdyni.

• Po meczu przerwy, która spowodowana była nadmiarem żółtych kartek do kadry Arki powraca Rafał Siemaszko. "Nafciarze" przybyli do Gdyni bez osłabień.

• W Gdyni przed tym meczem pełna mobilizacja. Mimo meczu w TV, meczu rozgrywanego w piątek oraz niskiej temperatury szykuje nam się wysoka frekwencja- na trybunach powinno zasiąść ponad 5000 widzów, w tym grupa ok. 350 fanatyków z Płocka.

• To będzie mocne zakończenie roku. W Gdyni druga w tabli Arka podejmuje lidera- Wisłę Płock. Szykuje nam się niezwykle atrakcyjne spotkanie.

• Już od godziny 20:00 zapraszamy na bezpośrednią relację live ze stadionu w Gdyni. Póki co przedstawiamy najważniejsze fakty związane z dzisiejszym szlagierem.

• ARKA GDYNIA - WISŁA PŁOCK LIVE!

Zapowiedź: Arka - Wisła LIVE! Mocne tąpnięcie na koniec piłkarskiego roku w Gdyni

Oba zespoły walczą o spokojną zimę. Arka już nie ma szans żeby zdobyć pozycję lidera, a Wisła tej pozycji nie straci. Jeszcze za plecami obu zespołów czai się Zagłębie Sosnowiec, które może przeskoczyć Arkę, ale to ma drugorzędne znaczenie. Wygrywając dzisiejsze spotkanie Arka może zbliżyć się do lidera na jeden punkt, w innym wypadku Wisła odskoczy i będzie miała bezpieczną przewagę na koniec roku, a także pozycję z której można myśleć już nie tyle o ataku co szarży na Ekstraklasę. Arka po prostu nie może tego meczu przegrać.

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0