Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

• Koniec spotkania! Arka zasłużenie pokonuje Zagłębie. To ważne punkty w kontekście utrzymania.

• Sędzia doliczył dwie minuty. Tyle jeszcze pogramy. Atakuje Arka.

• "Arka, Arka, Arka goool" - z trybun. Mimo niskiej frekwencji doping jest dziś naprawdę niezły.

• W miejsce Nalepy wchodzi Busuladzić.

• Nalepa uderzył dwa razy w rywali. Serrarens niby nie strzela, ale dużo podaje.

• Oko wyrzucony z boiska. Dostał dwie żółte kartki a potem także czerwoną.

• W natarciu Zagłębie. Tak słabe wrzutki nie mają jednak sensu. Zostało z osiem minut gry.

• I jeszcze Sirk za Szysza.

• Poręba w miejsce Tosika.

• Serrarens... Bramkarz był na szesnastym metrze, a Holender tego nie wykorzystał, będąc na trzydziestym.

• Zupełnie nieudany strzał Starzyńskiego. Zmiana w Arce. Za Budzińskiego wchodzi Danch. A więc obrona wyniku.

• Jankowski nie pomylił się z bliska. Tymczasem kartka dla Oko.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Arki. Zasłużone prowadzenie

• Maghoma trafia do notesu. Żółta kartka.

• Bohar nie dokręcił piłki. Od bramki wznawia Steinbors.

• Serrarens... Pokazał się, wbiegł w pole karne, ale uderzył w bramkarza. Tylko róg.

• 3820 osób ogląda mecz z trybun. Kibice besztają teraz arbitra za decyzję o faulu na zawodniku Zagłębia.

• Jęk zawodu. Serrarens, potem Nalepa i zagranie na wolne pole do Jankowskiego. Piłkarz Arki minimalnie spóźnił się do piłki.

• Nalepa z okolicy 25 metra. Słaby strzał i na dodatek niecelny. Trener Rogić jednak klaszcze.

• Arka wścieka się na decyzje arbitra. Chodziło o faul na połowie boiska.

• Kiepskie zachowanie Nalepy! Kółeczko kończy się stratą i uderzeniem Zagłębie. Na szczęście Arki Steinbors jest na posterunku.

• Trener Rogić co chwilę oklaskuje piłkarzy. Albo mu zimno w ręce, albo tak lubi zagrzewać do walki. Albo jedno i drugie :)

• NIE MA GOLA! Nalepa zwodem myli obrońcę, próbuje dokręcać, ale dosłownie mija o centymetry spojenie słupka z poprzecząk. Arka coraz bliżej.

• Zbozień wrzuca z autu, Jankowski w polu karnym kończy głową - nad bramką.

• Serrarens nieźle przestawił Oko. Jest rzut wolny dla Arki.

• Co za okazja! Zgranie głową w polu karnym, uderza Serrarens, lecz obok prawego słupka. Jęk zawodu na stadionie.

• Guldan a potem Starzyński oddalają zagrożenie. Arka oddaje strzał z dystansu. Piłka długo leciała i była pod kontrolą Forenca.

• "Arka gol" rozlega się z trybun. Jest korner dla gdynian.

• Arka pilnuje się. Maghoma w aut - znowu bez kombinowania, tylko proste środki w obliczu zagrożenia.

• Kibice wyzywają PZPN. Chodzi chyba o brak VAR-u przy ostatniej akcji pierwszej połowy.

• Gramy dalej. Od środka zaczęli goście.

• Pada śnieg, pada śnieg: śnieg

• Jeszcze Tosik, ale kompletnie nieudanie. Potem blok na Budzińskim. Przerwa! Arka remisuje z Zagłębiem 1:1. Wracamy za kwadrans.

• Forenc wyłapuje piłkę po zamieszaniu. Wznowienie ręką nie zapoczątkowało jednak dobrej kontry.

• Zablokowany strzał Budzińskiego. Arka ma rzut rożny. Wzmaga się doping.

• Żółta kartka dla Tosika.

• Słupek! Ależ bliski szczęścia był Starzyński. Pierwsza połowa została przedłużona o pięć minut.

• Szysz kopnął a w zasadzie to podał do bramkarza.

• No i znowu pada śnieg.

• Kopnął Guldan, lecz wprost do rąk Steinborsa. "Arkowcy gol" - śpiewają kibice.

• Zbozień za krótko dośrodkował. Arka nadal w ataku pozycyjnym.

• Fatalnie... Zbozień uderza z dobrej pozycji wysoko nad poprzeczką. Vejinović by to zmieścił! Nalepa chyba też.

• Marciniak celnie, mocno, ale w Forenca. Jest korner.

• Slisz upadł w polu karnym. Drugi karny? Nie. Gramy dalej. No, chyba że VAR przerwie akcję...

• Chwila przerwy. Pomocy medycznej wymaga Czerwiński.

• W odpowiedzi główkuje Jankowski. Obok bramki.

• Uwaga! Starzyński uderza z dystansu. Steinbors zbija do boku. Dobra okazja na gola!

• Sypią się kartki. Ukarany także Budziński.

• Kartkę otrzymał Deja.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Starzyński w lewo, Steinbors w prawo. 1:1!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA LUBIN!

• Ogląda sędzia, ogląda piłkarze. Mini kino w Gdyni!

• I teraz pytanie - chodzi o kolor kartki dla Guldana, czy o sytuację z pola karnego Arki.

• Czekamy na analizę VAR. Sędzia wyraźnie pokazał, że gra zostanie wznowiona na gwizdek.

• Guldan z kartką za faul na Budzińskim.

• Asyste zaliczył Jankowski. Tydzień temu to on trafił do siatki.

• Bramka została uznana przez VAR. Kibice w świetnych nastrojach mimo chłodu.

• Gospodarze na prowadzeniu! Podanie na wolne pole do Młyńskiego, który po ziemi, obok bramkarza umieszcza piłkę przy prawym słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• ... wrzuca do Guldana, potem drugi zawodnik próbuje wrzucić ponownie w pole karne, ale od bramki wznawia Steinbors.

• Zagłębie ma pierwszy rzut rożny. Do piłki zmierza Starzyński...

• Maghoma też w aut. Nie ryzykował mając na plecach rozpędzonego Białka.

• Wybiciem w aut zagrożenie oddalił Marciniak. Atakował duet Starzyński - Białek.

• Złe podanie Jankowskiego. A szkoda, bo z tego mogło coś się urodzić. Potem akcja Zagłębie zakończona wyjechaniem z piłką za linię końcową.

• "Hej Arka gol" - z trybun. Mecz ogląda około 3 tys. widzów. Sporo jeszcze wchodzi na stadion.

• Ostry pressing ze strony Arki. Gdynianie atakują już stoperów Zagłębia.

• Deja! W swoim stylu, czyli mocno z dystansu. Uderzył nad poprzeczką. Niewiele brakowało po wznowieniu z autu.

• Pierwsza akcja i od razu korner. A mogło być jeszcze lepiej, lecz Jankowski odegrał w polu karnym za krótko.

• Gramy. Od środka zaczęli gospodarze. Kibice skandują nazwisko Steinborsa.

• Wybrzmiała "Rota". Arka na żółto-niebiesko, Zagłębie w jednakowych białych strojach.

• Dzisiaj Łotysz rozegra swój setny mecz z rzędu w ekstraklasie.

• Transparent kibiców Arki skierowany do Steinborsa: Ile to już razy ratowałeś nas w potrzebie, Pavels, królu, gdzie dzisiaj byłaby Arka bez ciebie?

• Pilkarze zakończyli rozgrzewkę i na moment udali się do szatni.

• Arka - Zagłębie

• Tydzień temu Arka znalazła sposób na Koronę Kielce (1:0). Zagłębie wygrało z Jagiellonią Białystok (1:0), "przyczyniając" się do zwolnienia Ireneusza Mamrota.

• Ławka Arki: Krzepisz, Danch, Wawszczyk, Olczyk, Antonik, Busuladzić, Nando, da Silva, Siemaszko.

Ławka Zagłębia: Bieszczad, Dąbrowski, Jończy, Bogusz, Poręba, Soszyński, Sirk, Tajti, Żyra.

• Arka m.in. bez Vejinovicia i dalej bez Schirtladze. Szansę dostaje Budziński. W ataku miejsce wciąż ma Serrarens. Może dzisiaj zdobędzie pierwszą bramkę w Polsce? Zagłębie raz jeszcze bez Balicia. Nie ma także Żivca ani Hładuna.

• Witamy z deszczowej i chłodnej Gdyni. Rano jeszcze padał śnieg z deszczem, teraz wyłącznie pada deszcz. Bramkarze rozpoczęli rozgrzewkę. Na trybunach pustki. Nie zanosi się na wysoką frekwencję.

Szymon Szadurski, red

Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin ONLINE. Żółto-niebiescy, podbudowani remisem z będącą wówczas liderem PKO Ekstraklasy Pogonią Szczecin, a następnie zwycięstwem z Koroną Kielce, podejmują o godz. 18 na stadionie przy ul. Olimpijskiej 5 Zagłębie Lubin. Jest to dla nich okazja, aby jeszcze bardziej poprawić nastroje sobie i kibicom przed świętami Bożego Narodzenia. Relacja na żywo z meczu Arka - Zagłębie live w GOL24.pl!

Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin ONLINE

W przypadku zwycięstwa i korzystnych wyników na innych stadionach, które - patrząc na plan najbliższej kolejki - są wielce prawdopodobne, gdynianie mogą oddalić się od strefy spadkowej nawet na pięć punktów.
Byłaby to dla nich pierwsza taka od wielu miesięcy, w miarę komfortowa sytuacja. Dotychczas żółto-niebiescy byli bowiem albo blisko szorowania o dno tabeli, bądź też nawet okupowali pozycję „czerwonej latarni” ligi.

Trener Arki Aleksandar Rogić nie ukrywa, że na skutek wywalczenia czterech punktów w dwóch ostatnich meczach jego podopieczni złapali więcej pewności siebie. - Wzrasta zaufanie i łatwiej dokonywać mi drobnych zmian przed następnym spotkaniem - przyznaje szkoleniowiec żółto-niebieskich.

38-letni Serb dodaje, że nadszedł już czas, aby Arka mocniej punktowała także w spotkaniach, w których to rywal jest wyraźnym faworytem. Jak zauważył trener Rogić, w tym sezonie żółto-niebiescy aż 13 z 17 wywalczonych dotychczas „oczek” zgromadzili w starciach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.

Tymczasem Zagłębie Lubin do takich ekip z pewnością nie należy. Choć Miedziowi zajmują zaskakująco niską, ledwie dziesiątą lokatę w tabeli, to ich miejsce w ligowej hierarchii jest nieco inne, niż Arki. Przed sezonem typowani byli jako ekipa, która walczyć może nie tylko o czołową ósemkę, ale nawet o europejskie puchary. Jest to klub z wysokim jak na polskie realia budżetem. Pozwolić sobie może na większy od Arki komfort w budowaniu klasowej kadry.

W przypadku starcia z Zagłębiem Lubin kluczowa dla sięgnięcia po sukces powinna być jednak postawa arkowców w obronie. Miedziowi są skutecznym zespołem. Strzelili w tym sezonie już 28 goli. W tej statystyce ustępują jedynie najbogatszym zespołom w lidze, Legii Warszawa i Lechowi Poznań.

Arkowcy szczególnie pilnować będą dziś musieli Słoweńców, Damjana Bohara i Sašy Živca. Strzelili oni w tym sezonie już odpowiednio 9 i 5 bramek. Warto mieć też oko i nie zostawiać dużo miejsca na boisku Filipowi Starzyńskiemu, który z liczbą sześciu asyst przewodzi tej klasyfikacji w ligowej stawce.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie. Na pewno kluczem do sukcesu będzie zagranie podobnie jak z Jagiellonią. Konsekwentnie i z determinacją. Jeśli powtórzymy taką grę jak z Jagiellonią czy choćby z pierwszej połowy z Lechią, to nie mam obaw, kto zdobędzie punkty - mówi Lubomir Guldan, kapitan Miedziowych.

Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Arka - Zagłębie od godz. 17:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji tv ze spotkania Arka - Zagłębie na żywo od godz. 17:55 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz komentować będą Piotr Laboga i Wojciech Jagoda (z Gdyni).

18:00 mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin transmisja tv online