Arka w 1/16 finału Pucharu Polski. Gdynianie rozgromili Pogoń Siedlce

tom, stan/Dziennik Bałtycki
Arka Gdynia wyeliminowała Pogoń Siedlce
Arka Gdynia wyeliminowała Pogoń Siedlce TOMASZ BOLT / POLSKA PRESS
Piłkarze Arki Gdynia zwyciężyli w meczu 1/32 finału Pucharu Polski Pogoń Siedlce 4:1 i awansowali do dalszej rundy, w której zmierzą się z Chojniczanką Chojnice.

Arka od początku do końca zdominowała rywala. Pogoń już w pierwszej połowie broniła głównie dostępu do własnej bramki, ale jeden stały fragment gry przyniósł jej nieoczekiwanie bramkę. Gospodarze, którzy mocno naciskali, potrafili odpowiedzieć też jedynie jednym trafieniem.

Obraz gry w drugiej połowie zmienił się o tyle, że żółto-niebiescy zagrali jeszcze bardziej agresywnie i pressingiem już na połowie rywala. Dominacja podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego była bardzo duża, ale też w końcu przyszła skuteczność. Arka strzeliła trzy gole i pewnie wygrała. Bohaterem w zespole gospodarzy był Marcus, który sam zdobył gola, a do tego dołożył jeszcze dwie asysty.