Arka w półfinale Pucharu Polski. Miedź straciła awans w dogrywce! (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura
Arka Gdynia jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Polski. W Legnicy pierwsza na prowadzenie wyszła Miedź, jednak gdynianie doprowadzili do wyrównania i dogrywki, w której to oni zadali dwa decydujące trafienia. Miedziowi kończyli mecz w "10", z zawodnikiem z pola w bramce, po czerwonej kartce Bledzewskiego, ale zdołali jeszcze zdobyć kontaktową bramkę.

W tym spotkaniu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej części regulaminowych 90 minut najciekawszymi momentami były, niestety, kontuzje. W 11. minucie boisko musiał opuścić Marcus da Silva, a po niespełna pół godzinie gry boisko zszedł Wojciech Łobodziński i to z pewnością mogło mieć duży wpływ na grę gospodarzy. W tym czasie oba zespoły próbowały stwarzać dogodne sytuacje, ale jak się potem okazało, wszystko co najciekawsze w tym meczu, miało się dziać później.

Dobrze bowiem nie rozpoczęła się jeszcze druga połowa, a już mieliśmy dwie bramki. Najpierw doskonale wyszedł do prostopadłego podania Marcin Burkhardt i spokojnym kopnięciem pokonał golkipera Arki. Nie minęło jednak 5 minut, a mieliśmy wyrównanie za sprawą Mateusza Szwocha, który wykorzystał rzut karny, za faul na Bartoszu Ślusarskim.

Po tej bramce mecz mógł się naprawdę podobać. Około 15-20 minut drugiej połowy obfitowało w wymiany cios za cios, z okazjami pod bramkami obu drużyn. Goli jednak nie zobaczyliśmy i potrzebne było dodatkowe 30 minut, ponieważ w pierwszym meczu także po 90 minutach był remis 1:1.

Dogrywka przebiegała już pod dyktando gości. W 100 minucie meczu Piotr Tomasik uderzeniem w długi róg pokonał po raz drugi Andrzeja Bledzewskiego i wiadomo było, że Miedź musiała strzelić dwa gole, aby awansować. Gospodarzom się to nie udało, a co więcej pogrążył ich Arkadiusz Aleksander w 119. minucie trafiając do bramki, w której stał zawodnik z pola, po czerwonej kartce dla Bledzewskiego. Miedź jeszcze na sekundy przed końcem zdobyła bramkę na 2:3, ale i tak pożegnała się z pucharem.