Arkadiusz Milik wrócił do składu Ajaksu i odwdzięczył się dwoma golami z Excelsiorem! [WIDEO]

Piotr Szymański
Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w meczu z Excelsiorem Rotterdam
Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w meczu z Excelsiorem Rotterdam Ryszard Kotowski
Ajax Amsterdam odniósł pewne zwycięstwo z Excelsiorem Rotterdam w 24. kolejce holenderskiej Eredivisie. Bohaterem gospodarzy został Arkadiusz Milik, który wrócił do wyjściowej jedenastki i zdobył dwie bramki.

Napastnik reprezentacji Polski ostatni mecz w pierwszym składzie Ajaksu rozegrał 31 stycznia przeciwko Rodzie Kerkrade. Milik wpisał się wówczas na listę strzelców, ale swoją grą nie zachwycił. Podobnie jak w poprzednich meczach rundy wiosennej.

W kolejnych spotkaniach Frank de Boer zdecydował się posadzić 21-latka na ławce rezerwowych. Młody piłkarz nie dostał szansy w prestiżowym pojedynku z Feyenoord Rotterdam (1:1), a z FC Groningen (2:1) pojawił się na ostatnie 20 minut.

W dzisiejszym meczu z Excelsiorem Rotterdam, Milik przypomniał się z jak najlepszej strony. Dwukrotnie pokonał bramkarza rywali (w 41. i 55. minucie), a także brał udział przy bramce numer trzy.