Arkadiusz Milik z golem przeciwko Atalancie. Polak wszedł na moment i uratował Napoli

JCZ
Arkadiusz Milik w meczu Atalanta - Napoli
Arkadiusz Milik w meczu Atalanta - Napoli AFP/East News
Liga włoska. Właśnie takiej chwili potrzebował Arkadiusz Milik. Polak wszedł dosłownie na końcówkę meczu ligowego z Atalantą i przesądził o wygranej Napoli (2:1). Trzy minuty po wejściu za Driesa Mertensa zdobył decydującą bramkę.

Arkadiusz Milik - piąty gol w Serie A:

Reprezentant Polski nie ma ostatnio dobrej prasy. Zresztą od paru kolejek jest jedynie zmiennikiem u Carlo Ancelottiego. Dzisiaj od Włocha otrzymał nieco ponad dziesięć minut gry, z których wycisnął tyle, ile się dało - strzelił gola na wagę trzech punktów.

Arkadiusz Milik zdobył swoją piątą bramkę z lewej nogi. W klasyfikacji strzelców ligi włoskiej jest na trzynastym miejscu. Prowadzi duet polsko-portugalski: Krzysztof Piątek (Genoa) - Cristiano Ronaldo (Juventus). Obaj napastnicy trafili po dziesięć razy.

Bramka Arkadiusza Milika w meczu Atalanta - Napoli:

W "polskim" meczu mogło zagrać nawet trzech rodaków, ale ostatecznie na murawie pojawiło się jedynie dwóch i to pod koniec drugiej połowy. Oprócz Milika wszedł także Piotr Zieliński, który w 77 minucie zmienił autora pierwszej bramki, Fabiana Ruiza. Na ławce Atalanty pozostał natomiast Arkadiusz Reca. Lewy obrońca wciąż czeka na debiut w Serie A.

Dzięki wygranej Napoli umocniło się na drugiej pozycji. Po 14. kolejkach wciąż ma jednak sporą stratę do liderującego Juventusu. To bowiem osiem punktów.