0

Dania

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Jeśli dziś wieczorem Albania pokona Portugalię, Dania spadnie w tabeli grupy I na trzecie miejsce. Z kolei Armenia przesunęła się z piątej na czwartą pozycję kosztem Serbii, która dziś pauzuje.

• To był wyrównany pojedynek. Armenia postawiła się faworyzowanym Duńczykom. Grała ambitnie, walecznie i zapracowała na ten punkt, a miała szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z kolei Dania zagrała przeciętnie jak na swoje możliwości i oczekiwania kibiców, co przypłaciła stratą dwóch punktów. Miała momentami bardzo duże kłopoty z kreowaniem sytuacji.

• Bezbramkowy remis dzisiaj w Erewaniu to spora niespodzianka. Zwłaszcza, że nic tego nie zapowiadało, gdyż Armenia zdobyła w dotychczasowych meczach tylko punkt.

• Koniec meczu! Armenia - Dania 0:0!

• Ostatnia szansa dla Danii - rzut rożny. Nic z tego jednak nie wynikło, Ormianie szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

• Teraz szansa Danii. Jednak Jacob Poulsen nie trafił w futbolówkę pod bramką Armenii i zacznie Kasparov.

• Po zagraniu z rzutu rożnego, futbolówka w polu karnym trafiła do Ghazaryana i uderzył, ale Schmeichel nie dał się zaskoczyć.

• [Dobra centra z rzutu wolnego Poulsena w pole karne, Ormianie wybili piłkę przed polę karne, ale Delaney nie trafił czysto w piłkę

• Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Simonyan mógł mieć wejście smoka. Uderzył po ziemi z około czternastu metrów i piłka minimalnie minęła długi słupek.

• Ostania zmiana w Armenii i w całym meczu. Za Howhannisjan na murawie zameldował się Simonyan.

• Agger zagrał po ziemi piłkę w kierunku bramki, przepuścił ją pod nogami Bendtner, ale Kasparov nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował. Jednak Bendtner był na spalonym, a więc gdyby piłka mimo wszystko zatrzepotała w siatce, to gola i tak by nie było.

• Movsisyan opuszcza plac gry. Zastąpi go Ozbiliz.

• Kjaer nie może kontynuować gry po wejściu Movsisyana. Zmienia go Sviatchenko. Jest to zmiana wyraźnie ofensywna.

• Delaney złamał do środka ze skrzydła i huknął z dwudziestu metrów, ale futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

• Movsisyan ukarany żółtą kartką za faul na Kjaerze.

• Kwadrans do końca, a na tablicy wyników wciąż 0:0. Taki wynik bardzo satysfakcjonuje trzecią w tabeli I Albanię i pierwsza Portugalię, które zagrają ze sobą dziś wieczorem.

• Gra wznowiona, a ormiański pomocnik będzie mógł kontynuować grę.

• Leży na boisku Howhannisjan po ataku Kjaera. Jest mu udzielana teraz pomoc medyczna.

• Bendtner zgubił przed polem karnym atakującego rywala i natychmiast uderzył, a Kasparov sparował do boku piłkę po tym strzale i będący nieopodal niego obrońca definitywnie zażegnał niebezpieczeństwo, wybiciem futbolówki poza pole karne.

• Armenia miała teraz wyśmienitą szansę! Koryan zagrał świetnie, w tempo, na wolne do Movsisyan, a ten w sytuacji praktycznie jeden na jeden ze Schmeichelem trafił w boczną siatkę. Duńczycy teraz mieli sporo szczęścia.

• Druga zmiana w szeregach Duńczyków. Jorgensen kończy swój występ, a zastąpi do Braithwaite.

• Jorgensen ukarany żółtą kartką za faul.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Armenii. Koryan pojawi się na boisku w miejsce Pizzeliego.

• Pizelli w odpowiedzi uderzył groźnie z dystansu w kierunku bliższego słupka, ale Schmeichel był czujny i poradził sobie z tym strzałem.

• Zamieszanie po centrze z rzutu wolnego Poulsena, ale Ormianie wyszli z opresji.

• Haroyan zagrał teraz piłkę ręką w polu karnym, ale gwizdek norweskiego arbitra milczał.

• Słabszy teraz fragment gry. Niewiele ciekawego się dzieje.

• Delaney zmienia przeciętnie grającego Krhona-Dehliego.

• Mkhitaryan przedzierał się w polu karnym Danii. Nie widząc szans na przejęcie piłki, w starciu z Kjaerem próbował wymusić rzut karny, ale Sveir Moen nie dał się nabrać.

• Uderzył teraz groźnie z dystansu Arzumanyan, ale Schmeichel na posterunku.

• Ormianie wyszli z kontrą, ale zostali zatrzymani i konstruują teraz atak pozycyjny.

• Ależ szansę miała Dania, aby dobrze zacząć drugą połowę. Bendtner uderzył z ostrego kąta, ale Kasparov nie dał się zaskoczyć.

• Zaczynami drugą połowę!

• W pierwszych 45 minutach obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Faworyzowani Duńczycy nie mają za bardzo pomysłu na sforsowanie defensywy Armenii. Największe zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzają po stałych fragmentach gry. Armenia dzielnie i ambitnie walczy z Duńczykami, dotrzymując im kroku. Ormianie mieli kilka sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili ich zamienić na gola. Czekamy na drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie w meczu Armenia - Dania bez goli!

• 60 sekund dłużej będą grać obie reprezentacje.

• Jednak po tym kornerze Duńczycy nie stworzyli zagrożenia.

• Durmisi uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka zaliczyła rykoszet w murze i rożny dla Danii.

• Mkrtchyan ukarany żółtą kartką za faul, 25 metrów od własnej bramki, na Jorgensenie.

• Mkoyan zacentrował w pole karne, a czyhający tam Movsisyan nie trafił piłkę. Gdyby ta sztuka udałaby mu się, Schmeichel byłby w opałach.

• Movsisyan dośrodkował w pole karne, ale zbyt płasko i piłkę przejęli Duńczycy.

• Ghazaryan ładnie wypatrzył w polu karnym Hovhannisyana, ale jego strzał został zablokowany. Kilka sekund później zza pola karnego uderzył po ziemi jeszcze Mkhitaryan, ale niecelnie.

• Bendtner był bliski szczęścia, uderzając z główki obok słupka po centrze z prawej strony. Jednak przy okazji faulował Kasparova i rzut wolny dla Armenii.

• Dobre dośrodkowanie Jacoba Poulsena z narożnika boiska, ale Ormianie wybili kolejny raz futbolówkę.

• Niezła centra Duńczyków z wolnego, ale Ormianie wybili piłkę. Rzut rożny dla Danii.

• Dobra centra Pizzeliego z wolnego, ale Duńczycy wybili piłkę poza własne pole karne.

• Z kontry Ormian wyszły nici i budują teraz atak pozycyjny. Wywalczyli rzut wolny.

• Dobrą piłkę na prawe skrzydło otrzymał Yusuf Poulsen, ale jej nie opanował i Armenia ruszyła z kontra.

• Na razie oglądamy wyrównany pojedynek. Po żywszym fragmencie gry, tempo gry teraz trochę spadło.

• Rozkręcił się nam teraz trochę mecz.

• Po centrze z kornera Duńczyków, Mkhtaryan ostatni dotknął piłki i poszybowała ona nad poprzeczką. O mały włos, a byłby samobój.

• Bendtner bardzo niecelnie z dystansu. Jednak po drodze piłka zaliczyła rykoszet i rzut rożny dla Danii.

• Po kolejnej centrze, Pizzeli próbował trącić głową piłkę w stronę bliższego słupka, ale zabrakło mu precyzji.

• Groźnie było pod bramką Duńczyków. Movsisyan dośrodkował z prawej strony w pole karne, ustawiony tam Ghazaryan główkował niecelnie. Wydaje się, że nieczysto trafił w piłkę.

• Mkhitaryan uderzył z dystansu i piłka przeszła obok słupka.

• Pizzeli dogrywał piłkę z linii końcowej do Mkrtchyana, ale tor jej lotu był trochę za wysoki.

• Piłka została zagrana z głębi pola w pole karne Duńczyków, ale znajdujący się tm Movsisyan nie sięgnął jej.

• W pierwszym kwadransie meczu, niewiele wydarzyło się na boisku.

• Duńczycy rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy, ale mają kłopoty, aby przedostać się w ich pole karne.

• Yusuy Poulsen próbował się przedzierać prawym skrzydłem, ale został zatrzymany. Aut dla Danii.

• I mamy pierwszą żółtą kartkę. Ukarany Ghazaryan, który w powietrznej walce o piłkę uderzył łokciem Kjaera.

• Ruszyli z kontrą Ormianie, ale Jacobsen przerwał ją.

• Po centrze z rzutu rożnego, jeden z Duńczyków nie trafił dobrze głową w piłkę, ta spadła na długi słupek do ustawionego tam Aggera, ale były obrońca Liverpoolu nie czysto trafił w futbolówkę i od bramki Kasparov.

• Od początku ze sporym animuszem atakują podopieczni Mortena Olsena.

• Durmisi ładnie przymierzył z rzutu wolnego i Kasparov sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Krhon-Dehli faulowany i pierwszy rzut wolny dla Danii ok. 30 metrów od bramki.

• Svein Moen dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. Zaczęli gospodarze!

• W składzie Armenii znany z polskich boisk Robert Arzumanyan.

• Arbitrem meczu będzie Norweg Svein Moen.

• Już po hymnach i przywitaniu obu drużyn. Teraz losowanie.

• Co ciekawe, w eliminacjach do mundialu w Brazylii, Armenia potrafiła ograć Danię na jej terenie aż 4:0. Było to ostatnie zwycięstwo Ormian nad Duńczykami.

• W pierwszym meczu między tymi reprezentacjami w kwalifikacjach do Euro 2016, Dania pokonała Armenię 2:1.

• Obie reprezentacje już na murawie. Teraz są odgrywane hymny narodowe.

• W piątek Armenia przegrała z Serbią na wyjeździe 2:0, a Dania u siebie bezbramkowo zremisowała z Albanią.

• Po siedmiu kolejkach rywalizacji w grupie I, Armenia z jednym punktem zamyka tabelę i nie ma nawet już matematycznych szans na awans. Z kolei Dania z trzynastoma punktami jest wiceliderem i walczy o wyjazd do Francji z Albanią i Portugalią. Cała ta trójka ma gwarantowaną minimum grę w barażach.

• Dania - ławka rezerwowych: Andersen, Vibe, Braithwite, Hansen, Delaney, Rasmussen, Sviatchenko, Christensen, Sisto, Wass, Kvist, Lossl.

• Armenia - ławka rezerwowych: Ozbiliz, Mamedov, Voskanyan, Beglaryan, Simonyan, Koryan, Hambardzumyan, Prazyan, Grigoryan, Yuspashyan, Poghosyan.

• Wyjściowe jedenastki Armenii i Danii są widoczne po lewej stronie. Za chwilę podamy kto zasiądzie na ławkach rezerwowych w obu drużynach.

• Witamy i zapraszamy na mecz eliminacji do Mistrzostw Europy. O godzinie 18:00 rozpocznie się mecz grupy I: Armenia kontra Dania. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji!