4

Everton FC

1

• Ja dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Do półfinału awansuje Arsenal, który jutro pozna rywala. Jutro bowiem odbędą się pozostałe mecze ćwierćfinałowe.

• Koniec spotkania.

• Próbuje jeszcze Arsenal, ale bronią się goście.

• O 3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Także limit zmian wykorzystany w Arsenalu. Jenkinson zastępuje Gibbsa.

• Szybka akcja Arsenalu. Ozil z pierwszej piłki w pole karne do Giroud. Ten urwał się obrońcom i uderzył po ziemii i pokonał Roblesa.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!! GIROUD PO RAZ DRUGI

• Jeszcze ostatnią zmianę wykorzystał Roberto Martinez. Deulofeu zastąpił Barkleia.

• Dobrze do akcji włączył się Sagna. Otrzymał piłkę i podciągnął do końcowej linii. Następnie podał na krótki słupek do niepilnowanego Giroud, który tylko dołożył nogę i chyba przesądził o awansie "Kanonierów".

• GOOOOOL!!!!!!!!! GIROUD

• Roszada także w składzie Arsenalu. Na boisku pojawia się Tomas Rosicky, który wszedł w miejsce Alexa Oxlade - Chamberlaina.

• Od razu także drugą zmianę przeprowadza Roberto Martinez. Za Mirallasa wchodzi McGeady.

• Pienaar ma jakieś problemy zdrowotne i opuszcza boisko. Zastępuje go Osman.

• Po rzucie rożnym z daleka strzelał Barkley. Jednak minimalnie obok.

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Giroud.

• Arteta musiał 2 razy podchodzić do karnego. Najpierw zmylił bramkarza i strzelił w lewo, ale w pole karne za wcześnie wbiegł Giroud. W drugiej próbie Hiszpan zmienił kierunek, uderzył pod poprzeczkę i nie pozostawił złudzeń na obronę tego strzału Roblesowi.

• GOOOOOOL!!!!!!!! ARTETA

• Mamy rzut karny. W polu karnym podcięty Oxlade - Chamberlain, i sędzia wskazuje na jedenasty metr.

• Barry prostopadle do Mirallasa, ale Belg na spalonym.

• Ozil zagrywał w pole karne. Tam wślizg robił Giroud, ale uprzedził go Distin, który wybił piłkę.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Giroud zastępuje Sanogo.

• Z boku pola karnego po długim rogu precyzyjnie strzelał Cazorla. Jednak dobra obrona Roblesa.

• Kolejna kontra Evertonu. W pole karne wbiegł Lukaku, wyłożył piłkę Barkleiowi, ale ten jednak minimalnie się pomylił.

• Teraz wolny po ręce Mirallasa. Wrzucał Oezil, głową wybija obrońca, ale jeszcze z pierwszej piłki, z woleja strzelał Cazorla, ale daleko od bramki.

• Rzut wolny dla Arsenalu. Dośrodkowanie Artety wybija jednak z jeden z defensorów.

• Oba zespoły nie dokonały zmian w przerwie.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Początek spotkania należał do Arsenalu, który był stroną przeważającą. Jednak dobre kontry Evertonu uprzykszały życie obrońcom gospodarzy, który raz dali się zaskoczyć. Do przerwy remis. Zapraszam za kwadrans.

• Piłkarze Arsenalu mieli w końcówce jeszcze rzut rożny, ale fatalnie go wykonali i na przerwę schodzą remisując. Koniec pierwszej połowy.

• 2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy.

• Znowu dobra kontra gości. Lukaku jednak zamiast podawać, zdecydował się na indywidualną akcję i w efekcie stracił piłkę.

• Dośrodkowanie na linię pola karnego. Tam ładnym wolejem składał się Cazorla, ale jego strzał obronił Barkley.

• Faulowany Sagna z prawej strony boiska. Dobre dośrdkowanie z wolnego Cazorli, ale ostatecznie łapie piłkę Robles.

• Dobrze Mirallas. W polu karnym próbował dryblingu, oddał strzał, ale zbyt lekki by pokonać Fabiańskiego.

• Popędzili z kontrą piłkarze Evertonu. Barkley dośrodkował na długi słupek. Tam Mirallas, ledwo dosięgnął piłkę ale zdołał zgrać do Lukaku, który praktycznie wszedł z piłką do pustej bramki.

• GOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! MAMY WYRÓWNANIE

• Przed polem karnym rozgrywali gospodarze. strzelał Arteta, ale trafił w obrońcę.

• Próbował teraz Everton, ale na spalonym Lukaku.

• Żółta kartka dla Flaminiego za faul popełniony kilka chwil wcześniej, jednak wtedy puścił grę. Pozwolił gościom dokończyć akcję i teraz ukarał Francuza.

• Dośrodkowanie Sagny. Piłkę chciał wybić za bramkę Robles, ale zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka trafiła w poprzeczkę. Potem jednak opuściła boisko.

• Akcja Arsenalu, strzelał Oezil, ale trafił w obrońcę i rzut rożny

• Pienaar próbował prostopadle do Mirallasa, ale podał za mocno i piłka w rękach Fabiańskiego.

• Rzut wolny dla Evertonu, ale fatalne dośrodkowanie głową wybija Sagna. Arsenalowi jednak nie udało się wyprowadzić kontry.

• Górne zagranie do Mirallasa, ten z linii końcowej, wślizgiem dał radę dośrodkować w pole karne. Piłka zmierzała do Pienaara, ale w ostatniej chwili wybił piłkę Sagna.

• Na środku boiska, Cazorla odebrał piłkę McCarthy'emu i popędził w kierunku pola karnego gości. Do akcji dobrze włączył się Oezil, otrzymał piłkę i z pierwszej piłki, po ziemii, plasowanym strzałem pokonał Roblesa.

• GOOOOOL!!!!!!!!!!!!! OEZIL DAJE PROWADZENIE ARSENALOWI

• Próbuje lewą stroną Everton, ładna klepka Pienaara z Bainsem, ale ten pierwszy faulowany.

• Gareth Barry opuścił boisko, ale wygląda na to, że wszystko z nim dobrze i już wraca do gry.

• Ostre starcie w środku boiska Artety i Barrego, w walce o górną piłkę. Zawodnik Evertonu leży na murawie.

• Zaczynamy.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko i za chwilę spotkanie się rozpocznie.

• Everton z kolei wyeliminował Swansea, pokonując Walijczyków 3:1.

• Arsenal w poprzedniej rundzie FA Cup, też podejmował zespół z Liverpoolu. Wtedy "Kanonierzy" pokonali "The Reds" 2:1.

• Na ławce Evertonu zasiądą dziś: Howard, Browning, Osman, Hibbert, McGeady, Deulofeu, Naismith

• Rezerwowi Arsenalu to: Viviano, Jenkinson, Gnabry, Miyachi, Rosicky, Podolski, Giroud

• Dzień dobry. Dziś przed nami bardzo ciekawe spotkanie w ćwierćfinale FA Cup pomiędzy Arsenalem i Evertonem. Michał Przybycień. Zapraszam.