Hull City

2

2 2 połowa

2 dogrywka 2 połowap.

• Pozostawiam Was z tymi emocjami! Za nami już niemal wszystkie rozstrzygnięcia obecnego sezonu - teraz już tylko Tarcza Dobroczynności, na którą przyjdzie zaczekać do początku nowego sezonu. Tymczasem uważnie śledźcie plotki transferowe i wieści z Premier League! Dzięki wielkie, żegna się z Wami Michał Kozera - życzę weekendu równie świetnego co dzisiejszy finał!

• Znacie stronę, na której odliczony ile minęło od ostatniego trofeum Arsenalu? Ta strona teraz nie działa - każdy chce zobaczyć co jej właściciel przygotował na taką okazję, okazję, która odwlekała się w nieskończoność! Dziś Kanonierzy świętują, bo mają Puchar Anglii, mają też swojego trenera, który zgodnie z zapowiedzią - pozostaje w klubie po wygraniu FA Cup!

• JEST! ARSENAL MA TROFEUM! WENGER ZOSTAJE NA EMIRATES!

• Zawodnicy dyskutują z sędzią, Fabiański zwleka z wybiciem. Minuta doliczona.

• Ostatnia minuta dogrywki! Zobaczymy upragnione zwycięstwo Kanonierów?

• Aluko potężnie uderza z 20 metrów! Piłka leci nisko w lewy słupek, ale Fabiański dobrze interweniuje!

• Zaczarował Sanogo - przyjął piłkę tyłem do bramki, podbił kolanem po czym szybkim obrotem uderzył na bramkę. Niestety prosto w McGregora.

• ALE BYŁO BLISKO HULL! Fabiański z sobie tylko znanych powodów ruszył do piłki na skrzydle, ale był spóźniony. Strzał o centymetry mija dalszy słupek!

• Giroud znalazł się przy linii końcowej boiska z asystą obrońcy, jednak nie zdołał wiele zdziałać. Chwilę później taki sam problem miał Sanogo, ale gdy strzelił, uderzył obok bramki.

• Na trybunach Arsenalu święto, już tylko kilka minut do upragnionego końca drużyny z Emirates.

• Boyd znalazł piłkę w polu karnym Arsenalu, ale tylko na robił strachu Fabiańskiemu, ten prędko wygarnął piłkę spod nóg jemu i towarzyszącemu mu defensorowi.

• Fanstastyczne odegranie piętką piłki do Ramseya, który uderzył potężnie w stronę McGregora. Ten zrobił niewiele i Arsenal stoi przed niepowtarzalną szansą!

• GOL GOL GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! RAMSEY BOHATEREM ARSENALU!

• Wilshere zapoczątkował dobrze zapowiadającą się kombinację podań, jednak w ostatniej chwili obrońca dobrze zablokował podanie.

• I ostatnie 15 minut otwartej gry przed nami!

• Rosicky za Cazorlę.

• Wilshere za Oezila.

• Koniec pierwszego kwadransu dogrywki.

• Sanogo nieco nastraszył bramkarza Hull strącają na aut bramkowy jego podanie do obrońców.

• Seria świetnych podań Arsenalu i na końcu kompletnie pudłuje Cazorla.

• Nieco utyka Yaya Sanogo.

• Gromkie brawa na Wembley - schodzi wyraźnie zmęczony Rosenior, zmienia go Boyd.

• Ramsey znów niecelnie.

• Ramsey próbuje sam odmienić losy meczu - najpierw płasku uderza prosto w McGregora, potem z prawej strony pola karnego trafia w boczną siatkę.

• GIROUD! Potężna główka trafia w poprzeczkę i wraca na boisko! Bramkarz nie zareagował!

• Ależ kopanina w polu karnym Hull - ostatniego obrońcę minąć próbował Sanogo, potem piłkę chciał zgarnąć Giroud, jednak to obrońcy wygrali ten pojedynek.

• Zaczynamy "extra time"!

• Tak też się staje - będziemy mieli dodatkowe pół godziny, które mogą wskazać nam zdobywcę FA Cup.

• Faul dla Hull na ich połowie. Nikomu już się nie śpieszy. Dogrywka jest raczej faktem.

• Ostatnia minuta drugiej połowy - czy ktoś rzutem na taśmę zgarnie Puchar?

• Kontra Arsenalu - Oezil z lewego skrzydła podaje na środek do Ramseya, ten bardzo dobrze podaje do Cazorli na prawą stronę, ten jednak nie sięga piłki i musi za nią gonić praktycznie kończąc akcję.

• Faul dla Hull z połowy boiska.

• Tym razem kontra Arsenalu zakończona niecelnym uderzeniem Giroud, Francuz dostał piłkę i z obrotem uderzał nieco obok słupka.

• Gra toczy się na połowie Arsenalu, jednak Hull podejmuje dość kiepskie próby ataku.

• Aż 5 minut więcej na Wembley - czy wskażą one zwycięzce, czy może dostaniemy jeszcze dogrywkę?

• Fauluje na połowie boiska Sanogo, ale sędzia nie pozwala na szybkie wznowienie.

• SANOGO! Dobre uderzenie napastnika z pierwszej piłki nieznacznie obok słupka. Bardzo dobra akcja Arsenalu.

• Zbyt długie dośrodkowanie w pole karne Hull, piłka wypada na aut bramkowy.

• Na domiar złego żółta kartka dla niego. Przytrzymywał Giroud, a sędzia postanawia studzić nastroje.

• Wrzutka El-Mohamadiego w pole karne, tam jednak Davies główkuje zbyt wysoko.

• Giroud trochę za ostro wparował w rywala i na koniec ma żółtą kartkę.

• Tutaj zobaczycie przepis Gibbsa na to, by nie zostać bohaterem finału.

• Długa piłka Ramseya w pole karne, ale pierwszy do niej dopada bramkarz. Dominacja Kanonierów trwa.

• Petarda Giroud z szesnastego metr, jednak wolej Francuza świetnie paru McGregor. Będzie rożny!

• Cazorla pada w polu karnym, sędzia jednak pozostaje niewzruszony.

• GIBBS! COŚ TY ZROBIŁ! Świetnie wygarnął obrońcy w polu karnym piłkę Sanogo, podał do niekrytego Gibbsa, a ten... z 5 metrów uderzył ponad bramką! Niesamowicie zmarnowana setka młodego zawodnika!

• 413 wykonanych podań dla Arsnealu wobec 207 Hull - jak przekazują nam statystyki.

• Teraz obie drużyny grają już na 200% procent co widać wyraźnie - nie ma miejsca na odpoczynek, a o każdą piłkę walczyć trzeba do końca.

• Kolejna zmiana w Hull - schodzi Quinn, za niego Aluko.

• Kontrowersyjny rożny poleciał na 10 metr pola karnego, tam piłką została skierowana na 5 metr, gdzie stał Kościelny - Francuz wykrzesał z siebie niesamowity obrót i wpakował piłkę do bramki, przypłacając to urazem! Szacun!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! KOŚCIELNY DAJE WYRÓWNANIE!!

• Mocna piłka z linii końcowej od Giroud do Sanogo, ten angielką próbował skierować ją do siatki, ale ostatecznie wybił obrońca.

• Meyler z żółtą kartką. na połowie boiska rozpędzał się Arteta, którego dość zdecydowanie i nieprzepisowo zatrzymał rywal.

• Powtórka pokazuje, że Cazorla zatrzymał piłkę, po czym wpadł w niego Rosenior. Obrońca piłki nie zgarnął, ale zawadził.

• Cazorla wpada z piłką w pole karne, przewraca się i... nie ma rzutu karnego! Wenger jest poważnie poirytowany!

• Być może nieco wymuszona zmiana - schodzi Alex Bruce, który ma za sobą świetny występ. Zastępuje go Paul McShane.

• Potężnie naskoczył na piłkę Koscielny, jednak uderzył obok bramki.

• Kolejny raz rożny.

• Tym razem korner dla Arsenalu.

• Wyglądało to na świetną akcję Arsenalu - seria podań zakończyła się pod nogami Sanogo na jedenastce, ten ruszył w poprzek pola karnego, podał do Gibbsa, który wybiegł z piłką za linię końcową.

• Czas na zmiany w ataku przegrywającej drużyny - schodzi Podolski, za niego młody Yaya Sanogo.

• Dobrze wyjaśnia obrona.

• Doigrał się Huddlestone - żółta kartka i kolejny wolny dla Arsenalu. Tym razem wrzuca Oezil.

• Giroud starał się dobiec do długiej wrzutki w pole karne. Był przytrzymywany przez Huddlestone'a, ale padł na ziemię kompletnie teatralnie.

• Bruce wyjaśnia wrzutkę, zamieniając ją na korner dla rywali.

• Livermore fauluje na 30 metrze i mamy kolejną szansę dla Arsenalu ze stałego fragmentu gry.

• Świetnie zbiegł w pole karne Fryatt, niepotrzebnie jednak zawahał się przy próbie dogrania piłki - chwilę później tę bezpiecznie na aut bramkowy odprowadzał Kościelny.

• Fryatt zdołał zgarnąć długie podanie i zamknąć się w narożniku Arsenalu. Po chwili odegrał piłkę i pozwolił na drugie podejście do akcji, tę jednak kolejny niecelnym uderzeniem z dystansu zakończył Huddlestone.

• Bruce z poświęceniem zaatakował Giroud i przypłacił to urazem. Medycy próbują przywrócić syna trenera Hull do sprawności.

• A powtórki pokazują, że Meyler... zgubił ochraniacz. Sędzia wyświadczył przysługę i przekazał na linię boczną brakujący element ubioru zawodnika.

• Świetna akcja Arsenalu lewą stroną pola karnego zwieńczona dużo gorszym podaniem na 5 metr.

• Piłkarze są już na murawie i czas najwyższy zacząć drugą połowę! Będą emocje!

• Tak się cieszyli piłkarze Hull City w pierwszej połowie. Finał Pucharu Anglii Arsenal Londyn - Hull City

• Do przerwy prowadzi Hull City i to chyba nie jest największe zaskoczenie. Arsenal od wielu lat ma problemy ze zdobyciem trofeum i chociaż jest drużyną na papierze lepszą, to Hull wyraźnie uwierzyło, że mogą wznieść Puchar Anglii tej nocy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Cazorla zaczął biec z kontrą - 3 na 3 zawodników miało szansę powodzenia, jednak pomocnik Londyńczyków nie podał celnie do Giroud.

• Hull odpowiada wrzutką El-Mohamadiego, jednak w niemal identyczny sposób piłkę zagarnia Fabiański.

• Gibbs wystartował ze skrzydła ku bramce, ale źle przyjętą piłkę pewnie wyłapał McGregor.

• 3 minuty czekają nas jeszcze w tej połowie na Wembley.

• Świetnie do piłki z boku pola karnego ruszył Giroud, Francuz dobiegł do końca boiska po czym odegrał na 5 metr. Próba dobra, jednak zabrakło sojuszniczej nogi w miejscu obrońców Hull.

• Fryatt dostał dobre podanie za obronę, jednak po drodze musiał sobie poradzić z Kościelnym. Dał radę, niestety z faulem i jego późniejszy strzał, chociaż obroniony przez Fabiana, nie miał już sensu.

• Arsenal przy piłce, Kanonierzy próbują rozprowadzić akcję w okolice pola karnego.

• Długa piłka Livermore'a w pole karne ze skrzydła, ale piłka była za mocna by zdążył do niej dopaść ktokolwiek.

• Zawodnicy Hull starają się przedrzeć przez defensywę Arsenalu raz za razem, póki co jednak defensywa nie popełnia kolejnych błędów.

• Potężne uderzenie Huddlestone'a z okolic 25 metra, szkoda, że ta piłka poszybowała grubo ponad poprzeczką.

• Rożny dla Arsenalu dobrze wyczyszczony przez obronę Tygrysów.

• Huddlestone fauluje, widać, jak bardzo starają się na Wembley gracze Hull.

• Giroud ze strzałem zza pola karnego, Francuz dobrze kombinował, ale wykończył zdecydowanie kiepsko.

• Długa piłka na prawe skrzydło do Livermore'a, było z niej jednak więcej wrzawy kibiców niż szans na akcję.

• Rzut wolny z prawego skrzydła i Arsenal przy piłce.

• Rosenior ostro faulował Sagnę. Gwizdek sędziego i gracza Hull czeka pogadanka.

• Ależ piłkę w polu karnym zmarnował Oezil, Niemiec minął się z piłką, którą po prostu musiał wpakować do bramki!

• Zawodnik wraca na boisko z za linii bocznej i piłka znów w grze.

• El-Mohamadi z poświęceniem walczył o piłkę z Sagną po wspomnianym rzucie wolnym, w efekcie czego od minuty leży na murawie. Pomoc sztabu medycznego jest konieczna.

• Jednak nie, spokojna wrzutka za dalszy słupek zablokowana przez obronę Hull.

• Kolejny rzut wolny dla Arsenalu i znów przy piłce Cazorla - czy i tym razem uderzy na bramkę?

• Kapitalne uderzenie Santiego Cazorli! Hiszpan uderzał piłkę z rzutu wolnego i trafił prosto w okienko!

• GOOOOOL! CAZORLA!!!!

• Faul na Cazorli, mamy rzut wolny dla Arenalu.

• Teraz przy piłce utrzymują się gracze Arsenalu, coraz wyżej podchodzą pod bramkę Hull, ale nie potrafią wyprowadzić ostatecznego ataku.

• Tom Huddlestone uderzał z rzutu rożnego, ale Łukasz Fabiański dobrze zachował się w tej sytuacji i oddalił piłkę od własnej bramki.

• Mamy trzeci rzut rożny dla Hull.

• Oglądamy kapitalny początek w wykonaniu "Tygrysów". To oni przeważają na placu gry, częściej dochodzą do sytuacji strzeleckich, a ich mocną stroną są dziś stałe fragmenty gry.

• Liam Rosenior niebezpiecznie zaatakował rywala, sędzia słusznie odgwizduje faul.

• Coś niebywałego dzieje się na Wembley. Arsenal po dziesięciu minutach gry przegrywa z Hull City już 2:0. Szykuje się kolejny sezon londyńczyków bez trofeum?

• Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafiła pod nogi Davida Meylera, który oddał strzał na bramę Arsenalu, ale minimalnie się pomylił. Do futbolówki doszedł jednak Curt Davies, który dobił ją i trafił prosto do siatki pokonując Fabiańskiego po raz drugi.

• GOOOOOOL!!!!!!!DAVIES!!!!!

• Po stracie bramki piłkarze Arsenalu od razu ruszyli do ataku, ale jak na razie nie potrafią zagrozić bramce Allana McGregora.

• Łukasz Fabiański skapitulował po raz pierwszy. James Chester pokonał polskiego golkipera i Hull niespodziewanie prowadzi już w piątej minucie finału Pucharu Anglii.

• Huddelstone zagrał prosto pod nogi Chestera, który bez chwili namysłu skierował piłkę w lewy róg bramki. Fabiański próbował interweniować, ale był bez szans w tej sytuacji.

• GOOOOL!!!!! CHESTER!!!!!!

• Piłkarze Hull wymieniają między sobą podania i powoli przesuwają się w kierunku b ramki "Kanonierów". Mamy pierwszy rzut rożny dla "Tygrysów".

• Bramki Arsenalu strzeże dziś Łukasz Fabiański. Na ławce rezerwowych zasiadł z kolei Wojciech Szczęsny.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy finał Pucharu Anglii!

• Rezerwowi piłkarze Hull: Harper- McShane, Figueroa, Koren, Boyd, Sagbo, Aluko

• Rezerwowi piłkarze Arsenalu: Szczesny- Vermaelen, Rosicky, Wilshere, Monreal, Flamini, Sanogo.

• W finale najstarszych na świecie rozgrywek piłkarskich naprzeciw siebie staną drużyny Arsenalu Londyn oraz Hull City. Czy Londyńczycy wreszcie zdobędą upragnione trofeum? A może pierwszy tytuł w swojej historii zdobędzie Hull City?

• Zaczynamy relację z finał Pucharu Anglii! Fabiański na bramce. Za chwilę podamy składy.