Arsenal Londyn

1

Manchester United

0

• Robin van Persie swoją asystą udowodnił jak ważną pełni rolę w drużynie. Aaron Ramsey dopełnił formalności celnie uderzając do siatki rywala. Wspaniały powrót do gry po dramatycznej kontuzji!

• Piłkarze Arsenalu zasiali zwątpienie w graczach Manchesteru. Końcówka tego sezonu będzie niezwykle ciekawa. Czerwone Diabły nie mogą być pewne zwycięstwa, a Kanonierzy wykazali się ambicją i wolą walki do samego końca. Mają jeszcze matematyczne szanse na ostateczny sukces w rozgrywkach Premier League!

• Vidicowi puszczają nerwy, przepycha się ze Squillacim. Berbatov uspakaja sytuację, a Szczęsny wybija piłkę. Kilka sekund później sędzia kończy to spotkanie! ARSENAL WYGRYWA TEN MECZ 1:0! Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka sezonu!

• Rooney uderza w mur, a następnie Szczęsny łapie piłkę! Zmarnowana szansa!

• Ramsey fauluje Rooneya, będzie jeszcze rzut wolny! Czy uda się pokonać Szczęsnego?!

• Atakuje Manchester, a Arsenal gra w defensywie. Blisko szczęścia był Valencia. Obrona kompletnie pogubiła krycie. Zostały jeszcze 3 minuty!

• Na tablicy arbitra technicznego pojawia się cyfra 4, tyle minut jeszcze potrwa ten mecz.

• Szczęsny gra na czas, a kibice Manchesteru obgryzają paznokcie.

• Na dwie minuty przed końcem próbuje Arsenal. Do zagrania w pole karne nie zdążył Wilshere.

• Wayne Rooney zagrywa podciętą piłkę w pole karne, gdzie przewraca się Owen. Sędzia nakazuje grać dalej, a zawodnicy gości protestują!

• Z autu zagrywa Fabio. Piłka zostaje wrzucona w pole karne jednak Czerwone Diabły muszą ją wycofać do defensywy.

• Manchester będzie teraz grał bardzo ofensywnie. Nie mają nic do stracenia.

• Ferguson wprowadza do gry doświadczonego Owena, zmieniając środkowego pomocnika Carricka.

• Van Persie uderza z rzutu wolnego, jednak trafia wprost w ręce Van ser Saara.

• Kanonierzy nie zamierzają się tylko bronić. Nastawili się na kontry. Arshavin zostaje sfaulowany przez Fabio, obyło się bez drugiej żółtej kartki.

• Arsenal wyprowadza kontrę. Po początkowym błędzie piłkę kontroluje Van Persie, jednak kończy akcję beznadziejną wrzutką w pole karne.

• Przed nami ostatniej 10 minut. Manchester powinien zaatakować!

• Wenger wykorzystuje ostatnią zmianę. Z boiska schodzi skrzydłowy Walcott, a w jego miejsce pojawia się Eboue. Emmanuel jest raczej defensywnym zawodnikiem. Chcą zabezpieczyć tyły.

• Ciekawa akcja Arsenalu, zakończona strzałem Van Persiego w boczną siatkę.

• Groźny atak przeprowadza Manchester. Atakują 5 na 3. Na strzał decyduje się Nani i... bardzo dobrze broni Wojtek Szczęsny! Zaprzepaścili szansę na wyrównanie.

• Fabio da Silva atakuje niezgodnie z przepisami.

• Atakuje Manchester, po pierwszym niepowodzeniu, próbują ponownie jednak efekt jest identyczny.

• Rzut wolny dla gości egzekwuje Rooney, ponownie dobrze w bramce spisuje się Szczęsny.

• Zapowiadana wcześniej zmiana. Na placu gry pojawia się Berbatov zmieniając Hernandeza.

• Ramsey fauluje. Będzie rzut wolny.

• Do wejścia an boisko szykuje się już Berbatov. Siła ataku zostanie wzmocniona. Zapowiada się ciekawa końcówka.

• Atakują Czerwone Diabły jednak na pozycji spalonej znajduje się Wayne Rooney.

• Arsenal wychodził groźną kontrą, mimo przewagi nie udało się zagrozić bramce Van der Saara.

• Djourou nie może kontynuować gry. Zastępuje go Sebastian Squillaci.

• Na murawie leży Djourou. Sędzia wzywa opiekę medyczną. Będziemy musieli poczekać.

• Kolejny rzut rożny dla Manchesteru i kolejne słabe jego wykonanie.

• Koreańczyk niebezpiecznie atakuje Sagne, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Manchester spisuje się bardzo nieporadnie w atakach. W ten sposób nie wygrają meczu.

• Szczęścia próbował Van Persie uderzając z dystansu. Strzał pozostawmy bez komentarza.

• Niedokładne wykonanie wolnego kończy się kontrą Arsenalu. Niestety nieporadnie spisał się Wilshere.

• Alex Song fauluje rywala. Kameruńczyk nie zgadza się z decyzją sędziego sugerując trafienie w piłkę. Dochodzi do przepychanek, a Alex zostaje ukarany żółtą kartką za przewinienie.

• Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderza Vidic. Piłka mija bramkę o pół metra. Mogło być szybkie wyrównanie.

• Nani wywalcza rzut rożny, krótkie rozegranie i piłka wychodzi ponownie na korner.

• Arsenal rzuca się do gardeł rywalom. Wychodzą wysokim pressingiem.

• GOOOOOOOOOOOL!!! Fenomenalnym dryblingiem w polu karnym popisuje się Van Persie, następnie wycofuje na 14 metr do Ramseya, któremu nie pozostaje nic oprócz strzelenia wprost do siatki! 1:0 dla Arsenalu. Ten gol im się należał.

• Zmian dokonuje także Ferguson, w miejsce zmęczonego Andersona wchodzi Antonio Valencia.

• Do rzutu wolnego przymierza się Rooney z Nanim. Egzekutorem zostaje Nani, jednak nie trafia w bramkę.

• Song fauluje w niebezpiecznej odległości. Obyło się bez kartki.

• Nani zagrywa idealną piłkę w pole karne. Hernandez jednak nie zdążył dobiec i w tak zwany "koszyczek" łapie Szczęsny.

• Arsenal nie zwalnia tempa z pierwszej połowy. Dobrym dryblingiem popisuje się Sagna, a następnie oddaje niecelny strzał.

• Napastnicy Manchesteru wywalczyli rzut rożny, jednak jego wykonanie nie było najlepsze. Wznawia Szczęsny z piątego metra.

• Arsenal próbuje atakować dobre dogranie do Walcotta, który wrzuca w pole karne. Zagranie jednak nie trafia do adresata.

• Groźne uderzenie w rzutu wolnego przez Rooneya, jednak w bramce dobrze spisuje się Wojciech Szczęsny.

• Pan Chris Foy rozpoczyna drugą połowę tego spotkania!

• Mamy pierwsze zmiany w drużynie Arsenalu. Murawę opuszcza Samir Nasri, a w jego miejsce pojawia się Andrey Arshavin.

• Zawodnicy znajdują się już ponownie na murawie. Co przyniesie druga połowa? Miejmy nadzieje, że gole!

• Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Arsenalu. Manchester starał się atakować dopiero w samej końcówce. Nie wiadomo jak potoczył by się mecz gdyby sędzia zdecydował się wskazać na "wapno" po zagraniu ręką przez Vidica.

• W końcówce stara się zaatakować Walcott jednak piłka ląduje na aucie. Niedługo później sędzia kończy pierwszą połowę. Van Persie udaje się do sędziego, aby wyjaśnić sytuację z 31. minuty.

• Nani niezgodnie z przepisami zatrzymywany przez Clichiego. Sędzia używa gwizdka, a na tablicy pojawia się doliczona jedna minuta.

• W pole karne wrzuca Walcott jednak piłka ląduje w rękach Van der Saara.

• Końcówka pierwszej połowy w miarę wyrównana w porównaniu do pierwszych 30 minut, w których dominował Arsenal.

• W końcówce pierwszej połowy co raz częściej atakuje Manchester. Najpierw w pole karne wrzuca Nani, a później stara się uderzyć Anderson. Piłka bezpiecznie ląduje w rękach Szczęsnego.

• Van Persie stara się samotnie zaatakować, jednak zostaje zatrzymany przez Ferdinanda.

• Rooney stara się płasko zagrać w pole karne jednak podanie jest niecelne i do piłki nie zdąża żaden z zawodników.

• Sędzia po raz pierwszy używa kartki. Ukarany zostaje Rooney za faul na Jacku Wilsherze.

• Nani egzekwuje rzut rożny. W pole karne udaje się Vidic, który zostaje wygwizdany przez trybuny za poprzednie zagranie. Nie udana wrzutka.

• Van Persie stara się przecisnąć w polu karnym z piłką jednak zostaje zatrzymany przez Ferdinanda.

• Teraz do ataku przechodzi Manchester. Rooney wymienia podania z Parkiem, który decyduje się zagrać do obrońców.

• Kolejny atak Arsenalu, po długiej wymianie podań w środku pola, strzał oddaje Ramsey jednak piłka mija bramkę.

• Trwa dominacja Kanonierów. Czerwone Diabły cały czas w defensywie.

• Kolejna groźna akcja Arsenalu. W pole karne wrzuca Walcott, a Vidic interweniuje ręką czego nie zauważa sędzia i wskazuje na corner. Powinien być rzut karny!

• Manchester stara się zaatakować, jednak obrona Arsenalu zastawia pułapkę ofsajdową, na którą dał się złapać Hernandez.

• Odważny odbiór piłki na 17 metrze od bramki przez Ferdinanda. Sędzia nakazuje grać dalej. Udana interwencja defensora. Chwilę później w walce o piłkę zderza się Wilshere z Carrickiem. Sędzia dyktuje faul na pomocniku Manchesteru.

• Rooney starając się odebrać piłkę pod bramką Arsenalu zagrywa ręką. Sędzia to zauważył i używa gwizdka. Kanonierzy wznawiają na 25 metrze.

• Sagna "wrzuca" po raz kolejny, jednak piłka nie dociera nawet na 5. metr od bramki.

• Ramsey traci piłkę w prawym sektorze boiska, błąd naprawia Alex Song pomagający w defensywie.

• Rooney wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne, jednak podanie nie dociera do kolegi z drużyny.

• Wilshere zagrywa na stronę do Sagny. Francuz wrzuca piłkę w pole karne jednak defensywa Czerwonych Diabłów jest czujna i wybija piłkę na aut.

• Anderson prostopadłym podaniem w pole karne stara się otworzyć drogę do bramki napastnikom, jednak podanie jest za mocne i ląduje w rękach Szczęsnego.

• Carrick zagrywa długą piłkę na lewą stronę do Parka, jednak Koreańczyk nie zdołał jej opanować.

• Słabe wykonanie rzutu rożnego piłka zostaje wybita na aut daleko od pola karnego.

• Pierwsza groźna akcja gości. Nani zagrywa dokładną piłkę do Parka, który stara się dograć do kolegi z ataku. Obrońcy wybijają na rzut rożny.

• Zawodnicy The Gunners domagają się rzutu wolnego po faulu Vidica na Jacku. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Song niecelnie wrzuca w pole karne, napastnicy starają się jeszcze wywalczyć piłkę jednak Evra zażegnuje niebezpieczeństwo wybijając piłkę z dala od bramki.

• Od samego początku to Arsenal dominuje w tym spotkaniu. Manchester miał zaledwie jedną sytuacje do strzelenia gola.

• Clichy zagrywa na stronie do Samira Nasreigo jednak pomocnik Kanonierów znajdował się na pozycji spalonej.

• Wilshere mija na stronie jednego rywala i zagrywa płaską piłkę w pole karne. Gdyby nie interwencja Evry prawdopodobnie było by już 1:0.

• Gospodarze ponownie wymieniają podania, tym razem na własnej połowie.

• Nieporozumienie Walcotta z Van Pesriem, w efekcie Theo zagrywa piłkę na aut bramkowy.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, zakończone wrzuceniem piłki w pole karne. Manchester wyprowadza kontrę, jednak Nani zostaje zatrzymany przez defensora Arsenalu.

• Kanonierzy ponownie mozolnie budują akcję przed polem karnym Manchesteru. Długa wymiana piłek kończy się wywalczeniem rzutu rożnego przez Walcotta.

• Blisko szczęścia jest Theo Walcott, jednak w dogodnej sytuacji musi uderzać wślizgiem i w efekcie piłka przelatuje nad bramką.

• The Gunners starają się nadal atakować. Długa wymiana podań kończy się wrzuceniem piłki w pole karne przez Geala Clichiego. Głową uderza Van Persie, ale nie trafia w bramkę.

• Pierwsza sytuacja Manchesteru. Nani mija rywala i uderza ponad bramką.

• Kanonierzy szybko przechodzą do ataku, Wilshere groźnie uderza z woleja, ale piłka nie wpada do siatki.

• Arsenal przeprowadza akcję, lecz Van Persie znajdował się na spalonym.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• Piłkarze stoją już w tunelu, zaraz zaczynamy!

• W miejsce niedostępnego Fabregasa niespodziewanie w pierwszym składzie wystąpi młody Aaron Ramsey. Do składu Manchesteru powraca Berbatov, który rozpocznie ten mecz z ławki rezerwowych. W bramce Arsenalu nasz rodak, Wojciech Szczęsny.