Arsenal nie wykorzystał szansy - remis z Wolves

Przemysław Wojewoda
Po wczorajszych remisach Manchesteru City, Liverpoolu i Chelsea w dniu dzisiejszym Wolverhampotn ukradł dwa punkty podopiecznym Arsene Wengera.

Przed meczem Arsenal miał możliwość wskoczenia na czwartą pozycję w tabeli kosztem "The Blues". Warunkiem było zwycięstwo w meczu przeciwko "Wilkom".

Od samego początku mecz układał się po myśli "Kanonierów". Już w ósmej minucie do bramki Wayne'a Hennesseya trafił Gervihno. W późniejszych minutach gospodarze mieli jeszcze kilka szans, ale nie trafiali po raz kolejny do siatki mimo przeważania w utrzymaniu piłki.

Zemściło się to w 38. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja uderzał Hunt, piłka odbiła się od jednego z zawodników i trafiła prosto do Stevena Fletchera. Szkocki napastnik idealnie przymierzył głową i skierował piłkę do siatki tuż obok słupka.

Arsenal miał jeszcze mnóstwo czasu, aby wyjść na prowadzenie, ale Hennessey w bramce gości wyczyniał cuda. Wybronił kilka strzałów Van Persiego, Gervinho, a także starcie twarzą w twarz z Vermaelenem.

Londyńczycy zainkasowali tylko jeden punkt mimo, że w 75. minucie z czerwoną kartką boisko opuścił Nenad Milijas. Pomocnik Wolves wykonał brutalny wślizg wyprostowaną nogą na Mikelu Artecie i został usunięty z boiska.

Przez cały mecz nasz rodak - Wojciech Szczęsny nie miał żadnej okazji do interwencji, a przy golu na 1:1 musiał uznać wyższość idealnego strzału Fletchera.

Po tym remisie podopieczni Wengera znajdują się nadal na piątym miejscu z trzydziestoma trzema punktami, a do lidera tracą dwanaście punktów.

Arsenal Londyn - Wolverhampton Wanderers 1:1 - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Gervinho 8 - Steven Fletcher 38

Żółte kartki: Thomas Vermaelen 57, Alex Song 69 - 32 Roger Johnson, Adlène Guedioura 74, Wayne Hennessey 90

Czerwona kartka: Nenad Milijaš 75

Arsenal: Wojciech Szczęsny, Per Mertesacker, Thomas Vermaelen, Laurent Koscielny, Johan Djourou (85 Marouane Chamakh), Tomas Rosicky, Mikel Arteta, Alex Song (78 Aaron Ramsey), Yossi Benayoun (63 Andriej Arshavin), Robin van Persie, Gervinho

Wolverhampton: Wayne Hennessey, Stephen Ward, Roger Johnson, Christophe Berra, Ronald Zubar (50 Richard Stearman), Karl Henry, Stephen Hunt (86 Kevin Doyle), Matt Jarvis, Nenad Milijaš, Anthony Forde (71 Adlène Guedioura), Steven Fletcher