Artbud IV Liga: Noteć Czarnków umacnia się na pozycji lidera, LKS Gołuchów wraz z Centrą Ostrów Wielkopolski notują wpadkę

Maksymilian Dyśko
Noteć Czarnków umacnia się na pozycji lidera i ma 25 punktów na koncie.
Noteć Czarnków umacnia się na pozycji lidera i ma 25 punktów na koncie. mbojnowski.pl
Dziesiąta kolejka Artbud IV ligi za nami. Noteć Czarnków po kapitalnej grze umacnia się na pozycji lidera, odnotowując ósme zwycięstwo z rzędu. LKS Gołuchów wysoko przegrał z Victorią Września, a Centra Ostrów remisuje w spotkaniu z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Noteć Czarnków może pochwalić się ósmą wygraną z rzędu oraz 16 bramkami w ostatnich czterech spotkaniach. Lider podejmował Huraganem Pobiedziska. W 39 minucie Kamil Magdziarz zdobył bramkę dla Noteci. Do przerwy Huragan przegrywał 1:0.

W drugiej odsłonie goście ruszyli do ataku, jednak brakowało konkretów. Złą dyspozycją w ataku wykorzystali gospodarze, którzy w 59 minucie pokazali, jak się strzela bramki. Autorem drugiego gola dla Noteci został Wiktor Moskalik. W 64 minucie futbolówka spadła pod nogi Bartosza Kalupy, który oko w oko z bramkarzem wykazał się skutecznością i kibice przyjezdnych cieszyli się z trzeciej bramki. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego, Szymon Piekarski przypieczętował zwycięstwo Noteci. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 4:0.

W 10. Kolejce kapitalne zawody rozegrali również zawodnicy Victorii Września, którzy rozbili LKS Gołuchów, aż 7:1. Podopieczni trenera Pawła Lisieckiego wyciągnęli wnioski po ostatniej porażce z Centrą Ostrów Wielkopolski (1:2) i zdominowali przeciwnika. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jakub Kwaśny (12 minuta), Arkadiusz Wolniewicz (32 minuta), Filip Brzostowski (45 minuta), dwukrotnie Jakub Groszkowski (54,56 minita), Adrian Górecki (66 minuta) oraz Mohamed Tayachi (84 minuta).

• Sokół Pniewy - Polonia II Środa Wielkopolska 1:1
  • AP Reissa Poznań - Polonia Golina(Wynik meczu po zamknięciu wydania)
  • Wiara Lecha Poznań - Orkan Chorzemin (Wynik meczu po zamknięciu wydania)

• Zefka Kobyla Góra - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 1:1
  • Astra Krotoszyn - GKS Rychtal (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Pomimo że na trybunach nie było kompletu publiczności, a na krzesełkach zasiadło łącznie 35 410 widzów, to w tym sezonie rekord frekwencyjny, nie tylko w Poznaniu, ale całej ekstraklasie został pobity. W sobotnie późne popołudnie fani zgromadzeni na stadionie przy ulicy Bułgarskiej mieli okazję oglądać całkiem niezłe widowisko. Ciężko byłoby znaleźć osobę, która (pomimo wyniku 0:0) wyszłaby mocno rozczarowana. Głośny doping, piękna oprawa oraz walka na boisku uatrakcyjniły to spotkanie. Byłeś na trybunach? Znajdź się na zdjęciach --->

Rekord tego sezonu w ekstraklasie należy do Lecha. Kibice ni...