Asysta Pawła Wszołka, Sampdoria rozbiła Udinese 4:1 (WIDEO)

Bartosz Głąb
Paweł Wszołek pierwszy raz od niepamiętnych czasów wyszedł dzisiaj w pierwszym składzie Sampdorii Genua. Jego drużyna w meczu 35. kolejki Serie A wygrała na wyjeździe z Udinese Calcio aż 4:1, a Polak zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojej drużyny.

Paweł Wszołek niespodziewanie pojawił się w pierwszym składzie Sampdorii na wyjazdowy mecz z Udinese Calcio, bo w poprzedniej kolejce kiedy to Sampdoria podejmowała Juventus Polaka nie było nawet na ławce rezerwowych. Były gracz między innymi Polonii Warszawa w znakomity sposób odpłacił się trenerowi za zaufanie i 25. minucie asystował przy trafieniu Roberto Soriano.

Po zmianie stron piłkarze Sampdorii trafili do siatki rywala jeszcze trzykrotnie. Zrobili to kolejno Soriano, Acquah i Duncas. Honorowe trafienie dla Udinese z rzutu karnego zaliczył Antonio Di Natale, który po tym sezonie kończy piłkarską karierę.

Wszołek, który grał w tym spotkaniu na pozycji prawego obrońcy opuścił boisko w 75. minucie przy stanie 2:0 dla swojej drużyny, a zmienił go Fabrizio Cacciatore. Sampdoria jest w tej chwili na miejscu gwarantującym awans do fazy grupowej Ligi Europy, a do zakończenia sezonu zostały jeszcze tylko trzy kolejki.

Udinese Calcio - Sampdoria 1:4 (0:1)

Bramki: Di Natale 87' (k.) - Soriano 25', 62', Acquah 80', Duncan 89'