Atalanta Bergamo

1

AC Milan

3

• Koniec meczu! Przy brawach kibiców Atalanty w podziękowaniu za grę, AC Milan wygrywa "Małe Derby Lombardii" 3:1. Dwie bramki dla czerwono-czarnych strzelił Krzysztof Piątek!

• Cutrone ruszył sam na sam z Berishą. Był jednak na spalonym.

• Piłkarze Gennaro Gattuso mądrze oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy. Nie spieszą się z rozegraniem.

• Ilicić uderza z dystansu wysoko nad bramką gości.

• 4 minuty doliczone.

• Za mocne podanie na wolne pole do Barrowa. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki. - skutecznie przyblokowali go defensorzy Milanu.

• Faul taktyczny Ricarcfo Rodrigueza na Iliciciu. Żółta kartka.

• Diego Laxalt zastępuje Lucasa Paquetę.

• Piłka po strzale Kulusevskiego i rykoszecie, wychodzi na rzut rożny. Gospodarzom nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Donnarummy.

• Ilicić pada w polu karnym Milanu! Sędzia nakazuje grać dalej. gdyby był bardziej konsekwentny, to sięgnąłby po żółty kartonik.

• Kulusevski uderza z woleja po zagraniu z prawej strony. Donnarumma na raty broni!

• Musa Barrow zmienia bezbarwnego Duvana Zapatę.

• Samu Castillejo zmienia Suso.

• Donnarumma broni strzały Castagne.

• Hattricka nie będzie (a szkoda!). Patrick Cutrone zmienia Krzysztofa Piątka

• Robin Gosens zmienia Hansa Hateboera.

• Pistolero wykorzystuje świetne dośrodkowanie Rodrigueza z rzutu rożnego! Uderzeniem głową uprzedza wychodzącego z bramki Berishę i kieruje piłkę do pustej bramki!

• PIO! PIO! PIO! P(I)O PO RAZ DRUGI! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!

• 18-letni Dejan Kulusevski zmienia Alejsandro Gomeza. Ciekawe.

• Goście idą za ciosem! Po podaniu Paquety Krzysztof Piątek minął 2-3 rywali i zdecydował się na strzał. W ostatniej chwili został zablokowany.

• "Ale urwał" w wykonaniu Turka! Huknął co sił zza linii 16. metra i niewiele brakowało, by rozerwał siatkę!

• GOL DLA MILANU! HAKAN CALHANOGLU!!!

• Gomez uderza zza pola karnego wysoko nad bramką. Postraszył gołębie.

• Ilicić próbował przedrzeć się prawą stroną w pole karne Milanu. Poradzili sobie z nim Rodriguez i Romagnoli.

• Był "no look pass", teraz jest "no look shoot"

• Po chwili Zapata znowu w roli głównej. Uderza z ostrego kąta tuż obok bramki!

• Castagne podaje nie w tempo do Zapaty. Donnaruma łapie piłkę w polu karnym.

• Drugie trzy kwadranse rozpoczęte. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Bergamo na drugie trzy kwadranse meczu Atalanta - AC Milan. Co nas czeka po zmianie stron?

GOL KRZYSZTOFA PIĄTKA

• Koniec pierwszej połowy. Atalanta remisuje z Milanem (1:1)

• Ależ to zrobił Pistolero! Ruszył na bliższy słupek po ostrej centrze Rodrigueza i w sobie tylko znany sposób -z rywalem na plecach -zdołał strzelić gola do szatni!

• PIO! PIO! PIO! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!

• Hateboer zagrywa płasko w pole karne do wbiegającego Zapatę. Temu brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę.

• Rzut wolny dla gości ok. 35 metrów od bramki Berishy. Uwikłany w drybling Bakayoko przesadził z agresją w walce z Palombo.

• Co tu zrobiła obrona Milanu, tego nie wie nikt. Kadr przed strzałem Freulera

• Gomez uderza z ok. 25 metrów tuż obok bramki gości Wyciągnięty Donnarumma byłby bez szans, gdyby piłka leciała w światło bramki!

• Kto nie skacze, ten Rossonero

- skandują kibice Atalanty.

• Na prawej stronie "szesnastki" gości zabawił się Ilicić, który minął 3-4 rywali jak slalomowe tyczki i posadził na murawie Rodrigueza. Podaje przed pole karne do Freulera, a jego płaskie uderzenie - po rękawicach Donnarummy i po odbiciu od słupka - wpada do bramki!

• GOL DLA ATALANTY! REMO FREULER!!!

• Donnarumma łapie piłkę i posyła "świeco-lagę" do osamotnionego Krzysztofa Piątka. Ten nie miał szans z trzema rosłymi obrońcami Atalanty.

• Dośrodkowanie Suso w pole karne nie znajduje adresata, a po chwili wrzucał Rodriguez. Piłkę łapie Berisha.

• Od kilku minut Krzysztof Piątek prosił o zmianę... obuwia. Ślizgał się po mocno zroszonej murawie. Podczas przerwy w grze przy upomnieniu Suso dostał nowy korki.

• Żółta kartka dla Suso za faul na Freuleze. Tym samym nie zagra w następnej kolejce z Empoli.

• Romagnoli nie sięga piłki wrzuconej przez Suso.

• Kontra gości prawą stroną straciła trochę na tempie. Suso dał się jednak sfaulować de Roonowi ok. 30 metrów od bramki Atalanty.

• Przewinienie Rodrigueza na lewej stronie. Ostro bita piłka przez Gomeza została wybita przez Romagnoliego.

• Gomez powstrzymany przez Romagnoliego. Gospodarze mają jednak rzut rożnym, po którym Ilicić strzela obok bramki.

• Próba strzału Ilicicia została w ostatniej chwili zablokowana. Z kontrą ruszył Paqueta, ale faulował go [bMarten ]de Roon. Żółta kartka[/b].

• Powalczył Krzysztof Piątek na lewym skrzydle. Wślizgiem uniemożliwił Toloiemu rozpoczęcie kontry dalekim zagraniem.

• Będący na prawym skrzydle Suso "łamie" akcję na lewą nogę, po czym centruje w pole karne. Za plecami Krzysztofa Piątka pojawił się Kessie, który uderza głową tuż obok lewego słupka! Na jego nieszczęście, nie od tej strony, od której by chciał!

• Z ostrego kąta huknął teraz Kessie. Posyła piłkę wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi pierwsza akcja Krzysztofa Piątka. Uciekł Palombo i zdecydował się na strzał, ale nie dość, że został zablokowany, to jeszcze był na spalonym.

• Zapata w lewym narożniku pola bramkowego gości. jego strzał w ostatniej chwili blokuje Musacchio

• Po chwili Hateboer centruje na dalszy słupek do Zapaty. W porę zorientował się Calabria, który uprzedził rywala.

• Próba ataku Hateboera z Iliciciem na prawej stronie. HOlender podaje jednak nie w tempo do kolegi.

• Bakayoko fauluje Gomeza ok. 30 metrów od własnej bramki. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Od razu atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny. Po centrze z narożnika Djimsiti główkuje nad poprzeczką.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. A wcześniej tradycyjnie O Generosa, , czyli hymn rozgrywek.

• Czeka nas prawdziwa walka o Ligę Mistrzów. Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Zaledwie "oczko" tracą do dzisiejszego rywala, który jest "piętro" wyżej w tabeli.

W ostatnich 4 meczach u siebie piłkarze Gian Piero Gasperiniego potrafili urwać komplet punktów Lazio i SPAL, a zremisować Juventusem (2:2) czy Romą (3:3).

Z kolei ekipa z Mediolanu w ostatnich pięciu meczach aż czterokrotnie przywoziła punkt i raz wygrała z Geoną (0:2).

• Sędzią głównym jest Fabrizio Paswua.

• Rezerwowi Atalanty: Gollini, Rossi - Barrow, Gosens, Ibanes, Kulusevski, Mancini, Masiello, Pasalić, Pessina, Arkadiusz Reca.

Rezerwowi Milanu: A. Donnarumma, A. Plizzari - Abate, Bertolacci, Biglia, Borini, Castillejo, Conti, Cutrone, Laxalt, Mauri, Montolovo.

• Na zakończenie soboty z piłką nożną zaglądamy do Bergamo, gdzie za 20 minut Atalanta zmierzy się z Milanem. Na ławce rezerwowych gospodarzy jest Arkadiusz Reca, a wyjściowym składzie gości - (rzecz jasna) Krzysztof Piątek. Czy polski Pistolero trafi po raz kolejny w lidze?