2

Manchester United

1

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE. Tomasz Kozimala

• KONIEC spotkania! Sensacja stała się faktem i Baskowie zasłużenie przechodzą do ćwierćfinału Ligi Europy. Rooney strzelił bramkę w końcówce spotkania na "otarcie łez" dla fanów Czerwonych Diabłów!

• Rooney dośrodkował, ale bardzo niecelnie i piłka ku uciesze kibiców poszybowała w trybuny

• Cieszą się już fani baskijskiego zespołu z zasłużonego awansu swoich ulubieńców. Sędzie tym czasem doliczył 3. minuty!

• Faul dla Bilbao pod własna bramką

• Welbeck z dystansu ładnie przymierzył, ale Iraizoz wybił na korner!

• San Jose zmienia genialnie dziś grającego Muniaina

• Ależ ambitnie grają Hiszpanie! Manchester jest bezradny i nie idzie za ciosem po kontaktowym trafieniu Rooneya

• Wszystko już w porządku i mamy kolejny korner dla Athletic. Piłkę wybija jednak Smalling

• Martinez leży na murawie. Pogba faulował, a ma już na koncie żółtą kartkę! Sędzia był jednak łaskawy

• de Marcos!!! Mógł już przypieczętować awans, ale nie trafił w bramkę de Gei! 18:6 w strzałach dla Basków

• United potrzebuje dwóch trafień, aby doprowadzić do dogrywki! Będzie fascynująca końcówka!

• Perez zmienia Herrerę w ekipie z Bilbao

• GOOOOOOL!!! Rooney!! 2:1. Piękna bramka tuż zza pola karnego i wspaniałe okienko!!! Teraz mamy 5:3 w dwumeczu!

• Broni teraz de Gea!! Nie ma trzeciego trafienia, ale znów słaba postawa defensorów Manchasteru

• Rooney trzyma się za nogę. Alex Ferguson nie ma już jednak możliwości zmian

• Faul dla United w środku pola

• Znów Toquero "ukąsił", widząc, że hiszpański golkiper United wyszedł z bramki uderzył z dystansu, ale obok słupka

• Toquero!!! Mogło być po meczu! Po świetnej wrzutce, głową uderzał rezerwowy Bielsy, ale nad poprzeczką de Gei!!!

• Susaeta! Słabo jednak strzelił obok bramki. To mógł być gol dobijający Anglików!

• Pogba ukarany żółtym kartonikiem za faul na Herrerze

• Tempo gry spadło. Na trybunach tymczasem świętują fani Athletic Bilbao. Wykrzykują imię trenera Hiszpanów i tańczą zadowoleni!

• Ostatnia zmiana w ekipie z Old Trafford. W miejsce Giggsa wchodzi Danny Welbeck

• Dośrodkowanie z prawej strony, błąd Smallinga, który posyła futbolówkę wprost pod nogi napastnika gospodarzy, a ten mimo interwencji de Gei trafia w siatkę Hiszpana!

• GOOOOOOOOOL!!! Oscar de Marcos!!! 2:0! Deklasacja Czerwonych Diabłów!!! 5

• Zszedł również Carrick w jago miejsce Pogba

• Zmiana w Manchesterze. Schodzi Ferdinand, w jego miejsce Smalling

• Dobra akcja Basków, ale pogubili sie w polu karnym ManUtd

• Na spalonym Oscar de Marcos i nie ma dogodnej sytuacji dla gospodarzy

• Kartka dla Rafaela, zawodnik dotknął piłki ręką

• Teraz Toquero dostał świetne podanie na 15. metr, ale fatalnie przestrzelił napastnik gospodarzy i ponad bramką de Gei!

• Dobre podanie do Rooneya, jednak obrońcy Bilbao są dziś niezawodni

• Żłóta kartka dla Susaety za faul na Evrze

• Znów błąd Ferdinda! Niesamowicie ośmieszył Iraola w polu karnym stoperów Manchesteru! Ale z bliska strzelił obok słupka!!! Niesamowita sytuacja powinna być kolejna bramka dla gospodarzy!

• Muniain na spalonym

• Manchester mimo niekorzystnego rezultatu nia atakuje, tylko się broni. Mogliśmy się spodziewać odwrotnego scenariusza, jednak podopieczni Bielsy dążą do zdobycia kolejnego trafienia i wyeliminowania angielskiego potentata z rozgrywek

• Znakomicie piłkę między sobą w polu karnym Manchesteru wymieniali napastnicy Athletic obok bezradnych stoperów Czerwonych Diabłów, ale zagrożenie oddalił Evra

• Znów gospodarze w ataku. I niezły strzał Susaety! Piłka jednak przeszła obok słupka!

• Faulowany Rafael na własnej połowie

• Zaczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Niespodziewanie słabo póki co prezentują się podopieczni Alexa Fergusona. Szkot musi dokonać kilku roszad w swojej drużynie jeśli myśli o dalszej grze w rozgrywkach. Lepsze wrażenie zdecydowanie wywarł Athletic. Baskowie mieli więcej sytuacji pod bramką de Gei i mogli już wygrywać 2:0, gdyby nie słupek, a później fatalna dobitka de Marcosa. Teraz Anglicy muszą odkryć karty i strzelić trzy bramki, aby osiągnąć upragniony awans do 1/4 finału Ligi Europy.

• Koniec pierwszej odsłony spotkania! Już teraz zapraszam na śledzenie relacji w drugiej połowie!

• Niezła sytuacja pod bramką Iraizoza, ale na raty wybijają stoperzy z Bilbao. Coraz śmielej atakuje Manchester

• Giggs!! Blisko wyrównania, ale po dośrodkowaniu zza pola karnego na linii strzału głową Walijczyka stanął jeden z obrońców Athletic i piłka wylądowała nad poprzeczką!

• Fantastyczne podanie ze środka pola. Piłka przeszła Ferdinanda i spadając wpadła pod nogę Llorente, który znakomitym wolejem pokonał swojego rodaka!

• GOOOOOOOOL!!! Gwiazda Athletic nie zawodzi!! Fernando Llorente!

• Długie podanie do Giggsa ze środka pola, ale dobrze z bramki wyszedł golkiper Atletic

• Znów groźnie pod bramką de Gei. Nie oddali jednak gospodarze strzału na bramkę przeciwnika dzięki interwencji Younga

• Llorente słabo zagrywał do Suasaety i futbolówkę przejął jeden z obrońców Manchesteru

• Bardzo słaba odpowiedź United, który zakończył się złapaniem piłki przez golkipera gospodarzy. Wracając do poprzedniej sytuacji, fatalny błąd popełnili stoperzy Alexa Fergusona, którzy w polu karnym zostawili samego Muniaina!

• Muniain w słupek! A znakomitej okazji na dobitkę z 3. metra nie wykorzystał de Marcos!! Czerwone diabły miały teraz ogromne szczęście, że nie przegrywają!

• Zderzenie Rooneya z Martinezem i rzut wolny w środku pola dla Bilbao

• Muniain wywalczył rzut rożny, ale słabe wykonanie i piłkę w pole wybija Ferdinand

• W odpowiedzi Manchester i zablokowany Young! Broni Iraizoz!

• Zaczęli gospodarze!

• Obie drużyny na murawę wyprowadził już turecki sędzia i za chwilę początek tego spotkania!

• Jak wiadomo obie drużyny lubią grę otwarta i preferują ofensywny futbol. Miejmy nadzieję, że emocji w tym meczu nie zabraknie i obejrzymy dużo bramek! Obie drużyny mają sobie coś do udowodnienia dlatego możemy być pewnie spotkania na najwyższym poziomie. Zaczynamy za niespełna 10. minut!

• Obecny lider Premiership z pewnością będzie chciał udowodnić kibicom na wyspach, że są w stanie wygrać z każdym i na każdym terenie, a dziś ten stadion w stolicy Kraju Basków na pewno do łatwych nie będzie należał. Wczorajszy triumf Chelsea nad Napoli na Stamford Bridge (4:1) pokazał, że nadzieja umiera ostatnia. Niebiescy przegrali w Neapolu 1:3, ale pokazali wolę walki i po dogrywce zwyciężyli drużynę z południa Włoch.

• Alex Ferguson nie będzie mógł dziś skorzystać z kilku kluczowych zawodników. W spotkaniu zabraknie Fletchera, Vidićia, Andersona, Lindegaarda i Owena. Natomiast w ekipie gospodarzy na murawę Estadio San Memes nie wyjdą raczej de Marcos i Martinez.

• Podopieczni Marcelo Bielsy po wspaniałym spotkaniu przyćmili gwiazdy Manczesteru i pokazali wielką klasę. Ich gra była porównywana do gry wielkiej Barcelony, a gwiazda Hiszpanów- Llorente poprowadził swoja drużynę do sensacyjnego zwycięstwa 3:2 i to Manchester musi dziś wygrać przewagą co najmniej dwóch trafień, nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

• Rojiblancos są przed tym spotkaniem w komfortowej sytuacji, gdyż w pierwszej konfrontacji niespodziewanie, ale w przepięknym stylu pokonali na Old Trafford Czerwone Diabły

• Witam Państwa z relacji LIVE rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Dziś Atletic Bilbao podejmie przed własną publicznością drużynę Manchesteru United. Na śledzenie relacji zaprasza Tomasz Kozimala.