Atletico Madryt

1

FC Barcelona

1

• Tuż po tym strzale sędzia kończy mecz! Atletico Madryt remisuje z Barceloną 1:1! Dla gości to pierwsza strata punktów w tym sezonie La Liga!

• Atomowy strzał Lionela Messiego ląduje w rękawicach Jana Oblaka!

• I upomniany został Antoine Griezmann - skosił Lionela Messiego tuż przed linią 16. metra. Piłka meczowa dla "Dumy Katalonii".

• Żółta kartka dla Saula Nigueza.

• Thomas Partey świetnie "przeczytał", gdzie Gerard Deulofeu poda do Lionela Messiego. Uprzedził Argentyńczyka.

• Antonio Miguel Mateu Lahoz dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• "El Pistolero" strzela ślepakami. Przenosi piłkę nad poprzeczką po próbie zza linii 16. metra.

• Dośrodkowanie Juanfrana zostało wybite. Z kontrą ruszyła "Blaugrana", i podanie Andresa Gomesa na wprost bramki do Luisa Suareza było ciut za mocne - nie sięgnął jej na wślizgu!

• Jan Oblak łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Lionela Messiego z rzutu wolnego.

• Próba dwójkowej akcji Luisa Suareza z Lionelem Messim. W porę zorientował się Diego Godin, który uprzedził Argentyńczyka i z "ruletą" uwolnił się spod krycia.

• Diego Simeone natychmiast reaguje zmianą. Fernando Torres wchodzi, Gabi schodzi.

• Sergi Roberto dostaje piłkę w pobliżu prawego narożnika "szesnastki". Centruje na 5. metr - na dalszy słupek - do Urugwajczyka, który uderzeniem głową po koźle doprowadza do remisu!

• GOL DLA BARCELONY! LUIS SUAREZ!!!

• Wyciągnięty jak struna Jan Oblak odbija piłkę po uderzeniu Luisa Suareza! Coraz śmielej atakują goście!

• Ivan Rakitić kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Paulinho.

• Piłka została wybita przez defensywę Atletico. Szybko jednak wraca w obręb "szesnastki". Płaskie uderzenie Samuela Umtitiego pewnie chwyta Jan Oblak.

• Starcie Juanfrana z Jordim Albą w walce o pozycję. Zawodnik Barcelony "nadział" się na łokieć rywala. Bez kartki, ale rzut wolny dla gości.

• Jordi Alba pognał lewą stroną. Dostaje piłkę i niemal od razu centruje w pole karne... do nikogo.

• Thomas Partey zastępuje Yannicka Ferreirę Carrasco.

• Andre Gomes uderza zza linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

• Lionel Messi! Strzela zza pola karnego tuż obok lewego słupka!

• Gerard Deulofeu urwał się prawym skrzydłem. Zagrywa z linii końcowej na bliższy słupek do Luisa Suareza, ale ten wzięty w kleszcze nie zdołał nawet oddać strzału.

• Jan Oblak z problemami, na raty, broni strzał Lionela Messiego!

• Piłkarze Ernesto Valverde domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu Stefana Savicia ręką we własnym polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

• ... a za Andresa Iniestę pojawia się Gerard Deulofeu.

• Podwójna zmiana w ekipie "Blaugrany": Sergi Roberto wchodzi w miejsce Nelsona Semedo...

• Nicolas Gaitan zmienia żegnanego owacyjnie Angela Correę.

• Lionel Messi trafia w prawy słupek! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

• Lionel Messi faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy przez Saula Nigueza. Może być groźnie.

• W odpowiedzi groźna akcja gości! Atomowy strzał Luisa Suareza z trudem paruje Jan Oblak!

• Antoine Griezmann niespodziewanie decyduje się na uderzenie z woleja po zagraniu z prawej flanki. Posłał piłkę tuż nad poprzeczką!

• Po chwili pojedynek Angela Correi z Gerardem Pique. Górą stoper Barcelony.

• Groźnie zapowiadała się akcja gospodarzy. Yannick Ferreira Carrasco zwlekał ze strzałem z ok. 20 metrów. Ostatecznie piłka trafia do Juanfrana na prawej stornie, ale jego płaskie zagranie w stylu Łukasza Piszczka przecina Samuel Umtiti.

• Seria dośrodkowań w pole karne Rojiblancos. Ci dwoją się i troją, by ostatecznie wybić piłkę na uwolnienie.

• Szybkie i krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, po którym Yannick Ferreira Carrasco decyduje się na strzał z lewej strony pola karnego. Marc-Andre ter Stegen pewnie chwyta piłkę.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Samuel Umtiti przerywa akcję wybiciem piłki poza linię końcową. Rzut rożny.

• Atletico zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy na Estadio Wanda Metropolitano, gdzie dobiega przerwa w spotkaniu Atletico Madryt - FC Barcelona w starciu 8. kolejki Primera Division. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Na Estadio Wanda Metropolitano Atletico Madryt prowadzi z Barceloną po golu Saula Nigueza.

• Sędzia puścił kontrę Atletico, którą faulem na Antoine'ie Griezmannie chciał przerwać Ivan Rakitić. Jako że z akcji gospodarzy nic nie wyszło, to Antonio Miguel Mateu Lahoz wrócił do przewinienia Chorwata. Żółta kartka.

• Ivan Rakitić chciał poklepać z Luisem Suarezem, by z piłką "zabrać" się w "szesnastkę" gospodarzy. Pomysł dobry, podanie zwrotne Urugwajczyka było dalekie od oczekiwanego.

• Lionel Messi mija rywali jak alpejczyk slalomowe tyczki. Pada w polu karnym po kontakcie ze Stefanem Saviciem. Sędzia nie decyduje się wskazywać na "wapno".

• Andres Iniesta zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Andresa Gomesa. Ten nie zdołał opanować futbolówki.

• Gerard Pique przecina górne podanie kierowane do Angela Correi. Gospodarze mądrze oddalają grę od własnego pola karnego - czekają na przerwę.

• Jordi Alba zagrywa niemal z linii końcowej na bliższy słupek. Luis Suarez minął się z piłką. Sytuację spokojnie wyjaśnia Diego Godin.

• Zupełnie nieudany strzał Andresa Iniesty z dystansu. Bliżej było... bocznej chorągiewki niż bramki Jana Oblaka. Jeżeli tak strzela kapitan "Dumy Katalonii" to wiedz, że coś się dzieje.

• Luis Suarez poszedł jak taran do miękkiego zagrania Andresa Iniesty. Nie dość, że szybko stracił piłkę, to jeszcze powalił Juanfrana.

• Andre Gomes na spalonym.

• Żółta kartka dla Samuela Umtitiego za faul.

• Luis Suarez i Gerard Pique nie sięgnęli piłki po wrzutce Lionela Messiego.

• Zdaniem sędziego Juanfran pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki po ograniu Jordirgo Alby. Obrońca Atletico nie może pogodzić się z tą interpretacją.

• Niemiecki bramkarz pewnie chwyta piłkę podbitą przez Samuela Umtitiego.

• Ivan Rakitić fauluje Antoine'a Griezmanna ok. 30 metrów od bramki Marca-Andre ter Stegena. Zapewne będzie dośrodkowanie.

• Schematycznie rozgrywają piłkę goście na połowie Atletico. Ivan Rakitić nie zdołał opanować górnego podania Andre Gomesa i strata. Kontra zamieniła się w atak pozycyjny.

• Luis Suarez na lewej stronie. Wzięty w "sandwich" przez Juanfrana i Koke nie zdołał przedrzeć się w stronę pola karnego.

• Gospodarze bronią się całym zespołem 30-35 metrów od własnej bramki. "Duma Katalonii" nie jest w stanie przedrzeć się. Nagle piłkę dostaje Andre Gomes. Jego centra nie znajduje adresata.

• Chóralne śpiewy fanów Rojiblancos! Robi wrażenie doping na Estadio Wanda Metropolitano.

• Hiszpan dostaje podanie na ok. 20. metrze i decyduje się na techniczne uderzenie w stronę dalszego, prawego słupka. Wyciągnięty jak struna Marc-Andre ter Stegen nie sięgnął piłki!

• GOL DLA ATLETICO! SAUL NIGUEZ!!!

• Tym razem Lionel Messi urwał się lewą flanką. Zagrywa płasko przed bramkę do Andre Gomesie, ale ten został uprzedzony przez Diego Godina.

• Saul Niguez wybija piłkę na uwolnienie po zagraniu LM10.

• Faul Gabiego na Lionelu Messim. Sędzia Antonio Miguel Mateu Lahoz od razu sięga po żółtą kartkę. Do bramki nieco ponad 30 metrów.

• Andre Gomes w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Ledwie piłka przeszła linię boczną "szesnastki". Tam stał przecinający dośrodkowanie Stefan Savić.

• Marc-Andre ter Stegen ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Broni nogą strzał aktywnego od początku spotkania Antoine'a Griezmanna! Francuz z "siatką" ograł Gerarda Pique!

• Przyjezdni radzą sobie w opresji.

• A teraz Niemiec z trudem paruje piłkę po mocnym strzale Antoine'a Griezmanna! Rzut rożny!

• Kolejna okazja Francuza. Tym razem przejął piłkę i lekko uderzył do "koszyczka" Marca-Andre ter Stegena. Okazało się, że był na spalonym.

• Dalekie zagranie na wolne do Antoine'a Griezmanna było skazane na porażkę. Francuz nie miał szans, by przejąć piłkę.

• Po chwili okazję miał Angel Correa. A właściwie pół okazji - dostał piłkę przed linią 16. metra, ale skutecznie zastopował go Samuel Umtiti.

• Anemiczny strzał Andresa Iniesty z pola karnego w środek bramki nie sprawił problemu Janowi Oblakowi.

• Przeraźliwe gwizdy "towarzyszą" Gerardowi Pique, gdy jest przy piłce. Tak zapewne będzie przez całe spotkanie.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Ależ bliski gola dla Blaugrany już w 30. sekundzie był Lionel Messi! Poklepał w polu karnym z Luisem Suarezam i po rykoszecie piłka w nieznacznej odległości mija prawy słupek bramki Jana Oblaka!

• Na gwizdek sędziego ze środka zaczynają goście!

• Ależ niesie się hymn gospodarzy po stadionie. Kto nie słyszał - tak on brzmi

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron - kapitanami są Gabi oraz Andres Iniesta.

• Coraz mniej czasu, więc przenosimy się na Estadio Wanda Metropolitano! Nieoficjalnie na trybunach jest blisko 68 000 kibiców. Gorąca atmosfera!

• Sędzią głównym tego spotkania jest Antonio Mateu, Na liniach będą mu pomagać Pau Cebrian oraz Roberto Diaz. Sędzią technicznym jest za to Ivan Munoz.

• Co ciekawe, Rojiblancos nie są w stanie wygrać u siebie (oczywiście pod lupę wzięliśmy Vicente Calderon) z Barceloną w lidze od 14 lutego 2010 r. Wówczas branki strzelali Diego Forlan i Simao Sabrosa, a dla "Dumy Katalonii"... Zlatan Ibrahimović.

Jak będzie dzisiaj?

• I rezerwowi Atletico: Miguel Angel Moya - Thomas Partey, Fernando Torres, Lucas Hernandez, Kevin Gameiro, Nicolas Gaitan, Jose Gimenez.

• Diego Simeone i Ernesto Valverde

• A oto rezerwowi Barcelony: Jasper Cillessen - Denis Suarez, Javier Mascherano, Paulinho, Gerard Deulofeu, Lucas Digne, Sergi Roberto.

• Rzut oka na tabelę: przed tym spotkaniem - a biorą pod uwagę już te rozegrane) piłkarze Diego Simeone są na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Tyle samo ma będąca piętro wyżej Valencia (jutro gra na wyjeździe z Betisem). Na najniższym stopniu podium jest Sevilla (16 punktów), a na drugim - Real Madryt (17; dzisiaj wymęczył 2:1 z Getafe). Liderem jest "Duma Katalonii", która zdobyła komplet "oczek".

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia będącego szlagierem 8. kolejki Primera Division!

• Po siedmiu spotkaniach La Liga niepokonane są jedynie Valencia, Atletico Madryt i FC Barcelona. Dzisiaj bezpośrednio zmierzą się bezpośrednio dwie ostatnie wymienione ekipy na nowiutkim Estadio Wanda Metropolitano. Początek spotkania już za 25 minut!

PI

Atletico - Barcelona ONLINE. Ósma kolejka LaLiga stoi pod znakiem hitowego starcia w Madrycie. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Barcelona odwiedzi Atletico na Wanda Metropolitano i o zwycięstwo będzie jej więcej niż trudno. Początek meczu o 20:45.

Atletico - Barcelona NA ŻYWO. Starcie niepokonanych

Sobotnie starcie to też spotkanie drużyn, które w obecnym sezonie nie zaznały smaku porażki i tylko Valencia może się pochwalić podobnym osiągnięciem. Różnica polega na tym, że Barcelona wygrała wszystkie spotkania, a Atletico trzykrotnie musiało podzielić się punktami.
Z pewnością wpływ na taką postawę drużyny ze stolicy Hiszpanii miał fakt, że z siedmiu rozegranych dotychczas meczów aż pięć rozegrała na wyjeździe. Sytuacja drużyny prowadzonej przez Ernesto Valverde jest komfortowa - nad drugą Sevillą ma pięć punktów przewagi, a nad trzecią Valencią oczko więcej. W fantastycznej dyspozycji znajduje się Leo Messi, który do tej pory strzelił jedenaście bramek i zanotował dwie asysty.

Atletico - Barcelona ONLINE. Polityka w tle

We wrześniu w Katalonii odbyło się głosowanie niepodległościowe, którego nie uznały władze centralne. Z tego powodu na ulicach Barcelony doszło do sporych zamieszek i starć z policją, czego efektem były setki poszkodowanych osób. Kataloński klub nigdy nie był lubiany w Madrycie, a po ostatnich wydarzeniach nienawiść zdecydowanie wzrosła i kibice Atletico na pewno pokażą to podczas sobotniego meczu.

Atletico - Barcelona LIVE. Historia za Barceloną

Ostatni raz Atletico wygrało w lidze z Barceloną w 2010 roku. Inaczej było w Lidze Mistrzów, w której dwukrotnie górą była drużyna prowadzona przez Diego Simeone. W poprzednim sezonie starcie w Madrycie wygrała Barcelona (2:1), a mecz w Katalonii zakończył się remisem 1:1. Faworytem tego meczu będzie Barcelona, ale gospodarze na pewno postawią trudne warunki i postarają się odebrać punkty liderowi LaLiga. W poprzedniej kolejce Atletico bezbramkowo zremisowało z Leganes, a Barcelona wygrała z Las Palmas 3:0.

Przewidywane składy:

Atletico: Oblak - Gimenez, Savic, Godin, Filipe Luis - Koke, Gabi, Partey, Niguez - Griezmann, Correa

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, L. Suarez, D. Suarez

Nie zagrają:

Atletico: brak

Barcelona: Rafinha, Dembele (kontuzje)

Atletico - Barcelona TRANSMISJA TV

Mecz Atletico - Barcelona rozpocznie się o 20:45. Transmisję z tego spotkanie przeprowadzi Eleven Sports. Relacje minuta po minucie będziecie mogli śledzić na GOL24.pl!