Atletico Madryt

1

Liverpool FC

0

• Koniec spotkania! Atletico dowiozło korzystny wynik z pierwszej połowy i pokonuje obrońcę tytułu po bramce Saula Nigueza.

W Dortmundzie: BVB - PSG 2:1

• Jeszcze korner dla gości. Jan Oblak chwyta piłkę.

• Z kilkunastu metrów Diego Costa uderza obok prawego słupka.

• Szymon Marciniak dolicza 4 minuty.

• Żółta kartka dla Juergena Kloppa. Zdaniem Szymona Marciniaka zbyt żywiołowo protestował

• Jan Oblak pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

• A więc to tak ;)

• Solowa akcja Vitolo nie przynosi dużego pożytku. No, może tylko "skradł" kilkanaście sekund.

• 82 minuty gry za nami i Liverpool oddał... 0 celnych strzałów na bramkę Jana Oblaka!

• Brzydki faul Fabinho na Diego Coście. Do Brazylijczyka pognał Szymon Marciniak, który nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Obrona Atletico radzi sobie z dośrodkowaniem Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego.

• James Milner za kontuzjowanego Jordana Hendersona.

• Ale pomocy medycznej potrzebuje Jordan Henderson. Będzie konieczna zmiana - Fabinho pokazuje "kołowrotek" w stronę ławki rezerwowych.

• Divock Origi wywalczył korner dla Liverpoolu. Już w polu karnym melduje się Virgil van Dijk.

• Diego Costa zmienia Angela Correę. To ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• 77. w Dortmundzie. Erling Braut Haaland po raz drugi! [BVB - PSG 2:1]

• Niewiele brakowało Jordanowi Hendersonowi, by ten wpisał się na listę strzelców. Po przyjęciu piłki w polu karnym uderza minimalnie obok lewego słupka!

• 76. w Dortmundzie. Neymar doprowadza do remisu

• Druga zmiana w "The Reds". Alex Oxlade-Chamberlain w miejsce Mohameda Salaha.

• Vitolo zastępuje Alvaro Moratę.

• Renan Lodi zagrywa w pole karne Liverpoolu. Goście radzą sobie bez problemu.

• Tymczasem w Dortmundzie Borussia prowadzi z PSG. Bramkę w 69. minucie strzelił... Erling Braut Haaland!

• Z Argentyńczykiem jest wszystko w porządku. Wraca na boisko.

• Przerwa. Urazu nabawił się Angel Correa i konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Divock Origi ponownie w roli głównej. A raczej epizodzie - jego anemiczny został zablokowany.

• Przewinienie Divocka Origiego. Belg na razie nic nie wniósł do gry "The Reds".

• Spóźnione wejście Joe Gomeza w kole środkowym. Spowodował upadek Alvaro Moraty, a Szymon Marciniak nie miał innego wyboru - żółta kartka dla Anglika.

• Mohamed Salah biegnie w polu karnym, szukając odrobiny miejsca do oddanie strzału. Skutecznie z "szesnastki" wypychali go obrońcy Atletico.

• Piłka z narożnika wycofana na 25. metr do Fabinho, który kopie tak, że piłka ledwie dociera do pola karne...

• Jeszcze piłkę zdołał wywalczyć Roberto Firmino. Będzie korner dla "The Reds".

• Defensywa Atletico radzi sobie z dośrodkowaniem Andrew Robertsona.

• Mohamed Salah! Egipcjanin dostaje świetne podanie z głębi pola i główkuje tuż obok lewego słupka!

• Georginio Wijnaldum krótko do Mohameda Salaha, który osaczony przez dwóch rywala nie miał miejsca, by odwrócić się z piłką w stronę bramki.

• A teraz na solową akcję prawym skrzydłem zdecydował się Mohamed Salah. Wywalczył rzut rożny.

• Marcos Llorente podaje w "szesnastkę" do Sime Vrslajko, który jednak traci piłkę.

• Ciekawa statystyka z pierwszej odsłony

• Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• ... a w Liverpoolu za Sadio Mane pojawia się Divock Origi.

• Zmiana w Atleitco na drugie trzy kwadranse. Marcos Llorente w miejsce Thomasa Lemara.

• Wracamy na Wanda Metropolitano, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Atletico - Liverpool. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze za sprawą trafienia Saula NIgueza w 4. minucie.

• I niewiele brakowało, by i strzał Alvaro Moraty znalazł drogę do bramki

• Idealnie to spotkanie rozpoczęło się dla piłkarzy Atletico. Pierwsza ofensywna akcja przyniosła rzut rożny, po którym Saul Niguez przytomnie zachował się w polu karnym "The Reds" i z bliska pokonał Alissona. Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale ich ataki rozbijały się od bardzo dobrej dysponowanej obrony "Rojiblancos", a mogli nawet stracić drugiego gola, gdyby nie Alisson, który w kapitalny sposób obronił strzał Alvaro Moraty. Po kontrze piłkę do bramki gospodarzy skierował Mohamed Salah, ale ten był na spalonym.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1'

Koniec pierwszej połowy. Po bramce Saula Nigueza już w 4. minucie Atletico prowadzi z Liverpoolem.

• Szymon Marciniak dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• "Żółtko" na koncie Angela Correi za przewinienie.

• Mohamed Salah w roli prawoskrzydłowego. Przekłada piłkę na lewa nogę i wrzuca miękko do wbiegającego Roberto Firmino. Uprzedził go Stefan Savić, który oddalił niebezpieczeństwo.

• Dobre zagranie na wolne pole do rozpędzonego Alvaro Moraty. Bez problemu poradził sobie z nim Virgil van Dijk.

• Żółta kartka dla Sadio Mane za faul na Sime Vrslajko. Senegalczyk nie wyróżniał się dzisiaj niczym szczególnym.

• 29% Posiadanie piłki 71%

• Jeszcze jeden korner. I wybicie na uwolnienie.

• Korner rozegrany przez Trenta Alexandra-Arnolda na dwa tempa został rozszyfrowany przez Atletico. Goście grają schematycznie, co znacznie ułatwia zadanie piłkarzom Diego Simeone.

• Atletico dwoi się i troi, blokując strzały rywali! Mohamed Salah uderza z "szesnastki" z stronę lewego górnego rogu, ale w ostatniej chwili piłkę wybija na korner Felipe!

• Nieudany strzał Thomasa Lemara. Postraszył gołębie.

• Przeraźliwe gwizdy niosą się na Wanda Metropolitano, gdy przy piłce są "The Reds". Skutecznie rozpraszają one piłkarzy Juergena Kloppa.

• Andrew Robertson "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka, po czym uderza zza pola karnego. Pomysł dobry, wykonanie już mniej. Do bramki brakowało ca 2 metry.

• A tu jeszcze jedno zdjęcie zrobione przed rozpoczęciem meczu

• Po chwili piłka znalazła drogę do drugiej siatki! Gol nie został jednak uznany - Mohamed Salah był na spalonym!

• Alisson ratuje Liverpool przed utratą bramki! Najpierw Alvaro Morata "nawinął" w lewym narożniku pola bramkowego rywala i uderzył z w stronę bliższego słupka, ale kapitalnie broni Brazylijczyk!

• Na solową akcję zdecydował się Mohamed Salah. Ten jednak faulował Renana Lodiego. Akcja spaliła więc na panewce.

• Zdaniem Szymona Marciniaka Angel Correa faulował. Dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda było jednak dalekie od ideału.

• Renan Lodi podłączył się do akcji ofensywnej. Jego centra została zablokowana, ale piłkarze Diego Simeone zyskali korner. Tym razem bez zagrożenia pod bramką Alissona.

• Defensywa "Los Colchoneros" ponownie w roli głównej. Tym razem radzi sobie z dośrodkowaniem Andrew Robertsona.

• Roberto Firmino w roli lewoskrzydłowego. Od razu pojawiło się przy nim trzech piłkarzy w biało-czerwonych koszulkach. Brazylijczyk nie był w stanie przedrzeć się z piłką w pole karne Atletico.

• Z kontrą środkiem ruszył Alvaro Morata. Przed nim było trzech rywali, ale zgubił ją na rzecz Joe Gomeza przed linią środkową.

• Nieudane dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda. Rzadko można przeczytać takie zdanie.

Jan Oblak z "piątki".

• Mohamed Salah szukał na lewej stronie Andrew Robertsona. Piłkę na moment przejął Thomas Partey. Na moment, bo wysoki pressing pomocnika Liverpoolu pozwolił odzyskać piłkę. Ale nie miał już komu podać.

• Angel Correa na spalonym.

• Jeszcze Szymon Marciniak czekał na ostateczną decyzję z wozu VAR. Gol zostaje uznany!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Koke na bliższy słupek i w zamieszaniu w "szesnastce" gości najprzytomniej zachował się Saul Niguez, który z bliskiej odległości pokonuje Alissona!

• GOL DLA ATLETICO! SAUL NIGUEZ!!!

• Atak gospodarzy prawą stroną przynosi rzut rożny.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczynają goście!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Równolegle trwać będzie starcie Borussii Dortmund (z Łukaszem Piszczkiem w wyjściowym składzie) z Borussią Dortmund. Livescore z tego spotkania będzie pojawiać się w tej relacji

• Rezerwowi Atletico: Antonio Adan - Diego Costa, Vitolo, Jose Gimenez, Marcos Llorente, Mario Hermoso, Yannick Carrasco.
    Rezerwowi Liverpoolu
    : Adrian - Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita, Joel Matip, James Milner, Divock Origi, Takumi Minamino

• Przed rozpoczęciem spotkania warto zapoznać się z meczową zapowiedzią:

• Działo się przed meczem

• Ze snu zimowego budzi się Liga Mistrzów. I od razu mamy niebywałą "pobudkę" - Atletico Madryt zmierzy się przed własną publicznością z obrońcą tytułu, Liverpoolem! Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka już za 20 minut!

DW

atletico liverpool transmisja

Atletico Madryt - Liverpool FC ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©EASTNEWS

Atletico Madryt - Liverpool FC ONLINE. Piłkarze z Liverpoolu wracają na stadion, z którym mają bardzo dobre wspomnienia. W ubiegłym roku to własnie na Metropolitano podopieczni Jürgena Kloppa sięgnęli po szósty w historii klubu Puchar Europy. Tym razem rywalem The Reds nie będzie Tottenham, a miejscowe Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone nie jest faworytem starcia, ale doskonale potrafi grać w obronie i to właśnie tę broń mogą wykorzystać w starciu z mocnym angielskim zespołem. Gdzie oglądać mecz Atletico - Liverpool? TRANSMISJA w telewizji i STREAM online.

Atletico Madryt - Liverpool FC ONLINE

- Przed losowaniem czułem, że wrócimy do Madrytu. Nie sądzę, by Pan Diego Simeone biegał ze szczęścia po swoim salonie po losowaniu - mówił w grudniu Jürgen Klopp, menedżer The Reds. Od tamtych słów minęło prawie tysiąc minut w Premier League, w których wicemistrzowie Anglii stracili tylko jedną bramkę.
Raul Jimenez z Wolverhampton jest tym szczęśliwcem, który jako jedyny pokonał Alissona Beckera w ostatnich 990 minutach. Piłkarze z Anfield pewnie zmierzają po pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii. Do zdobycia tytułu brakuje im już tylko pięciu zwycięstw.

Swoją „serię” mieli również Rojiblancos. Dopiero w ostatnich dwóch meczach odzyskali umiejętność strzelania goli (w piątek 2:2 z Valencią, tydzień wcześniej 1:0 z Granadą), bowiem wcześniej zmagali się z sześciogodzinną indolencją strzelecką. Madrytczycy weszli dobrze w sezon, ale jesienią kompletnie się posypali. Mimo że są na czwartym miejscu w LaLiga, to do prowadzącego Realu Madryt tracą aż 13 punktów. Rojiblancos na 24 ligowe mecze aż dziesięć zremisowali. Tylko Real Valladolid więcej razy dzielił się punktami z przeciwnikiem (11 razy).

Choć "The Reds" to obrońcy tytułu, a Hiszpanie grają w tym sezonie poniżej oczekiwań, Juergen Klopp spodziewa się trudnej przeprawy. - Powiedziałbym, że gra przeciwko Atletico jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu piłkarza. Są naprawdę dobrze zorganizowani, to maszyna nastawiona na wyniki, potrafiąca wycisnąć korzystny rezultat z praktycznie każdego spotkania, jakie jest możliwe - skomentował trener Liverpoolu.

Diego Simeone, trener hiszpańskiej ekipy, przyznał, że cieszy go to, iż jego podopieczni podchodzą do starcia z obrońcami tytułu z dobrym nastawieniem. - Nie widzę w naszej drużynie pesymizmu. Widzę optymizm i motywację. Stadion we wtorkowy wieczór rozkwitnie. Mamy bardzo zmotywowanych zawodników, którzy przygotowywali się do gry z zapałem i pasją. Nie tylko nie widzę tu pesymizmu, ale - co mi się bardzo podoba - dostrzegam optymizm - powiedział Simeone.

Atletico Madryt - Liverpool FC TRANSMISJA

Mecz Atletico - Liverpool zaplanowano na wtorek, 18 lutego o godz. 21:00. Sędzią spotkania na Metropolitano będzie Szymon Marciniak, na liniach będzie mógł liczyć na pomoc Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza. Transmisja spotkania o godz. 20.50 w Polsacie Sport Premium 1. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.