Atletico Madryt

1

Villarreal CF

0

• Los Colchoneros pozostają liderem La Liga! Atletico dzisiaj zagrało słabo przeciwko słabemu w ostatnich tygodniach Villarreal, ale jedna sytuacja Raula Garcii pozwoliła tej niezwykle konsekwentnie grającej drużynie zdobyć kolejne trzy punkty. Teraz zespół Simeone może spokojnie obejrzeć sobie dzisiejsze mecze Barcelony i Realu i przygotować się do środowego meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Atletico skromnie zwycięża Villarreal 1:0!

• Chyba już nic tu nie może przeszkodzić Atletico w zdobyciu trzech punktów. Vicente Calderon już świętuje.

• Trzy minuty doliczone.

• O krok od bramki samobójczej! Po szarży Moi Gomeza lewą stroną, jego dośrodkowanie przeciął Alderweireld i piłka minimalnie minęła bramkę Atletico!!!

• Pięć minut do zakończenia spotkania. Czy goście będą w stanie rzutem na taśmę doprowadzić do wyrównania? Na razie wyglądają na 'bezzębnych'...

• Bardzo kiepskie dośrodkowanie Moi Gomeza, ale goście pozostają w ataku pozycyjnym.

• Koke przerywa akcję Villarreal wybiciem piłki na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Moi Gomez za Caniego.

• Jeszcze żółta kartka dla Mario Suareza.

• Gospodarze wreszcie przenieśli ciężar gry na połowę rywala. Obrońcy Los Colchoneros mogą trochę odpocząć.

• Tiago uderza z dystansu daleko obok bramki Villarreal.

• Kwadrans do końca. Goście przeważają, ale mają problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych.

• Adrian przepuścił piłkę przed pole karne, gdzie uderza ją Raul Garcia i pewnie broni Asenjo!

• Tymczasem w Atletico schodzi Diego Ribas, a wchodzi Jose Sosa.

• Jonathan Pereira zastępuje Manu Triguerosa.

• Żółta kartka dla Raula Garcii.

• Wreszcie było naprawdę groźnie! Perbet uderza technicznie z 16 metrów nieznacznie nad bramką!

• Koke ukarany żółtą kartką za ostry faul na Pinie.

• Nieskutecznie próbował wymusić karnego teraz Perbet. Ale to wciąż Villarreal gra w ataku pozycyjnym. Diego Simeone z kolei zachęca kibiców do głośniejszego dopingu.

• Zmiana także w Villarreal. Schodzi Joan Roman, wchodzi Javier Aquino.

• Adrian Lopez wchodzi w miejsce Davida Villi. Czyżby Villa był szykowany na Barcelonę? Jeśli tak, to znaczy, że występ Diego Costy w środę był bardzo mało prawdopodobny.

• Ładnie rozegrali piłkę goście przed polem karnym, po czym Cani fatalnie skiksował z 18 metrów.

• Perbet złapany teraz na spalonym.

• Fatalny strzał z dystansu Perbeta.

• Tiago zmienia Cristiana Rodrigueza.

• Jest to bardzo podobny mecz do tego, jaki 10 dni temu Atletico rozegrało u siebie z Granadą. Podopieczni Diego Simeone zdobyli jednego gola po rzucie rożnym (wtedy trafił Diego Costa), a przez resztę spotkania grali na 'oszczędzanie baterii'. Wtedy to przyniosło skutek, a jak będzie dzisiaj?

• Trigueros nie sięgnął piłki po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Caniego. Po chwili Asenjo odważnym wyjściem z bramki powstrzymał Villę.

• Słaby strzał Villi z narożnika pola karnego łapie Asenjo.

• Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie dla Villarreal, ale na razie bez efektu w postaci choćby sytuacji bramkowych.

• 55 tysięcy kibiców dzisiaj przyszło na Vicente Calderon.

• Akcja Villarreal zakończona mizernym strzałem z dystansu Gaspara.

• Obie drużyny na razie bez zmian w swoich składach.

• Wracamy na Vicente Calderon i rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Po pierwszych minutach gry w bardzo wysokim tempie, Atletico wykorzystało jeden stały fragment gry i dzięki Raulowi Garcii to gospodarze prowadzą skromnie po pierwszej połowie. Mecz nie stoi na najwyższym poziomie, bowiem wykorzystana szansa Garcii była na dobrą sprawę jedyną stworzoną przez którykolwiek z zespołów do przerwy. Oby za 15 minut było więcej emocji.

• Koniec pierwszej połowy. Atletico prowadzi z Villarreal.

• Defensywa Villarreal poradziła sobie z kolejnym kornerem dla Los Colchoneros.

• Diego Costa ma lekki uraz uda. Dzisiaj na pewno nie zagra, jego występ z Barceloną jest wątpliwy (ale możliwy). Potem powinien juz być na pewno do dyspozycji Diego Simeone.

• Żółta kartka dla Gabriela, chyba nieco przesadzona, za faul na Villi.

• Dośrodkowana przez Triguerosa piłka spada przed szesnastkę do Jokicia, którego skutecznie blokuje Koke.

• Będzie korner dla gości po wrzutce Caniego i interwencji Godina.

• Teraz z kolei to centra Juanfrana pada łupem Asenjo.

• Asenjo poradził sobie z odbitą wrzutką Koke w pole karne Villarreal.

• Godin bardzo dobrze zablokował w polu karnym Triguerosa, który już składał się do strzału z kilkunastu metrów.

• Bardzo dobra centra z lewego skrzydła Filipe Luisa dotarła w pole karne, gdzie David Villa z trudnej pozycji głową nie potrafił celnie uderzyć.

• Perbet nie był w stanie poradzić sobie z rywalem, ale piłka po chwili trafiła do Romana na skrzydło, którego dosrodkowanie minęło wszystkich graczy skupionych w polu karnym Atletico.

• Ucierpiał Perbet w starciu z Alderweireldem. Francuz jednak szybko wraca do gry.

• Bardzo ostre przewinienie Koke na Canim, ale obyło się bez kartki dla pomocnika Atletico.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym spokojnie na razie kontrolują ten mecz.

• Duże problemy naciskanego Asenjo z odbiciem piłki z pola bramkowego. Domagał się Hiszpan odgwizdania faulu, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Ładna indywidualna akcja Villi przyniosło Atletico jeszcze jeden rzut rożny.

• Znacznie spokojniej wygląda ten mecz po zmianie wyniku.

• Ciekawe, jak zareaguje po utracie gola Villarreal. Mecz był do tej pory wyrównany, ale Atletico pokazało, jak wielką siłą tego zespołu są stałe fragmenty gry.

• Mario Gaspar uderza z dystansu, ale odbitą piłkę pewnie łapie Courtois.

• Przy rzucie rożnym Raul Garcia oszukał Mario Gaspara, lekko go odpychając w polu karnym (coś a'la Radovic-Kamiński) i głową zamienił na gola dośrodkowanie Koke! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Raul Garcia!

• Będzie teraz rzut rożny dla Atletico po interwencji Jokicia.

• Alderweireld przerwał bardzo groźne zagranie do wychodzącego na czystą pozycję Jeremy'ego Perbet.

• Fatalne zagranie Bruno z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Atletico.

• Z okazji dzisiejszego święta, dzieci opanowały także loże honorową na Vicente Calderon. Bardzo sympatyczny obrazek.

• Gospodarze próbują wielu górnych piłek w pole karne rywala, ale jednak na razie defensywa Villarreal radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

• Courtois pewnie łapie dośrodkowanie Jokicia z lewej strony boiska.

• Bardzo dobre tempo tego spotkania w pierwszych minutach. Swoją drogą na stadionach w Hiszpanii na pewno zobaczymy dzisiaj sporo dzieci, bowiem w tym kraju dzisiaj przypada dzień dziecka.

• Perbet otrzymał piłkę w polu karnym od Caniego, ale jego zagranie z ostrego kąta pewnie złapał Courtois.

• Świetne rozegranie Atletico! Koke idealnie dograł przed pole karne do niepilnowanego Diego, który z powietrza uderza jednak bardzo niecelnie!

• David Villa wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Nieudany kontratak w wykonaniu gości, choć bardzo dobrze pokazywał się na lewej stronie Joan Roman.

• Mario czysto zatrzymał teraz Cristiana Rodrigueza na skrzydle.

• Po rzucie rożnym sytuację wyjaśnia Courtois.

• I już pierwsza akcja gości. Popędził prawą stroną Trigueros i musiał Alderweireld wybija piłkę na korner.

• Zaczynamy mecz!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Bruno Soriano (Villarreal) oraz Raul Garcia (Atletico).

• Wychodzą zawodnicy obu drużyn na murawę Vicente Calderon.

• W obu drużynach mamy naprawdę wielu nieobecnych. Atletico musi sobie dzisiaj radzić bez zawieszonego za kartki Gabiego oraz kontuzjowanych Diego Costy i Ardy Turana. W Villarreal grać nie mogą Jaume Costa, Ikechukwu Uche, Chechu Dorado, Mateo Musacchio, Pablo Iniguez oraz Giovani dos Santos.

• Rezerwowi Villarreal: Juan Carlos, Albert Blazquez, Diego Jimenez, Nahuel Leiva, Moi Gomez, Javier Aquino, Jonathan Pereira.

• Rezerwowi Atletico: Daniel Aranzubia, Joao Miranda, Emiliano Insua, Tiago Mendes, Adrian Lopez, Samuel Saiz.

• Prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn na to spotkanie!

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym na El Madrigal, Villarreal zremisowało z Atletico 1:1. To był mecz bramek samobójczych, bowiem po takim trafieniu Mario Gaspara w drugiej minucie, 'wyrównał' Juanfran na 11 minut przed końcem spotkania.

• Beniaminek Villarreal to drużyna groźna dla każdego. Zespół Marcelino Garcii zajmuje obecnie w tabeli siódme, pucharowe, miejsce z dorobkiem 49 punktów. Do lidera Żółta Łódź Podwodna traci aż 27 oczek, ale do piątej Sevilli i szóstego Realu Sociedad już tylko punkt. Targana problemami kadrowymi drużyna z El Madrigal nie jest jednak w najwyższej formie, bowiem w ostatnich sześciu meczach wygrała tylko raz i to 1:0 na boisku słabiutkiego w ostatnich miesiącach Getafe.

• Faworytem spotkania jest oczywiście Atletico Madryt, które prowadzi w tabeli La Liga z przewagą jednego punktu nad Barceloną i trzech nad Realem Madryt. Podopieczni Diego Simeone powinni być także podbudowani wtorkowym remisem na Camp Nou z Barceloną w Lidze Mistrzów. Jeśli Los Colchoneros chcą utrzymać fotel lidera, to na pewno muszą zdobyć przeciwko Żółtej Łodzi Podwodnej trzy punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Villarreal.