Austria

0

Węgry

2

• O ile w pierwszej połowie Austria potrafiła stworzyć zagrożenie pod bramką Kiraly'ego, to w drugiej części gry praktycznie nie mieli sytuacji podbramkowych. Węgrzy rozkręcali się natomiast z minuty na minutę i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik. Już o 21:00 drugi mecz w grupie F, w którym Portugalia zmierzy się z Islandią.

• Koniec meczu! Węgrzy niespodziewanie pokonują Austrię 2:0!

• Alaba sprytnie podał do stojącego przed polem karnym Arnautovicia, ale jego strzał spokojnie wybronił Kiraly.

• Faul Kadara, będzie dogodna okazja na gola kontaktowego dla Austrii.

• Schoepf próbował uderzenia z dystansu, ale piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Aż pięć minut dolicza do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Pinter za Nemetha.

• Dwóch rezerwowych pieczętuje zwycięstwo Węgier! Błyskawiczna kontra - Pristin zagrywa piłkę do Stiebera, ten wychodzi sam na sam z Almerem i przerzuca piłkę nad bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WĘGIER! STIEBER!

• Atilla Fiola leży przed polem karnym Austrii po starciu z Fuchsem. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Uderzenie z dystansu Alaby przechodzi po nodze jednego z Węgrów. Będzie rzut rożny.

• Faul Nemetha na Schoepfie. Żółta kartka dla Węgra.

• Schodzi z boiska Laszlo Kleinheisler. Zmienia go Zoltan Stieber.

• Wymiana kilku podań między Austriakami została w końcu przerwana przez Węgrów. Zakończyło się to złapaniem piłki przez Kiraly'ego.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Austrii - Schoepf za Harnika.

• Kompletnie nie zrozumiał się teraz z partnerami Nemeth. Mógł wybrać któregoś z dwóch kolegów, a podał do rywala.

• Kąśliwe dośrodkowanie Priskina, interweniuje Almer. Gdyby był tak któryś z partnerów Węgra, mogłoby być 2:0.

• Baumgartlinger! Odpowiedź Austriaków, ładna akcja lewą stroną i dośrodkowanie, ale pomocnik fatalnie pudłuje.

• Nemeth! Kolejna akcja Węgrów, zakończona uderzeniem Nemetha ze skraju pola karnego. Piłka szła tuż przy słupku, świetnie interweniował Almer!

• Węgrzy korzystają z przewagi liczebnej. Zaatakowali teraz Austriaków, ale akcja zakończyła się niecelnym strzałem Adama Nagy.

• Szalai opuszcza boisko. Zamiast niego wchodzi Tamas Priskin.

• Teraz Austriacy domagają się rzutu karnego za rzekomą rękę Kadara. Powtórka pokazuje, że nie mają racji.

• Na domiar złego Dragović ogląda drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko! Coraz cięższa sytuacja Austriaków!

• Trzy strzały Martina Hintereggera, ten ostatni ląduje w siatce. Gol nie został jednak uznany, bo Dragović faulował wcześniej Kadara!

• Selekcjoner Austriaków reaguje na straconego gola zmianą. Rubin Okotie zastępuje Marca Janko.

• Niespodzianka w Bordeaux, Węgrzy prowadzą z Austrią! Bardzo ładna dwójkowa akcja Kleinheislera z Szalaiem, którą ten drugi wykończył skutecznym strzałem.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WĘGIER! SZALAI!

• Martin Hinteregger stara się dograć do Alaby, ale piłka była zbyt mocna i Kiraly zacznie od bramki.

• Fatalny błąd Dragovicia, który traci piłkę na rzecz Szalaia, ale węgierski napastnik źle przyjął sobie piłkę i natychmiast ją stracił.

• Junizović nie wróci już na boisko. Zmienia go Marcel Sabitzer.

• Długo nie podnosi się z boiska Junuzović. Będzie potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

• Dzsudzsak! Znakomite uderzenie Węgra z rzutu wolnego, z trudem broni Almer!

• Uderzenie z dystansu Gery przeszło daleko obok słupka.

• Dwójkowa akcja Alaby z Arnautoviciem, po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił Richard Guzmics, który przepuścił piłkę. Nie skorzystali jednak z tej okazji Austriacy.

• Akcja Austriaków lewą stroną. Junuzović zagrał do Alaby, ten dośrodkował w pole karne, ale Janko przegrał pojedynek z obrońcą.

• Oba zespoły przystąpiły do drugiej części gry bez żadnych zmian w składach.

• Od środka rozpoczęli Węgrzy, mieliśmy już pierwszy strzał w tej części gry, lecz Almer nie miał żadnych problemów ze skuteczną interwencją.

• Znów gramy!

• Piłkarze wracają już na boisko. Czas na drugą polowę!

• Choć w Bordeaux nie ma na razie goli, to oglądamy całkiem niezłe spotkanie. Austriacy omal nie zdobyli gola już w 40. sekundzie spotkania, kiedy w słupek trafił David Alaba. To właśnie gracz Bayernu Monachium stwarza największe zagrożenie pod bramką Kiraly'ego. Gra Węgrów jest przyjemna dla oka, ale na razie nie przekłada się to zbytnio na sytuacje, nie licząc tej z 43. minuty. Na drugą część gry zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Harnik dośrodkowywał z prawej strony, lecz wrzutka była zdecydowanie zbyt mocna.

• Odpowiedź Węgrów! Znakomita piłka Kleinheislera do Dzsudzsaka, który był już w polu karnym, ale źle przyjął sobie piłkę i uderzył obok bramki.

• Ależ okazja Austriaków! Lewą stroną ruszył Arnautović, przy krótkim słupku był niepilnowany Janko, lecz podanie do napastnika było niecelne!

• Harnik przegrał teraz pojedynek z Kadarem, który łatwo odebrał piłkę Austriakowi.

• Klein zagrał długą piłkę na prawą stronę, gdzie był Martin Harnik. Obrońcy wybili futbolówkę na aut. Po nim zamieszania w polu karnym było sporo, ale piłka przeleciała obok słupka.

• Junuzović! Kolejna znakomita okazja dla Austriaków - Junizović dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym, uderzył, piłka odbiła się jeszcze od jednego z Węgrów i z trudem wybronił to Kiraly!

• Po dośrodkowaniu Dzsudzsak głową uderzał Szalai. Miał znakomitą pozycję, ale uderzył bardzo źle - daleko obok bramki.

• Dragović przegrał pojedynek z Szalaiem i musiał ratować się faulem. Obejrzał za niego żółtą kartkę.

• Uderzenie Alaby trafiło w mur. Austriacy muszą budować akcję od nowa.

• Richard Guzmics faulował Junuzovicia około 25 metrów od bramki. Będzie dobra okazja dla Austrii z rzutu wolnego.

• Fuchs dośrodkował w pole karne, tam Alaba zgrywał piłkę w kierunku jednego z partnerów, ale ten tylko przewrócił się w polu karnym. O jedenastce nie może być mowy.

• Węgrzy mieli szansę na kontrę, lecz podanie do Szalaia było niedokładne. Wcześniej akcję mieli Austriacy, ale powstrzymany został Alaba.

• Gera zagrywał do Nemetha, ale nie zrozumieli się dwaj Węgrzy. Austria rozpocznie od bramki.

• Długi przerzut piłki do Szalaia, ten zgrywa piłkę do Gery, który natychmiast decyduje się na strzał. Bez problemu łapie piłkę Almer.

• Janko próbował zgrać piłkę głową do jednego z partnerów, lecz zrobił to bardzo niedokładnie.

• Austriacy wyszli teraz wysokim pressingiem, ale bardzo ładnie wyszli spod niego Węgrzy. Gra "Madziarów" jak na razie może się podobać.

• Ładne zagranie piętką Nemer=tha do Kleinheislera, ten był faulowany przez jednego z Austriaków.

• Junuzović wraca na boisko. Uraz nie jest chyba tak poważny, jak to początkowo wyglądało.

• Zlatko Junuzović długo nie podnosi się z murawy po starciu z jednym z rywali. Kontuzja stawu skokowego może nawet uniemożliwić mu dalszą grę.

• Długa i ładna akcja Węgrów zakończona strzałem Adama Szalaia. Uderzenie zostało zablokowane.

• Akcja Węgrów lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, ale poradzili sobie z nim austriaccy obrońcy.

• Laszlo Kleinheisler po raz drugi uderzał z dystansu. Tym razem piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Alaba! Druga świetna szansa zawodnika Bayernu - tym razem znalazł się w polu karnym, gdzie dostał ładne podanie od schodzącego z lewej strony Arnautovicia. Alaba uderzył między nogami obrońcy, lecz Kiraly był na posterunku.

• Ładnie minął teraz dwóch rywali Krisztian Nemeth. Austriacy musieli uciekać się do faulu.

• Węgrzy dłużej utrzymują się teraz przy piłce. Na razie nie przekłada się to jednak na sytuacje podbramkowe.

• Odpowiadają Węgrzy. Laszlo Kleinheisler uderzał z dystansu, ale to uderzenie nie mogło sprawić problemów Almerowi.

• Prostopadła piłka Alaby do Arnautovicia była nieco zbyt mocna i wszystko skończyło się spokojnym chwytem bramkarza Węgier.

• Alaba! Ależ to mogło rozpocząć się dla Austrii! David Alaba miał zdecydowanie za dużo miejsca przed polem karnym, oddał mocny i precyzyjny strzał, ale Kiraly'ego uratował słupek!

• Od środka rozpoczęli grający w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach Austriacy. Węgry na biało.

• Gramy!

• Hymny i losowanie już za nami. Zaraz rozpoczynamy mecze w Grupie F!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Czas na hymny!

• Na boisku zobaczymy od początku kilku piłkarzy Ekstraklasy! W wyjściowym składzie reprezentacji Węgier znaleźli się Tamas Kadar (Lech Poznań) oraz Richard Guzmics (Wisła Kraków).

• W tym meczu wystąpi najstarszy piłkarz Euro 2016 - Gabor Kiraly!

• Rezerwowi reprezentacji Węgier: Dibusz, Gulácsi, Korhut, Lovrencsics, Böde, Pintér, Nikolić, Stieber, Priskin, Bese, Elek, Juhász.

• Rezerwowi reprezentacji Austrii: Lindner, Özcan, Garics, Ilsanker, Okotie, Suttner, Prödl, Wimmer, Schöpf, Hinterseer, Sabitzer, Jantscher.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na pierwszy mecz Grupy F! Reprezentacja Austrii na Stade Bordeaux-Atlantique zmierzy się z Węgrami.