Karol Kurzępa
Trzecioligowe kluby z Lubelszczyzny przygotowują się do piłkarskiej wiosny 2021. Przedstawiamy komplet wyników ze sparingów regionalnych zespołów, które zostały rozegrane 23 stycznia.

Wysokie zwycięstwo w swoim pierwszym zimowym sparingu odnieśli piłkarze puławskiej Wisły. Lider tabeli IV grupy III ligi rozgromił swoją imienniczkę z Sandomierza aż 6:0. Do przerwy podopieczni trenera Mariusza Pawlaka prowadzili tylko jedną bramką, ale po zmianie stron pokazali bardzo duży potencjał ofensywny.

Wisła Puławy - Wisła Sandomierz 6:0 (1:0)
Bramki: Paluchowski 8, Bartosiak 47 (z rzutu karnego), 51 (z rzutu karnego), Drozdowicz 48, 86, Pielach 82

Wisła P.: Kołotyło (46 Owczarzak) - Cheba (68 zawodnik testowany I), Kuban (68 K. Puton), Pielach, Brągiel (68 Gałązka), Piotrowski (46 Kąkol), Kondracki (46 Cyfert), K. Puton (46 Bartosiak), zawodnik testowany I (46 Zając), Kacprzycki (46 testowany II), Paluchowski (46 Drozdowicz). Trener: Mariusz Pawlak

Drugą wygraną w okresie przygotowawczym odnotowała świdnicka Avia. Po rozbiciu 7:2 Świdniczanki Świdnik przed tygodniem, ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Mierzejewskiego zwyciężyła 3:0 ligowego rywala, zamojskiego Hetmana. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Szpak. Bramkę z rzutu karnego zdobył ponadto Wojciech Białek. Mecz był rozgrywany w systemie czterech trzydziestominutowych kwart. W obu drużynach nie zabrakło graczy testowanych.

Avia Świdnik - Hetman Zamość 3:0 (2:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Bramki: Szpak 16,20, Białek (z rzutu karnego)

Avia: (I kwarta) Sobieszczyk - Drozd, Mykytyn, Borkowski, zawodnik testowany I, Wójcik, zawodnik testowany II, Cielebąk, Poleszak, zawodnik testowany III, Szpak. (II kwarta) Sobieszczyk - Drozd, Mykytyn, Borkowski, zawodnik testowany I, Wójcik, zawodnik testowany II, Kompanicki, Poleszak, zawodnik testowany III, Szpak. (III kwarta) Androsiuk, Kursa, Dobrzyński, Kuliga, Niewęgłowski, Uliczny, Chabros, Cielebąk, Oziemczuk, Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

Bramka z rzutu karnego zapewniła Stali Kraśnik wyjazdową wygraną nad Stalą Stalowa Wola. Spotkanie rozegrano w tercjach po 40 minut każda. Autorem zwycięskiego trafienia był Bartosz Dyszy. Co ciekawe gospodarze również mogli trafić do siatki z jedenastu metrów, ale z "wapna" pomylił się Szymon Jarosz.

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Bramka: Dyszy 17 (z rzutu karnego)

Stal K.: zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Dyszy, zawodnik testowany IV, Wolski, Zawierucha, Pietrzyk, Wójtowicz, Czelej, Cybula oraz Borusiński, Pacocha, Gajewski, Bartoś, Cygan, Skrzyński, Popiołek, Tadrowski, Michalak i pięciu graczy testowanych. Trener: Marcin Wróbel

Sześć goli padło w Lubartowie, gdzie Lewart pokonał czwartoligową Victorię Żmudź. Dla zespołu trenera Tomasza Bednaruka był to pierwszy zimowy sparing w 2021 roku.

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2 (3:1)
Bramki: Nowak (dwie), Fularski, bramka samobójcza – Kashay (dwie)

Lewart: Wójcicki – Góralski, Zbiciak, Niewęgłowski, Świech, Najda, Michałów, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Nowak oraz Długosz, Majewski, Buczek, Niewiński, Aftyka, Duda, Ponurek, Gębal, Bednarczyk, Sowa. Trener: Tomasz Bednaruk

Domową porażkę z czwartoligową Świdniczanką poniosło Podlasie Biała Podlaska. Cztery gole dla przyjezdnych zdobył były piłkarz łęczyńskiego Górnika - Michał Zuber.

Podlasie Biała Podlaska - KS Świdniczanka Świdnik 2:4 (1:2)

Świdniczanka: zawodnik testowany I - Pawłowski, Kursa, Żmuda, Szczerba, Kopyciński, Kowalski, Stępień, zawodnik testowany II, Zuber, Plesz oraz Dejko, Śliwa, Martyna, Kowalewski, Warecki i Pędlowski. Trener: Paweł Pranagal

Czterobramkową wygraną gości zakończyło się towarzyskie starcie czwartoligowego Huraganu Międzyrzec Podlaski z Orlętami Radzyń Podlaski. Przed przerwą jedynego gola zdobył Maciej Filipowicz. Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik 1:0 dla przyjezdnych, lecz w końcowym kwadransie spotkania biało-zieloni zanotowali jeszcze trzy trafienia.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Orlęta Radzyń Podlaski 0:4 (0:1)
Bramki:Filipowicz 44, Kalita 74, 79, Bożym 83