Avia Świdnik przegrała na inaugurację nowego sezonu w Ostrowcu Świętokrzyskim

Marcin Puka
avia-swidnik.pl
To nie był udany debiut Łukasza Mierzejewskiego na ławce trenerskiej trzecioligowej Avii Świdnik. W 1. kolejce sezonu 2019/20 żółto-niebiescy przegrali na wyjeździe z jednym z kandydatów do walki o czołowe pozycje, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:3. Przyjezdni mogli pokusić się chociażby o punkt, ale zawodzili pod bramką przeciwnika.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obydwie zespoły mogły pokusić się o strzelenie kilku bramek. Po stronie gospodarzy dwukrotnie bliski szczęścia był Jakub Kapsa, a raz Avię od utraty gola uratował słupek. Świdniczanie przeprowadzili kilka świetnych kontr, po których trzy razy przed szansą na pokonanie byłego bramkarza Motoru Lublin stawał Pawła Lipca stawał Wojciech Białek.

"Biały" kilka razy uderzał niecelnie, raz ostemplował poprzeczkę. W końcu w 40. minucie doświadczony zawodnik skierował piłkę do siatki, ale sędzia uznał, że napastnik wcześniej znajdował się na pozycji spalonej.

Niestety świdniczanie dostali bramkę do szatni. Po dośrodkowaniu Fabiana Burzyńskiego "główkował" Kapsa, futbolówka odbiła się od słupka, a ze skuteczną dobitką pośpieszył Daniel Dybiec.

W drugiej połowie zarysowała się optyczna przewaga drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego. W 61. min. obrońcami gości "zakręcił" niedawno wprowadzony na murawę Kamil Bełczowski i uderzeniem z linii pola karnego pokonał Piotra Piotrowskiego.

Wydawało się, że jest już po meczu, ale zespół z Lubelszczyzny był innego zdania. "Jedenastkę" wykorzystał Białek, a za chwilę mógł być remis. Zamiast drugiego trafienia dla gości, kolejną bramkę zdobyli miejscowi. Maciej Miłek z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki, ustalając końcowy wynik spotkania.

15 sierpnia (godzina 17) Avia zmierzy się przed własną publicznością z Hetmanem Zamość.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 3:1 (1:0)
Bramki: Dybiec 45, Bełczowski 61, Miłek 87 – Białek 64 z rzutu karnego
KSZO: Lipiec – D. Cheba, Dybiec, Mężyk, Ziółkowski, Kaczmarek (56. Bełczowski), Imiołek, Burzyński, Kapsa (76. Miłek), Smuczyński (56. Persona), Chrzanowski (81.Chałas)
Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Kuliga, Partyka (46 Wójcik), Maluga (64 Ozimek 64), Ceglarz (46 Mroczek), Prędota, Szpak, Białek
Żółte kartki: Kapsa – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Szpak
Sędziował: Michał Fudala z Brzeska