Bałtyk Koszalin uległ 0:2 Kotwicy Kołobrzeg w meczu kontrolnym [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Przygotowując się do rundy wiosennej trzecioligowe zespoły Bałtyku Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg spotkały się w meczu kontrolnym na euroboisku w Koszalinie.

Spotkanie rozgrywane w trudnych warunkach pogodowych, przy padającym śniegu, zakończyło się wygraną gości z Kołobrzegu 2:0 (2:0). Wynik otworzył już w 8. minucie Ondrej Jakubov. Słowak trafił po dośrodkowaniu. Na drugiego gola czekano do końcówki pierwszej części spotkania. Z rzutu karnego wynik ustalił nowy nabytek Kotwicy, Krzysztof Gancarczyk (ostatnio Moto Jelcz Oława).

Po zmianie stron w obydwu zespołach zaszło sporo zmian. W pogarszających się z każdą minutą warunkach atmosferycznych żaden z zespołów nie zdołał zmienić wyniku ustalonego po pierwszej połowie. Dodajmy, że w zespole Bałtyku zabrakło najlepszych strzelców z rundy jesiennej, Bartłomieja Putno i Dawida Gruchały-Węsierskiego, którzy przebywają na testach, odpowiednio w Zagłębiu Lubin i Wigrach Suwałki.

W Kotwicy, obok strzelca drugiego gola, zagrali także trzej inni nowo pozyskanie gracze, Janusz Gancarczyk (Moto Jelcz Oława), Artur Gieraga (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Łukasz Staroń (Polonia Środa Śląska), a po zmianie stron trzech zawodników testowanych. Z jesiennej kadry ubyli: Przemysław Jurków, Bartosz Piotrowski, Mykyta Wowczenko, Gilson Correia, Michał Mikołajczak, Michał Szczyrba (wolna ręka w poszukiwaniu klubu), Marcin Wawrzyniak (trenuje z Flotą Świnoujście), Szymon Kaliniec. Z kolei Portugalczyk Ednilson Furtado przebywał na testach w Koronie Kielce jednak nie zyskał uznania w oczach trenera Macieja Bartoszka.

Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:2)0:1 Jakubov (8.), 0:2 K. Gancarczyk (43. karny).
Bałtyk: I połowa - Pogorzelec - Waleński, Jachno, Ryfa, Górka, Rak, Kąkol, Kramarz, Szulc, Król, Janasik. II połowa - De Clerck, Ponurko, Jasitczak, Czenko, Waleński, Forczmański, Duszkiewicz, Rak, Gregorek, Ginter, Pietrykowski.
Kotwica: I połowa - Trojanowski - Krysztopowicz, Gęsior, Gieraga, Kozajda, Kalupa, J. Gancarczyk, K. Gancarczyk, Koźlik, Staroń, Jakubov. II połowa: Kleemann - Koźlik, Kowalski, Jakubov (70. Szymański), Krysztopowicz (75. Trzaskoma), Aleksiuk, Kolano, Kozajda i trzech testowanych.