Bałtyk wiceliderem

Michał Wieczorek
Dariusz Kudyba po strzeleniu zwycięskiej bramki
Dariusz Kudyba po strzeleniu zwycięskiej bramki Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
Zagłębie Sosnowiec poległo w Gdyni z Bałtykiem 0-1 po bramce strzelonej głową w 78 minucie przez Dariusza Kudybę. Asystę zaliczył Michał Drzymała.

Sosnowiczanie przyjechali do Gdyni z zamiarem zdobycia 3 punktów i wiele w pierwszej połowie wskazywało na to że jeśli nie zwycięstwo to remis jest w ich zasięgu. Jednak im dłużej trwało spotkanie tym lepiej spisywali się gospodarze a w drugiej połowie to biało niebiescy prowadzili grę .

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Michał Chamera, wybił piłkę nogami po groźnej akcji i strzale Marcina Lachowskiego, a chwilę później Vladimir Bednar brutalnie sfaulował Marcina Martyniuka, co po końcowym gwizdku doprowadziło do " wymiany uprzejmości " i zakończyło się czerwonymi kartkami dla obu piłkarzy.

"Dałem się po prostu złapać, poniosło mnie, zostałem uderzony łokciem a ja w nerwach chciałem mu oddać" - tak to zdarzenie komentuje Marcin Martyniuk

Wracającą do Sosnowca drużynę Zagłębia spotkała kolejna przykra niespodzianka. W okolicach Częstochowy w klubowy autokar wjechała ciężarówka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sędzia: Gałązka (Szczecin).
Żółte kartki: KUDYBA, GRANOSIK, NADOLNY, RIEBANDT, HARTMAN - FILIPOWICZ.
Czerwone: MARTYNIUK - BEDNAR (obaj po końcowym gwizdku).

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk /K/, Kamiński- Szweda (74 Hartman), Pięta (64 Riebandt), Bielecki, Adamus (46 Drzymała) - Nadolny, Kudyba.
Rezerwowi: Grubba, Chorab, Kozerkiewicz, Florek.

ZAGŁĘBIE: Bensz /K/ - Bednar, Hosić, Marek, Pajączkowski - Ryndak (81 Strojek), Bodziony, T. Szatan (62 Łuczywek), Dorobek (46 Filipowicz) - Lachowski, Myśliwy (77 Wściubiak).
Rezerwowi: Masarczyk, Guzik, Balul.

Bałtyk Gdynia 1:0 Zagłębie Sosnowiec - zobacz galerię z meczu