Bank Spółdzielczy Leśnica 4 liga opolska. Po-Ra-Wie Większyce - Skalnik Gracze 3-1

Wiktor Gumiński
Piotr Rypa i jego koledzy mieli uzasadnione powody do radości.
Piotr Rypa i jego koledzy mieli uzasadnione powody do radości. Oliwer Kubus
Gospodarze skrzętnie wykorzystali niemoc rywala po przerwie.

- Mecz skończył się dla nas po pierwszych 45 minutach - złościł się Wojciech Lasota, trener Skalnika. - Można tak spokojnie powiedzieć, ponieważ w drugiej części gry prezentowaliśmy się tak, jakbyśmy w ogóle na nią nie wyszli. Zbyt wcześniej przypisaliśmy sobie trzy punkty.

Do półmetka wszystko układało się po myśli ekipy z Graczy. Ale tylko, jeśli mówimy wyłącznie o wyniku spotkania. Bramka Łukasza Szpaka z 35. minuty poszła bowiem w cień tego, co wydarzyło się parę chwil wcześniej. Bardzo poważnej kontuzji doznał wtedy bowiem golkiper Skalnika Bartłomiej Górecki. Jeden z najlepszych bramkarzy rundy jesiennej zerwał ścięgno Achillesa i jeszcze sobotniego wieczora przeszedł operację.

- Nie ma co tłumaczyć naszego niepowodzenia nieszczęściem Bartka, ponieważ przecież wyszliśmy na prowadzenie już po tej przykrej sytuacji - dodawał Lasota.

Jego podopieczni zostali znokautowani w ciągu zaledwie 10 minut drugiej odsłony. Drużyna Po-Ra-Wia zdobyła bowiem wszystkie trzy bramki między 58. a 68. minutą. Najpierw dwukrotnie do siatki Skalnika trafił Kamil Stachura, a trzeciego gola zdobył Wojciech Wiluk, który doskonale wywiązał się z roli dżokera.

Przyjezdni mieli jeszcze szansę na powrót do gry, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry uderzenie Zygmunta Bąka z rzutu karnego obronił Piotr Bil.

- W pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się dobrze, ale w drugiej już się poprawiliśmy i w pewnym jej momencie właściwie wszystko nam wpadało - podsumowywał Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia.

Po-Ra-Wie Większyce - Skalnik Gracze 3-1 (0-1)
Bramki: 0-1 Szpak - 35., 1-1 K. Stachura - 58., 2-1 K. Stachura - 63., 3-1 Wiluk - 68.
Po-Ra-Wie: Bil - Blaucik, Rypa, Kierdal, Chałupa - Łebkowski, Ciechanowicz, Adamus (60. Wiluk) - Mazurkiewicz (73. Modlich), S. Stachura (34. Samborski), K. Stachura (68. Krauze).
Skalnik: Górecki (25. Stefaniak) - Raś, Chodorski, Rychlica, Parada - Maryszczak (56. Janeczek), Szpak, Gorczyca, Dymińczuk (75. Mączyński) - Dulski (65. Bąk), Fogel.
Żółte kartki: Adamus, Rypa - Chodorski, Dulski.

Materiał oryginalny: Bank Spółdzielczy Leśnica 4 liga opolska. Po-Ra-Wie Większyce - Skalnik Gracze 3-1 - Nowa Trybuna Opolska