Barca nie zwalnia tempa. Strata do Realu zniwelowana do 1 punktu (ZDJĘCIA)

Damian Orłowicz
Trwa passa zwycięstw Barcelony, która dzisiaj gładko uporała się z Getafe. Aktualni mistrzowie Hiszpanii tracą tym samym tylko jedno "oczko" do liderującego Realu Madryt, który w środę gra derbowe spotkanie z Atletico. Zobacz zdjęcia z Camp Nou!

FC Barcelona - Getafe CF 4:0 (2:0) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Barcelona zaatakowała od początku spotkania i już w 13. minucie objęła prowadzenie. Messi zgrał piłkę piersią do Sancheza, a chilijski napastnik minął obrońcę gości i oddał uderzenie zza pola karnego, zdobywając swoją dziewiątą bramkę w La Liga w tym sezonie. Dwie minuty później Xavi mógł zdobyć drugiego gola dla Katalończyków, lecz jego podcinkę z linii bramkowej wybił obrońca Getafe Daniel Diaz.

W 24. minucie spotkania bliski strzelenia trzydziestej dziewiątej bramki w sezonie Primera Division był Leo Messi, ale jego strzał na bramkę był niecelny. Trzy minuty później blisko wyrównania wyniku był Ruben Perez, ale po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła słupek bramki.

Barcelona nadal atakowała i w 32. minucie Sanchez mógł zdobyć swoją drugiego gola w spotkaniu, ale nie trafił do pustej bramki z 5 metrów, po podaniu Isaaca Cuenci. Tuż przed przerwą kapitalne uderzenie, po podaniu Iniesty oddał Leo Messi i Duma Katalonii prowadziła po pierwszej połowie z Getafe 2:0.

Liga hiszpańska - czytaj więcej o Primera Division

Po przerwie podopieczni Pepa Guardioli groźnie zaatakowali dopiero w 66. Minucie, gdy na strzał z prawej strony zdecydował się Cuenca. Piłka zmierzała do bramki, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Getafe Miguel Moya. Ataki Barcelony przyniosły korzyść w 73. minucie, gdy po ładnym dośrodkowaniu Cuencki z prawej strony boiska, głową na bramkę uderzył Sanchez i zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Niespełna dwie minuty później na 4:0 prowadzenie podwyższył Pedro, zdobywając gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykonywanego przez Leo Messiego.

Mimo kolejnych okazji do strzelenia bramki przez Katalończyków, mecz zakończył się wynikiem 4:0. Tym samym Barcelona wygrała swoje dwudzieste czwarte spotkanie w sezonie i strata do prowadzącego w tabeli Realu wynosi tylko jeden punkt. Królewscy rozgrywają swoje spotkanie w środę, gdzie zmierzą się w derbach Madrytu z Atletico.