Barca rozgromiła Rayo Vallecano (zdjęcia + relacja)

Jan Czajkowski
Po weekendowej wpadce i niespodziewanej porażce z Getafe zespół Pepa Guardioli szybko się zrehabilitował. Dziś FC Barcelona nie dała szans Rayo Vallecano, wygrywając 4:0. Zobacz galerię zdjęć z meczu!

FC Barcelona - Rayo Vallecano 4:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Barcelona przystąpiła do meczu z Rayo mając w pamięci porażkę z ostatniej soboty. Po 13. kolejce Barca traciła do realu 6 punktów i aby nie skomplikować sobie sytuacji w tabeli jeszcze bardziej, musiała bezwzględnie wygrać.

Barcelona nie zaczęła jednak meczu od huraganowych ataków na bramkę Cobeno, a Rayo grało jak równy z równym. Co więcej to piłkarze spod Madrytu jako pierwsi mogli zdobyć bramkę, ale Lassa strzelił tylko w boczną siatkę. Barca drogę do bramki Cobeno po raz pierwszy znalazła dopiero w 30. minucie, za sprawą Alexisa Sancheza, który pięknym technicznym strzałem pokonał bramkarza Rayo.

Po tej bramce Barcelona poczuła się pewniej, a Rayo oddało pole gry Dumie Katalonii. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Po 12 minutach i dwójkowej akcji Picque z Danim Alvesem, do piłki dopadł Sanchez i po raz drugi dzisiejszego wieczoru umieścił ją w siatce.
Jeszcze przed przerwą gości dobił David Villa, strzelając gola na 3:0.

W drugiej połowie widać było, że z Rayo zupełnie uszło powietrze, a po pięknej akcji Messiego i bramce na 4:0, piłkarze z okolic Madrytu wyglądali tak jakby chcieli, by ten mecz jak najszybciej dobiegł końca.

Do końca meczu już niewiele się działo. Barca świadoma ciężkiego okresu (Gran Derbi i Klubowe Mistrzostwa Świata) nie forsowała specjalnie tempa. Bardzo ładną indywidualną akcję przeprowadził jeszcze w 71. minucie Messi, jednak piłka po strzale przeszła obok słupka. Rayo zmusiło do wysiłku Valdesa zaledwie raz, kiedy ładny strzał zza pola karnego z kłopotami wyłapał bramkarz Barcy.

Barcelona pokazała dziś swoją piękną twarz z meczów u siebie, miażdżąc Rayo Vallecano 4:0. Jednak jeżeli Duma Katalonii chce odrobić straty i wyprzedzić w tabeli Real Madryt to musi zacząć grać w takim samym stylu także na wyjeździe. Barca udowodniła że jest w formie, ale jeszcze daleko piłkarzom Dumy Katalonii do dyspozycji, którą zaprezentowali równo rok temu, pokonując u siebie Real 5:0.