Barcelona odwróciła losy meczu z Levante. Messi ściga się z Ronaldo (zdjęcia)

msz
FC Barcelona odpowiedziała Realowi, wygrywając z Levante 2:1 w podobnych okolicznościach co Królewscy ze Sportingiem Gijon. Strata Dumy Katalonii do Królewskich wynosi ciągle cztery punkty, a Leo Messi, który zaliczył dziś dwa trafienia, ma tyle samo zdobytych bramek, co Cristiano Ronaldo.

Levante - FC Barcelona 1:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Po sobotnim zwycięstwie Real (85 pkt) ma cztery punkty przewagi nad Barceloną, która dzisiaj "wymęczyła" zwycięstwo 2:1 na wyjeździe nad Levante. Gospodarze prowadzili do przerwy po golu z rzutu karnego Jose Javiera Barkero.

Katalończycy odpowiedzieli dopiero w 64. minucie, gdy po ładnej akcji precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył bramkę w swoim dziesiątym meczu z rzędu.

Ten sam zawodnik ustalił osiem minut później wynik spotkania. Drugiego gola Messi strzelił z rzutu karnego, którego podyktowanie wzbudziło sporo wątpliwości. Piłkarze Levante bardzo długo protestowali, ale sędzia nie zmienił decyzji.

Bardzo ciekawa rywalizacja toczy się w klasyfikacji strzelców Primera Divsion. Obecnie Ronaldo i Messi mają po 41 trafień, co jest rekordem hiszpańskiej ekstraklasy (w poprzednim sezonie Portugalczyk zdobył 40 bramek).

Za tydzień obydwa zespoły spotkają się w Barcelonie.